;
تفریح و سرگرمیحکایت

حکایت کوتاه و آموزنده کدام کشنده تر است نیش زنبور یا نیش مار!؟

کدام کشنده تر است نیش زنبور یا نیش مار: روزی روزگاری در یک بیابان، مار و زنبوری بر سر این موضوع که کدام یک قوی تر هستند بحث و جدالی با هم داشتند. مار این موضوع را مطرح کرد که مردم به خاطر ظاهر ترسناکم می میرند ولی زنبور نپذیرفت.

شاید بپسندید: داستان ضرب المثل ریگ به کفش داشتن!

حکایت کدام کشنده تر است نیش زنبور یا نیش مار

به همین خاطر مار برای اینکه حرفش را ثابت کند با همدستی زنبور نقشه ای برای چوپان کشیدند. برنامه این بود که مار چوپان را نیش بزند و خودش را مخفی کند و در همان هنگام زنبور بالای سر چوپان بماند و بار دیگر نقش های شان را عوض کنند.

 احتمالاً بپسندید:  تا حالا دیده بودی کبریت چطور ساخته میشه، اگه نه این فیلمو ببین+ویدیو

کدام کشنده تر است نیش زنبور یا نیش مار

شاید بپسندید: تست شخصیت: چه ارتباطی میان سبک مویتان و شخصیت تان وجود دارد!؟

به همین خاطر مار به چوپان نزدیک شد و دستش را نیش زد و بلافاصله مخفی شد. چوپان با فریاد بیدار شد و در همین هنگام که زنبور را بالای سرش دید گفت: ای زنبور لعنتی! بعدش شروع به مکیدن دستش کرد و زهر را بیرون آورد دوباره خوابید.

بعد از چند روز دیگر این اتفاق را برعکس انجام دادند و زنبور چوپان را نیش زد و بلافاصله مخفی شد. در همین هنگام چوپان بیدار شد و مار را بالای سرش دید. از ترس شروع به فریاد و فرار کردن کرد. او به خاطر ترس زیاد زهر را خالی نکرد به همین خاطر بعد از چند روز مُرد!

احتمالاً بپسندید: باهوشا جواب بدن: مجموع عددی ماسک ها در معادله آخر چند می شود!؟

پند حکایت کدام کشنده تر است نیش زنبور یا نیش مار

در دنیا بسیاری از مشکلات همچون حکایت بالا می باشد؛ یعنی همه چیز به برداشت ما از زندگى و شرایطى که در آن هستیم بر می‌گردد. برای همین باید تلاش کنیم نگاه خود را به همه چیز خوب و مثبت کنیم.

شاید بپسندید:چیستان: آن چیست که سه چشم و یک پا دارد!؟

کدام کشنده تر است نیش زنبور یا نیش مار

شما می توانید داستان ها، پازل ها و تست های شخصیت شناسی بیشتر را در بخش تفریح و سرگرمی چشمک مشاهده و مطالعه کنید. در صورت تمایل آنها را با دوستان خود به اشتراک بگذارید. به خصوص آنهایی که علاقمندند خود را بهتر بشناسند. ما را در شبکه های اجتماعی اینستاگرام و فیس بوک دنبال کرده و نظرات و پیشنهادات خود را مطرح کنید.

شاید بپسندید:همیشه ادعا می کنی در دوستی بهترینی، برای اثباتش این تست شخصیت رو انجام بده!

 

 

 

 

 

تمرکز و عدم تمرکز چیست؟

تمرکز، توانایی ایجاد دقت بر روی یک کار بدون تأثیر محرک های داخلی و خارجی است. به طور خلاصه، تمرکز به معنای کنترل ذهن است. تمرکز به عنوان یکی از پیش نیازهای موفقیت پذیرفته شده است. اما عدم تمرکز به معنای کنترل ذهن توسط محرک های درونی و بیرونی است. به این ترتیب عدم تمرکز و کمبود آن، امکان یادگیری و کار با کیفیت را با خلل ایجاد می کند.

شاید بپسندید: چیستان: کدوم بچه‌ است که وقتی به مادرش می‌رسه ناپدید می‌شه!؟

آلزایمر و فعالیت مغز و  بازی های فکری

محققان دریافته اند که بخشی از اختلالات مغزی و رشد بیماری هایی همچون فراموش و آلزایمر با کاهش فعالیت های مغزی در ارتباط است. لذا برای جلوگیری و یا احمالا رشد این بیماری ها، باید تحرک مغز را افزایش داد. سوالات ریاضی شبیه سوال هوش ریاضی جاضر می تواند سبب افزایش عملکرد مغز شود. حل صحیح این سوال، نیازمند تمرکز و دقت است. در واقع تنها راه حل پاسخ به این سوالات نیز همین نکته است. بر همین اساس سوالاتی از این دست در کنار ایجاد سرگرمی برای سلامت مغز بسیار مفید هستند.

شاید بپسندید: اگه مثل هرکول پوآرو باهوش و دقیق باشی، قاتل را در یک نگاه پیدا می کنی!

اهمیت سوالات هوش

این سوالات به شما کمک می کنند که عملکرد مغز شما افزایش پیدا کند. در دنیای کنونی که فعالیت بدنی و مغزی کاهش پیدا کرده است این سوالات هوش می تواند دقت، تمرکز و جزئی نگری شما را افزایش دهد. این مسئله از بیماری های مختلف مغزی نیر الزایمر و … می تواند جلوگیری کند.

داستان خر بیار باقلا بار کن!

 

لینک های مرتبط

حکایت شنیدنی مردی که روزی بی زحمت می خواست!

یکی از والدین تصویر به شدت احمق تشریف دارند، با دلیل بگو کدومیکی هست!؟

شاید بپسندید: یه آبشار رو انتخاب کن تا بفهمی موقع عصبانیت‌، چه جوری کنترلش می کنی!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 − شش =

دکمه بازگشت به بالا