;
تفریح و سرگرمی

تست هوش: با توجه به دیگر عبارات، 33×33=؟ چند می شود!؟

آزمون ریاضی با تکمیل عبارت دنباله ای: با توجه به ناکام بودن 78 درصدی در رمزگشایی این دنباله عددی، آیا تمایل دارید که شما نیز شانس خود را امتحان کنید؟ آیا برای تشخیص عدد معادله آخر در این دنباله معادله ای توانایی کافی را دارید؟ ما شرط می‌بندیم که نمی‌توانید در برابر این چالش مجله خبری چشمک مقاومت کنید! چالش شما این است که عدد مناسب عبارت آخر را در یک دنباله معادله ای منطقی که در تصویر ارائه شده است، پیدا کنید. با آزمون ریاضی با تکمیل عبارت دنباله ای و مجله خبری چشمک همراه باشید.

باید بدانید که تصویر آزمون ریاضی با تکمیل عبارت دنباله ای فقط یک پازل تصویری نیست، این آزمون یا تست یک بازی فکری است که شما برای جل و رمزگشایی آن لازم است از تمام توانائیهای شناختی علی الخصوص منطق و تمرکز خود استفاده کنید. بر همین اساس این چالش یا آزمون که با عنوان آزمون ریاضی با تکمیل عبارت دنباله ای در مجله خبری چشمک منتشر شده است می تواند به تقویت مهارت های تفکر انتقادی، بهبود حافظه و سرعت بخشیدن به مهارت های پردازشی شما کمک می کنند. پس حواس خودتان را جمع کنید.

شاید بپسندید: تست شخصیت: چمدان متعلق به کدامیک از این دو خانم است!؟

آزمون ریاضی با تکمیل عبارت دنباله ای

با توجه به آنچه که اشاره شد این چالش که یکی از چالش های محبوب در شبکه های اجتماعی است هم مهارت های تحلیلی و هم مهارت های ریاضی شما را آزمایش می کند، هدف چالش یافتن عدد گمشده در یک دنباله منطقی است. این کار مستلزم آن است که شما یک الگو یا قاعده ای را شناسایی کنید که بر توالی داده شده حاکم است.

به عنوان مثال، یک تصاعد حسابی، پیشروی هندسی، یا حتی قوانین پیچیده تر که شامل عملیات ریاضی مانند جمع، تفریق، ضرب یا تقسیم است. سطح دشواری این چالش می تواند به طور قابل توجهی متفاوت باشد، چرا که می توان زمان پاسخگویی آن را افزایش یا کاهش داد. این چالش سخت تر می شود زیرا ما محدودیت زمانی را اعمال می کنیم: 15 ثانیه!

به این ترتیب، این پازل نه تنها توانایی های عددی شما را آزمایش می کند، بلکه صبر و پشتکار شما را نیز آزمایش می کند. اگر 11×11=4 و 22×22=16 باشد عبارت 33×33= ؟ چند می شود!؟ با مجله خبری چشمک و آزمون ریاضی با تکمیل عبارت دنباله ای همراه شوید.

شاید بپسندید: آزمون بینایی: بچه های گدا در کجای تصویر مخفی هستند!؟

آزمون ریاضی با تکمیل عبارت دنباله ای

شاید بپسندید: با دلیل بگوئید که چه کسی نوزاد را ربوده است!؟

.

.

.

 

شاید بپسندید: یک نوشیدنی داغ را انتخاب کن تا بگم نگاهت به زندگی چطوره!؟

 

 

.

.

شاید بپسندید: با پیدا کردن عدد مفقود شده جدول، اثبات کن که نابغه ریاضیاتی!

پاسخ آزمون ریاضی با تکمیل عبارت دنباله ای

اگر نمی توانید فوراً الگو را تشخیص دهید، سعی کنید تفاوت بین عناصر یا نسبت های متوالی را برای دنباله هایی که شامل ضرب یا تقسیم هستند پیدا کنید. به یاد داشته باشید که الگوها می توانند پیچیده باشند و ممکن است فوراً آشکار نشوند. رمزگشایی آنها ممکن است به زمان و تفکر انتقادی نیاز داشته باشد. بازی های فکری، به ویژه آنهایی که بر روی شناسایی عدد گمشده در یک دنباله منطقی متمرکز هستند، ترکیبی جذاب از سرگرمی و تحریک فکری را ارائه می دهند.

این چالش ها مستلزم شناخت الگوها، روابط ریاضی، یا قوانین خاصی هستند که بر این توالی حاکم هستند. کلید حل آنها در مشاهده دقیق و استدلال منطقی نهفته است.

شاید بپسندید: کدام کودک تصویر به فرزند خواندگی گرفته شده است!؟

.

.

.

.

.

.

شاید بپسندید: با دلیل بگوئید که کدامیک از افراد تصویر خودش را پلیس جا زده!؟

جواب آزمون ریاضی با تکمیل عبارت دنباله ای: پاسخ صحیح عدد 36 است. اگر دقت کنید الگو به این صورت است:

(1+1) × (1+1) = 2 × 2 = 4

در خط دوم

(2+2)×(2+2)= 4×4=16

لذا در عبارت آخر

(3+3)×(3+3)= 6×6=36

شاید بپسندید: کدامیک از افراد حاضر در مراسم عروسی، انسان نیست!؟

جواب سوال ریاضی با تکمیل عبارت دنباله ای

امیدوارم از آزمون ریاضی با تکمیل عبارت دنباله ای استفاده کرده باشید. شما همواره می توانید سوالات، بازی های فکری، پازل ها و تست های شخصیت شناسی بیشتر را در بخش تفریح و سرگرمی چشمک مشاهده و مطالعه کنید. در صورت تمایل آنها را با دوستان خود به اشتراک بگذارید. به خصوص آنهایی که علاقمندند خود را بهتر بشناسند. ما را در شبکه های اجتماعی اینستاگرام و فیس بوک دنبال کرده و نظرات و پیشنهادات خود را مطرح کنید.

بیشتر بخوانید: معما: برق کار و لوله کشی با هم در ساختمانی مشغول کارند، یکی از آن دو پدر پسر دیگری بود؛چطور امکان دارد!؟

 

 

 

 

 

 

آلزایمر و فعالیت مغز و  بازی های فکری

محققان دریافته اند که بخشی از اختلالات مغزی و رشد بیماری هایی همچون فراموش و آلزایمر با کاهش فعالیت های مغزی در ارتباط است. لذا برای جلوگیری و یا احمالا رشد این بیماری ها، باید تحرک مغز را افزایش داد. سوالات ریاضی شبیه سوال هوش ریاضی جاضر می تواند سبب افزایش عملکرد مغز شود. حل صحیح این سوال، نیازمند تمرکز و دقت است. در واقع تنها راه حل پاسخ به این سوالات نیز همین نکته است. بر همین اساس سوالاتی از این دست در کنار ایجاد سرگرمی برای سلامت مغز بسیار مفید هستند.

بیشتر بخوانید: ضرب المثل فلانی هم اهل بخیه است | داستان پیرمرد پالان دوزی که تصمیم گرفت برای شاه پالان بدوزد!

اهمیت سوالات هوش

این سوالات به شما کمک می کنند که عملکرد مغز شما افزایش پیدا کند. در دنیای کنونی که فعالیت بدنی و مغزی کاهش پیدا کرده است این سوالات هوش می تواند دقت، تمرکز و جزئی نگری شما را افزایش دهد. این مسئله از بیماری های مختلف مغزی نیر الزایمر و … می تواند جلوگیری کند.

شاید بپسندید: آزمون هوش: کدامیک از 3 نفر تصویر گرگینه است!؟

 

برایتان جالب خواهد بود

کدامیک از افراد احمق تر است!؟| انتخابتان می تواند ویژگی های شخصیتی شما را افشا کند!

با دلیل بگو که کدومیکی تصمیم داره بچه کودکستانی را بدزده!؟

سوال هوش: پاسخ عبارت 345+1=؟ چند می شود؟

 آزمون تمرکز: افرادی که قصد دزدیدن گاو زن کشاورز را دارند، پیدا کنید!

نوشته های مشابه

5 دیدگاه

  1. ۸۱ ۱+۱×۱+۱: ۴ ۲+۲×۲+۲: ۱۶ ۳+۳×۳+۳: ۸۱ و اینجا من اولویت هارو با استفاده از پرانتز حل کردم یعنی ۱۱ رو اول تو پرانتز قرار دادم بعد رقومشو جمع کردم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7 − چهار =

دکمه بازگشت به بالا