;
خانواده و زناشوییزندگی

باروری مردان: این ۵ عادت باعث ناباوری مردان می شود!

باروری مردان: در حالی که ناباروری مردان می تواند پیامد عوارض مختلف سلامتی باشد، این نیز درست است که چندین عامل سبک زندگی نادرست و رژیم غذایی می توانند به طور قابل توجهی بر آن تأثیر بگذارند. هنگامی که صحبت از سلامت باروری به میان می آید، انتخاب هایی که امروز انجام می دهید می توانند تأثیرات کوتاه مدت و بلندمدت روی آن داشته باشند.

برخی از علائم رایج ناباروری مردان عبارتند از: کاهش میل جنسی، درد یا ناراحتی در ناحیه تناسلی، ناتوانی در باردار شدن و غیره. در بخش خانواده و زناشویی به ۵ عادت ناسالم اشاره می شود که می تواند به باروری مردان آسیب برساند و باعث ناباروری کامل مردان شود.

بیشتر بخوانید: مشکلات جنسی مردان: هر مردی با این ۵ مشکل جنسی مواجه می شود

۱.نوشیدن الکل و سیگار کشیدن

باروری مردان، سیگار می تواند اثرات مخربی بر باروری مردان داشته باشد. زیرا منجر به مشکلات سلامتی مانند کاهش کیفیت اسپرم، اختلال نعوظ، کاهش میل جنسی و غیره می شود. مصرف الکل نیز می تواند سطح تستوسترون را در مردان مختل کند. بنابراین، نوشیدن الکل و سیگار برای اطمینان از سلامت دستگاه تناسلی مردان و قدرت باروری آن ها توصیه نمی شود.

باروری مردان

۲.استرس بیش از حد

استرس بیش از حد هرگز برای شما مفید نیست. اما آیا می دانستید که کنترل نادرست استرس می تواند اثرات مخربی بر دستگاه تناسلی مردان داشته باشد؟ این به این دلیل است که استرس می تواند منجر به تغییرات هورمونی مانند عدم تعادل تستوسترون شود که مستقیما بر باروری مردان تأثیر می گذارد.

بیشتر بخوانید: مضرات استرس: ۱۰ بلایی که استرس سرتان می آورد؟

۳.اضافه وزن و چاقی

چاقی یکی از بدترین هدیه هایی است که می توانید به بدن خود بدهید. وقتی در مورد باروری مردان صحبت می شود، چاقی می تواند اثرات فاجعه باری بر باروری مردان داشته باشد. وزن نادرست منجر به تغییرات ناسالم DNA در اسپرم و کاهش کیفیت کلی اسپرم می شود.

باروری مردان

۴.کم تحرکی

باروری مردان، اگر اکثر برنامه های روزانه شما شامل پرسه زدن در اطراف است، سبک زندگی شما می تواند سلامت باروری شما را به خطر بیندازد. یک سبک زندگی کم تحرک که فاقد فعالیت بدنی است بر کیفیت و کمیت اسپرم، استقامت و ایمنی شما تأثیر می گذارد. در واقع کم تحرکی تأثیر نامطلوبی بر باروری کلی مردان دارد.

۵.خوددرمانی

عادت خوددرمانی برای مشکلات جنسی در میان بسیاری از مردان رایج است. خوردن قرص های مختلف تقویت کننده یا استفاده از تاخیری ها سبب عوارض جدی می شود.

زیرا برخی از داروها می توانند منجر به عوارض جانبی مانند تداخل با سایر داروها، تغییر تولید اسپرم، اثرات نامطلوب بر اندام های تولید مثل و غیره شوند. بهتر است دست از خوددرمانی بردارید و اگر دچار مشکل سلامتی و جنسی می شوید حتما به متخصص مراجعه کنید.

بیشتر بخوانید: طول عمر مردان با خوردن این ۷ غذا + ۴ مواد غذایی مضر

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده − یک =

دکمه بازگشت به بالا