;
تفریح و سرگرمی

چیستان: تو زندگی دوبار رایگان بهت میدن، اما بار سوم بابتش ازت پول میگیرند!

چیستان خفن 5: یکی از گونه‌های ادبی در ادب رسمی و فرهنگ مردم ایران چیستان است. چیستان نوعی از تفرج و تفنن ادبی است که به جز کاربرد سرگرم‌کننده، جنبه‌های آموزشی و فرهنگی دیگری نیز دارد.این نوع ادبی را می‌توان در زمره ادبیات اندرزی به‌شمار آورد.

چیستان چیست؟

چیستان کلمه ای مرکب از «چیست» و «آن» است که در علم بدیع در فارسی، معادل کلمه «لغز» عربیست. لغز در لغت به معنی پیچیدگی و پوشیدگی است و و در اصطلاح به معنی کلام موزونی است که نام چیزی در آن برده نشود ولی اوصاف آن طوری برشمرده شود که خواننده با خواندن آن اوصاف پی به نام آن چیز ببرد. طراح چیستان سعی می‌کند تا با بیان اجزای حسی و مادی یک پدیده و معرفی برخی از ویژگی‌های آن مخاطب را برای شناسایی آن به تلاش و تکاپوی فکری وادارد.

علت نام گذاری این صنعت به «چیستان» در فارسی، این است که جملات پرسشی معمولاً به صورت سؤال و با عبارت «چیست آن» یا «چیست» آغاز می‌شوند. در ادامه با چیستان خفن 5 همراه باشید. شما در چیستان خفن 5 از سری مطالب بخش تفریح و سرگرمی چشمک به این سوال پاسخ دهید: تو زندگی دوبار رایگان بهت میدن، اما بار سوم بابتش ازت پول میگیرند!

 

چیستان خفن 5

چیستان: تو زندگی دوبار رایگان بهت میدن، اما بار سوم بابتش ازت پول میگیرند!

چیستان خفن 5

شاید بپسندید: اگر چشمات مثل عقاب باشه 13 چهره مخفی تصویر را پیدا می کنی!

.

.

.

 

 

.

.

شاید بپسندید: اگه نمی دونی تو چی استعداد داری یکی از این چشم ها را انتخاب کن!

جواب چیستان خفن 5

شما در معما یا چیستانی که امروز با آن روبرو هستید می توانید ضریب هوشی خود را محک بزنید. باید بدانید که پاسخگویی به معما در یک لحظه میزان اطلاعات عمومی شما را نشان می دهد. در ادامه با چیستان خفن 5 همراه باشید.

شاید بپسندید: اگه گربه را بین کاکتوس ها پیدا کنی چشمات مثل شاهین تیزه!؟

.

.

.

.

.

.

شاید بپسندید: به شاهدخت کمک کنید تا شاهزاده طلسم شده اش را بین قورباغه ها پیدا کند!

پاسخ: دندان

 

چیستان خفن 5

امیدوارم از چیستان خفن 5 استفاده کرده باشید. شما همواره می توانید سوالات، بازی های فکری، پازل ها و تست های شخصیت شناسی بیشتر را در بخش تفریح و سرگرمی چشمک مشاهده و مطالعه کنید. در صورت تمایل آنها را با دوستان خود به اشتراک بگذارید. به خصوص آنهایی که علاقمندند خود را بهتر بشناسند. ما را در شبکه های اجتماعی اینستاگرام و فیس بوک دنبال کرده و نظرات و پیشنهادات خود را مطرح کنید.

بیشتر بخوانید: حکایت شنیدنی حضرت سلیمان و زبان گربه ها | حکایت مردی که می‌خواست زبان حیوانات را بیاموزد!

 

 

 

اهمیت سوالات هوش

این سوالات به شما کمک می کنند که عملکرد مغز شما افزایش پیدا کند. در دنیای کنونی که فعالیت بدنی و مغزی کاهش پیدا کرده است این سوالات هوش می تواند دقت، تمرکز و جزئی نگری شما را افزایش دهد. این مسئله از بیماری های مختلف مغزی نیر الزایمر و … می تواند جلوگیری کند.

شاید بپسندید: ضرب المثل پته اش رو آب افتاد!

 

 

برایتان جالب خواهد بود

شاید بپسندید: دزد را بین هنرمندان سیرک پیدا کن!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × دو =

دکمه بازگشت به بالا