;
تفریح و سرگرمی

باهوشا می تونن کوچکترین عدد ممکن سه رقمی رو با جابجایی دو چوب کبریت بدست بیارن!

تست هوش شناسایی کوچکترین عدد: آیا می توانید چالش را شکست دهید و با دو حرکت و در 10 ثانیه و یا کمتر، کوچکترین عدد ممکن 3 رقمی را ایجاد کنید؟ مهارت های ریاضی شگفت انگیز خود را به ما نشان دهید و ثابت کنید که باهوش ترین هستید! آیا آماده به چالش کشیدن مغز و آزمایش چابکی ذهنی خود هستید؟ این پازل شامل تشکیل کوچکترین عدد ممکن با حرکت تنها دو کبریت است. با مجله خبری چشمک و تست هوش شناسایی کوچکترین عدد همراه شوید. مسئله در تصویر زیر خلاصه شده است.

تست‌های منطق و تفکر مانند این روش‌های عالی برای تقویت مهارت‌های حل مسئله شما هستند. همچنین یک راه سرگرم کننده برای تحریک مغز و کمک به شما در تفکر خارج از چارچوب است. چالش این است که دو کبریت را در عدد 993 که با کبریت نوشته شده جابجا کنید و کوچکترین عدد ممکن سه رقمی را تشکیل دهید. این چالش به عنوان یک پازل سطح متوسط رتبه بندی می شود، زیرا به سطح خاصی از ادراکی و مهارت های تحلیلی نیاز دارد.کلید حل این چالش این است که تشخیص دهیم کدام دو چوب کبریت باید جابجا شوند تا کوچکترین عدد ایجاد شود.

شاید بپسندید: تست بینایی:فقط کسایی که چشم عقابی دارند،می‌تونند پرنده را بین شکوفه ها پیدا کنند!

تست هوش شناسایی کوچکترین عدد

پس از شناسایی عدد مناسب که در واقع ایجاد کوچکترین عدد ممکن 3 رقمی است، باید دو کبریت را در یک حرکت سریع حرکت دهید. تا عدد جدید تشکیل شده را مشخص کنید. با کمی آزمون و خطا، در نهایت می توانید راه حل صحیح را پیدا کنید. آموزش ذهن منطقی می تواند به شما کمک کند تا با حرکت دادن دو کبریت، کوچکترین عدد ممکن را تشکیل دهید. درک منطق پشت این تمرین بسیار مهم است زیرا به تقویت مهارت های حل مسئله شما کمک می کند.

آموزش مغز شما برای تبدیل شدن به یک استاد تفکر منطقی ضروری است. این به شما کمک می کند تا توانایی تفکر انعطاف پذیر را توسعه دهید و به شما امکان می دهد الگوها و روابط را در اطلاعات پیچیده شناسایی کنید. این آزمون ه سطح تمرکز شما را افزایش می دهد و تصمیم گیری سریع را برای شما آسان تر می کند. آموزش مغز همچنین حافظه شما را بهبود می بخشد و به شما امکان می دهد چیزها را بهتر به خاطر بسپارید. بازی های فکری می تواند راهی سرگرم کننده و جذاب برای به چالش کشیدن ذهن شما باشد. آنها می توانند به بهبود حافظه، خلاقیت و مهارت های تفکر انتقادی کمک کنند.

شاید بپسندید:اگه بتونی عدد گمشده را در یک نگاه پیدا کنی، آخر باهوشایی!

تست هوش شناسایی کوچکترین عدد

شاید بپسندید:بینایی ات مشکلی نداشته باشه چهره دوم را در تصویر مرد راهب پیدا می کنی!

.

.

.

.

احتمالاً بپسندید: اگه تو یه نگاه پلنگ مخفی را میون علفا پیدا کردی چشات مثل عقاب تیزه!

.

.

.

.

احتمالاً بپسندید: فقط یه نابغه میتونه 3 تفاوت تصویر عکاس و گوزن رو تو 10 ثانیه پیدا کنه!

جواب تست هوش شناسایی کوچکترین عدد

تبریک می گویم که تا اینجای کار رسیدید! آیا راه حل را پیدا کرده اید؟ با صرف زمان منظم برای تکمیل بازی های فکری، می توانیم به تقویت عملکردهای شناختی، تیزتر شدن ذهن و حتی کاهش استرس کمک کنیم. بازی‌های فکری می‌توانند برای کودکان و همچنین بزرگسالان فعالیت‌های لذت‌بخشی باشند و نوعی سرگرمی آموزشی ارائه دهند.

شاید بپسندید: چیستان: چه چیزی می تواند یک اتاق را پر کند اما فضایی را اشغال نمی کند!؟

.

.

.

بیشتر بخوانید: حکایت ضرب المثل تب کرد و مرد!

 

 

.

.

شاید بپسندید: چه انتظاری از زندگی داری!؟ اگر هنوز مطمئن نیستی بگو اول تو تصویر چی دیدی!؟

پاسخ تست هوش شناسایی کوچکترین عدد: یک بازی فکری دشوار به ما ارائه شده است، و ما بالا و پایین برای پاسخ جستجو کرده ایم.  راه حل در تصویر زیر توضیح داده شده است. عدد تشکیل شده 283 است. اگر در کمتر از 10 ثانیه آن را فهمیدید به شما تبریک می گوییم!

شاید بپسندید: فقط یه نابغه ریاضی میتونه مجموع ارزش عددی حیوونا را تو 15 ثانیه پیدا کنه!؟

پاسخ تست هوش شناسایی کوچکترین عدد

شاید بپسندید:اگه باهوشی بگو که کدوم یکی از این دو زوج، زن و شوهر واقعی هستند!؟

امیدوارم از تست هوش شناسایی کوچکترین عدد استفاده کرده باشید. شما همواره می توانید سوالات، بازی های فکری، پازل ها و تست های شخصیت شناسی بیشتر را در بخش تفریح و سرگرمی چشمک مشاهده و مطالعه کنید. در صورت تمایل آنها را با دوستان خود به اشتراک بگذارید. به خصوص آنهایی که علاقمندند خود را بهتر بشناسند. ما را در شبکه های اجتماعی اینستاگرام و فیس بوک دنبال کرده و نظرات و پیشنهادات خود را مطرح کنید.

احتمالاً بپسندید: چیستان: کدوم حیوونه که قسمت دوم اسمش، اسم یه سازه!؟

 

 

 

مزایای بازی فکری

تفریح و سرگرم شدن تنها یکی از فواید بازی های فکری می باشد، بازی فکری و سلامت روان رابطه ی مستقیمی باهم دارند. همچنین تاثیر بسزای بازیط فکری بر مهارت های شناختی و عملکرد ذهن را نباید از یاد برد. از جمله مزایای بازی های فکری می توان موارد زیر را نام برد.

شاید بپسندید:بگو دوست داری روی کدام نیمکت بنشینی تا بگم چقدر با دیگران همدلی داری!؟

اهمیت این آزمون های تصویری برای افزایش تمرکز

تصاویری شبیه تصویر فوق می توانند قدرت تمرکز و دقت شما را افزایش دهند. شما با حل مرتب معماها و سوالات هوش و تصاویر این چنین، مغز خود را به فعالیت وادار می کنید. این مسئله به افزایش تمرکز، دقت و جزئی نگری شما خواهد افزود.برای حل سوالات هوش و تصاویر پازلی، دقت کردن حرف اول برای موفقیت است. اکنون نیز به دقت به تصویر نگاه کنید.

شاید بپسندید: گربه از پله ها بالا میرود یا پائین!؟ |پاسخ سطح خوش بینی شما به آینده را افشا می کند!

دلایل عدم تمرکز چیست؟

می تواند علل روانی، محیطی و فیزیولوژیکی داشته باشد. نکته مهم این است که سعی کنیم اثرات این علل را به حداقل برسانیم. اعتیاد به فناوری نیز یکی از عواملی است که اخیراً باعث عدم تمرکز می شود.

حکایت جالب و شنیدنی ضرب‌المثل نه شیر شتر نه دیدار عرب!

تمرکز و عدم تمرکز چیست؟

تمرکز، توانایی ایجاد دقت بر روی یک کار بدون تأثیر محرک های داخلی و خارجی است. به طور خلاصه، تمرکز به معنای کنترل ذهن است. تمرکز به عنوان یکی از پیش نیازهای موفقیت پذیرفته شده است. اما عدم تمرکز به معنای کنترل ذهن توسط محرک های درونی و بیرونی است. به این ترتیب عدم تمرکز و کمبود آن، امکان یادگیری و کار با کیفیت را با خلل ایجاد می کند.

شاید بپسندید: یکی از والدین تصویر به شدت احمق تشریف دارند، با دلیل بگو کدومیکی هست!؟

آلزایمر و فعالیت مغز و  بازی های فکری

محققان دریافته اند که بخشی از اختلالات مغزی و رشد بیماری هایی همچون فراموش و آلزایمر با کاهش فعالیت های مغزی در ارتباط است. لذا برای جلوگیری و یا احمالا رشد این بیماری ها، باید تحرک مغز را افزایش داد. سوالات ریاضی شبیه سوال هوش ریاضی جاضر می تواند سبب افزایش عملکرد مغز شود. حل صحیح این سوال، نیازمند تمرکز و دقت است. در واقع تنها راه حل پاسخ به این سوالات نیز همین نکته است. بر همین اساس سوالاتی از این دست در کنار ایجاد سرگرمی برای سلامت مغز بسیار مفید هستند.

 احتمالاً بپسندید: با پیدا کردن دو موش مخفی در تصویر شیر اثبات کن که خیلی زبل و تیزی!

اهمیت سوالات هوش

این سوالات به شما کمک می کنند که عملکرد مغز شما افزایش پیدا کند. در دنیای کنونی که فعالیت بدنی و مغزی کاهش پیدا کرده است این سوالات هوش می تواند دقت، تمرکز و جزئی نگری شما را افزایش دهد. این مسئله از بیماری های مختلف مغزی نیر الزایمر و … می تواند جلوگیری کند.

شاید بپسندید: اگه تو 5 ثانیه معادله رو با حرکت دادن یه چوب کبریت اصلاح کنی، نابغه ای!

برایتان جالب خواهد بود

حکایت ضرب المثل بادمجان دور قاب چیدن!

اگه باهوشی قطعه درست پازل را در 7 ثانیه پیدا کن!

اگه هرکول پوآرو هستی بگو که کی راننده بخت برگشته رو کشته!؟

 با پیدا کردن جغد درختی ثابت کن که چشات مثل شاهین تیزه!

شاید بپسندید:  آزمون خطای دید: آیا دو خط مشکی در این شکل یک اندازه هستند؟

نوشته های مشابه

11 دیدگاه

  1. دو تا ۹ رو با جابجایی تبدیل به صفر میکردید، فقط ۳ میموند و کوچکترین عدد ساخته میشد

  2. این جواب درست نیست
    اولا که میشه دو رقم سمت چپ رو به صفر تبدیل کنیم عدد 003 میمونه که کوچکترین عدد مثبت هست و تازه میشه به دو تا 9 کاری نداشت و رقم 3 رو با جابجایی 2 چوب کبریت به 4 تبدیل کرد و چوب اضافه رو گذاشت سمت چپ عدد که میشه 994-

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × سه =

دکمه بازگشت به بالا