;
تازه هاترفندهای زندگی

چند پاک کننده طبیعی با قدرت جادویی برای تمیز کردن آسان خانه!

تمیز کردن خانه با پاک کننده های طبیعی:  برای هر خانم خانه داری دانستن ترفندهایی از خانه داری که تمیزکردن خانه را راحت تر می کند، الزامی است. خانم های خانه دار می توانند با دانستن این ترفندها بسیار آسان تر قسمت های مختلف خانه را تمیز کنند.

برای اینکه خانم ها از آسیب به دور باشند و سلامت آنها به خطر نیافتد بهتر است برای تمیز کردن خانه حدالمقدور از مواد شوینده شیمیایی استفاده نکنند و به جای آن از مواد طبیعی در تمیز کردن خانه استفاده کنند. در این بخش از ترفندهای زندگی روش های تمیز کردن قسمت های مختلف خانه با مواد طبیعی را آورده ایم.

بیشتر بخوانید: ترفند تازه نگه داشتن سبزی خوردن | با کمک این ترفندها به مدت طولانی سبزی خوردن را تازه نگه دارید!

چگونه با مواد طبیعی قسمت های مختلف خانه را تمیز کنیم؟

آشپزخانه قلب خانه است بنابراین خانم ها ابتدا تمیز کردن خانه را از این نقطه آغاز می کنند. برای تمیز کردن نقاط مختلف آشپزخانه با مواد طبیعی، شما به جوش شیرین و سرکه و لیمو ترش نیاز دارید.

جالب خواهد بود: تمیز کردن فرش ماشینی بدون شست‌وشو با این ۵ روش ساده خانگی!

احتمالا بپسندید: پوست میوه ها را دور نریزید | کود پوست میوه گیاهان آپارتمانی شما را شاداب می کند+نحوه تهیه

۱.تمیز کردن مایکروفر و اجاق گاز

تمیز کردن خانه با پاک کننده های طبیعی، برای تمیز کردن مایکروفر یک چهارم فنجان سرکه و یک فنجان آب را با هم مخلوط کرده و در ظرفی بریزید سپس حدود یک دقیقه آن را داخل مایکروفر قرار دهید تا مخلوط به نقطه جوش برسد. سپس می توانید به راحتی لکه ها را تمیز کنید.

۲.تمیز کردن لکه های روی اجاق گاز

برای اینکه بتوانید گاز خود را تمیز کنید و لکه های غذا را از روی آن بزدایید، می توانید از جوش شیرین استفاده نمایید. برای این کار روی اجاقتان جوش شیرین بپاشید و سپس روی آن چند قطره آب بریزید. بگذارید تمام شب همانطور بماند و صبح توسط یک اسفنج آن را تمیز کنید.

برای تمیزکردن اجاق گاز می توانید از نمک نیز استفاده کنید، به این صورت که هنگامی که اجاقتان هنوز گرم است، لایه ای نمک روی سطح آن بپاشید. سپس بعد از مدت زمان اندکی با پارچه یا دستمالی کهنه آلودگی ها را پاک کنید.

برای پاک کردن لکه های غذا از روی اجاق گاز کمی سرکه روی شان اسپری کنید و چند دقیقه بعد سراغ لکه ها بروید و آنها را تمیز کنید.

۳.تمیز کردن اجاق گاز

تمیز کردن خانه با پاک کننده های طبیعی، برای برق انداختن شیشه اجاق گاز جوش شیرین و آبلیمو را با هم مخلوط کنید و این مخلوط را به شیشه اجاقتان بمالید و برای 30 دقیقه بگذارید سپس آن را بشویید شیشه اجاق گاز تمیز و براق خواهد شد.

شاید بپسندید: رفع بوی سوختگی از غذا با ۹ ترفند ساده که نمی دانستید!

تمیز کردن خانه با پاک کننده های طبیعی

۴.تمیز کردن ظروف غذا

تمیز کردن خانه با پاک کننده های طبیعی، برای تمیز کردن ظرف هایی که لکه غذا از روی شان پاک نشده از لیمو کمک بگیرید. برای این کار نصف لیموترش را روی ظرف بچکانید، سپس روی آن نمک بپاشید و با اسفنج ظرف را تمیز کنید.

احتمالا بپسندید: ترفند مخفی کردن برجستگی شکم هنگام لباس پوشیدن!

۵.تمیز کردن سینک ظرفشویی

برای تمیزکردن سینک ظرفشویی در سینک مقداری جوش شیرین بریزید سپس روی آن سرکه ریخته و چند دقیقه صبر کنید. سپس آب داغ را باز کنید تا تاثیر پاک کنندگی این مواد بیشتر شود.

شاید بپسندید: ترفند تمیزکردن میله های اجاق گاز + آموزش کامل

احتمالا بپسندید: رنگ کردن تخم مرغ با رنگ خوراکی و طبیعی + آموزش کامل

۶.درخشان کردن شیر آشپزخانه

برای درخشش بیشتر فلز کدر شده شیر آشپزخانه، پنبه ای را به سرکه آغشته کنید و به روی شیر آشپزخانه بکشید تا تمیز و درخشان شود.

شاید بپسندید: عدد شانس متولدین هر ماه در سال جدید + روش محاسبه

۷.تمیز کردن کاشی های آشپزخانه با مواد طبیعی

برای جرم گیری و تمیز کردن کاشی و سرامیک، سرکه یا آب لیمو و کمی نمک پودر را با هم مخلوط کنید و خمیر نرمی تهیه کنید و آن را روی کاشی و سرامیک بمالید و 30 دقیقه صبر کنید سپس دستمالی را به این مخلوط آغشته کرده و روی سطح سرامیکی بکشید. پس از اتمام کار، با دستمال مرطوب کاشی ها را پاک کنید.

تمیز کردن خانه با پاک کننده های طبیعی، اگر روی کاشی های آشپزخانه تان لکه چربی چسبیده، یک قطره اسانس لیمو را روی آن بچکانید و سپس با اسفنج لکه را تمیز کنید.

جالب خواهد بود: با کمک این ترفندها خستگی فصل بهار را از بین ببرید+روش انجام

بیشتر بخوانید: ترفندهای سفید کردن وسایل برقی که زرد شده اند+دستورالعمل ها

۸.تمیز کردن ظروف شیشه ای، چینی و لعابی

برای تمیز کردن ظروف شیشه ای، چینی و لعابی، خمیری از سرکه یا آب لیمو و نمک پودر تهیه کنید و آن را روی این ظروف بمالید و پس از حدود یک ساعت آب بکشید. برای تمیزی و شفافیت ظروف شیشه ای کمی سرکه به آب مورد استفاده برای آب کشی بی افزایید.

۹.رفع گرفتگی لوله تخلیه ظرف شویی

برای رفع گرفتگی لوله تخلیه ظرف شویی، جوش شیرین و نمک را به نسبت مساوی مخلوط کنید و در سوراخ سینک بریزید و مقداری سرکه روی این مخلوط بریزید، سپس بعد از گذشت مدت زمانی، یک کتری آب جوش روی این مواد بریزید تا لوله ظرفشویی باز شود.

شاید بپسندید: این چیزا برا ما عجیبه، اما تو ژاپن خیلی عادیه | حقایق جالب درباره ژاپن

تمیز کردن خانه با پاک کننده های طبیعی

۱۰.تمیز کردن زمین

برای تمیز کردن زمین، آب گرم و سرکه سیب را مخلوط کنید و یک دستمال نخی را به این مواد آغشته کنید و روی زمین بکشید، سپس با یک دستمال خشک زمین را تمیز کنید تا برق بیفتد.

شاید بپسندید: تمیز کردن مبلمان در خانه با این روش ساده که تا به حال نمی دانستید!

احتمالا بپسندید:راهکارهای خوشبو کردن خانه با مواد دم دستی در منزل | همیشه خانه‌ای خوشبو داشته باشیم!

۱۱.تمیز کردن ماشین ظرفشویی و لباسشویی

تمیز کردن خانه با پاک کننده های طبیعی، هفته ای یک بار در ماشین ظرفشویی و ماهی یک بار در ماشین لباسشویی یک فنجان سرکه بریزید و برنامه کوتاه شست وشو را بدون لباس یا ظرف اجرا کنید تا ماشین ظرفشویی و لباسشویی تمیز شود.

۱۲.تمیز کردن حمام و توالت با مواد طبیعی

کاشی و سرامیک تمیز ظاهر هر آشپزخانه و حمامی را بهبود می بخشد و سبب می شود فضا روشن تر، تمیزتر و بزرگتر به نظر برسد.برای از بین بردن قارچ روی سرامیک حمام یا دستشویی مقداری سرکه سفید روی قسمت مورد نظر بمالید و سپس حمام و دستشویی را تمیز کنید.

۱۳.برای از بین بردن لکه آب و جرم از کاشی ها از جوش شیرین استفاده کنید.

یک بار در هفته نیز می توانید این سطوح را با نصف لیمو تمیز کنید و برای 10 الی 15 دقیقه اجازه دهید روی کاشی ها بماند، بعد با آب بشویید و آن ها را خشک کنید.

برای شستن وان و کف دستشویی و حمام از جوش شیرین و اسفنجی که با آبلیمو یا سرکه مرطوب شده، استفاده کنید و این سطوح را با آنها تمیز نمایید.

برای تمیز کردن فیلتر سردوش از رسوب های ایجاد شده یک کیسه پلاستیکی را با سرکه سفید پر کنید و آن را دور سر دوش ببندید پس از 12 ساعت، کیسه را باز کرده و سر دوش را بشویید.

۱۴.تمیز کردن پنجره ها و شیشه ها

برای تمیز کردن پنجره ها و شیشه ها از شیشه شوی استفاده نکنید بلکه یک چهارم فنجان سرکه و دو فنجان آب و کمی جوش شیرین را با هم مخلوط کنید و این مخلوط را روی شیشه ها اسپری کنید و سطح شیشه را با روزنامه پاک کنید.

تمیز کردن خانه با پاک کننده های طبیعی

۱۵.تمیز کردن مبلمان

برای تمیز کردن مبلمان پس از گردگیری آن پنبه ای را به کمی آبلیموی طبیعی و روغن زیتون آغشته کنید و به قسمت های چوبی مبل بکشید تا مبل شما براق و تمیز شود.

۱۶.جوش شیرین خوش بو کننده هوا

برای اینکه لباس ها و ملحفه هایی شما بوی خوبی بدهد در کمد رختخواب ها و لباس ها جوش شیرین قرار دهید. برای خوشبو کردن فرش، جوش شیرین را روی زمین بپاشید و بگذارید 30 دقیقه بماند و سپس فرش را جارو برقی بکشید.

شاید بپسندید: این خوراکی‌ها را به هیچ عنوان در یخچال نگهداری نکنید!

۱۷.تمیز کردن سطوح سرامیکی و لمینیتی

1 سطل آب گرم را با 1 پیمانه سرکه و چند قطره از روغن مورد علاقه خود مخلوط کنید و سطوح سرامیکی و لمینیتی را با این محلول، تی بکشید.

۱۸.تمیز کردن فرش و موکت

تمیز کردن خانه با پاک کننده های طبیعی، برای از بین بردن حشرات و تخم های آنها از لابه لای فرش در یک ظرف 2 پیمانه پودر بوراکس، 1 پیمانه جوش شیرین و 10 قطره از عصاره گیاهی را بریزید و مخلوط کنید و فرش یا موکت را با این ترکیب و با برس فرش بسابید. سپس بعد از نیم ساعت فرش را جارو برقی بکشید.

بیشتر بخوانید: تمیز کردن یخچال و فریزر با آسان ترین روش + خوشبوکننده طبیعی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 + 9 =

دکمه بازگشت به بالا