;
آرایش و زیباییدنیای مد

آرایش صورت گرد: ۵ ترفند آرایش حرفه ای برای کسانی که صورت گرد دارند!

آرایش صورت گرد: برای آرایش صورت گردها، نیاز به مهارت بالایی نیست. تنها کافی‌است که فوت‌وفن کار را بلد باشید تا بتوانید صورت خود را از تپل به لاغر و کشیده تبدیل کنید.
پیدا کردن یک ترفند درست و اصولی برای آرایش صورت گرد ها، کار چندان آسانی نیست. هنگامی که یک فرد با صورت تپل شروع به آرایش می‌کند، از آن میکاپ توقعاتی مانند لاغر شدن، به‌وجود آمدن زاویه فک و کوچک‌شدن غبغب را دارد. خواسته‌های این چنینی جزء محالات نیستند، بلکه می‌توان آن‌ها را اجرا کرد؛ اما تنها به یک شرط!

آن شرط، به‌خوبی یاد گرفتن ترفندهای آرایشی است که هرچه بیشتر تمرین کنید، کار شما بهتر می‌شود و می‌توانید یک میکاپ زیباتر داشته باشید. بنابراین، اگر به‌دنبال این هستید که زاویه فک، بینی قلمی، گونه‌های استخوانی و صورتی لاغر داشته باشید، اول ترفند را یاد بگیرید و بعداز چندین بار تمرین، به‌سمت حرفه‌ای‌شدن بروید. با این مطلب دنیای مد همراه باشید تا به شما 5 ترفند فوق حرفه‌ای آموزش دهیم تا به زیباترین حالت ممکن خود تبدیل شوید.

بیشتر بخوانید: آرایش صورت که مردان می پسندند: آقایان این نوع آرایش همسر شان را بیشتر دوست دارند!

۱.کانتور کردن صورت

آرایش صورت گرد، بدون مقدمه برویم سر اصل مطلب! اولین ترفند آرایشی برای افرادی که صورت تپل دارند، استفاده از کانتور برای لاغر و کشیده‌شدن چهره است. کانتور برای آرایش صورت گرد ها، نقش تیغ جراحی دکترها را دارد! همین اندازه مهم، ضروری و کاربردی است. اما باید در استفاده از آن دقت کنید، چراکه به‌کارگیری اشتباه از این تیغ جراحی، ممکن است صورت شما را چاق‌تر از حد معمول نشان دهد.

بیشتر بخوانید: باکلاس ها با هر لباس چه گردنبندی میندازن؟

برایتان جالب خواهد بود: با کمک این گیاه ارزان موهایی سالم و زیبا داشته باشید+نحوه تهیه ماسک مو و چگونگی مصرف

نحوه درست کانتور کردن صورت

اولین چیزی که هنگام کانتور کردن به ذهن می‌رسد، جمع‌کردن و کوچک‌کردن صورت است. برای این که کاملا اصولی صورت خود را کانتور کنید، باید از دکمه گوش تا استخوان گونه، و از استخوان گونه به‌اندازه یک بند انگشت رو به پایین، صورت خود را کانتور کنید، به‌طوری می‌توان گفت که این‌کار شبیه به حرف انگلیسیL می‌شود.

بعداز کانتور گونه می‌بایست به‌سراغ فک و غبغب برویم. برای خط فک بهتر است در ابتدا یک زاویه به آن بدهید، سپس ادامه آن را تا زیر غبغب برسانید. با این کار هم زاویه‌سازی انجام داده‌اید و هم صورت را لاغرتر کرده‌اید.

در نهایت نوبت به پیشانی می‌رسد. در این قسمت تنها باید گوشه‌های بیرونی پیشانی را کانتور کرد. همچنین ذکر این نکته لازم است که برای محو کردن، تمامی قسمت‌های کانتور شده را در جای خود فید کنید و هرگز به سمت پایین آن‌ها را پخش نکنید.

بیشتر بخوانید: معجزه موم زنبور عسل برای پوست و مو + آموزش تهیه لوسیون و بالم و نحوه استفاده صحیح

جالب است: پرپشت کردن موهای نازک با یک شیشه روغن طبیعی + روش استفاده

آرایش صورت گرد

۲.استفاده از کانتور سرد یا کرم رنگ

دومین نکته برای آرایش صورت گرد ها و لاغر نشان دادن آن‌ها، استفاده از کانتور کرم رنگ است. اگر باوجود زدن کانتور قهوه‌ای و زاویه‌سازی حس کردید که صورت شما نیاز دارد بیشتر لاغر شود، باید به‌سراغ ترفند دوم بروید.

ترفند دوم استفاده از کانتور سرد یا کرم رنگ است. در این قسمت وسط پیشانی، تیغه بینی، وسط چانه، بالای گونه را از کانتور کرمی رنگ خود می‌زنید. با این کار صورت شما کشیده‌تر می‌شود. کانتور یکی از مهم‌ترین و ضروری‌ترین لوازم آرایش صورت بوده، بنابراین، داشتن یک عدد از این وسیله کاربردی برای هر خانوم و هر فردی که به دنیای میکاپ علاقه دارد، بسیار واجب است.

بیشتر بخوانید: زیباترین و شیک ترین مدل صندل های دخترانه 1403

جالب خواهد بود: ماندگاری سایه چشم با این ترفند بینظیر خانگی

۳.ترفند سوم؛ استفاده از رژگونه

رژگونه به آرایش، رنگ‌ورو می‌دهد و صورت را شاداب‌تر می‌کند. شاید تا به امروز نمی‌دانستید، اما با استفاده از رژگونه هم می‌توان صورت را کمی لاغرتر نشان داد. رژگونه در آرایش صورت گرد ها می‌تواند نقش پررنگی در لاغری آن‌ها داشته باشد، اما معمولا از آن اشتباه استفاده می‌کنند.

روش صحیح استفاده از رژگونه

اگر از آن دسته افراد هستید که همیشه لبخند می‌زنید و رژگونه را روی سیب گونه خود فید می‌کنید، باید بگوییم این روش کاملا اشتباه است! چراکه با این کار باعث می‌شوید صورت شما گردتر دیده شود. این شیوه مناسب افرادی است که صورت لاغرتری دارند، اما روش درست برای صورت تپل چیست؟

افرادی که صورت تپل و گرد دارند، بهتر است رژگونه خود را دقیقا همان جایی که کانتور زده‌اند، فید کنند. با این کار صورت آن‌ها کشیده و شاداب می‌شود. دقت داشته باشید که رژگونه در آرایش صورت گرد ها نباید پررنگ باشد، چرا که این کار اصلا ظاهر زیبایی ندارد و صورت شما را تپل‌تر نشان می‌دهد.

جالب خواهد بود: ترفندهای زیبایی زنان دنیا که در عین ساده بودن موثر هستند!

بیشتر بخوانید: این اشتباه هنگام شست‌وشو باعث چرب شدن مو می‌شود!

۴.تاثیر آرایش چشم در لاغری صورت

معمولا افرادی که صورت آن‌ها گرد است، چشم‌های تقریبا ریزی دارند، همین ریز بودن چشم‌ها باعث شده که صورت، تپل‌تر نشان داده شود.

برای ازبین‌بردن حالت ریزی چشم‌ها و کشیده و درشت‌تر کردن آن‌ها، ابتدا باید با کانتور افتادگی پلک را رو به بالا برد و آن را کشیده کرد. برای این کار لازم است کانتور قهوه‌ای خود را برداشته و به گوشه‌های چشم، به سمت شقیقه‌ها کشیده و همان‌جا، آن را فید کرد.

در مرحله دوم بهتر است از سایه‌های نود، مانند رنگ قهوه‌ای استفاده کنید و خط چشم خود را بسته به حالت چشم بکشید. ریمل را فراموش نکنید، چراکه به درشت و کشیده‌تر شدن چشم‌ها کمک شایانی می‌کند.

۵.آرایش لب‌ها آخرین ترفند

آرایش لب می‌تواند صورت را لاغرتر کند، البته اگر درست و اصولی باشد! بدترین کاری که می‌توانید در آرایش لب‌ها انجام دهید این است که آن‌ها را بزرگ‌تر از حالت عادی خود نشان دهید.

برای آرایش صورت گرد ها بهتر است لب‌های خود را بدون آنکه تغییری در آن ایجاد شود، آرایش کنید. با این کار هم ظاهرتان زیباتر می‌شود و هم چهره‌ای استاندارد و لاغرتر خواهید داشت.

جسارت به خرج دهید و از رنگ‌های تیره استفاده کنید! رنگ‌های تیره برای صورت‌های تپل باعث می‌شوند که تمرکز روی لب‌ها رود و صورت را به نوعی لاغرتر نشان دهد.

آرایش صورت گرد

نکات طلایی

چند نکته‌ای که یادگیری آن‌ها، آرایش چهره‌تان را جذاب‌تر می‌کند:

هرگز کرم‌پودر تیره‌تر از رنگ صورت خود نزنید، این کار صورت شمارا گردتر نشان می‌دهد.
برای کشیدن کانتور گونه، آن را زیر خطر گونه نبرید، چراکه باعث بالارفتن سن شما می‌شود.
اگر صورت تپل و چشم‌های ریزی دارید، داخل چشم‌های خود مداد نکشید، این‌کار صورت شما را گردتر از حالت معمول نشان می‌دهد.

بیشتر بخوانید: آرایش صورت مناسب موی مشکی: با موی مشکی چگونه آرایش کنم تا جذاب و باکلاس باشم؟

 

 

برایتان جالب خواهد بود

شاید بپسندید: مدل های کفش مجلسی بنفش رنگ که ثابت می کند که این رنگ بهترین انتخاب برای مهمانی‌هاست!

بیشتر بخوانید: این عادت های اشتباه به سلامت و زیبایی موهای شما آسیب می رساند!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک + نوزده =

دکمه بازگشت به بالا