;
تازه ها

این شادی ها را بدون خرج کردن هیچ پولی به دست می یارید!

شادی بدون پول: هنگامی که یک شغل خوب پیدا می کنید، قطعاً احساس شادی به شما دست می دهد. یکی از دلایل شادی این است که با استفاده از این شغل خوب می توانید پول بیشتری در بیاورید و در نتیجه خانه بزرگ تر بخرید، برای فرزندانتان امکانات بیشتری را از لحاظ مالی فراهم کنید و به چیزهای بزرگتری برسید اما جالب است بدانید که شادی فقط با پول بدست نمی آید. اگر به دنبال راهکار هایی برای شادی به غیر از زمینه مالی هستید، این مطلب تازه ها را تا انتها دنبال کنید تا به شما یاد بدهیم که چگونه بدون پول هم خودتان را شاد کنید.

بیشتر بخوانید: تقویت روحیه و احساس شادی: ۷ غذایی که باعث تقویت روحیه و احساس شادی شما می شود!

۱.بودن کنار دوستان و اعضای خانواده

سپری کردن زمان در کنار خانواده و دوستان، به شما یادآوری می کند که از کجا آمده اید و به کجا تعلق دارید. این روابط حس خوب و مثبتی را در شما به وجود می آورد. حتی اگر گفتگوی تان با دوستان خود گفتگوی پر از شوخی و یا شاید بی مزه باشد، باز هم باعث می شود که از لحظات خود لذت ببرید. این افراد می دانند که شما از کجا آمده، چگونه بزرگ شده اید و از چه چیزهایی بیشتر لذت می برید. حتی می توانید با مسخره بازی هم فضا را شاد کنید و این شادی را قطعاً با هیچ چیز عوض نخواهید کرد.

برایتان جالب خواهد بود: گریه زنان هنگام عصبانیت و دعوا + ۳ دلیل جالب که نمی دانستید!

۲.بازی بیشتر

شما اجازه دارید در سنین بالا هم با دیگران بازی کنید. به یاد داشته باشید که بازی فقط مخصوص کودکان نیست. یاد بگیرید با انجام کار هایی مثل طناب زدن، دوچرخه سواری، تصویر سازی ذهنی به خلق دنیای مورد علاقه تان بپردازید و بازی هایی را انجام دهید که باعث ایجاد لذت در شما می شود.

شادی بدون پول، البته جالب است بدانید که بازی کودکان نسبت به دو دهه گذشته حدوداً 8 ساعت در هفته کاهش پیدا کرده است و جوانان هم وضعیت بدتری دارند. همین باعث شده که سطح شادی افت کند. پس باید یاد بگیرید امکانات بازی را در خانه برای خود فراهم کنید تا برای مدتی ذهن خود را آرام کنید.

برایتان جالب خواهد بود: همه چیز درباره تاریخچه جشن و کدوی هالووین!

شادی بدون پول

۳.تنها بودن

بسیاری از افراد در دنیا هستند که برای خودشان فضای خصوصی و تنهایی ندارند تا بتوانند در خودشان عمیق شوند و به ندای قلب خود گوش دهند. شما باید یاد بگیرید در تنهایی خواب کافی داشته باشید، کتاب بخوانید، روی سرگرمی های خود کار کنید، در طبیعت قدم بزنید. انجام دادن بعضی از کار ها به تنهایی قطعا لذت بیشتری دارد و ذهن شما را آرام و شادتر می کند. در طول زندگی شما مدام با غم و کشمکش ها مواجه هستید که اگر اوقاتی را برای خودتان خلوت کنید؛ قطعاً تمام حس های مثبت به شما غلبه خواهد کرد و فرصت خواهید داشت تا شادتر زندگی کنید.

جالب است: پیاز زرد یا پیاز سفید: یک آشپز حرفه‌ای یکبار برای همیشه تفاوت این دو را توضیح می‌دهد!

۴.هدیه ای به نام مهربانی های کوچک

شادی بدون پول، هم با خودتان و هم با دیگران مهربان باشید. این یک قانون طلایی برای شاد زیستن است. دیگران را با مهربانی درمان کنید. هنگامی که روز بدی داشتید، سعی کنید با یک مهربانی کوچک در حق دیگران حس خوب و شادی را در خودتان به وجود بیاورید. وقتی که مهربان هستید و حس مثبت را به دیگران هدیه می دهید، قطعاً نتیجه آن را به صورت چند برابری در زندگی خود مشاهده خواهید کرد. به عنوان مثال یک مهربانی کوچک مانند باز کردن در برای دیگری یا پول دادن به کسی که نیاز دارد باعث می شود تا حال بهتری داشته باشید.

احتمالاً بپسندید: اسرار زیبایی و تناسب اندام زنان چینی!

۵.خنده بیشتر

شوخ طبعی یک راه هوشمندانه و یک هدیه منحصر به فرد از سمت خداوند است که به شما توانایی این را داده که بخندید، شوخی کنید و در زندگی به دنبال اتفاقات بامزه باشید. همه انسان ها شوخ طبعی را در حد خودشان دارند و می توانند از آن برای شاد زیستن استفاده کنند. هنگامی که صدای خنده دیگران را می شنوید، ذهن تان به این محرک پاسخ می دهد و خودش تعریف می شود که بخندد و در نتیجه هنگامی که شوخی می کنید، دیگران می خندند و شما نیز این احساس مثبت و شادی را از آن ها دریافت می کنید. خنده مسری است و شیوع بالایی دارد.

بیشتر بخوانید: خواب زن چپه: چرا می گن خواب زن چپه + داستان واقعی

۶.جنب و جوش بهتر

شادی بدون پول، باید سعی کنید ورزش را در روتین زندگی خود جای دهید تا حال بهتری پیدا کنید و به افسردگی و بی حوصلگی غلبه کنید. مطالعات نشان می دهد که ورزش و فعالیت فیزیکی ساختار مغز شما را به گونه ای تغییر می دهد که شادی بیشتری را احساس خواهید کرد. ورزش محرکی برای آزادسازی ماده ترکیبی به نام cathepsin B است. این ماده باعث رشد نورون های جدید در مغز می شود و از افسردگی و آلزایمر و جلوگیری می کند. حتی یک پیاده روی و دوچرخه سواری هم می تواند روحیه شما را بهبود ببخشد و باعث می شود که در اجتماع حضور فعال تری داشته باشید و در نتیجه شانس بیشتری برای شاد بودن خواهید داشت.

شاید بپسندید: هدیه روز دانش آموز: ۶ ایده جذاب برای هدیه روز دانش آموز!

شادی بدون پول

احتمالاً بپسندید: پاکسازی کامل هوای خانه با ۱۲ روش طبیعی!

۷.شکرگزاری برای چیز های کوچک در زندگی

دیدن ازدواج فرزندانتان یا خرید اولین آپارتمان در طول عمرتان چیز های بزرگی برای شادی هستند اما شما می توانید چیز های کوچک و جزئیات را هم به خوبی ببینید تا از آن ها احساس شادی کنید. باید یاد بگیرید بابت هر چیز کوچکی که در زندگی دارید، شکرگزار باشید. بسیاری از افراد این چیزها را فراموش می کنند و نمی دانند که چگونه باید شاد باشند.

شادی بدون پول، برای خودتان یک گل کوچک زیبا بخرید، بوی نان تازه را استشمام کنید، فضای خانه را تغییر دهید تا با این چیز های کوچک شکرگزار بوده و احساس شادی کنید.

شادی بدون پول، شادی در مکان های غیر منتظره و در لحظات و کوچک اتفاق می افتد. پس باید مراقب باشید و حواس تان را جمع کنید که آن را نادیده نگیرید. شادی یعنی لذت بردن از زمانی که با خودتان هستید و می خواهید کار های جدید انجام دهید و فعال تر باشید.

شادی بدون پول، اگر در کتاب های قدیمی یونانی جستجو کنید، متوجه می شوید که شادی مشتق کلمه خوش شانسی است. این الگوی زبانی نشان می دهد که نیاکان ما می دانستند که شادی چیز غیر قابل کنترلی است و فقط زمانی حاصل می شود که شما احساس خوشبختی داشته باشید.

شادی بدون پول، هنگامی که مردم به شادی فکر کنند، احساس خوشبختی بیشتری را در خودشان به وجود می آورند. البته نمی توان به یکباره شاد بود اما راه های نامحدودی وجود دارد که خودتان را با لذت و حس شادی سرشار کنید.

بیشتر بخوانید:  مواد غذایی بدون تاریخ مصرف: 8 ماده غذایی که پس از پایان تاریخ مصرف، قابل استفاده اند!؟

 

 

شاید بپسندید:

میخای بفهمی به لحاظ عقلی چند ساله ای این تست رو انجام بده!

احتمالاً بپسندید: طراحی چهره زیباترین ورزشکاران زن با کمک هوش مصنوعی + تصاویر

 

 

 

 

بیشتر بخوانید

شاید بپسندید: لیمو ترش با چه غذاهایی نمی سازد!؟ اطلاعات مهم درباره لیمو ترش که حتماً از آن بی اطلاع هستید!

تست شخصیت براساس انتخاب گل: یکی از گل ها را انتخاب تا بگم آیا واقعاً فرد شادی هستی یا خیر!؟

احتمالاً بپسندید: پاک کردن لکه: روش پاک کردن ۱۲ نوع لکه سخت از روی لباس!

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − نه =

دکمه بازگشت به بالا