;
تفریح و سرگرمی

معما: کدام درخت است که تا به حال کاشته نشده است!؟

معمای عجیب 2 یکی از گونه‌های ادبی در ادب رسمی و فرهنگ مردم ایران چیستان است. چیستان نوعی از تفرج و تفنن ادبی است که به جز کاربرد سرگرم‌کننده، جنبه‌های آموزشی و فرهنگی دیگری نیز دارد.این نوع ادبی را می‌توان در زمره ادبیات اندرزی به‌شمار آورد.

شاید بپسندید: با دلیل بگو صاحب گربه کدومیکی از این 3 کودک است!؟

چیستان چیست؟

چیستان کلمه ای مرکب از «چیست» و «آن» است که در علم بدیع در فارسی، معادل کلمه «لغز» عربیست. لغز در لغت به معنی پیچیدگی و پوشیدگی است و و در اصطلاح به معنی کلام موزونی است که نام چیزی در آن برده نشود ولی اوصاف آن طوری برشمرده شود که خواننده با خواندن آن اوصاف پی به نام آن چیز ببرد. طراح چیستان سعی می‌کند تا با بیان اجزای حسی و مادی یک پدیده و معرفی برخی از ویژگی‌های آن مخاطب را برای شناسایی آن به تلاش و تکاپوی فکری وادارد.

علت نام گذاری این صنعت به «چیستان» در فارسی، این است که جملات پرسشی معمولاً به صورت سؤال و با عبارت «چیست آن» یا «چیست» آغاز می‌شوند. در ادامه با معمای عجیب 2 همراه باشید. شما در مطلب امروز از سری مطالب بخش تفریح و سرگرمی چشمک به این سوال پاسخ دهید:

کدام درخت است که تا به حال کاشته نشده است!؟

 

معمای عجیب 2

کدام درخت است که تا به حال کاشته نشده است!؟

معمای عجیب 2

شاید بپسندید: تست هوش: با پیدا کردن پاسخ عبارت سوم دایره و مربع ثابت کن نابغه ای!

.

.

.

.

.

 

 

.

.

شاید بپسندید: اگر دقیق و تیزی دو زن حاضر در تصویر را شناسایی کن!

جواب معمای عجیب 2

شما در معما یا چیستانی که امروز با آن روبرو هستید می توانید ضریب هوشی خود را محک بزنید. باید بدانید که پاسخگویی به معما در یک لحظه میزان اطلاعات عمومی شما را نشان می دهد. در ادامه با معمای عجیب 2 همراه باشید.

شاید بپسندید: سوال هوش: اگر 1+4=5، 5+2=12 و 3+6=21 باشد 8+11=؟ چند می شود!؟

.

.

.

.

 

.

.

.

شاید بپسندید: چیستان: آن چیست که سرگرمی زمستان است!؟

پاسخ ” شجره خانوادگی” است.

 

معمای عجیب 2

امیدوارم از معمای عجیب 2 استفاده کرده باشید. شما همواره می توانید سوالات، بازی های فکری، پازل ها و تست های شخصیت شناسی بیشتر را در بخش تفریح و سرگرمی چشمک مشاهده و مطالعه کنید. در صورت تمایل آنها را با دوستان خود به اشتراک بگذارید. به خصوص آنهایی که علاقمندند خود را بهتر بشناسند. ما را در شبکه های اجتماعی اینستاگرام و فیس بوک دنبال کرده و نظرات و پیشنهادات خود را مطرح کنید.

نوشته های مشابه

1 دیدگاه

  1. با عرض سلام از این ک زحمت میکشید و ذهن ما رو ب چالش میکشید ممنون اما چرا از کلمات عربی استفاده میکنید درخت کجا شجره کجا ول کنید این عربارو شما ب جای این ک روز ب روز فارسی رو تو همه کشورا گسترش بدین ب جاش دارین کلمات عربی رو جایگزین فارسی میکنید این همه چیستان باکلمات اصیل فارسی هست نیازی ب استفاده از ی زبان بیگانه نیست ک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه + 15 =

دکمه بازگشت به بالا