;
خانواده و زناشوییزندگی

راه های جذب خواستگار خوب: با استفاده از این ۱۰ روش به زودی خواستگاران زیادی را جذب می کنید!

راه های جذب خواستگار خوب: برخی از دختر خانم ها برای جذب خواستگار در جمع بسیار حضور می یابند و برخی دیگر فکر می کنند هر بیشتر از پسرها دوری کنند، می توانند خواستگاران بیشتری را جذب خود کنند. اما باید بدانید افراط و تفریط در همه کارها می تواند وضع را دگرگون کند و دیده نشدن و یا دیده شدن بیش از حد می تواند برای شما مضر باشد. پس اگر نمیخواهید جزء افرادی باشید که هیچ خواستگار مناسبی ندارند و یا خواستگاران را فراری می دهند، این مطلب بخش خانواده و زناشویی را با دقت بخوانید تا با راه های جذب خواستگار آشنا شوید.

بیشتر بخوانید: مردان با چه زنانی ازدواج نمی‌کنند: زنانی با این ۱۰ ویژگی مناسب ازدواج نیستند!

۱.توکل بر خدا

توکل داشتن بر خدا مهم ترین مساله در امر ازدواج است که باید در وهله اول جوانان و خانواده های شان از خداوند متعال خواستار یک همسر خوب و متناسب باشند. برای طلب همسر مناسب و دلخواه خواندن سوره طه بسیار مفید است. امام صادق علیه السلام می فرماید: هر کس که خواستگاری ندارد یا به خواستگاریش جواب نمی دهند، سوره طه را بنویسد و بشوید و آب آن را بر صورت خود بریزد، خداوند ازدواجش را آسان می کند.

احتمالاً بپسندید: به دست آوردن قلب مرد: با این ۹ ترفند جدید قلب مغرور ترین مردا رو هم به دست می یاری!

۲.برخورد مناسب

راه های جذب خواستگار خوب، یکی از راه های جذب خواستگار برای دخترها، داشتن اخلاق خوب خود و خانواده شان است . هر چه دختر و خانواده اش کمتر عصبانی بشوند و بداخلاقی کنند و خوش اخلاق تر باشند تعداد خواستگاران بیشتر می شود. پس هنگام برخورد با اطرافیان، همسایگان و آشنایان خوش اخلاق باشید و با روی باز با آنان برخورد کنید.

احتمالاً بپسندید: جلوگیری از ریزش مو با آب رزماری: چگونه آب رزماری برای رفع خشکی و ریزش موهای مان درست کنیم؟

۳.بهداشت فردی

راه های جذب خواستگار خوب، رعایت کردن بهداشت فردی از دیگر عوامل در جذب خواستگار است. تمیزی ، آراستگی و پوشیدن لباس های مرتب، بر تعداد خواستگارانتان می افزاید.

احتمالاً بپسندید: چرا شوهرم حرفاشو بهم نمیگه +  ۶ راه حل ساده و موثر!

راه های جذب خواستگار خوب

۴.طرز پوشش

پوشش هر شخص نشان دهنده نوع اعتقادات و مذهب و شخصیت فرد است پس سعی کنید پوشش مناسب و متناسب با عقایدتان انتخاب کنید. نوع لباسی را برگزینید که نشان دهنده شخصیت واقعی شما باشد. باید بدانید پسرها از دخترانی که به صورت شکیل و متناسب با عرف لباس می پوشند، خوششان می آید پس متفاوت لباس پوشیدن شما را جذاب نشان نمی دهد.

برایتان جالب خواهد بود: محبوب بودن: ۷ رفتاری که باعث می‌شود همیشه محبوب باشید و دیگران بیشتر به شما احترام بگذارد!

۵.غرور کاذب ممنوع

راه های جذب خواستگار خوب، غرور زیاد برخلاف تصور بسیاری از دختران سبب جذب خواستگار نمی شود. زیرا پسرمی پندارند دختری که بسیار مغرور است قصد ازدواج ندارد و یا به او علاقه مند نیست. در صورتی که شاید دختر نیز به او علاقه مند باشد و این علاقه خود را با غرور زیاد نشان دهد. پس در این مواقع پسر از ابراز علاقه خود برای ازدواج امتناع می کند بنابراین نوع چهره ما نشان دهنده خیلی مسایل است.

بیشتر بخوانید: مردی که قصد ازدواج ندارد: ۷ نشانه که مرد مورد علاقه تان قصد ندارد با شما ازدواج کند!

۶.شرکت در مجالس و انجمن ها

راه های جذب خواستگار خوب، هر چه در مکان های مختلف حضور داشته باشید احتمال بیشتری برای آمدن خواستگار وجود دارد پس سعی کنید اجتماعی باشید و متناسب با شغل و رشته دانشگاهی خودتان، عضو انجمن های مختلف شده و در آنها مشارکت نمایید و یا در مجالس و محافل زنانه بیشتر شرکت کنید تا افراد بیشتری شما را ببینند.

مشکلات بینایی کودکان: چرا کودکان در سنین بسیار پایین دچار مشکلات بینایی می شوند؟

۷.حل روابط گذشته زندگی تان

راه های جذب خواستگار خوب، از یک روانشناس یا مشاور برای حل مشکلات قبلی رابطه و شکست عاطفی خود کمک بگیرید. زیرا تا این مشکلات حل نشود ، ذهن شما درگیر این مسائل است و نمی توانید افراد جدید را به خود علاقمند کنید.

احتمالاً بپسندید: شاد کردن شوهر: ۱۵ ترفند جالب برای شاد کردن شوهر

راه های جذب خواستگار خوب

۸.وظیفه اخلاقی و شرعی والدین

حضرت محمد (صلی الله علیه وآله ) فرموده اند:فرزند 3 حق بر پدر دارد: اولی انتخاب نام نیکو، دوم کتابت، نوشتن و سواد آموزی، سوم ازدواج، زمانی که فرزند بالغ شد، والدین باید زمینه ساز ازدواج فرزندان خود باشند. آن دسته از والدینی که سخت گیری های نا به جا در امر ازدواج فرزندانشان انجام می دهند قطعا این حق فرزند خود را برآورده نکرده اند.

۸.خودشناسی داشته باشید

راه های جذب خواستگار خوب، از دلایل اصلی نداشتن خواستگار این است که دختر ویژگی های شخصیتی و رفتاری منفی زیادی دارد که آنها را رفع نکرده و آن ویژگی ها را نشان می دهد پس اگر خواستگار ندارید، به خودشناسی برسید.

شاید بپسندید: عادت های اشتباه زنان: ۱۴ عادت اشتباه زنان که زیبایی و جوانی شان را نابود می کند!

۹.خوب فکر کنید

راه های جذب خواستگار خوب، با دیدن یک ویژگی منفی جواب رد به پسر ندهید خوب فکر کنید و زود جواب ندهید. اگر گزینه مناسبی به شما معرفی شد، سعی کنید خوب به آن فکر کنید.

۱۰.افراط در ایده آل گرایی

راه های جذب خواستگار خوب، دخترهایی که ملاک های کمال گرایانه دارند و ایرادهای زیاد از خواستگارانشان می گیرند خواستگاران کمتری نسبت به دخترانی که معیارهایشان متعادل است ، دارند.

بیشتر بخوانید: شما آمادگی ازدواج ندارید، اگر این ۸ نشانه‌ را دارید!

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو − یک =

دکمه بازگشت به بالا