;
خانواده و زناشوییزندگی

برای داشتن یک زندگی عاشقانه این ۱۰ افسانه را حذف کنید

اگر به افسانه های رایج در روابط زناشویی باور کنید ممکن است شما و شریک زندگی تان به سمت فاجعه پیش بروید. عاقلانه است که روی زمین بمانید و واقع بین باشید تا از زندگی مشترک تان لذت ببرید. همان طور که زندگی فراز و نشیب های خود را دارد، روابط زناشویی نیز فراز و نشیب های خود را دارد. بهتر است این افسانه ها را بشناسید و آن ها را از روابط تان حذف کنید. در بخش خانواده و زناشویی چشمک به باورهای غلط در زندگی زناشویی پرداخته شده است.

بیشتر بخوانید: با این ۱۵ تکنیک ساده تبدیل به بهترین دوست همسرتان شوید!  

این ۱۰ افسانه را از روابط زناشویی تان حذف کنی30

۱.عشق تا ابد باقی خواهد ماند

عروسی پرشکوه، خنده های مشترک و در نهایت بچه ها، تنها بخشی از نکات برجسته ازدواج هستند. با این حال، عشق بین شما و شریک زندگی تان می تواند هر از گاهی فروکش کند. این احتمال را بپذیرید  که ممکن است رابطه تان به یک مانع برخورد کند. زیرا باعث می شود برای زنده نگه داشتن عشق و هیجان زندگی مشترک تان بیشتر تلاش کنید. تعطیلات کوتاه، تنهایی های گاه به گاه و قرارهای منظم می تواند عشق و هیجان را زنده نگه دارد.

۲.حسادت یعنی شما اهمیت می دهید

باورهای غلط در زندگی زناشویی، در حالی که گاهی اوقات ممکن است دوست داشتنی باشد که شریک زندگی شما کمی حسادت کند، اما همیشه به معنای مراقبت نیست. در واقع، یک شریک بیش از حد دارای حس مالکیت می تواند به زودی اعصاب شما را به هم بریزد. اگر شریک زندگی شما در زمانی که شما هیچ دلیلی برای آن قائل نیستید احساس حسادت می کند، او باید برای تغییر تلاش کند. این برای شما هم صدق می کند. در صورت عدم کنترل، حسادت می تواند به دعواهای فاجعه آمیز منجر شود و شما دو نفر را از هم جدا کند. پس مراقبت باشید.

باورهای غلط در زندگی زناشویی

۳.دعوا یک رابطه را از بین می برد

یکی از رایج ترین افسانه ها و حقایق رابطه این است که دعوا می تواند یک رابطه را خراب کند. این نمی تواند دورتر از واقعیت باشد. در واقع، دعوای گاه و بیگاه می تواند بیشتر شما را به هم نزدیکتر کند. البته حل نکردن مسائل همان چیزی است که می تواند رنجش را عمیق تر کند و شما را از هم جدا کند.

بیشتر بخوانید: چگونه برای یک مرد یک زن رمانتیک باشیم +۱۱ تکنیک طلایی

۴.فرزند تضمین کننده یک زندگی شاد است

چند بار این جمله را شنیده اید: “کودکان می توانند مشکلات زناشویی را حل کنند”؟ چنین نگاهی به فرزند آوری أصلا درست نیست. در واقع، مطالعات نشان داده‌اند که برای برخی از زوج‌ها، چنین نگاهی به فرزند آوری أوضاع را بدتر می کند. فرزند برای حل مشکلات نیست. بهتر است فرزند را هدیه الهی و ثمره عشق تان بدانید. با إحساس عشق فرزند دار شوید نه برای بهبود رابطه.

۵.عشق همه چیز است

نه، عشق همیشه همه چیز را فتح نمی کند. ممکن است شما را از نگاه کردن به معایب شریک زندگی تان بازدارد. مطمئن شوید که برای شب های ملاقات وقت می گذارید، از شریک زندگی خود به خاطر تمام کارهایی که برای شما انجام می دهد قدردانی می کنید و برای حل اختلافات تلاش می کنید. یکی از بزرگترین افسانه ها در مورد روابط این است که اگر شما همدیگر را ذره ای دوست داشته باشید، چیزهای کوچک را می توان بدیهی دانست. اصلا درست نیست. زیرا دوست داشتن و عشق به تنهایی برای حل مشکلات زندگی کافی نیست.

۶.زوج ها باید X بار رابطه جنسی داشته باشند

باورهای غلط در زندگی زناشویی، تا زمانی که همسرتان و شما در یک رابطه سالم و محبت آمیز هستید، تناوب رابطه جنسی کاملا به شما دو نفر بستگی دارد. اگر کمتر از برخی از دوستان تان رابطه جنسی دارید و کاملا خوشحال هستید، خوب است. در واقع، مقایسه و اندازه گیری در بین دوستان می تواند گمراه کننده باشد و منجر به مشکلاتی شود که قبلا وجود نداشت. با این حال، رابطه جنسی درهایی را به روی صمیمیت باز می کند و گاهی اوقات می تواند چیزی باشد که در طول یک هفته خسته کننده به آن نیاز دارید.

بیشتر بخوانید: حفظ رابطه عاشقانه پس از ازدواج با  ۱۰ مهم ترین بایدها و نبایدها

باورهای غلط در زندگی زناشویی

۷.یک زوج خوشبخت فقط به یکدیگر نیاز دارند و به هیچ کس دیگری نیاز ندارند

بسیاری از زوج‌ها تصور می‌کنند که اگر عشق واقعی باشد، همه نیازهای دیگر تامین می شود. در حقیقت، در حالی که بهترین دوست یکدیگر بودن احساس خوبی است، دوستی های خارج از رابطه شما نیز ارزش زیادی دارد. دوستان و خانواده شما می توانند زمانی که شریک زندگی شما در دسترس نیست، حمایت و اوقات خوبی را برای تان فراهم کنند. خانواده و دوستان خوب به اندازه پیوند محکمی که با شریک زندگی خود دارید مهم هستند.

۸.عصبانی به رختخواب نروید

درست است، گریه کردن برای خواب بدترین حسی است که وجود دارد. اما گاهی اوقات، بهتر است با همان مشکل بخوابید تا این که سعی کنید آن را بعد از نیمه شب حل کنید. در پایان یک روز طولانی، خستگی و عصبانیت ممکن است شما را به گفتن چیزهای بد به یکدیگر وادار کند. استراحت کنید و صبح با ذهنی شاداب صحبت کنید. چه کسی می داند، یک نوازش یواشکی نیمه شب ممکن است حتی باعث شود عصبانیت را فراموش کنید.

۹.عشق باید آسان باشد

باورهای غلط در زندگی زناشویی، گاهی در دشواری ها به این فکر می کنیم آیا عشق ارزش مبارزه را دارد؟ آیا عشق نباید بی زحمت باشد؟  بله عشق ارزش مبارزه را دارد و هیچ عشقی همیشه آسان نیست؟ در واقع دوست داشتن کسی کار سختی است. این به معنای صبور بودن، درک کردن، پذیرش و پرورش است حتی در مواقعی که ترجیح نمی دهید. در عوض، شما همان معامله را دریافت می کنید و کلی آغوش و حمایت مادام العمر! معامله بدی نیست، نه؟

۱۰.او باید بداند چرا من ناراحت هستم، آیا او اهمیت می دهد؟

نه، مردها ذهن خوان نیستند. تو هم نیستی! بنابراین، چرا منطق خود را بر اساس شخصیت های کاملا فیلمنامه شده از داستان های تخیلی قرار دهید؟ شریک زندگی شما انسان است. افراد واقعی ممکن است متوجه شوند که دیگری ناراحت است، اما انتظار نداشته باشید که او دقیقا بداند که چه عباراتی، کلمه یا عمل بی دقتی او باعث ناراحتی شما شده است. یا ناراحتی شما ممکن است به خاطر مسائل دیگر و افراد دیگر باشد. به او بگویید موضوع چیست و از توجهی که او به شما می کند لذت ببرید.

بیشتر بخوانید: ازدواج پایدار: ۹ نکته مهم که هر کسی باید قبل از ازدواج بداند!

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو + هجده =

دکمه بازگشت به بالا