;
خانواده و زناشویی

این نشانه ها نشان می دهد که این فرد عاشق شماست، حتی اگر به زبان نیاورد!

شناخت زبان بدن زن و مرد درباره عشق، خیلی کار دشواری نیست. در واقع برای این که بفهمید یک شخص در مورد شما چه احساسی دارد، لازم نیست رک باشید و فوراً از او بپرسید. کافی است به زبان بدن این فرد بیشتر توجه کنید. حرکات و رفتارهای او چیزهای زیادی را در مورد احساساتش فاش می کند.

شاید بپسندید: با توجه به این رفتارها، از دیدگاه دیگران فردی اجتماعی به نظر می رسید!

شناخت زبان بدن زن و مرد درباره عشق

روانشناسان بر این باورند که توجه به نشانه های رفتاری فرد، به شما می گوید که او نسبت به شما چه احساسی دارد. آیا از شما خوشش می آید؟ عاشق تان شده است؟ نسبت به شما بی تفاوت است یا حتی از شما متنفر است. بنابراین در این مطلب از سری مطالب خانواده و زناشویی مجله خبری چشمک به شناخت زبان بدن زن و مرد در مورد عشق می پردازیم. با این ۹ نشانه زبان بدن، متوجه می شوید که فردی شما را دوست دارد یا نه!

بیشتر بخوانید: فواید آغوش گرفتن: با بغل کردن، این ۱۰ اتفاق در بدن تان رخ می دهد!

زبان بدن چیست؟

نوعی ارتباط غیرکلامی است که توسط یک موجود زنده با حالات چهره، حرکات و حرکات بدن انجام می شود. علائم یا سیگنال هایی که با استفاده از زبان بدن ارسال می کنید، پس از درک در ناخودآگاه طرف مقابل معنا پیدا می کنند. در واقع روشی است که به وسیله آن می توانیم احساسات و افکار خود را با دقت و وضوح بیشتری به طرف مقابل منتقل کنیم.

البته این یک موضوع گسترده و جامع است. زیرا رشته هایی مانند روانشناسی یا جامعه شناسی را نیز در بر می گیرد. این شاخه های علوم بارها موضوع زبان بدن را با دقت فراوان بررسی و گزارش کرده اند. با این حال سعی می کنم تا حد امکان مختصر و واضح آن را برای شما توضیح دهم.

ارتباط مختصر معمولاً ساده است، فقط چند جمله ای که به ذهنتان خطور می کند بگویید. مهمترین چیزی که باید بدانید این است که ارتباط فقط به صورت شفاهی اتفاق نمی افتد. در واقع، اعمال و حالات چهره ما چیزهای زیادی در مورد احساسات و نیات ما می گوید. هنگام صحبت کردن یا گوش دادن، شما همچنین با زبان بدن خود، از جمله حالت چهره، حرکات و حالت خود، احساسات و واکنش هایی را به فرد مقابل خود بیان می کنید. اکثر محققان به این نتیجه می رسند که ارتباطات انسانی تنها 30 تا 40 درصد کلامی است و 60 تا 70 درصد از تعاملات ما شامل سیگنال های خاموشی است که می دهیم.

شاید بپسندید: اگر این ویژگی ها را دارید درونگرا هستید + تفاوت درونگرایی و خجالتی بودن!

بیشتر بخوانید: این عادت های رفتاری، شما را به فردی با کلاس و باشخصیت تبدیل می کند!

شناخت زبان بدن زن و مرد درباره عشق

چرا زبان بدن مهم است؟

  • با استفاده از زبان بدن خود می توانیم بیان کنیم که طرف مقابل را بهتر درک کرده ایم. به عنوان مثال تکان دادن سر برای تاکید گفتار طرف مقابل یک امر کاملا طبیعی است که همواره انجام می دهیم.
  • با استفاده از زبان بدن خود می توانیم با دقت بیشتری روی طرف مقابل تاثیر بگذاریم.
  • زبان بدن در اولین برخورد بسیار مهم است. زیرا اولین برداشت همیشه مهم است و می توانید آن را با بهترین زبان بدن خود نشان دهید.

شاید بپسندید: چیزی که هر قیافه ای رو جذاب می کنه!

دائم برای نزدیک شدن فیزیکی تلاش می کند

فضای شخصی برای هر فردی مقدس است. افرادی که به فضای شخصی ما نزدیکتر می شوند، می خواهند مورد پسند ما قرار بگیرند. با این حرکت می خواهند بگویند که به ما علاقه دارند. زیرا افراد ناخودآگاه می خواهند از نظر فیزیکی به افرادی که دوست دارند، نزدیکتر باشند و از کسانی که دوست ندارند فاصله بگیرند. این الگوی رفتاری با میل به محافظت از قلمرو شخصی ما در برابر “شکارچیان” مرتبط است.

به عنوان مثال علائمی مانند کج کردن سر به سمت فرد یا حرکت دادن بدن به سمت او نشان می دهد که این شخص نسبت به فردی که با او صحبت می کند بی تفاوت نیست. بلکه تمایل دارد بیشتر به او نزدیک شود و از او خوشش می آید.

شاید بپسندید: با این نشونه میفهمی واقعا دوستت داره یا نه!

جهت پاهای او به سوی شماست

وقتی با کسی صحبت می کنید، به پاهای او نگاه کنید. جهتی که  پاهای او قرار دارد و آن را حرکت می دهد، به شما می گوید که او شما را دوست دارد یا نه. زیرا یکی از نشانه های مطمئن در مورد زبان بدن، جهتی است که پاها به آن اشاره می کنند. اگر فردی با فرد دیگری صحبت می کند، اما پاهایش به سمت شما نشانه می رود، ناخودآگاه می خواهد توجه شما را جلب کند. جالب است که این علامت معمولاً در ابتدا ظاهر می شود. ابتدا یک فرد پاهای خود را به سمت شخصی که دوست دارد حرکت می دهد و پس از آن سایر علائم و نشانه ها بروز می کند که او نسبت به شما احساسی دارد.

بیشتر بخوانید: این عادت های رفتاری، شما را به فردی با کلاس و باشخصیت تبدیل می کند!

او اشیایی را که بین شما قرار می گیرد حذف می کند زبان بدن زن و مرد درباره عشق

ابروهای بالا رفته فقط نشان دهنده تعجب نیست

وقتی به کسی که از شما خوشش می آید سلام می کنید، بی اختیار ابروهایش را بالا می برد. هر چه بیشتر شما را دوست داشته باشند، ابروهای برآمده بیشتر نمایان می شوند. اما این ژست به سختی قابل درک است و می توان به راحتی از کنار آن گذشت. به خاطر داشته باشید که نباید بی خیال این ژست شوید. ابروهای بالا رفته یعنی او شما را دوست دارد.

شاید بپسندید: این ۱۴ خوراکی بدون آنکه متوجه شوید، میل جنسی تان را نابود می کند!

صاف نگه داشتن کمر

اگر فردی در نزدیکی شما نشسته یا بایستد در حالی که پشت خود را به طور اغراق آمیزی صاف نگه داشته، یعنی او سعی می کند توجه شما را به خود جلب کند. در واقع، وقتی مردان با زنی که دوست دارند صحبت می کنند، ناخودآگاه کمر خود را صاف نگه می دارند یا حتی کمی پشت خود را کج می کنند. با کار او می خواهد به نوعی تمام ویژگی های قوی خود را نشان دهد. او می خواهد به شما بگوید که چه مرد قوی علاقمند شما شده است.

شاید بپسندید: ساعت تحویل سال 1403 | 1403 سال نهنگ است یا اژدها!؟

تعریف و تمجید های اغراق آمیز

وقتی کسی از شما تعریف های اغراق آمیز می کند، او را نادیده نگیرید. زیرا بسیاری از مردم به یک دلیل ساده از افرادی که دوست دارند تعریف می کنند. او شما را دوست دارد. فکر می کند شما واقعا فرد بی نظیری هستید. یا حتی با این تعریف و تمجیدهای اغراق آمیز می خواهد رضایت و محبت شما را جلب کند.

بیشتر بخوانید: درمان تنبلی: روش 1 دقیقه ای ژاپنی ها برای تنبلی نکردن!

احتمالاً بپسندید: خانم ها بخوانند: مردها عاشق این ۸ مدل موی زنانه هستند!

شناخت زبان بدن زن و مرد درباره عشق

توجه به موقعیت فرد در هنگام راه رفتن با او

وقتی با کسی راه می روید، به موقعیت این فرد در اطراف خود توجه کنید. اگر فردی از نظر روانشناختی جلوی شما راه می‌رود، به این معنی است که او به خودش اهمیت می‌دهد و علاقه زیادی به شما ندارد. اگر فردی پشت سر شما راه برود، ممکن است شما را دوست داشته باشد. اما اگر او در کنار شما راه می رود و همان سرعت شما را حفظ می کند، این نشانه مطمئنی است که او شما را دوست دارد.

بیشتر بخوانید: وظیفه زن نسبت به شوهر: هر زنی باید این کارها را برای شوهرش انجام دهد!

او اشیایی را که بین شما قرار می گیرد حذف می کند

اگر فردی سعی کند تمام اشیایی را که از نظر فیزیکی بین شما نفر قرار دارد را حذف کند، یعنی او شما را دوست دارد. زیرا وقتی با فردی که دوستش داریم ارتباط برقرار می کنیم، سعی می کنیم تمام موانع فیزیکی بین خود را برداریم. در این مورد، موانع می توانند به معنای اشیاء مختلف مانند لیوان، بشقاب، کیف و بالش باشند. به عنوان مثال، اگر فردی لیوان خود را بین خودش و شما بگذارد، احتمالاً هیچ عشق یا دوستی در رابطه شما وجود ندارد. یا اگر زنی هنگام صحبت با مردی کیف خود را جلوی خود بگیرد، یعنی دوست ندارد با او نزدیک شود.

شاید بپسندید: ازدواج با این افراد، شما رو پولدار می کنه!

احتمالا بپسندید: ازدواجی نبودن: متولدین این ماه اهل ازدواج نیستن!

شناخت زبان بدن زن و مرد درباره عشق

به دفعات پلک زدن او توجه کنید

وقتی فردی با شما صحبت می کند و به شما احساسی ندارد مرتب پلک می زند و ناخودآگاه پلک های خود را می بندد. با این حرکت به فرد مقابل می گوید که تمایل ندارد صحبت های او طولانی شود. اما اگر فردی شما را دوست داشته باشد، کمتر پلک می زند و مردمک چشمانش بیشتر بزرگ می شود. زیرا با تمام وجود به شما دقت و توجه می کند.

شاید بپسندید: اگر همسر متولد این ماه شدی، خوشبختی!

توجه به موقعیت دست های او

مردان معمولا سعی می کنند در مقابل زنی که دوست دارند آسیب ناپذیر به نظر برسند. اما موقعیت دست های آن ها ممکن است چیزهای زیادی را در مورد آن ها نشان دهد. معمولا یکی از راه‌های نشان دادن ماهرانه آسیب‌ ناپذیری‌های شان این است که دست‌های شان را روی باسن شان نگه دارند و شکم شان را صاف کنند. این موقعیت ممکن است متکبرانه و حتی تهدیدآمیز به نظر برسد. اما معمولاً فقط به یک چیز اشاره می‌کند، کسی ناخواسته تلاش دارد نشان دهد که به شما علاقه مند است.

احتمالا بپسندید: این 9 رفتار نشان می دهد که شما دارای مهارت های اجتماعی بالا هستید!

 

 

برایتان جالب خواهد بود

جالب خواهد بود: راسته زنی که خرج داره ارج داره ؟

احتمالا بپسندید: افراد نامناسب برای ازدواج :اگر فرد مقابل‌تان این رفتارها را دارد، او بدترین گزینه برای ازدواج است!

بیشتر بخوانید: 8 بهترین راههای افزایش آسان اعتماد به نفس!

شاید بپسندید: با تکرار این ۱۵ جمله، زندگیت تغییر می کنه و تبدیل به یک انسان موفق، شاد و ثروتمند میشی!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 + 8 =

دکمه بازگشت به بالا