;
موفقیت

چگونه جذاب باشیم؟ | این کارهای ساده را انجام بده تا به فردی جذاب و تو دل برو تبدیل بشی!

چگونه جذاب باشیم: جذاب بودن، افزایش جذابیت و جذب کردن دیگران به خود از جمله مهم ترین موضوعاتی هستند که این روزها پیرامون برقراری ارتباط با دیگران مطرح می شوند. به نظر شما منظور از جذابیت چیست؟ آیا شما هم مانند اغلب مردم تصور می کنید؛ جذابیت در ظاهر افراد ختم می شود و برای اینکه جذاب به نظر برسند باید لباس های منحصر به فرد بپوشند، مدل مو عجیب یا آرایش غلیظ داشته باشند؟ بدون شک جذابیت در علم روانشناسی اینگونه تعریف نمی شود.

جذابیت موضوعی است که باید به آن توجه داشته باشید، معنی درست آن را درک کنید و برای جذاب به نظر رسیدن در رابطه تلاش کنید. کسی می تواند جذاب باشد که درون جذابی داشته باشد. موضوعی که برای اغلب مردم ناشناخته است و آن ها تصور می کنند باید ظاهری منحصر به فرد برای جذاب به نظر رسیدن داشته باشند. به همین علت ما قصد داریم در این مقاله به بررسی جوانب مختلف جذابیت و الینکه چگونه جذاب باشیم بپردازیم، پس با ما همراه باشید.

شاید بپسندید: ۱۰ نشانه‌ی مهم برای شناسایی افراد سمی در زندگی!

بیشتر بخوانید: راز موفقیت افراد موفق: راز افراد موفق در این 15 جمله خلاصه می شود!

جذابیت چیست؟

جذابیت یعنی اینکه بتوانید دیگران را به سوی خود جذب کنید. این خصلت اخلاقی به مرور زمان بدست می آید، از آنجایی هر یک از افراد در زمان تولد با میزان مختلفی جذابیت پا به این دنیا می گذارند می توان گفت که درصد بسیار زیادی از جذابیت اکتسابی است و با کمی تمرین به راحتی قابل دسترسی خواهد بود.

چگونه جذاب باشیم

برخی از افراد هستند که مقوله تکبر و جذابیت را اشتباه می گیرند. درحقیت باید دانست که تکبر نقطه مقابل جذابیت است. جذابیت حس رضایت دیگران را بر می انگیزد، اما تکبر فقط می خواهد حس رضایت فردی را برانگیزاند. تکبر افرادی را جذب می کند که در وجود خود ناامنی هایی دارند، اما جذابیت توانایی جذب تمام افراد را دارد. برای اینکه جذاب باشیم این کارهای ساده را انجام دهید:

شاید بپسندید: با این رفتارهای ساده، تبدیل به فردی با کلاس و باشخصیت می شوید!

بیشتر بخوانید: راز افراد موفق: اگر این عادت ها را دارید در زندگی آدم موفقی خواهید بود!

طرز ایستادن خود را تصحیح کنید

در زمان راه رفتن باید محکم و ثابت قدم بردارید. کمرتان کاملاً صاف باشد، و شانه ها به سمت عقب گرایش داشته باشند. شاید در ابتدا زمانیکه یک چنین وضعیتی را تمرین می کنید برایتان قدری عجیب و دشوار باشد، اما پس از سپری شدن چند روز به آن عادت پیدا می کنید.

ماهیچه های صورت را رها کنید

سعی کنید ماهیچه های صورتتان را رها کنید تا صورت، حالت طبیعی و دلپذیر خود را داشته باشد.

شاید بپسندید: برای کسب ثروت و روزی فراوان این سوره کوتاه را بخوانید!

احتمالا بپسندید: از این ۶ نوع افراد همین حالا دوری کنید!

ماهیچه صورت را رها کنید

ارتباط برقرار کنید

هنگامیکه با فرد دیگری روبرو می شوید، با چشم های خود با او ارتباط برقر کنید، سرتان را به نشانه تائید تکان دهید، لبخند بزنید و شادی خود را به او انتقال دهید. اصلاً نگران عکس العمل فرد مقابل نباشید . به یاد داشته باشید که در این کار زیاده روی نکنید.

نام افراد را به خاطر بسپارید

زمانیکه برای اولین بار کسی را ملاقات می کنید سعی کنید که نام او را به خاطر بسپارید.هر چقدر بیشتر نام آنها را تکرار کنید، بیشتر به یادتان می ماند و طرف مقابل هم احساس می کند که او را بیشتر دوست می دارید و احتمال این امر که با شما بیشتر گرم بگیرد افزایش پیدا می کند.

برایتان جالب خواهد بود: شریک زندگی تان را مقدم بر والدین و فرزندان تان بدانید + ۱۲ دلیل منطقی!

به دیگران علاقمند باشید

اگر شما یکی از آشناهای قدیمی را ملاقات کردید به عنوان مثال یک همکار، همکلاسی، دوست یکی از دوستان و در تمام طول بحث خودتان را علاقمند نشان دهید و نشان دهید که تمایل دارید به گفتگوی خود با او ادامه دهید.

گفتگو در مورد موضوعات مناسب

باید در مورد موضوعاتی صحبت کنید که طرف مقابل به آنها علاقه دارد، حتی اگر خودتان هم علاقه شدید به آنها نداشتید، بازهم این کار را ادامه دهید. هیچ کس از شما انتظار ندارد که در تمام زمینه ها یک متخصص باشید. ذهن خود را باز کنید، اجازه دهید تا دیگران توضیحات لازم در مورد موضوعات مختلف را برای شما بازگو کنند. روراست باشید و به آنها بگویید که دانشتان در مورد برخی چیزها محدود است و بدتان نمی آید که چیزهای بیشتری در مورد آن مبحث یاد بگیرید.

به جای غیبت کردن دیگران را تکریم کنید

اگر در جمعی در حال صحبت کردن هستید که همه افراد به نحوی در مورد یک شخص بخصوص در حال غیبت کردن هستند، بد نیست شما چیزی در مورد خوبیهای آن شخص بگویید. در عین حال با این کار می توانید حس اعتماد دیگران را نیز به خود جلب کنید. همه به این نتیجه می رسند که آبرویشان در دست شما محفوظ خواهد بود.

دروغ نگویید

شاید به دلایلی دروغ بگویید اما مدارک و شواهدی وجود دارد که بر خلاف گفته های شماست. با این کار اعتبارتان را نزد آنها از دست خواهید داد، و از آن به بعد هم دیگر هیچ کس حرف های شما را باور نخواهد کرد.

با صداقت از دیگران تعریف و تمجید کنید.

این کار خصوصاً در ارتقای عزت نفس دیگران نقش مهمی را بازی میکند زمانیکه احساس می کنید با تشویق های خود می توانید زمینه پیشرفت را برای آنها فراهم آورید، حتماً این کار را انجام دهید و از آنها تعریف کنید. اگر احساس میکنید که چیزی در مورد فردی تغییر پیدا کرده است (به عنوان مثال مدل مو، طرز لباس پوشیدن و .. به آن توجه کنید.

چگونه جذاب باشیم

در پذیرش تعریف و تمجید مهربان باشید.

این فکر را که برخی از تعریف و تمجید ها هدف خاصی را در پس خود دارند را از ذهن بیرون کنید. در قبول هر نوع تعریف و تمجیدی پرحرارت و علاقمند ظاهر شوید. خیلی بیشتر از گفتن یک “خیلی ممنون” ساده پیش بروید و آنرا با جملاتی نظیر: “خوشحالم که خوشت آمده” و یا “خیلی مهربانی که به این مورد اشاره کردی” همراه کنید.

تن صدای خود را کنترل کنید.

باید دقت کنید و روان و سلیس صحبت کنید. هر گونه تغییر در تن صدا و نحوه بیان کردن آن، این شک را در آنها بوجود می آورد که گفته های شما از سر صدق و درستی نیست. می توانید برای تمرین، صدای خود را روی نوار ضبط کنید و چند مرتبه آنرا گوش کنید تا متوجه هر گونه تغییری بشوید. از خودتان سوال کنید که صدای شما نشان می دهد که از روی صداقت صحبت می کنید؟ تا زماینکه به یک عبارت خالصانه و صادقانه نرسیده اید، به ظبط کردن صدای خود ادامه دهید.

 

برایتان جالب خواهد بود

شاید بپسندید: ویژگی های زنان جذاب: با رعایت این نکات ساده، جذاب و باکلاس باشید!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × پنج =

دکمه بازگشت به بالا