;
تفریح و سرگرمی

تست هوش: اگر 1+4=5، 2+5=12 و 3+6=21 باشد 8+11=؟ چند می شود!؟

سوال هوش با عبارت های ریاضی دنباله دار: با توجه به ناکام بودن 98 درصدی در رمزگشایی این دنباله عددی، آیا تمایل دارید که شما نیز شانس خود را امتحان کنید؟ آیا برای تشخیص عدد معادله آخر در این دنباله معادله ای توانایی کافی را دارید؟ ما شرط می‌بندیم که نمی‌توانید در برابر این چالش مجله خبری چشمک مقاومت کنید! چالش شما این است که عدد را در یک دنباله معادله ای منطقی که در تصویر ارائه شده است، پیدا کنید. با سوال هوش با عبارت های ریاضی دنباله دار و مجله خبری چشمک همراه باشید.

باید بدانید که تصویر سوال هوش با عبارت های ریاضی دنباله دار فقط یک پازل تصویری نیست، این آزمون یا تست یک بازی فکری است که شما برای جل و رمزگشایی آن لازم است از تمام توانائیهای شناختی علی الخصوص منطق و تمرکز خود استفاده کنید. بر همین اساس این چالش یا آزمون که با عنوان سوال هوش با عبارت های ریاضی دنباله دار در مجله خبری چشمک منتشر شده است می تواند به تقویت مهارت های تفکر انتقادی، بهبود حافظه و سرعت بخشیدن به مهارت های پردازشی شما کمک می کنند. پس حواس خودتان را جمع کنید.

شاید بپسندید: با پیدا کردن تفاوت های دو تصویر سگ آبی، اثبات کن که چشمات مثل عقاب تیزه!

سوال هوش با عبارت های ریاضی دنباله دار

با توجه به آنچه که اشاره شد این چالش که یکی از چالش های محبوب در شبکه های اجتماعی است هم مهارت های تحلیلی و هم مهارت های ریاضی شما را آزمایش می کند، هدف چالش یافتن عدد گمشده در یک دنباله منطقی است. این کار مستلزم آن است که شما یک الگو یا قاعده ای را شناسایی کنید که بر توالی داده شده حاکم است.

به عنوان مثال، یک تصاعد حسابی، پیشروی هندسی، یا حتی قوانین پیچیده تر که شامل عملیات ریاضی مانند جمع، تفریق، ضرب یا تقسیم است. سطح دشواری این چالش می تواند به طور قابل توجهی متفاوت باشد، چرا که می توان زمان پاسخگویی آن را افزایش یا کاهش داد. این چالش سخت تر می شود زیرا ما محدودیت زمانی را اعمال می کنیم: 15 ثانیه!

به این ترتیب، این پازل نه تنها توانایی های عددی شما را آزمایش می کند، بلکه صبر و پشتکار شما را نیز آزمایش می کند. اگر 1+4=5، 2+5=12 و 3+6=21 باشد 8+11=؟ می شود!؟

شاید بپسندید: چند مربع در تصویر وجود دارد | فقط 5 درصد افراد موفق به شناسایی تمام مربع ها شدند!

سوال هوش با عبارت های ریاضی دنباله دار

شاید بپسندید: سوال هوش تصویری: با دلیل بگوئید صاحب سگ چه کسی است!؟

.

.

.

.

 

 

.

.

بیشتر بخوانید: تست بینایی سنجی: با شناسایی عدد تصویر، قدرت بینایی خود را ارزیابی کنید!

پاسخ سوال هوش با عبارت های ریاضی دنباله دار

اگر نمی توانید فوراً الگو را تشخیص دهید، سعی کنید تفاوت بین عناصر یا نسبت های متوالی را برای دنباله هایی که شامل ضرب یا تقسیم هستند پیدا کنید. به یاد داشته باشید که الگوها می توانند پیچیده باشند و ممکن است فوراً آشکار نشوند. رمزگشایی آنها ممکن است به زمان و تفکر انتقادی نیاز داشته باشد. بازی های فکری، به ویژه آنهایی که بر روی شناسایی عدد گمشده در یک دنباله منطقی متمرکز هستند، ترکیبی جذاب از سرگرمی و تحریک فکری را ارائه می دهند.

این چالش ها مستلزم شناخت الگوها، روابط ریاضی، یا قوانین خاصی هستند که بر این توالی حاکم هستند. کلید حل آنها در مشاهده دقیق و استدلال منطقی نهفته است.

شاید بپسندید:با دلیل بگو کدوم خانم معلم وضع مالی بهتری داره!؟

.

.

.

.

.

.

شاید بپسندید: حکایت ضرب المثل حرف حق را باید زیر لحاف گفت!

جواب سوال هوش با عبارت های ریاضی دنباله دار: پاسخ صحیح 40 و 96 می تواند. برای دستیابی به این نتیجه ، لازم بود که عملیات را روی تصویر انجام شود. احتمالاً متوجه شده اید که هر نتیجه از منطقی پیروی می کند که در هر معادله تکرار می شود.

یک ریاضیدان ممکن است رویکردی تحت اللفظی داشته باشد.

1 + 4 = 5
2 + 5 = 12
3 + 6 = 21
8 + 11 =

معادله اول درست و معادله دوم و سوم نادرست است و جواب معادله باید 19 باشد. اما معماهایی مانند این در مورد تفسیر واقعی نمادهای ریاضی نیستند. آنها در مورد شناسایی یک الگو در مجموعه معادلات و اعمال آن بر مجهول هستند. پاسخی که به ذهن من خطور کرد این است که برای دریافت پاسخ، عدد اول را به حاصل ضرب دو عدد اضافه کنم. به این معنا که:

a + b به معنای a + ab است! این برای معادلات شناخته شده کار می کند.

1 + 4 یعنی 1 + 1(4) = 5
2 + 5 یعنی 2 + 2(5) = 12
3 + 6 یعنی 3 + 3(6) = 21

با اعمال الگو بر روی آخرین معادله، پاسخ 96 به دست می آید.

8 + 11

یعنی

8 + 8(11) = 96

جواب 96 با این تفسیر معتبر است. علاوه بر این، بسیاری دیگر از تست‌های هوش دارای این نوع الگو هستند که در آن شما دو عدد را می‌گیرید و یک معادله پنهان را پیدا می‌کنید که شامل عملیات ساده‌ای مانند جمع، تفریق، ضرب، تقسیم و توان است.

اما برخی افراد مسئله را به گونه ای دیگر تفسیر کردند و به پاسخ دیگری رسیدند.

راه حل دیگر

برخی افراد احساس کردند که این الگو یک کل در حال اجرا است: برای دریافت پاسخ جدید، نتیجه خط قبلی را به اعداد جدید اضافه کنید.

خط اول از نظر ریاضی معتبر است.

1 + 4 = 5

برای خط بعدی، این نتیجه 5 را بگیرید و به اعداد جدید اضافه کنید تا پاسخ جدید را دریافت کنید.

5 + 2 + 5 = 12

همین کار را برای خط بعدی انجام دهید: نتیجه 12 خط قبلی را به اعداد جدید اضافه کنید تا به نتیجه بعدی برسید.

12 + 3 + 6 = 21

برای حل پازل، همین کار را برای خط آخر انجام دهید.

21 + 8 + 11 = 40

این الگو منجر به پاسخ 40 می شود و بسیاری از افراد این پاسخ را معتبرتر می دانند.

شاید بپسندید: حکایت شنیدنی مرد گوژپشت و زن زیبا | ماجرای ازدواج زیباترین زن شهر با زشت ترین مرد شهر!

جواب سوال با عبارت های ریاضی دنباله دار

امیدوارم از سوال هوش با عبارت های ریاضی دنباله دار استفاده کرده باشید. شما همواره می توانید سوالات، بازی های فکری، پازل ها و تست های شخصیت شناسی بیشتر را در بخش تفریح و سرگرمی چشمک مشاهده و مطالعه کنید. در صورت تمایل آنها را با دوستان خود به اشتراک بگذارید. به خصوص آنهایی که علاقمندند خود را بهتر بشناسند. ما را در شبکه های اجتماعی اینستاگرام و فیس بوک دنبال کرده و نظرات و پیشنهادات خود را مطرح کنید.

 

 

 

 

اهمیت سوالات هوش

این سوالات به شما کمک می کنند که عملکرد مغز شما افزایش پیدا کند. در دنیای کنونی که فعالیت بدنی و مغزی کاهش پیدا کرده است این سوالات هوش می تواند دقت، تمرکز و جزئی نگری شما را افزایش دهد. این مسئله از بیماری های مختلف مغزی نیر الزایمر و … می تواند جلوگیری کند.

شاید بپسندید: داستان ضرب المثل کلک کسی را کندن | این ضرب المثل از کجا آمده است!؟

 

 

 

شاید برایتان جالب باشد

در نگاه اول در تصویر چی دیدی تا بگم آدم برونگرا هستی یا درونگرا و خجالتی!؟

در حالی که زن ژست گرفته، عکاس مفقود است | عکاس کجاست!؟

تست هوش: با دلیل بگو که کدومیکی وضع مالی اش خرابه!؟

دانش ریاضی ات رو با پیدا کردن پاسخ عبارت 35÷5×(4 + 9)=؟ ارزیابی کن!

نوشته های مشابه

3 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو + سیزده =

دکمه بازگشت به بالا