;
تفریح و سرگرمی

معمای ریاضی چالشی که بیش از ۵۰ میلیون بار منتشر و ذهن هزاران نفر را درگیر کرد (+عکس)

معمای ریاضی چالشی: چندی پیش کاربر یکی از رسانه‌های اجتماعی، یک معمای ساده ریاضی مطرح کرد که با وجود سادگی، ذهن هزاران نفر را به خود گرفتار کرد و عده کمی توانستند به معما پاسخ درست بدهند.

شاید بپسندید: کدومیکی از این خانم خوشکلای شبیه هم، همسر واقعی مرد تصویره!؟

معمای ریاضی چالشی

به گزارش خبرآنلاین، یکی از کاربرهای رسانه‌ اجتماعی ایکس (X)- توییتر سابق- در این رسانه، معمایی مطرح کرد که از سوال‌های طرح‌ شده در امتحان‌های ریاضی دبیرستانش بود و ادعا می‌کرد که هنوز نتوانسته به پاسخ صحیح آن برسد و از کاربرها کمک می‌خواست.

او تصویر یک اسکناس ۱۰۰دلاری و نوشته‌ای با این مضمون در رسانه اجتماعی ایکس پست کرد: «فردی از فروشگاهی ۱۰۰ دلار می‌دزدد. سپس با آن ۱۰۰ دلار، از همان فروشگاه کالایی با قیمت ۷۰ دلار می‌خرد و ۳۰ دلار باقیمانده از فروشنده می‌گیرد. اکنون فروشنده چقدر ضرر کرده است؟»

شاید بپسندید: اگه تو 10 ثانیه تفاوت های دو کدوی هالووین را پیدا کنی، دقت ات عالیه!

معمای ریاضی چالشی

احتمالاً بپسندید: قصه عامیانه ارمنی: داستان بازرگان طماع و هیزم شکن فقیر!

.

.

.

احتمالاً بپسندید: فقط باهوشا نامزد این خانم خوشکله رو بین این 3 نفر تشخیص میدن!

.

.

.

.

احتمالاً بپسندید:  آیا فرد حساسی هستی؟ یک نماد را انتخاب کن تا تست بهت بگه!

پاسخ معمای ریاضی چالشی

این پست بیش از ۵۰ میلیون بار مشاهده شد و هزاران نفر را با پاسخ‌های غلط باقی گذاشت. پاسخ‌ها کاربران از ۳۰ تا ۲۰۰ دلار متغیر بود. مثلا، یک نفر گفت، ۱۰۰ دلار اولیه که به سرقت رفته بود، علاوه‌بر آن، دریافت یک کالای ۷۰ دلاری و ۳۰ دلار باقیمانده پول که رویهم ۲۰۰ دلار می‌شود. برخی از کاربرها هم به جای پاسخ معما، می‌پرسیدند، «فروشنده به دفتر بیمه، این سرقت را گزارش داده است؟»

شاید بپسندید: آدم جاه طلبی یا قانع | برای پاسخ کافیه یکی از درختان تصویر را انتخاب کنی!

.

.

.

شاید بپسندید: فقط افرادی که چشمای تیز دارند، کدوهای هاووین متفاوت را پیدا می کنند!

 

 

.

شاید بپسندید: قدرت دید و تمرکزت قوی باشه در 10 ثانیه همه خرس ها را شناسایی می کنی!

اما برخی دیگر پاسخ صحیح معما را داده بودند و نشان دادند که این معما چقدر ساده بوده است: «فرد سارق،‌ در ازای ۱۰۰ دلار پول سرقتی، ۷۰ دلار کالا و ۳۰ دلار بقیه پول را گرفت. بنابراین فروشنده همان ۱۰۰ دلار را ضرر کرده است.»

امیدوارم از معمای ریاضی چالشی استفاده کرده باشید. شما همواره می توانید سوالات، بازی های فکری، پازل ها و تست های شخصیت شناسی بیشتر را در بخش تفریح و سرگرمی چشمک مشاهده و مطالعه کنید. در صورت تمایل آنها را با دوستان خود به اشتراک بگذارید. به خصوص آنهایی که علاقمندند خود را بهتر بشناسند. ما را در شبکه های اجتماعی اینستاگرام و فیس بوک دنبال کرده و نظرات و پیشنهادات خود را مطرح کنید.

شاید بپسندید: سرعت پردازش ذهنت را با ارائه پاسخ معادله 180÷3×2-6=؟ در 5 ثانیه امتحان کن!

 

 

 

 

اهمیت بازی های فکری

به گفته Psychology Today، ورزش منظم مغز می تواند حافظه، تمرکز و توانایی های تفکر جانبی را بهبود بخشد. باور نکردنی است که چگونه یک سرگرمی دلپذیر مانند حل پازل یا جدول کلمات متقاطع ممکن است چنین مزایای عظیمی بر سلامت کلی شما داشته باشد.

احتمالا بپسندید: ریاضیدانا جواب بدن: با توجه به دو معادله اول حاصل معادله 23+30=؟ چی میشه!؟

مزایای بازی فکری

تفریح و سرگرم شدن تنها یکی از فواید بازی های فکری می باشد، بازی فکری و سلامت روان رابطه ی مستقیمی باهم دارند. همچنین تاثیر بسزای بازیط فکری بر مهارت های شناختی و عملکرد ذهن را نباید از یاد برد. از جمله مزایای بازی های فکری می توان موارد زیر را نام برد.

شاید بپسندید: اگه مثل هرکول پوآرو زرنگ باشی بابای نوزاد رو شناسایی می کنی!

اهمیت این آزمون های تصویری برای افزایش تمرکز

تصاویری شبیه تصویر فوق می توانند قدرت تمرکز و دقت شما را افزایش دهند. شما با حل مرتب معماها و سوالات هوش و تصاویر این چنین، مغز خود را به فعالیت وادار می کنید. این مسئله به افزایش تمرکز، دقت و جزئی نگری شما خواهد افزود.برای حل سوالات هوش و تصاویر پازلی، دقت کردن حرف اول برای موفقیت است. اکنون نیز به دقت به تصویر نگاه کنید.

شاید بپسندید: اگر چشات تیز مثل شاهین باشه، اشکال تصویر زوج خوش‌تیپ رو پیدا می کنی!

دلایل عدم تمرکز چیست؟

می تواند علل روانی، محیطی و فیزیولوژیکی داشته باشد. نکته مهم این است که سعی کنیم اثرات این علل را به حداقل برسانیم. اعتیاد به فناوری نیز یکی از عواملی است که اخیراً باعث عدم تمرکز می شود.

شاید بپسندید:تفاوت های دو تصویر سگ بامزه را پیدا کنید!

تمرکز و عدم تمرکز چیست؟

تمرکز، توانایی ایجاد دقت بر روی یک کار بدون تأثیر محرک های داخلی و خارجی است. به طور خلاصه، تمرکز به معنای کنترل ذهن است. تمرکز به عنوان یکی از پیش نیازهای موفقیت پذیرفته شده است. اما عدم تمرکز به معنای کنترل ذهن توسط محرک های درونی و بیرونی است. به این ترتیب عدم تمرکز و کمبود آن، امکان یادگیری و کار با کیفیت را با خلل ایجاد می کند.

شاید بپسندید: شرلوک هولمز باشی در یک نگاه مادر کودک را شناسایی می کنی!

آلزایمر و فعالیت مغز و  بازی های فکری

محققان دریافته اند که بخشی از اختلالات مغزی و رشد بیماری هایی همچون فراموش و آلزایمر با کاهش فعالیت های مغزی در ارتباط است. لذا برای جلوگیری و یا احمالا رشد این بیماری ها، باید تحرک مغز را افزایش داد. سوالات ریاضی شبیه سوال هوش ریاضی جاضر می تواند سبب افزایش عملکرد مغز شود. حل صحیح این سوال، نیازمند تمرکز و دقت است. در واقع تنها راه حل پاسخ به این سوالات نیز همین نکته است. بر همین اساس سوالاتی از این دست در کنار ایجاد سرگرمی برای سلامت مغز بسیار مفید هستند.

شاید بپسندید:اول چی دیدی تا بگم که کدام ویژگی ات را برای موفقیت باید تقویت کنی!

اهمیت سوالات هوش

این سوالات به شما کمک می کنند که عملکرد مغز شما افزایش پیدا کند. در دنیای کنونی که فعالیت بدنی و مغزی کاهش پیدا کرده است این سوالات هوش می تواند دقت، تمرکز و جزئی نگری شما را افزایش دهد. این مسئله از بیماری های مختلف مغزی نیر الزایمر و … می تواند جلوگیری کند.

شاید بپسندید:حکایت ضرب المثل تا بوق سگ کار می کنم!

شاید برایتان جالب باشد

تست شخصیت: در مواجه با شرایط سخت، چیکار می کنی!؟

حکایت ضرب المثل توبه گرگ مرگ است!

بگو اول چی دیدی تا بهت بگم دقیقاً چه جور آدمی هستی!

مثل هرکول پوآرو باهوش باشی خیلی راحت کودک ربا را شناسایی می کنی!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × پنج =

دکمه بازگشت به بالا