;
تفریح و سرگرمی

آزمون هوش: عدد مناسب را در عبارت پایانی قرار دهید!

سوال ریاضی با حل عبارت آخر: با توجه به ناکام بودن 90 درصدی در رمزگشایی این دنباله عددی، آیا تمایل دارید که شما نیز شانس خود را امتحان کنید؟ آیا برای تشخیص عدد معادله آخر در این دنباله معادله ای توانایی کافی را دارید؟ ما شرط می‌بندیم که نمی‌توانید در برابر این چالش مجله خبری چشمک مقاومت کنید! چالش شما این است که پاسخ عبارت آخر را در یک دنباله معادله ای منطقی که در تصویر ارائه شده است، پیدا کنید. با سوال ریاضی با حل عبارت آخر و مجله خبری چشمک همراه باشید.

باید بدانید که تصویر سوال ریاضی با عبارت دنباله دار فقط یک پازل تصویری نیست، این آزمون یا تست یک بازی فکری است که شما برای جل و رمزگشایی آن لازم است از تمام توانائیهای شناختی علی الخصوص منطق و تمرکز خود استفاده کنید. بر همین اساس این چالش یا آزمون که با عنوان سوال ریاضی با حل عبارت آخر در مجله خبری چشمک منتشر شده است می تواند به تقویت مهارت های تفکر انتقادی، بهبود حافظه و سرعت بخشیدن به مهارت های پردازشی شما کمک می کنند. پس حواس خودتان را جمع کنید.

شاید بپسندید: نکته مراسم ازدواج را پیدا کنی، از هرکول پوارو باهوش تری!؟

سوال ریاضی با حل عبارت آخر

با توجه به آنچه که اشاره شد این چالش که یکی از چالش های محبوب در شبکه های اجتماعی است هم مهارت های تحلیلی و هم مهارت های ریاضی شما را آزمایش می کند، هدف چالش یافتن عدد گمشده در یک دنباله منطقی است. این کار مستلزم آن است که شما یک الگو یا قاعده ای را شناسایی کنید که بر توالی داده شده حاکم است.

به عنوان مثال، یک تصاعد حسابی، پیشروی هندسی، یا حتی قوانین پیچیده تر که شامل عملیات ریاضی مانند جمع، تفریق، ضرب یا تقسیم است. سطح دشواری این چالش می تواند به طور قابل توجهی متفاوت باشد، چرا که می توان زمان پاسخگویی آن را افزایش یا کاهش داد. این چالش سخت تر می شود زیرا ما محدودیت زمانی را اعمال می کنیم: 15 ثانیه!

اگر 5+5=8 و 6+6=10 و 7+7=12 باشد 8+8=؟ چند می شود؟ به این ترتیب، سوال ریاضی با حل عبارت آخر نه تنها توانایی های عددی شما را آزمایش می کند، بلکه صبر و پشتکار شما را نیز آزمایش می کند.

شاید بپسندید: حکایت فرار عروس در شب عروسی | این فرار منجر به ازدواج دختر پادشاه با پسر مسگر شد!

سوال ریاضی با حل عبارت آخر

شاید بپسندید: حکایت عشق مخفی غلام هندو و دختر خواجه | برده ای که عشق اش به دختر تاجر، او را به فنا داد!

.

.

.

 

 

.

شاید بپسندید: فال رنگ چشم + طالع بینی جالب و واقعی رنگ چشم

پاسخ سوال ریاضی با حل عبارت آخر

اگر نمی توانید فوراً الگو را تشخیص دهید، سعی کنید تفاوت بین عناصر یا نسبت های متوالی را برای دنباله هایی که شامل ضرب یا تقسیم هستند پیدا کنید. به یاد داشته باشید که الگوها می توانند پیچیده باشند و ممکن است فوراً آشکار نشوند. رمزگشایی آنها ممکن است به زمان و تفکر انتقادی نیاز داشته باشد. بازی های فکری، به ویژه آنهایی که بر روی شناسایی عدد گمشده در یک دنباله منطقی متمرکز هستند، ترکیبی جذاب از سرگرمی و تحریک فکری را ارائه می دهند.

این چالش ها مستلزم شناخت الگوها، روابط ریاضی، یا قوانین خاصی هستند که بر این توالی حاکم هستند. کلید حل آنها در مشاهده دقیق و استدلال منطقی نهفته است.

شاید بپسندید: از چاله درآمدن و به چاه افتادن | حکایت شنیدنی مار و لاک پشت از کلیله و دمنه!

.

.

.

.

.

 

شاید بپسندید:آزمون ریاضی: پاسخ عبارت ریاضی فوق چند می شود!؟

جواب سوال ریاضی با حل عبارت آخر:  پاسخ صحیح 14  است. برای دستیابی به این نتیجه ، لازم بود که عملیات ذیل روی تصویر انجام شود. عدد اول و سوم عدد سه رقمی با هم جمع و در عدد 4 ضرب شود. به عنوان مثال:

5+5 = 10-2 =8

6+6 = 12-2 =10

7+7 = 14-2 =12

8+8 = 16-2 = 14

لذا پاسخ درست عدد 14 است.

شاید بپسندید: با دلیل بگوئید که کدامیک از افراد فروشگاه، یک متهم تحت تعقیب است!؟

سوال با حل عبارت آخر

امیدوارم از سوال ریاضی با حل عبارت آخر استفاده کرده باشید. شما همواره می توانید سوالات، بازی های فکری، پازل ها و تست های شخصیت شناسی بیشتر را در بخش تفریح و سرگرمی چشمک مشاهده و مطالعه کنید. در صورت تمایل آنها را با دوستان خود به اشتراک بگذارید. به خصوص آنهایی که علاقمندند خود را بهتر بشناسند. ما را در شبکه های اجتماعی اینستاگرام و فیس بوک دنبال کرده و نظرات و پیشنهادات خود را مطرح کنید.

 

 

برایتان جالب خواهد بود

سوال هوش: با توجه به دیگر عبارات، پاسخ 345+1=؟ چند می شود!؟

چه انتظاراتی از شریک عاطفی خود دارید | با شرکت در این تست روان شناسی متوجه خواهید شد!

 پیرمرد طمعکار و دخترک روستایی| داستان دختر باهوشی که حال پیرمرد هوسباز را گرفت!

اولین چیزی که در تصویر می‌بینید،تعیین می‌کند که آیا یک رهبرید یا پیرو؟

نوشته های مشابه

4 دیدگاه

 1. می شه جوابو راحت تر پیدا کرد
  شما مثلا می گید ۷+۷=۱۴ ۱۴-۲=۱۲ که ۱۲ جواب اصلیمونه
  ولییییییییییییی
  من می گم اگه ۷+۷=۱۴ باشه پس هر عدد عرضشش یکی کمتره می دونید؟
  منظورم اینه که ۷ معما = ۶ واقعی اوکی؟
  یعنی اگر عددو یکی کمتر به نظر بگیری راحت تره

 2. سلام!… میتونیم در عددضرب ۲ هم بریم.. اگر از ۴ شروع به ضربدر ۲ کنیم درنتیجه ۲ ضربدر ۷ می‌شود ۱۴..

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شش − 5 =

دکمه بازگشت به بالا