;
تفریح و سرگرمی

زبل بودن و باهوشی خودت رو با تقسیم مساوی دو تا سیب بین 3 تا کودک اثبات کن!

تست هوش چگونگی تقسیم سیب: یونان باستان مهد تفکر و فلسفه بوده است. وقتی صحبت از منطق وفلسفه می شود، ناخودآگاه یونان باستان و اندیشمندانی همچون سقراط، ارسطو و افلاطون به ذهن می رسد. گمان می رود قدیمی‌ترین معما در حدود 470 قبل از میلاد در اساطیر یونانی سرچشمه گرفته باشد و به “معمای ابوالهول” معروف است.

بر همین اساس معما و سوالات معمایی زمینه شد برای تربیت افراد با هوش ودارای ذهن خلاق. به واقع برخی معتقدند یونانیان باستان در کنار ورزش جسم، درک نمودند که ورزش روح و مغز نیز لازمه یک زندگی سالم است. همانطور که می دانید منشأ دو مارتن، المپیک و …همگی از یونان باستان است. مجله خبری چشمک زمینه ورزش مغز شما را با اشتراک جدیدترین و جذاب ترین سوالات هوش تصویری فراهم نموده است.

بسیاری از معماهای دیگر بعداً دنبال شدند و ثابت کردند که به چالش کشیدن ذهن چیز جدیدی نیست و مردم همیشه این نوع ورزش را دوست داشتند. همه با دیدن سوالات هوش به سوی آنها متمایل می شویم و این نشان می دهد که ما تا چه اندازه علاقمند هستیم که مغز خود را به چالش بکشیم و احساس هوشمندی کنیم. سوال تست هوش چگونگی تقسیم سیب مجله خبری چشمک از آن دست سوالات معمایی است که ذهن و هوش شما را به خوبی محک خواهد زد.

شاید بپسندید: چه کسی خون آشام نیست!؟| افراد باهوش در یک نگاه متوجه میشن!

تست هوش چگونگی تقسیم سیب

مایکل مربی یک کودکستان است. او رابطه صمیمانه ای با همه کودکان این کودکستان دارد. همه کودکان این کودکستان مایکل را دوست دارند. او هر روز داستان های جذابی برای کودکان نقل می کند.  روزی تصمیم گرفت یک سوال معمایی برای کودکان طرح کند. او از سه نفر از کودکان خواست که  2 سیب را بین خودشان، تقسیم کند. این کار چگونه ممکن است؟ شما اگر در 5 ثانیه این تست هوش چگونگی تقسیم سیب را حل کنید، دقت نظر و هوش بالایی دارید!

شاید بپسندید: چه کسی در ساعت 12:05 در استخر جان خود را از دست داده است!؟

تست هوش چگونگی تقسیم سیب

شاید بپسندید: کدوم یکی از این خانمای خشن همسر این آقای مظلومه!؟ | فقط باهوشا متوجه میشن!

.

.

.

.

شاید بپسندید:یه آدم شجاعی یا ترسوی بزدل که همه چیز را راحت رها می کنه!؟ فقط بگو تو نگاه اول چی دیدی!؟

.

.

.

شاید بپسندید: چه کسی سطل آبمیوه رو روی عروس خانم خالی کرده!؟

پاسخ تست هوش چگونگی تقسیم سیب

ایا توانستیدتست هوش چگونگی تقسیم سیب را که ساده و در عین حال چالش برانگیز است را حل کنید؟ اگر بدنبال زمان بیشتر هستید، ما این زمان را در اختیار شما قرار می دهیم.

شاید بپسندید: باهوشا بگن: کدومیکی از این چهار زن واقعا باردار هست!؟

.

.

.

احتمالاً  بپسندید: باهوشا بگن!| چگونه ممکن است که زن تصویر روز دوشنبه در تصویر روز سه شنبه زنده است!؟

 

 

 

 

شاید بپسندید:ضرب المثل دیوار موش داره موشم گوش داره!

پاسخ تست هوش چگونگی تقسیم سیب: بله کاملا مشخص است. با کمک یک خط فرضی می توانید سیب ها را تقسیم کنید. محل برش را نشان می دهد که چاقو باید از آنجا عبور کند. همه آنها یک اندازه سیب دریافت کردند.

شاید بپسندید: فقط کسایی که ریاضی اشون خوبه، میتونن با جابجایی یه چوب کبریت معادله رو تصحیح کنن!

تست چگونگی تقسیم سیب

احتمالاً بپسندید: بازی فکری مخصوص نابغه ها: با اضافه کردن 4 چوب کبریت، مربع را به دو قسمت مساوی تقسیم کنید!

امیدوارم از تست هوش چگونگی تقسیم سیب استفاده کرده باشید. شما همواره می توانید سوالات، بازی های فکری، پازل ها و تست های شخصیت شناسی بیشتر را در بخش تفریح و سرگرمی چشمک مشاهده و مطالعه کنید. در صورت تمایل آنها را با دوستان خود به اشتراک بگذارید. به خصوص آنهایی که علاقمندند خود را بهتر بشناسند. ما را در شبکه های اجتماعی اینستاگرام و فیس بوک دنبال کرده و نظرات و پیشنهادات خود را مطرح کنید.

احتمالاً بپسندید: با حل معادله 3+3×3-3+3= ؟ می تونی میزان هوش ریاضی خودت رو ارزیابی کنی! | فکر نکن ساده است!

 

 

 

 

تأثیر بازی های فکری بر مغز

کار بر روی یک پازل ارتباطات بین سلول های مغز را تقویت می کند، سرعت ذهن را بهبود می بخشد و روشی موثر برای بهبود حافظه کوتاه مدت است. پازل ها تولید دوپامین را افزایش می دهند، ماده ای شیمیایی که خلق و خو، حافظه و تمرکز را تنظیم می کند. وقتی معما را حل می کنیم، دوپامین با موفقیت آزاد می شود.

احتمالاً بپسندید: داستان ضرب المثل دم خود را روی کول گذاشتن!

بازی های فکری و ورزش مغز

ورزش و ورزش منظم که نقش مهمی در کنترل بیماری هایی مانند قلبی عروقی، دیابت و فشار خون دارد، تأثیرات مثبتی بر مغز نیز دارد. ورزش با افزایش ترشح هورمون اندورفین که به هورمون شادی معروف است، عملکرد سازنده تری در روابط انسانی ایجاد می کند و در عین حال زمینه را برای بالا بردن آستانه شادی فراهم می کند. ورزش منظم باید بخشی از زندگی باشد تا از بیماری های تخریب کننده عصبی مانند زوال عقل، آلزایمر و پارکینسون جلوگیری شود. نباید فراموش کرد که یک فعالیت ذهنی با مهارت کامل، اساس یک فعالیت ورزشی است که به درستی انجام شده است.

شاید بپسندید:میخای دقت و قدرت دیدت رو امتحان کنی، 5 تفاوت دو تصویر روباه رو پیدا کن!

بازی های فکری و زوال عقل

بر اساس تحقیقات، مشخص شده است که افراد مسن که به طور منظم در پازل کلمات و اعداد شرکت می کنند، مغز تیزتری دارند. هر چه بیشتر پازل بازی کنند، عملکرد مغزشان بهتر می شود. یک مطالعه نشان داد که انجام جدول کلمات متقاطع می تواند شروع زوال عقل را تا دو سال و نیم کاهش دهد.

احتمالاً بپسندید: این سوال رو از خودت پرسیدی دقیقا کی هستی و میخای چی بشی!؟| برا جواب یه دونه از رزا را انتخاب کن!

معماها برای مغز مفید هستند؟

به باور محققان معماها و سوالات هوش، منطق و استدلال شما را تقویت می کنند پازل ها برای تمرین مغز ساخته می شوند. جدول کلمات متقاطع، معماها، جستجوی کلمات و مسائل منطقی همگی می توانند بخش های مختلف مغز شما را فعال کنند و به شما کمک کنند تا مهارت های تفکر انتقادی و تحلیلی خود را تقویت کنید.

احتمالاً بپسندید: با پیدا کردن کله سگی که با بقیه متفاوته تیزی ات رو امتحان کن!

اهمیت بازی های فکری

به گفته Psychology Today، ورزش منظم مغز می تواند حافظه، تمرکز و توانایی های تفکر جانبی را بهبود بخشد. باور نکردنی است که چگونه یک سرگرمی دلپذیر مانند حل پازل یا جدول کلمات متقاطع ممکن است چنین مزایای عظیمی بر سلامت کلی شما داشته باشد.

احتمالاً بپسندید: فقط یه نابغه تمام عیار می تونه تو یه نگاه اشکالات اصلی این تصویر از زندان زنان را تشخیص بده!

مزایای بازی فکری

تفریح و سرگرم شدن تنها یکی از فواید بازی های فکری می باشد، بازی فکری و سلامت روان رابطه ی مستقیمی باهم دارند. همچنین تاثیر بسزای بازیط فکری بر مهارت های شناختی و عملکرد ذهن را نباید از یاد برد. از جمله مزایای بازی های فکری می توان موارد زیر را نام برد.

تمرکز و عدم تمرکز چیست؟

تمرکز، توانایی ایجاد دقت بر روی یک کار بدون تأثیر محرک های داخلی و خارجی است. به طور خلاصه، تمرکز به معنای کنترل ذهن است. تمرکز به عنوان یکی از پیش نیازهای موفقیت پذیرفته شده است. اما عدم تمرکز به معنای کنترل ذهن توسط محرک های درونی و بیرونی است. به این ترتیب عدم تمرکز و کمبود آن، امکان یادگیری و کار با کیفیت را با خلل ایجاد می کند.

احتمالاً بپسندید: اگر می خواهید از یک نابغه ریاضی پیشی بگیرید، عدد مناسب را به جای علامت سوال پیدا کنید!

دلایل عدم تمرکز چیست؟

می تواند علل روانی، محیطی و فیزیولوژیکی داشته باشد. نکته مهم این است که سعی کنیم اثرات این علل را به حداقل برسانیم. اعتیاد به فناوری نیز یکی از عواملی است که اخیراً باعث عدم تمرکز می شود.

احتمالاً بپسندید: یکی از این دو تا پرستار بچه، یه آقایی هست که لباس خانما رو پوشیده! این پرستار مرد کدومیکی هست!؟

اهمیت این آزمون های تصویری برای افزایش تمرکز

تصاویری شبیه تصویر فوق می توانند قدرت تمرکز و دقت شما را افزایش دهند. شما با حل مرتب معماها و سوالات هوش و تصاویر این چنین، مغز خود را به فعالیت وادار می کنید. این مسئله به افزایش تمرکز، دقت و جزئی نگری شما خواهد افزود.برای حل سوالات هوش و تصاویر پازلی، دقت کردن حرف اول برای موفقیت است. اکنون نیز به دقت به تصویر نگاه کنید.

شاید بپسندید: با توجه به اعداد تصویر، به جای علامت سوال چه عددی باید قرار گیرد!؟

آلزایمر و فعالیت مغز و  بازی های فکری

محققان دریافته اند که بخشی از اختلالات مغزی و رشد بیماری هایی همچون فراموش و آلزایمر با کاهش فعالیت های مغزی در ارتباط است. لذا برای جلوگیری و یا احمالا رشد این بیماری ها، باید تحرک مغز را افزایش داد. سوالات ریاضی شبیه سوال هوش ریاضی جاضر می تواند سبب افزایش عملکرد مغز شود. حل صحیح این سوال، نیازمند تمرکز و دقت است. در واقع تنها راه حل پاسخ به این سوالات نیز همین نکته است. بر همین اساس سوالاتی از این دست در کنار ایجاد سرگرمی برای سلامت مغز بسیار مفید هستند.

احتمالاً بپسندید: با جابجایی 1 چوب کبریت، یه معادله صحیح درست کن! | نابغه ها خیلی راحت موفق میشن!

اهمیت سوالات هوش

این سوالات به شما کمک می کنند که عملکرد مغز شما افزایش پیدا کند. در دنیای کنونی که فعالیت بدنی و مغزی کاهش پیدا کرده است این سوالات هوش می تواند دقت، تمرکز و جزئی نگری شما را افزایش دهد. این مسئله از بیماری های مختلف مغزی نیر الزایمر و … می تواند جلوگیری کند.

احتمالاً بپسندید:اگه تو یه نگاه عدد 38 رو تو تصویر پیدا کنی، تمرکز و دقت ات عالی هست!

شاید برایتان جالب باشد

چه چیزی باعث میشه احساس قوی بودن بکنی!؟ | با انتخاب یه دسته گل منبع قدرت خودت را کشف کن!

اگه دقت و تمرکزت خوب باشه میتونی به راحتی 3 تفاوت تصویر شیر بیشه را پیدا کنی!

تست هوش شناسایی خون آشام تصویر: اگه باهوشی، بگو کدومیکی خون آشام واقعی است!؟

داستان تا پول داری رفیقتم قربان بند کیفتم!

نوشته های مشابه

5 دیدگاه

 1. تقسیم سیب گمراه کننده هست!!
  هرسیب را سه قاچ می کنیم وشش قسمت میشه ،به سه نفر دو قاچ مساوی میرسه!!!غیر از قاچ سخته مساوی در بیاد!!

 2. خیلی هوشمندانه بود😂
  اینجوری که یه نفر گوشه سیب گیرش میاد یه نفر وسط سیب…
  روش درستش اینه که برشها باید مضربی از ۳باشند تا بشه اونا رو تقسیم بر ۳ کرد
  کوچکترین مضرب ۳ عدد ۶ هستش
  که به هر نفر دوتا تیکه سیب برسه
  سیبا هم مثل برش خربزه ای یا اصطلاحا شتری یا ابرویی یا هر کوفتی که اسمشه میبریم که به هر نفر شکل ثابت و منصفانه از سیب برسه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × 5 =

دکمه بازگشت به بالا