;
خانواده و زناشوییزندگی

خواستگار نداشتن دختر: اگه میخوای بدونی چرا خواستگار نداری، اینو بخون!

خواستگار نداشتن دختر: در سال های اخیر سن ازدواج بالاتر رفته است و به علت سخت شدن شرایط ازدواج (به خصوص شرایط اقتصادی)، پسرها کمتر از گذشته زیر بار مسئولیت ازدواج می روند. برخی از دختران با وجود ظاهری زیبا و و موفقیت های فردی و شرایط نسبتا مناسب برای ازدواج، در امر ازدواج و پیدا کردن شریک زندگی، ناموفق هستند و هیچ خواستگاری ندارند.

جذب خواستگار به میزان مهارت ها و توانایی های فرد در روابط عاطفی بستگی دارد. با کسب مهارت و یادگیری برخی از روش ها و دانستن علت نداشتن خواستگار، می توانید فرد دلخواهتان را برای ازدواج به سمت خودتان جذب کنید.

شاید بپسندید: جهاز داماد: داماد جهیزیه چی باید بیاره؟

خواستگار نداشتن دختر

در این بخش از خانواده و زناشویی به بررسی این موضوع می پردازیم که علت خواستگار نداشتن دختران مجرد چیست و چه عواملی سبب می شوند بعضی از دخترها خواستگار مناسبی نداشته باشند.

بیشتر بخوانید: یک شوهر قوی بساز + راه های جالب بالابردن اعتماد به نفس همسر!

۱.فعالیت اجتماعی اندک

خواستگار نداشتن دختر، علت نداشتن خواستگار ممکن است عدم حضور دختر خانم در اجتماع و ندیده شدن او توسط افراد دیگر باشد. برخی از دختران بیشتر وقتشان را در خانه می گذرانند و تنها با دوستان قدیمی و افراد کمی معاشرت و رفت و آمد دارند بنابراین خیلی کم توسط خواستگاران دیده می شوند.

بیشتر بخوانید: خواسته های مرد از زن: مردان در مورد این ۲۰ نیاز خود به همسرشان چیزی نمی گویند!

خواستگار نداشتن دختر

بیشتر بخوانید: اگه با موی خیس می خوابی منتظر این ۹ اتفاق وحشتناک باش!

۲.کم رو و منزوی بودن

دخترانی که خجالتی و کم رو و منزوی هستن، احتمالا خواستگاران کم تری دارند زیرا آنها به دلیل خجالتی بودن تمایل ندارند با کسی آشنا شده و آنها را بشناسند. البته دخترانی که پاکدامن هستند، نیز از برقراری تعامل با نامحرمان اجتناب نموده و مغرور و دست نایافتنی به نظر می رسند.

بیشتر بخوانید: چراغ سبز خانم ها: نشانه هایی که نشان می دهد یک زن به شما علاقه دارد!

۳.نداشتن رفتار زنانه

برخی از دختران هیچ نوع ظرافت زنانه ای ندارد و شخصیت آنان طوری است که به هیچ مردی نیاز ندارند. آنها مانند یک مرد مستقل رفتار کرده و کار و زندگی می کنند. از نظر آنها رفتارهای زنانه مضحک است و خانه داری و بچه داری را کاری حقیرانه می باشد. اینگونه زنان برای جنس مذکر هیچ جذابیتی ندارد زیرا زنانگی ندارد و مرد در کنار او احساس قدرت نمی کند.

شاید بپسندید: عشق مردان مغرور: ۱۰ نشانه عاشق شدن مردان مغرور!

خواستگار نداشتن دختر

۴.غمگین و بی انرژی بودن

خواستگار نداشتن دختر، هیچ کس دوست ندارد با دختر غمگین، ضعیف و افسرده ازدواج کند پس اگر هیچ خواستگاری ندارید، علت آن ممکن است غمگین بودن و افسرده بودنتان باشد پس از این حالت بیرون بیایید و از زندگی لذت ببرید، شاداب باشید.

شاید بپسندید: قاتل خاموش زندگی مشترک: زندگی مشترک امروزی این طوری متلاشی میشه!

۵.داشتن عزت نفس کم

دیگران، افرادی که خودشان را دوست دارند و برای خود ارزش قائلند و عزت نفس دارند، را دوست داشته و برای آنها ارزش قائلند. یکی از علت های نداشتن خواستگار، عزت نفس کم و ارزش قائل نبودن و دوست نداشتن خود است زیرا عزت نفس تاثیر بسیار زیادی بر جذابیت و محبوبیت شخص دارد.

بیشتر بخوانید: خواستگار خوب: چطور تشخیص بدم که خواستگارم خوبه یا بد؟

۶.عدم برقراری ارتباط با پسران مناسب

خواستگار نداشتن دختر، دخترانی که بیشتر وقت خود را در روابط بی سرانجام هدر می دهند و با پسرهایی که به دنبال وقت گذرانی و روابط سطحی هستند تعامل دارند، شانس ازدواج کمتری دارند. وارد شدن به روابط زودگذر، کمکی برای رسیدن به هدف ازدواج نمی کند، فرصت های جدی برای ازدواج را از شما می گیرد.

برایتان جالب خواهد بود: شریک زندگی تان را مقدم بر والدین و فرزندان تان بدانید + ۱۲ دلیل منطقی!

عدم برقراری ارتباط با پسران مناسب

احتمالاً بپسندید: صدا زدن همسر: شوهرت را در جمع چگونه صدا بزنید؟

۷.توقع زیاد

هیچکس کامل و بدون نقص نیست. اگر شما توقع بیش از حد داشته باشید و معیارهایتان غیرواقع بینانه باشد، تعداد خواستگاران شما کاهش می یابد. پس منطقی باشید، این خوب است که شما اعتماد به نفس زیاد دارید اما اگرخودتان را خیلی بالا بگیرید و به دنبال خواستگار پولدار، خوشتیپ، خوش برخورد، رومانتیک، موفق و تحصیل کرده باشید از تعداد خواستگاران شما کم می شود پس بهتر است واقع بینانه تر به مسئله ازدواج نگاه کنید.

احتمالاً بپسندید: عادت های مثبت زندگی: ۹ عادت جالبی که زندگی شما را زیر و رو می کند!

توقع زیاد

شاید بپسندید: کودک و دیدن برخی صحنه ها: این ۶ صحنه نامناسب را هرگز نباید کودک تان ببیند!

۸.نداشتن وقار و متانت

خواستگار نداشتن دختر، دخترانی که با اغواگری سعی در جلب نظر جنس مخالف دارند و وقار و متانت ندارند، خواستگار جدی برای ازدواج پیدا نخواهند کرد زیرا اینگونه دختران بیش از حد در دسترس هستند و جذابیتی برای ازدواج ندارند.

شاید بپسندید: مادر مهربان و دانا کودک عصبانی و پرخاشگر خود را با این روش آرام می کند!

۹.نداشتن سابقه خوب

دختر خانم هایی که در گذشته خود خطا و اشتباه کرده اند، خواستگاران خوبی نخواهند داشت زیرا دید اطرافیان درمورد آنها منفی است و خواستگاران آنها در تحقیقات اولیه برای ازدواج ، معمولا با بازخورد خوبی مواجه نمی شوند و از ازدواج منصرف می شوند.

شاید بپسندید: اگه دختر داری، باید این ۹ مساله مهم رو بدونی!

خواستگار نداشتن دختر

شاید بپسندید: بی محبتی شوهر: شوهرم اصلا به من محبت نداره، با بی محبتی او چه کنم؟

۱۰.نداشتن اخلاق خوب

خواستگار نداشتن دختر، برای جذب خواستگار مناسب تنها داشتن زیبایی ظاهر و موفقیت های فردی، بدون داشتن شخصیت و اخلاق زیبا ارزشی ندارد. دختری که خوش اخلاق، مهربان و خوشرو باشد، خواستگاران زیادی دارد زیرا همه دوست دارند با فرد خوش اخلاق معاشرت داشته باشند.

شاید بپسندید: مردا و زنای شکم بزرگ: اگه شکم بزرگی داری، این بیماری تهدیدت میکنه!

اگر خواستگار ندارم چه کنم؟

خواستگار نداشتن دختر، اگر دختری هستید که تعداد خواستگارانش کم است یا خواستگار مناسبی ندارد، نکات و راهکارهای زیر را در نظر بگیرید:

۱.برای جذب خواستگار شما باید در جای مناسب و توسط افراد مناسب دیده شوید پس دایره افرادی که با آن ها معاشرت می کنید را وسیع تر کنید و در مهمانی ها و مجالس بزرگ شرکت کنید تا بیشتر دیده شوید. ۲.فعالیتتان در محیط هایی که احتمال می دهید منجر به آشنایی بیشتر شما با خواستگاران یا واسطه ها شود را افزایش دهید. اگر واسطه خوبی می شناسید با او در مورد اینکه قصد ازدواج دارید و معیارهایتان چیست، صحبت کنید.

بیشتر بخوانید: ۵ ویژگی مهم زوج های خوشبخت

۳.خواستگار نداشتن دختر، بیش از حد خجالتی نباشید و با دیگران تماس چشمی برقرار کنید و لبخند بزنید تا جرات کنند با شما بیشتر آشنا شوند و شما و شخصیتتان را بشناسند.

بیشتر بخوانید: این ۶ رفتار همسرت رو هرگز تحمل نکن!

خواستگار نداشتن

احتمالاً بپسندید: ازدواج رمانتیک بهتر و موفق تره یا ازدواج توافقی؟

۴.زنانگی خود را حفظ کنید و در کنار قوی بودن و استقلال به افراد اجازه دهید خود را نشان دهند.

۵.خودتان را دوست داشته باشید و با خودتان آشتی کنید تا جذاب و خواستنی شوید.

۶.غمگین، ضعیف و افسرده نباشید و از زندگی لذت ببرید، شاداب باشید.

۷.خواستگار نداشتن دختر، خوشرو بودن و گشاده رویی شما با دیگران می تواند تاثیر بسیار زیادی برای جذب خواستگار مناسب داشته باشد.

جالب خواهد بود: اگه خواستگارت این ۹ ویژگی رو داره، سریع بله رو بگو!

خواستگار نداشتن دختر

احتمالاً بپسندید: چگونه مردان را دلتنگ خود کنیم + ۹ روش موثر

۸.پسر مناسب برای ازدواج را بشناسید و تنها با مردی که قصد و آمادگی ازدواج دارد، وارد رابطه شوید و وقت خود را برای روابط سطحی هدر ندهید.

۹.اگر سابقه اشتباه در گذشته را دارید، عملا نشان دهید تغییر کرده اید تا بتوانید وجهه منفی خود را در نظر دیگران اصلاح کنید. گاهی بهتر است محل زندگیتان را عوض کنید و به جایی بروید که که دیگران دید منفی نسبت به شما و خانواده تان نداشته باشند.

۱۰.مهارت لازم برای برقراری رابطه عاطفی موفق را کسب کنید تا در صورت فراهم شدن شرایط بتوانید ازدواج موفقی را رقم بزنید.

شاید بپسندید: ۱۱ راز زنی که شوهرش واسش میمیره!

۱۱.زندگی و خوشبخیتان را به ازدواج و شروع دوران متاهلی موکول نکنید. از دوران مجردی نهایت استفاده را ببرید و مجردی خوبی داشته باشید.

۱۲.خواستگار نداشتن دختر، در انتخاب همسر دقت کنید و به صرف اینکه نمی خواهید مجرد بمانید تن به ازدواج با فرد اشتباه ندهید. دیر ازدواج کردن، بهتر از ازدواج اشتباه است.

۱۳.اختیار زندگیتان را در درست بگیرید و اگر به پسری علاقه دارید نظر او را برای آشنایی بیشتر جلب کنید.

۱۴.از اطرافیان برای معرفی پسر خوب برای ازدواج کمک بگیرید.

بیشتر بخوانید: جذب شدن مرد به زن: ۱۰ رفتار زنانه که دل هر مردی رو می بره!

.

.

.

.

برایتان جالب خواهد بود

شاید بپسندید: دلسردی همسر: این ۶ رفتار باعث دلسرد شدن و دوری همسرتان می شود!

بجای حرف کشیدن از شوهرت، این طوری رفتار کن تا خودش همه چیزو بهت بگه!

بیشتر بخوانید: وظیفه زن نسبت به شوهر: هر زنی باید این کارها را برای شوهرش انجام دهد!

نوشته های مشابه

45 دیدگاه

 1. سلام. چیزای که در بالا به آن اشاره شد تا حدودی درسته. امروزه دخترا شل شدن وهر کاری که پسرا ازشون بخوان انجام میدن دختر اگه محکم باشه و هرزهگی نکنه. وسالم باشه. این پسره که باید دنبال دختر بره و بهش احترام بزاره واز اون به عنوان همسر از او تقاضا کنه. ولی اگه دختر ول باشه پسر استفادشو ازش میکنه ومثل دستمال کاغذی پرتش میده. الان دخترا در خدمت پسرا هستند وپسر کمبودی نداره که ازدواج کنه. والسلام

  1. سلام وقتتون بخیر.
   همه دختراک اینجوری نیستن .فرق دارن.من حرف های پسر گوش نمیدم ک دنبال هوس وخوش گذرونی.عفتم وقارم حفظ میکنم.خداروشكر دنبال هرزگی نیستم.اعتماد کردن سخت .آدم خوب کم شده

 2. موضوع خوب خواستگاری و باید دختر مسلمان واخلاق و برخورد عاطف.. دارا باشد.

  ودر آینده مادر و دوست و محضر خدا و شوهر وبچّه ها با مشارکت،روحیه محبت به خانه وآسایش را بداند و سلامتی و.. زوج ها ایران و..

 3. سلام
  و بهتر خبر دنیا خواستگاری و رضایت برای ازدواج

  و طبق فرموده قرآن کریم و کلام حق وظیفه شوهر و زن ها در خانه و اجتماع”برمیزان شرعی و اسلام است سلامت

 4. به قصد ازدواج سالم و رسمی تا حالا دنبال حدود پنجاه دختر رفتم میگن نه
  انصافا نمیگم خوشتیپ هستم معمولی هستم مدرک دکتری، خونه، ماشین، زمین، شغل خوب و اخلاق خوب ولی جالبه همه میگن نه
  اولش فکر می کردم عیب از من هستش ولی الان فهمیدم
  هر کسی کسی دارد
  یار نو رسی دارد
  من کسی را ندارم بله داداش

  1. حتما رفتی خواستگاری دخترای که از خودت بالا تر بوده یا پولدار تر بوده که جواب نه می دن برو دنبال یکی که درهدت باشه و تو روبخواد 8

  2. حتما رفتی خواستگاری دخترای که درحدت نیستن که جواب نه می دن برو دنبال یکی که در حد خودت باشه

  3. شاید تفاوت سنیتون با دخترایی که میربد خاستگاریشون زیاده برای همین ردتون میکنن

  4. خب علت نه گفتن رو نپرسیدین ؟ منم یه دخترم دلیل نمیشه که همینطوری یه نفر رو رد کرد مگر اینکه دلیل قانع کننده باشه

  5. نمیدونم حقیقت را میگی یا نه ولی من یه دختر مجردم که به دنبال یک همسر خوب برای زندگی ام اگه امکانش هست خودتون معرفی کنید

  6. سلام آقای محمد
   کاملا درکتون میکنم و میدونم چه احساسی دارید مطمئن باشید بالاخره به بخت و نیمه گمشده خودتون میرسید هر چی قسمت و خیر و صلاح باشه همون رو خداوند براتون رقم میزنه به حکمتش دل بسپارید مطمئن باشید خداوند اتفاقات زیبا رقم میزنه مطمئنا اون دختر خانمی هم که قراره شما باهاش ازدواج کنید با همون اشتیاقی که شما در تکاپوی رسیدن بهش هستید او هم با همون اشتیاق به دنبال رسیدن به شماست و بالاخره روزی به هم میرسید

 5. پسر ها اگه خوب باشن ول نباشن .خواستگار واقعی باشن هیچ دختری مرض نداره مجرد باشه .این پسرهای هرزه ران هستن که باعث تجرد دختران پاکدامن شدن .

  1. عزیزم مشکل ازهردوطرف عه .هم دختر هم پسر دست از این کارا بردارن ک بتونن ازدواج سالم داشت باشن خوشبخت بشن.اگ این کاراکنن آخروعاقبت نداره.

  2. دختر و پسر پاکدامن و خانواده دار تو خیابون باهم جور نمیشن. همینه که میگن شولین، پسریکه تو کوچه خیابون عهدو پیمان میبنده تو کوچه خیابونم میزنه زیرش.

 6. سلام حرفاتون کاملا درست.همچنبن آدمی هست خواستگار بد داشت ولی قبول نکرده باید چی کارکنه

 7. سلام یک چیزی بگم خداروشكر همه چی دارین خداحفظتون کنه .هرچی قسمتت باش همون میش.سراغ هردختری برا خواستگاري نرو.اگ میری برایک دخترخوب برو

 8. اوایلش خوب اومدی بله دخترا بالهوس شدن.. جرات انجام همه کاری رو دارن و اصلا به خاستگار سنتی و ازدواج سنتی تن نمیدن . همه دنبال رویاهاشون و شوهر مناسبی که خودشون میخان میگردن و این هست، که دیگه شاهد ازدواج سنتی نیستیم. جوانان به زندگی پنهانی و ازدواج سفید روی آوردن..
  من خاستگاری هرکی رفتم دختر خانم با کلی تاخیر اومده روبرومون جوری غمگین نشسته انگار بزور گفتمش بیا بشین که ما دیگه چای و شیرینیمون خورده بودیم آماده رفتن بودیم…

 9. به نظر من هرکی باشه چندتا خواستگاری داره ولی معمولا دخترا یا خوششون ازشون نمیاد که قبول نمی کنن وگرنه دختر هرچقد هم عیب و نقص داشته باشه چند تا خواستگاری که درحد خودش باشه داره منتها دختر قبول نمی کنه که ازدواجش جور نمی شه و مجرده و اگه بخواد قبول کنه ازدواجش انجام‌می شه و بعضی دختر دنبال پسرهای که تو رویاهاشونه می گردن و اون پسران هم دنبال یکی دیگه

 10. من به پول و تجملات و قیافه و تحصیلات عالیه اهمیت نمیدم. فقط اخلاق و ایمان برام مهمه ولی بازم کسی گیرم نمیاد

 11. سلام همیشه دختر خوب قسمت پسر های لاشی میشه همون پسر ها کار زندگی ندارن فکرشان مخ زدن دختر ها هست ولی پسر های خوب از صبح تا شب سر کارن وقت نمیکنند برن به سمت دخترها هنگام ازدواج هم خانواده اشان کسی را پیدا کنند دختری که قیافه نداره یا سن بالاتر ی داره یا مطلقه است دخترهای خوب خوشگل همیشه تا سن ۲۰ سال می‌روند

 12. شش مورد اول تو مملکت ما هیچ کارایی نداره.
  از قدیم گفتن مادر ببین دختر ببر،
  دختر تو نوجوانی وارد جامعه میشه قبل از اون مادر دختر و از اون طرف معلمهای دختر باید روشنش کنن که چه جونورهایی تو جامعه ریختن که منتظر چراغ قرمزشماست تا از سادگی و خامی شما دختر نوجوان سو استفاده کنن. خلاصه بگم، هیچ پسری بادختری که خیلی راحت بهش پامیده اون برای زندگی انتخاب نمیکنه، مگر اینکه پسره یک مشکلی داشته باشه و در آخرهمین ازدواجها به طلاق کشیده میشه.در کل دنبال مقصر اگر بگردیم پدرمادر و خانواده و معلمهای دخترهستن که روشنش نکردن.قدیم ما کلاس پرورشی داشتیم. الان نمیدونم. یکسری درسها بیخودین ولی بهشون خیلی بها داده میشه، ولی پرورشی که انقدر مهم و کاربردیه تو مملکت ما کمرنگه.

 13. سلام آقامحمدمن حاضرم باشماازدواج کنم منم منتظر شریک زندگیم هستم احساس میکنم شماهستی

  1. منم …وضع مالیم خوبه…ماشین ..خونه و شغل بادرآمد متوسط دارم….۴۰سالمه…تیپ متوسط و مرد تقریبا خوش اخلاقم…

 14. دخترها باید حجاب و حیا را رعایت کنن ببینید دخترهای مححبه زودتر ازدواج میکنن و موفق تر هستن،حجاب عامل اصلی در تدام زندگی است

 15. سلام آقا محمد من هم قصد ازدواج دارم ،و دنبال آدم مناسبم ،اگه خواستین باهم آشنا بشیم

 16. پسرا فقط ب قیافه دخترا نیگا میکنن میرن خاستگاری شرایط دیگ رو نمیبینن اینه ک ازدواجا سخت میش

 17. نمیدونم حقیقت را میگی یا نه ولی من یه دختر مجردم که به دنبال یک همسر خوب برای زندگی ام اگه امکانش هست خودتون معرفی کنید

 18. سلام هم دختروهم پسر باید خوب باشن باهم راه بیان وهم ودرک کنن.یک دخترنباید حجاب وعفت شو کناربزار.ویک مرد هم غیرت ومردونگی شو.واینک نباید سخت گرفت واگ واقعا طرف خوب واخلاق داره وبهم میان باید قبول کنن

 19. برای ازدواج شرایط روحی و روانی ازجمله صبر استقامت چون زندگی پایین و بالا زیاد داره،یکی که مناسب خودتون باشه انتخاب کنید،،اخلاق اخلاق اخلاق بزرگترین شرط ازدواج هست البته اخلاق و نرم خویی درتمام مراحل زندگی،،با دنیا پرست ازدواج نکنید،با مال و ثروت ازدواج نکنید،،خانواده دختر وپسر خیلی مهم هستند البته بعضی ها مسیر خانوادشون طی نمیکنند خیلی انگشت شمارن،،در کل با چشم باز برید جلو ولی هر چقدر هم باز باشه چشاتون آخرش می افتید توچاه ولی باید توجه داشت یه چاهه ۳ متره یه چاهه ۶۰ متر هست

 20. به قول شما باید بره دنبال یکی که از خودش چند پله پایین تر باشه چون دخترا راحت به همچین پسری بله می گند

 21. سلام کسانی که ازدواج نکردند تشریف ببرید کانون های ازدواج استان خودتان ثبت نام کنید ان شاء الله کیس مناسب بهتون معرفی می شود

 22. سلام اقا محمد من پیامتونو خوندم
  کاملاااااااا درکتون میکنم و برخلاف کسای دیگه ای که برگشتن گفتن لابد رفتی دنبال بالاتر از خودت و این مسائل من میخوام بگم که بعضی وقتا ادم انقدر خوبه که دیگران خوب بودنشو نمیفهمن .
  شما هم لابد خودتونو کامل میدونستین ک انقدر پیگیر ازدواج بودین دیگه ، ب نظرم بعضی وقتا واقعا ماها هیچ عیبی نداریم طرف مقابله ک عیب داره.میدونین چرا این حرفارو میزنم چون من خودم در شرایطی هستم که مشابه شماست. خانواده ی موجه دارم ، پدرم تقریبا پولدارن و خودمم دانشگاه دولتی درس خوندم و قیافمم معمولیه اماااااا چون اهل کثافت کاری نیستم هیچ کس سمتم نمیاد و تا الان ک ۲۷ سالم شده هیچ کس سراغم نیومده .اینارو گفتم ک بدونین این مشکل مختص شما نیست و من و شما و خیلیای دیگه بهش مبتلا هستیم.
  همین الان خیلی دلم شکسته و قبلش کلی گریه کردم چون هرکس از راه میرسه میگن چرا ازدواج نکردی و این باعث میشه بدتر ناراحت بشم… چون واقعا تقصیر من نیست ، الان اکثر آقایون دنبال دختر های مورد دار هستن بیشتر.. بعضی از دوستام ک پاک نبودن با مردپاک ازدواج کردن ، اقایون الان عقلشون ب چشمشونه و دخترای پاکی مثل من واسشون جذابیت ندارن.

 23. سلام سارا خانم،ممنون از نظر و دیدگاه عالیتون،میخواستم بدونم شما چند سالتونه و کدوم شهر زندگی میکنید،ممنون🙏

 24. من دختری هستم با قیافه وهیکل در هد متوسط و از نظر تحصیلات و وعض مالی هم‌متوسط اخلاقم هم بد نیست و از نظر پوشش هم و مانتویی هستم و تیپ امروزی هستم و آرایش هم می کنم و غیرو عذت نفس پایینی هم ندارم و اعتماد به نفس کاذبی هم ندارم وتو جمع های سالم هم شرکت دارم و کم رو بازی هم در نمیارم ولی خواستگار مناسبی ندارم و خواستگار چندتا دارم‌ولی اصلا درسطحم نیستن ازشون متنفرم نمی دونم دلیل اینکه خواستگار مناسب ندارم چیه ؟چون هر دختری باید خواستگار مناسب خودش رو داشته باشه یکی شاید مناسب یکی دیگه باشه ولی مناسب یکی دیگه نیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7 + 20 =

دکمه بازگشت به بالا