;
تفریح و سرگرمی

ضریب هوشی خود را با حرکت دادن 1 چوب کبریت و منطقی کردن معادله آزمایش کنید!

معمای هوش ریاضی چالش برانگیز: به پازل روز خوش آمدید! امروز قصد داریم با یک بازی فکری ریاضی مقابله کنیم که چابکی ذهنی و مهارت‌های حل مسئله شما را آزمایش می‌کند. چالش حل معادله 0+1+2=7 است که بدیهی است اشتباهه. چگونه می توانید این معادله را در کمتر از 10 ثانیه رمزگشایی و اصلاح کنید، آنهم فقط با حرکت دادن 1 چوب کبریت. با معمای هوش ریاضی چالش برانگیز و مجله خبری چشمک همراه باشید.

احتمالاً بپسندید: حکایت گربه را باید دم حجله کشت، یک جکایت جالب و شنیدنی

تست های هوش، پازل ها و بازی های فکری اخیرا در بسیاری از شبکه های اجتماعی رواج یافته است. از معادلات پیچیده ریاضی گرفته تا معماها و مسائل کلمه ای، این چالش ها برای آزمایش توانایی های شناختی شما و بیرون راندن شما از منطقه راحتی طراحی شده اند. آنها ممکن است همیشه آسان نباشند، اما این بخشی از سرگرمی است! پس همین امروز حل این معماها را به عهده بگیرید و ببینید چقدر سریع می توانید آن را حل کنید! معمای هوش ریاضی چالش برانگیز به خوبی ذهن و مغز شما را ورزش خواهد داد.

شاید بپسندید: چه کسی در این مراسم ازدواج دروغ می گوید، کشیش یا آقای داماد!؟

معمای هوش ریاضی چالش برانگیز

از شما دعوت می کنیم در بازی فکری ما شرکت کنید و استعداد ذهنی خود را بیازمایید. برای تکمیل پازل، باید با دقت نگاه کنید و تمرکز کنید. برای حل این معما، تفکر جانبی ضروری است. شما باید فراتر از چهارچوب فکر کنید. معادله چالش روز از شما می‌خواهد که فقط یک چوب کبریت را حرکت دهید تا معادله درست شود. امیدواریم از حل این معما لذت ببرید!

همان طور که اشاره شد پازل ها راهی عالی برای تمرین مغز و آزمایش خلاقیت شما هستند. باید به دقت نگاه کرده، تمرکز و از مهارت های حل مسئله خود برای تکمیل چالش استفاده کنید. ممکن است آسان نباشد، اما می تواند سرگرم کننده باشد! چالش اینجا این است که یک چوب کبریت را جابجا کنید و یک معادله معتبر بسازید. آیا می توانید آن را در کمتر از 10 ثانیه انجام دهید؟ آن را امتحان کنید و میزان ضریب هوش خود را اثبات کنید. زمان 10 ثانیه شما از هم اکنون شروع شد.

شاید بپسندید: آیا از شغل فعلی خودت راضی هستی؟ کافیه یه سگ رو انتخاب کنی تا از نتیجه شگفت زده شوی!

معمای هوش ریاضی چالش برانگیز

شاید بپسندید: حکایت خر ما از کرگی دم نداشت!

.

.

.

.

.

.

احتمالاً بپسندید: آیا می توانید عدد “280” را در میان 208 ها تنها در 5 ثانیه پیدا کنید؟ فقط 15 درصد افراد موفق شدند!

.

.

.

.

.

احتمالاً بپسندید: آیا یک رهبر متولد شده ای!؟ کافیه پروانه ای که به سمتش جذب شدی را انتخاب کنی!

پاسخ معمای هوش ریاضی چالش برانگیز

زمان شما به پایان رسید. می توانید از فرصت دوم خود استفاده کنید. یادتان باشد که اشتراک‌گذاری این چالش در رسانه‌های اجتماعی می‌تواند فرصتی برای افراد بیشتری فراهم کند تا در مسابقه شرکت کنند و خود را ارزیابی کنند.

شاید بپسندید: چه کسی تو این تصویر روانی نیست!؟ | فقط یه تیزبین میتونه تو 3 ثانیه موفق بشه!

.

.

.

.

شاید بپسندید: باهوشا جواب بدن: کدومیکی از این دو تا زن ثروتمندتره!؟

 

 

 

 

شاید بپسندید: آیا می دونی با هر کسی چطوری رفتار و تعامل کنی!؟ کافیه بگی که کدومیک از این پرها را می پسندی!؟

پاسخ معمای هوش ریاضی چالش برانگیز: پاسخ در تصویر زیر علامتگذاری شده است. کافی بود یکی از معادلات تفریق شده و با قرار دادن چوب کبریت در عدد صفر آن را به 8 تبدیل کنیم.

شاید بپسندید: معمای شناسایی قاتل عروس: اگه هوش کارآگاهی داری سریع قاتل عروس رو پیدا کن!

معمای ریاضی چالش برانگیز

شاید بپسندید: اگر نابغه و تیزبین باشی خیلی راحت 5 تا کتاب تصویر را پیدا می کنی!؟ خیلی ها موفق نمیشن!

امیدوارم از معمای هوش ریاضی چالش برانگیز استفاده کرده باشید. شما همواره می توانید سوالات، بازی های فکری، پازل ها و تست های شخصیت شناسی بیشتر را در بخش تفریح و سرگرمی چشمک مشاهده و مطالعه کنید. در صورت تمایل آنها را با دوستان خود به اشتراک بگذارید. به خصوص آنهایی که علاقمندند خود را بهتر بشناسند. ما را در شبکه های اجتماعی اینستاگرام و فیس بوک دنبال کرده و نظرات و پیشنهادات خود را مطرح کنید.

شاید بپسندید: مادر نوزاد کدومیکی از این دو تا زن هست!؟ اگه بتونی تو 5 ثانیه جواب رو پیدا کنی آخر نابغه هایی!

 

 

بازی های فکری و ورزش مغز

ورزش و ورزش منظم که نقش مهمی در کنترل بیماری هایی مانند قلبی عروقی، دیابت و فشار خون دارد، تأثیرات مثبتی بر مغز نیز دارد. ورزش با افزایش ترشح هورمون اندورفین که به هورمون شادی معروف است، عملکرد سازنده تری در روابط انسانی ایجاد می کند و در عین حال زمینه را برای بالا بردن آستانه شادی فراهم می کند. ورزش منظم باید بخشی از زندگی باشد تا از بیماری های تخریب کننده عصبی مانند زوال عقل، آلزایمر و پارکینسون جلوگیری شود. نباید فراموش کرد که یک فعالیت ذهنی با مهارت کامل، اساس یک فعالیت ورزشی است که به درستی انجام شده است.

شاید بپسندید: فقط افراد تیزبین قادرند تو 5 ثانیه، 3 تا تفاوت تو تصویر گربه بامزه را پیدا کنند!

بازی های فکری و زوال عقل

بر اساس تحقیقات، مشخص شده است که افراد مسن که به طور منظم در پازل کلمات و اعداد شرکت می کنند، مغز تیزتری دارند. هر چه بیشتر پازل بازی کنند، عملکرد مغزشان بهتر می شود. یک مطالعه نشان داد که انجام جدول کلمات متقاطع می تواند شروع زوال عقل را تا دو سال و نیم کاهش دهد.

احتمالاً بپسندید: آزمون شناسایی خوردنی امن: کدامیک از این خوردنی ها سالم است و برای دخترک ضرری ندارد!؟

اهمیت بازی های فکری

به گفته Psychology Today، ورزش منظم مغز می تواند حافظه، تمرکز و توانایی های تفکر جانبی را بهبود بخشد. باور نکردنی است که چگونه یک سرگرمی دلپذیر مانند حل پازل یا جدول کلمات متقاطع ممکن است چنین مزایای عظیمی بر سلامت کلی شما داشته باشد.

برایتان جالب خواهد بود: تیزبین و دقیق باشی خیلی راحت، سه تا تفاوت تصویر پنگوئن شال و کلاه کرده را پیدا می کنی!

معماها برای مغز مفید هستند؟

به باور محققان معماها و سوالات هوش، منطق و استدلال شما را تقویت می کنند پازل ها برای تمرین مغز ساخته می شوند. جدول کلمات متقاطع، معماها، جستجوی کلمات و مسائل منطقی همگی می توانند بخش های مختلف مغز شما را فعال کنند و به شما کمک کنند تا مهارت های تفکر انتقادی و تحلیلی خود را تقویت کنید.

برایتان جالب خواهد بود: اگه باهوش و زرنگی 5 تفاوت بین دو تا تصویر “اما واتسون” را در کمتر از 15 ثانیه پیدا کن!

مزایای بازی فکری

تفریح و سرگرم شدن تنها یکی از فواید بازی های فکری می باشد، بازی فکری و سلامت روان رابطه ی مستقیمی باهم دارند. همچنین تاثیر بسزای بازیط فکری بر مهارت های شناختی و عملکرد ذهن را نباید از یاد برد. از جمله مزایای بازی های فکری می توان موارد زیر را نام برد.

تمرکز و عدم تمرکز چیست؟

تمرکز، توانایی ایجاد دقت بر روی یک کار بدون تأثیر محرک های داخلی و خارجی است. به طور خلاصه، تمرکز به معنای کنترل ذهن است. تمرکز به عنوان یکی از پیش نیازهای موفقیت پذیرفته شده است. اما عدم تمرکز به معنای کنترل ذهن توسط محرک های درونی و بیرونی است. به این ترتیب عدم تمرکز و کمبود آن، امکان یادگیری و کار با کیفیت را با خلل ایجاد می کند.

احتمالاً بپسندید: میدونستی که علاقه به یه حیوون برمی‌گرده به نوع نگاه و شخصیت ات!| باور نداری تو این تست شرکت کن!

دلایل عدم تمرکز چیست؟

می تواند علل روانی، محیطی و فیزیولوژیکی داشته باشد. نکته مهم این است که سعی کنیم اثرات این علل را به حداقل برسانیم. اعتیاد به فناوری نیز یکی از عواملی است که اخیراً باعث عدم تمرکز می شود.

شاید بپسندید: آزمون شناخت مردی که دو معشوقه دارد: باهوشا و افراد دقیق میتونن این مرد را پیدا کنند!

اهمیت این آزمون های تصویری برای افزایش تمرکز

تصاویری شبیه تصویر فوق می توانند قدرت تمرکز و دقت شما را افزایش دهند. شما با حل مرتب معماها و سوالات هوش و تصاویر این چنین، مغز خود را به فعالیت وادار می کنید. این مسئله به افزایش تمرکز، دقت و جزئی نگری شما خواهد افزود.برای حل سوالات هوش و تصاویر پازلی، دقت کردن حرف اول برای موفقیت است. اکنون نیز به دقت به تصویر نگاه کنید.

معمای شناخت مسافر از آینده: یکی از آدمای تصویر از آینده به گذشته رفته، کدومیکی هست!؟

آلزایمر و فعالیت مغز و  بازی های فکری

محققان دریافته اند که بخشی از اختلالات مغزی و رشد بیماری هایی همچون فراموش و آلزایمر با کاهش فعالیت های مغزی در ارتباط است. لذا برای جلوگیری و یا احمالا رشد این بیماری ها، باید تحرک مغز را افزایش داد. سوالات ریاضی شبیه سوال هوش ریاضی جاضر می تواند سبب افزایش عملکرد مغز شود. حل صحیح این سوال، نیازمند تمرکز و دقت است. در واقع تنها راه حل پاسخ به این سوالات نیز همین نکته است. بر همین اساس سوالاتی از این دست در کنار ایجاد سرگرمی برای سلامت مغز بسیار مفید هستند.

شاید بپسندید: معمای شناخت احمق ساختمان: با توجه به شرایط، کدومیکی میتونه یه احمق تمام عیار باشه!

اهمیت سوالات هوش

این سوالات به شما کمک می کنند که عملکرد مغز شما افزایش پیدا کند. در دنیای کنونی که فعالیت بدنی و مغزی کاهش پیدا کرده است این سوالات هوش می تواند دقت، تمرکز و جزئی نگری شما را افزایش دهد. این مسئله از بیماری های مختلف مغزی نیر الزایمر و … می تواند جلوگیری کند.

احتمالاً بپسندید: فقط بگو تو تصویر چی دیدی تا بگم که برای پیشرفت تو کارا، نیاز به دیگران داری یا باید تنهایی عمل کنی!

شاید برایتان جالب باشد

تست قدرت بینایی با شیر: چند شیر آفریقایی را تو این عکس می بینی!؟ فقط تیزبین ها موفق میشن!

تنها تیزبین ها و باهوشا میتونن کودک دارای قدرت شگفت انگیر را شناسایی کنند!؟

حکایت دو قورت و نیمش باقی مانده!

آزمون شناسایی پدر نوزاد: اگه نابغه باشی در یک نگاه پدر نوزاد شناسایی می کنی!

رنگ مورد علاقه‌تان در مورد انتظارات عشقی و عاطفی شما از فرد مقابل چه می گوید!

احتمالاً بپسندید: معمای شناسایی قاتل تصویر: اگه هوش کارآگاهی داری، سریع بگو که کدوم مرد میتونه قاتل باشه!؟

نوشته های مشابه

7 دیدگاه

 1. راه حل دیگری هم هست:
  چوب کبریت ویط دو را لرداشتهو آن را در پایین قسمت راست همان عدد گذاشته تا عدد شش شود بنابراین صفر بعلاوه یک بعلاوه شش میشود هفت

  1. اینجوری که عدد ۲ به ۶ تبدیل نمیشه
   هیچجوری نمیشه این ۲ رو به ۶ تبدیل کنی. یکم دقت کن. و تنها راهش یا همینه که جواب بالا نشون داده یا اگه بخوای ۲ رو به ۶ تبدیل کنی باید با ۲ حرکت اونو ۶ کنی جوری که جواب ۷ باشه.
   اول بعلاوه ی اول رو به منها تبدیل کنی و اون رو به قسمت خالیه سمت چپ ۲ اضافه کنی..
   دوم کبریت وسط همون ۲ رو جابجا کنی و همونجایی که گفتی بذاری. بعد معامله میشه:
   ۷=۱+۶-٠
   که متاسفانه گفته ۱ حرکت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 3 =

دکمه بازگشت به بالا