;
تازه ها

علامت همسایه بی فرهنگ: بخون ببین خودتی یا همسایت!

علامت همسایه بی فرهنگ: با رشد برق آسای جمعیت و گسترش شهرها، انسانها به ناچار باید برخی امور مانند آپارتمان نشینی را بپذیرند و خود را با آن وفق دهند. متاسفانه برخی خانواده ها با همان ذهنیت زندگی سنتی در خانه های حیاط دار، وارد زندگی در آپارتمان شده و هیچ شناختی از فرهنگ آپارتمان نشینی ندارند و می توانند موجب بروز بسیاری از مشکلات شوند. اگر در آپارتمان زندگی می کنید و می خواهید جزو ساکنین بی فرهنگی که احتمالا در اطراف خود دیده اید، نباشید، این مطلب تازه ها  را دنبال کنید.

بیشتر بخوانید: چطوری برای بقیه خشک و کسل کننده نباشیم؟

۱.تعداد زیادی کفش تو راه پله رها می کنن

گذاشتن کفش جلوی در آپارتمان نشان دهنده بی فرهنگی است زیرا زیبایی و نظم ساختمان را بر هم می‌زند. علاوه بر این، ممکن است در مواقعی کفش‌ها توسط مهمان‌ها یا افرادی خارج از آپارتمان به سرقت رود، و این امر موجب تنش و اختلاف بین اهالی ساختمان شود.

احتمالا بپسندید: اگر طراحی و رنگ آمیزی حیوانات به دخترها واگذار می شد+عکس

جالب خواهد بود: این عوامل تعیین کننده طول عمر در انسان هستند!

علامت همسایه بی فرهنگ

۲.صدای تلویزیونشون بالاست

متاسفانه برخی از افراد فرهنگ آپارتمان نشینی را ندارند و هنگام تماشای تلویزیون و یا گوش دادن به موسیقی صدای آن را بالا برده وموجب آزار همسایه ها می شوند. این افراد جمله چهاردیواری اختیاری را باور دارند اما امروزه با گسترش زندگی آپارتمانی جمله‌ی « چهار دیواری اختیاری» در بسیاری از مسائل، دیگر کاربرد و مفهومی ندارد؛ زیرا شما بر روی سقف واحد پایینی و در زیر سقف واحد بالایی زندگی می‌کنید و هر رفتار پر سر و صدا و غیر مسئولانه ای، آسیب و مزاحمت برای آن واحدها به شمار می رود.

بیشتر بخوانید: اگر یکی از این نشانه ها را داری جزو 5 درصد “افراد خاص” در جهان هستی!

برایتان جالب خواهد بود: با این ترفندها، پرزهای لباس را از بین ببرید+آموزش

۳.به موقع شارژ ماهیانه رو پرداخت نمی کنن

علامت همسایه بی فرهنگ، افرادی که فرهنگ آپارتمان نشینی ندارند، نسبت به پرداخت بموقع شارژ واحد بی تفاوت هستند وآن را سروقت نمی پردازند. هزینه‌ی شارژ هزینه‌ای است که بصورت ماهیانه توسط ساکنان یک مجتمع پرداخت می‌شود و صرف هزینه های عمومی مجتمع نظیر؛ روشنایی راه پله ها، راهروها، پارکینگ و … نظافت کلی ساختمان، هزینه‌ی تعمیرات و … می گردد.

۴.زباله ها رو بدون سطل می برن

چکه کردن و ریختن زباله در راهروها یا راه پله ها خوشایند نیست و موجب آلودگی آن محیط و آزردگی دیگر ساکنین می گردد. این کار تنها از افرادی بر می آید که فرهنگ آپارتمان نشینی ندارند، پس سعی کنید حدالامکان در ساعت مشخصی زباله ها را خارج نموده و در محل جمع آوری اش قرار دهید. هنگام خروج زباله دقت کنید درِ کیسه‌ی زباله‌ را محکم ببندید و همچنین از سوراخ نبودن کیسه زباله مطمئن شوید.همچنین سطل‌ زباله تان را بیش‌ از حد پر نکنید تا واژگون گردد.

شاید بپسندید: شهر بدون چراغ قرمز در ایران + عکس

احتمالا بپسندید: اولین واکسن سرطان: با تولید این واکسن بیماری سرطان قابل درمان شد!

۵.بالکن و تراس رو انباری می کنن

علامت همسایه بی فرهنگ، تبدیل کردن بالکن و تراس به انباری سبب زشت شدن ساختمان می شود پس از فضای تراس و بالکن استفاده نماییداگر به فضای بیشتری نیاز دارید، یک کابینت جدید برای خود بسازید یا از جعبه‌هایی استفاده کنید که می‌توانید بالش‌های راحتی روی آن قرار دهید. به این صورت، هر وقت که بخواهید می‌توانید از استراحت کردن در تراس لذت ببرید!

علامت همسایه بی فرهنگ

۶.تو ساعت استراحت مزاحم همسایه ها میشن

سر و صداهای مزاحم یکی از بزرگ‌ترین مشکلات آپارتمان‌نشینی است که بسیاری از ساکنان آپارتمان ها درگیر آن هستند. صبح‌ زود و ساعات پایانی شب که زمان استراحت ساکنین به شمار می رود،حدالامکان سروصدایی ایجاد نکنید تا موجب نارضایتی همسایگان نشوید. در ساعات استراحت جاروبرقی نکشید،هنگام تردد در راه‌ پله ‌ها از پاکوبیدن بپرهیزید، در راهروها با صدایی آهسته مکالمه و گفتگو کنید، درها را آهسته و آرام باز کنید و. ببندید.

شاید بپسندید: بزهای غشوک: ویدیوی خنده‌دار از بزهایی که با کوچکترین ترس، غش می کنند!

بیشتر بخوانید: با این روش های ساده، خودتان در خانه میوه های مختلف را خشک کنید!

احتمالا بپسندید: بدترین جای خانه برای نصب مودم وای فای!

۷.در کار دیگران دخالت می کنن

علامت همسایه بی فرهنگ، یکی دیگر از رفتار های ناشایست که نه تنها در آپارتمان نشینی زشت است، بلکه همه جا این رفتار غیر قابل تحمل می باشد، دخالت در امور شخصی دیگران است. دخالت همسایه ها در امور یکدیگر علت های فراوانی دارد، یکی از علت های فضولی برخی همسایگان بیکاری آنهاست، افرادی که در زندگی مشغله دارند، همواره سرشان در زندگی خودشان است.

۸.در راه پله وسایل میزارن

علامت همسایه بی فرهنگ، اگر می خواهید جزو ساکنین بی فرهنگ آپارتمان نباشید، وسیله شخصی خود نظیر جاکفشی یا … را در فضای مشترک قرار ندهید زیرا این کار موجب سد معبر و قطعا نارضایتی دیگران می شود پس این امر را جدی بگیرید. و جز کسانی نباشید که خودخواه بوده و ضایع نمودن حقوق دیگران برایشان اهمیتی ندارد.

بیشتر بخوانید: رفتاری که شما را بی ارزش می کند!

 

 

برایتان جالب خواهد بود

احتمالا بپسندید: تهیه 5 اسموتی خوشمزه تابستانی و مجلسی که در روزهای گرم می چسبد+خواص هر اسموتی

جالب خواهد بود:  ساده ترین روش تشخیص هندوانه خوب و شیرین

شاید بپسندید: زیباترین زنان جهان، متعلق به کدام کشورها هستند!؟ + تصاویر

احتمالا بپسندید: چطور بفهمیم که سبزی خشک و ادویه ها خراب شده اند!؟

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده − 6 =

دکمه بازگشت به بالا