;
خانواده و زناشوییزندگی

عشق اول: چرا زنان هیچ وقت نمی توانند عشق اول خود را فراموش کنند؟

عشق اول: شما هرگز عشق اول خود را فراموش نمی توانید. فقط کافی است تا آن آهنگ خاص یا اسمی شبیه به اسم او را بشنوید ناگهان شما را به یاد لحظات باهم بودن تان می اندازد. ممکن است چشمان تان را ببندید و به آن لحظات فکر کنید. اگر هر از گاهی این اتفاق برای شما می افتد، فکر نکنید که تنها هستید. روانشناسان معتقدند که گم شدن در رویاها گاه به گاه درباره اولین عشق کاملا طبیعی است.

بسیاری موافقند که اولین تجربه واقعاً خاص است و به شما کمک می کند تا معنای عشق را درک کنید، به خصوص اگر در سال های نوجوانی رخ دهد و رابطه، یک سال یا بیشتر طول بکشد.  در این مطلب از بخش خانواده و زناشویی توضیح می دهیم که چرا نمی توانید عشق اول خود را فراموش کنید.

برایتان جالب خواهد بود: تنفر مردان از زنان قوی: چرا برخی از مردان از زنان قوی متنفرند + ۵ دلیل عجیبی که نمی دانستید!

۱.تا حالا از عشق اول خود گذشتی؟

عشق اول، این پاسخ بستگی به این دارد که رابطه تان چگونه پیش رفته و چگونه به پایان رسیده. این که اولین عشق شما به دلشکستگی ختم شود، می تواند سبب شود که همیشه عشق را با یک احساس منفی مرتبط کنید. اگر یک تجربه افسانه ای داشته اید، غلبه بر عشق اول می تواند دشوار باشد و حتی ممکن است برای همیشه به او فکر کنید. علم تایید می کند که قدرت عشق اول به قدری عمیق است که می ‌تواند برای همیشه از راه‌های مختلفی بر شما تأثیر بگذارد.

شاید بپسندید: مجرد ماندن زنان: چرا بسیاری از زنان موفق و زیبا مجرد بودن را ترجیح می دهند؟

عشق اول

۲.عشق اول شما خاطرات زنده ای را در مغز شما حک می کند

شخصی می گوید که من هنوز هم می ‌توانم خنده‌های عشوه‌ آمیز عشق اولم را در سرم بشنوم و هر وقت به چشمانش فکر می ‌کنم او با اشتیاق شدید به من نگاه می کند. این خاطرات در رنگ‌های رنگارنگ باقی می ‌مانند، در حالی که خاطرات دیگر در طول سال‌ها رنگ عوض می کنند.

اصطلاح این حافظه فلش لامپ است. این لحظات، مانند بسیاری از لحظاتی که با اولین برخوردهای عشقی اتفاق می‌ افتند، همه حواس را به یکباره درگیر می‌ کند و ترکیبی منحصربه‌ فرد از احساس و شگفتی است که برای همیشه در مغز جا می ‌گیرد. جزئیات لحظات مانند روز روشن در رویاهای ما می چرخد و الهام بخش یک واکنش احساسی قدرتمند هستند.

خاطرات فلاش لامپ برای تزئین اولین تجربه عشق ما شناخته شده است و آنها را به یاد ماندنی تر می کند.همچنین به اصطلاح “برآمدگی حافظه” توجه کنید که بین سنین ۱۵ تا ۲۶ سالگی رخ می دهد. در این مدت هر حادثه ای که اتفاق می افتد همیشه در ذهن ماندگار است. این بدان معناست که ما بقیه عمر خود را فرصت داریم تا به اولین عشق خود فکر کنیم و هر لحظه آن در ذهن مرور شود، دوباره فکر کنیم، دوباره آن را تصور کنیم.

احتمالاً بپسندید: میل جنسی زنان: میل جنسی زنان چگونه است و در چه سنی به اوج خود می رسد؟

۳.عشق اول شما قالبی ایجاد می کند که عشق های آینده را با آن می سنجید

اولین روابط قدرتمند می ‌توانند الگویی را در ذهن شما ایجاد کنند که در روابط بعدی به شکل خودکار فعال می ‌شود. وقتی با کسی روبرو می شویم که عشق اول ما را به یادمان می آورد، چه در سطح خودآگاه یا ناخودآگاه، حسگرهای جذب، ما را به یاد خاطرات عشق اول ما می اندازد.

رابطه عاشقانه: ۱۵ سوال مهم که باید قبل از شروع رابطه عاشقانه از خودتان بپرسید!

عشق اول

۴.عشق اول شما به شما کمک می کند تا بفهمید عشق چیست

عاشق شدن برای اولین بار درک ما را از آنچه ممکن است تغییر می دهد. اولین تجربه ما از عاشق شدن با کسی که شما را دوست دارد آنقدر جدید و ناآشنا است که شما دو نفر باید ناشناخته ها را با هم کشف کنید تا به نتیجه ای در مورد آن برسید. این دو اساساً یک نقشه یکسان از چگونگی عشق ایجاد می کنند و با هر رابطه جدید بارها و بارها به آن رجوع می کنند. به عبارت دیگر، این اولین تجربه ها مسئول تعریف عشق و چگونه رابطه برقرار کردن است.

احتمالاً بپسندید: تست فوق العاده جالب و جذاب شوهر شناسی + امتیاز شوهر خوب

۵.عشق اول شما حس هویت شما را شکل می دهد

عشق رمانتیک چیزی است که اکثر ما برای اولین بار در سال های نوجوانی تجربه می کنیم. سال‌هایی که می ‌گردیم و سعی می ‌کنیم بفهمیم کی هستیم، و تجربه اولین عشق می‌ تواند نقش مهمی در شخصیتی که تبدیل می ‌شویم، داشته باشد. اگر کیفیت رابطه ما مثبت باشد، اعتماد به نفس و این درک را در ما ایجاد می کند که جذاب و مطلوب هستیم.

از سوی دیگر، یک تجربه منفی می تواند تأثیرات نامطلوبی بر عزت نفس ما داشته باشد. اولین عشق های ما به ما کمک می کند همدلی، مهارت های ارتباطی و انعطاف پذیری عاطفی را توسعه دهیم.  آن‌ها به ما کمک می‌ کنند تا ارزش‌های مان را دوباره تعریف کنیم. تعدادی از مطالعات نشان می ‌دهند که داشتن یک رابطه عاشقانه پایدار در طول سال‌های رشد به ما این امکان را می‌دهد که نسبت به همسالان خود کمتر احساس استرس و تنهایی کنیم و حتی ممکن است به بلوغ سریع‌تر ما کمک کند.

عشق اول

۶.عشق اول ابزارهایی را در اختیار شما قرار می دهد تا واقعاً کسی را در سطحی عمیق بشناسید

عشق اول در آن مراحل ناهنجار و اضطرابی در کنار شما بوده و شاهد پیروزی ها و شکست های شما بودند. آنها مشوق شما بودند و شانه ای که روی آن گریه می کردید. همچنین در یک زمان آسیب پذیر که هنوز در تلاش بودید بفهمید که چه کسی هستید به شما کمک کرده، رابطه نزدیکی با شما ایجاد کردند. آنها حتی ممکن است اولین کسی باشند که با او رابطه جنسی داشتید. بسیاری بر این باورند که عشق اول همدل واقعی افراد است و هرگز این احساس را از دست نمی دهند.

عشق اول

۷.عشق اول پیوندی ایجاد می کند که یک عمر باقی می ماند

اگرچه بسیاری از عشق های اولیه به دلیل ناپختگی رابطه به نتیجه نمی رسند، اما این پیوند باقی می ماند. عشق اول ما هرگز ما را رها نمی کند. چه ۲۵ ساله باشیم و چه ۹۵ ساله، همیشه جایگاه ویژه ای در قلب ما برای آن رابطه وجود خواهد داشت که به شکل گیری درک ما از عشق کمک می کند و به ما یاد می دهد که واقعا چه معنایی دارد. به همین دلیل است که با محبت به گذشته نگاه کنید و از خاطرات یک زمان بی دغدغه تر و هیجان انگیزتر لذت ببرید.

نوشته های مشابه

4 دیدگاه

  1. واقعا قبول دارم رابطه من ب دلیل خیانت قطع شده واقعا دوستش داشتم و بعد از خیانت بهش فشارهای زیادی آوردم اما با اینکه چند سال گذشته بازم روزی نیست ک یاور روحیه من نشه و ب هر دلیلی میاد جلو چشمان حالا فکر کنید ک اگر خیانت نمی‌کرد چی بر سر من می‌آورد

  2. نه ما دخترا هر کی بره را فراموش می کنیم مازنا باهر عشق جدید قبلی برامون کریه میشه جز سرشتمونه که یه نفرو فقط در یک زمان دوست داریم مگر اینکه بعد ازون شخص عشق جدید نداشته باشه .

    1. ای کاش شما زن ها یکم رحم و وفا داشتید دنیا بهشت میشداگه با رفتن قبلی و امدن جدیده قبلی به کل از قلبتون پاک میشه نگاهتون به عشق اشتباس شما باید برید پیش پزشک ترو خدا وقتی چیزی از دوست داشتن و عشق نمیدونید وارد رابطه نشید

  3. اصلنم اینجوری من یه دختر چند سال عاشق یک نفرم هر کار میکنم نمیتونم باز از ذهنم کامل پاکش کنم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست + 8 =

دکمه بازگشت به بالا