;
تازه ها

۵ عادت اخلاقی بد که همه را از شما فراری می دهد!

عادت های بد: اعتماد به نفس تنها یک کلمه کلیدی نیست بلکه یک روش در زندگی است. به ویژه برای زنانی که هنوز هم باید برای ثابت کردن خودشان تلاش کنند. اما گاهی اوقات، ما زنان بدترین دشمنان خودمان هستیم، بدون این که متوجه باشیم، خودمان خود را نادیده می‌گیریم و ضعیف نشان می‌دهیم.

به همین دلیل اگر بخواهیم بهتر زندگی کنیم و به همه ثابت کنیم زنان هم افرادی قوی و محکم هستند باید با اعتماد به نفس رفتار کنیم. برای داشتن اعتماد به نفس هم کافی است برخی از رفتارهایمان را اصلاح کنیم تا ضعیف و ناتوان به نظر نرسیم و همه را از خود فراری ندهیم.

بیشتر بخوانید: نکات مهم برای موفقیت در زندگی مشترک: 7 نکته مهم برای داشتن زندگی مشترک شاد و موفق!

۱.خودتان را با دیگران مقایسه نکنید

هرگز خودتان را با دیگران مقایسه نکنید به خصوص از روی صفحات اجتماعی! هیچ کس صفحه بد زندگیش را با شما در میان نمی‌گذارد. فریب زندگی بی‌نقص و عکس‌های حیرت انگیز از تعطیلات دیگران را نخورید زیرا زندگی هیچ کس کامل نیست. فراموش نکنید زمانی که در حال مقایسه خود با دیگران هستید، در واقع فقط یک روی زندگی افراد را می‌بینید، در حالی که زندگی هر کسی یک روی دیگر هم دارد، مثلا کشمکش‌ها، درگیری‌ها، مشکلات، چالش‌ها و سختی‌ها که شما هرگز آن‌ها را نمی‌بینید و کسی هم این روی زندگیش را با شما به اشتراک نمی‌گذارد.

مهم‌تر از آن، مقایسه کردن زندگی خودتان با دیگران لذت زندگی کردن را از شما می‌گیرد و خود به خود باعث ضعیف شدن اعتماد به نفس‌تان می‌شود. هر دقیقه‌ای که داشتن زندگی دیگران را آرزو می‌کنید، لحظه‌ با ارزشی از عمرتان است که از دست می‌دهید.

احتمالاً بپسندید: 11 کشوری که نام خود را تغییر داده اند!

عادت های بد

بیشتر بخوانید: خواب زن چپه: چرا می گن خواب زن چپه + داستان واقعی

عادت های بد، سعی کنید فردی شاد باشید، از زندگی‌تان لذت ببرید و غصه زندگی دیگران را نخورید چون شما درون زندگی آن‌ها حضور ندارید و از چالش‌هایشان بی خبرید.

در عوض، روی پیشرفت و رسیدن به اهداف‌تان تمرکز کنید. عادات خوب را جایگزین عادات بد کنید و دستاوردها و موفقیت هایتان را جشن بگیرید. آن وقت به یک زن با اعتماد به نفس تبدیل می‌شوید.

احتمالاً بپسندید: تعبیر خواب مار: دیدن مار در خواب، واقعاً چه معنایی دارد؟

۲.ناتوان و ضعیف پنداشتن خود

چند بار با عباراتی مثل “من نمی‌توانم این کار را انجام دهم” یا “من به اندازه کافی خوب نیستم؟” خود را ناتوان و ضعیف معرفی کرده اید؟ این رفتار اصلا برای یک زن با اعتماد به نفس مناسب نیست. سعی کنید دست از ضعیف نشان دادن خودتان بردارید و سقف پتانسیل‌تان را بالا ببرید و با گفتن «من می‌توانم» از شکست درونی‌تان جلوگیری کنید.

عادت های بد، اگر همیشه خود را ناتوان و ضعیف بدانید و از عبارات پر از شک و تردید استفاده کنید، باعث خشکاندن ریشه اعتماد به نفس‌تان می‌شوید.

کلماتی که برای توصیف خود به کار می برید، درک شما و در نهایت واقعیت شخصیت شما را شکل می‌دهد. زنان با اعتماد به نفس مراقبت کلماتی که از دهان‌شان خارج می‌شود، هستند.

شاید بپسندید: تهیه لیمو عمانی یا لیمو خشک با طعم واقعی بدون تلخی در منزل به شیوه ای آسان و کاربردی!

عادت های بد

اختمالاً بپسندید: ۵ ویژگی فیزیکی خاص که درصد کمی از مردم جهان دارند؛ شما هم جزو آن‌ها هستید؟

۳.از نه گفتن ترسی نداشته باشید

یک نصیحت که همیشه باید آویزه گوشتان کنید: از نه گفتن نترسید! همه ما افرادی هستیم که رضایت دیگران را اولویت قرار می‌دهیم، در حالی که لزومی ندارد به همه خواسته های آدم‌ها بله بگویید. گاهی باید از دسترس خارج شوید.

فراموش نکنید که هر “بله” به دیگران، “نه” به آرامش خودتان است. شاید شما انرژی بیش از حدی برای کمک به دیگران داشته باشید، اما قرار نیست 24 ساعت از شبانه روزتان را صرف همکاری با دیگران کنید، بلکه باید به خودتان و زندگی‌تان هم فکر کنید.

عادت های بد، نه گفتن شما را به آرامش می‌رساند. شاید اول احساس بدی داشته باشید اما بعدها به این نه گفتن‌ها عادت می‌کنید. حد و مرز تعیین کنید تا به خودتان احترام بگذارید آن وقت یک زن با اعتماد به نفس خواهید بود. اهداف‌تان را اولویت بندی کنید، سپس انرژی و زمان‌تان را صرف رسیدن به آن‌ها کنید.

احتمالاً بپسندید: زیباترین عکس های پرتره سال 2023

۴.بیش از حد فکر نکنید

شاید فکر کنید که بیش از حد فکر کردن باعث می‌شود تصمیم‌های درست‌تری بگیرید و به آن افتخار هم بکنید اما حقیقت این است که بیش از حد فکر کردن اصلا راه حل درستی نیست. برعکس باعث بروز مشکلات بیشتری می‌شود و مسائل کوچک به کوهی از نگرانی و استرس تبدیل می‌شوند.

از سوی دیگر، آن انرژی ذهنی که صرف نشخوار فکری می‌کنید را می‌توانید صرف حل مسائل جدید کنید.

چگونه باید از این تله ذهنی فرار کنید؟ پاسخ ذهن آگاهی است. به جای این‌که در مورد اتفاقات بد یا بروز اتفاقات بد فکر کنید، باید روی یافتن راه حل‌های منطقی تمرکز کنید. این بدان معنا نیست که نباید برنامه ریزی یا آمادگی داشته باشید، بلکه به این معناست که عبارت “چه می‌شود” می‌تواند اعتماد به نفس شما را تضعیف کند و راه را گم کنید.

احتمالاً بپسندید: آدم های بی ادب بیشتر متولد چه ماهی هستن؟

عادت های بد

شاید بپسندید: ۱۴ کاربرد جوش شیرین در شستشو و نظافت خانه که باورتان نمی شود!

۵.خودتان را نادیده نگیرید

سال‌ها آنقدر وقت صرف کمک به دیگران کرده اید که از خودتان غافل شده اید، اینطور نیست؟ چه قدر دیگر باید بگذرد تا به این نتیجه برسید که قرار نیست هیچ کس به خاطر از خودگذشتگی و نادیده گرفتن خودتان به شما آفرین بگوید؟ پس بهتر است خودخواهانه به خودتان فکر کنید.

وقتی روی ظرفیت سازی خودتان سرمایه گذاری نکنید و مدت‌ها از احوال خودتان غافل شوید، درست مثل این می‌ماند که آبیاری گیاه‌تان را فراموش کرده باشید اما همچنان منتظر شکوفه دادن آن باشید. صرف نظر از زمان، پول یا انرژی – سرمایه گذاری روی خودتان مستقیم به ارزش شما اشاره دارد و اگر به دنبال یافتن جایگاه حقیقی خود در زندگی هستید، باید به خودتان فکر کنید. آن وقت اعتماد به نفس بیشتری خواهید داشت.

در مورد خرید های مجلل صحبت نمی‌کنیم بلکه چیزهای ساده ای مانند خواندن یک کتاب، یک دوره آموزشی ساده، ورزش و حتی یک پیاده روی در دامن طبیعت هم به شما می‌فهماند که “شما ارزشش را دارید”.

شاید بپسندید: چه اندازه بدن سالمی دارید!؟ | این تست ساده را انجام دهید!

بیشتر بخوانید:

احتمالاً بپسندید: ۹ خواص آفتاب پاییز و رازی که نمی دانستید!

مراحل رسیدن به موفقیت: هر آدم موفقی با این ۵ مرحله به هدف خود می رسد!

برایتان جالب خواهد بود: ۱۷ خواص و فواید خوردن انار برای بدن + عوارض

احتمالا بپسندید: متولدین این ماه ها خیلی خسیس هستند و اصلا پول خرج نمی کنند!

شاید بپسندید: اگه مجردی بخون: چرا افراد جذاب مجرد می مانند!؟

احتمالا بپسندید: پوست انار و این همه خاصیت | با خواندن این مطلب دیگر پوست انار را دور نمی اندازید!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده − 3 =

دکمه بازگشت به بالا