;
تفریح و سرگرمی

چند تا پرنده تو برف می بینی! چشات مثل شاهین قوی باشه همه رو می بینی!

تست قدرت دید با حیوانات استتار شده: مطلب امروز ما نیز اختصاص دارد به استتار در میان حیوانات. وقتی شما سعی می کنید موجودات پنهان هر عکس را پیدا کنید، متوجه خواهید شد که چرا استتار حیوانات ابزاری موثر برای بقا می باشد. برای حیواناتی که این ابزار را توسعه داده اند، استتار اغلب اولین خط دفاعی آنها در برابر شکارچیان و نیز بهترین تاکتیک برای موفقیت در شکار است. در تست قدرت بینایی با حیوانات پنهان شما باید بتوانید در هر عکس حیوانات مخفی شده را شناسایی کنید. یافتن این حیوانات نیازمند دقت و تمرکز و نیز بینایی قوی است. به واقع این یک چالش برای شماست.

نوع زندگی بشر در سال های اخیر باعث نوعی بی تحرکی گردیده است. عدم فعالیت مناسب جسمی و روحی، سلامت او را مورد تهدید قرار داده است. منشا بسیاری از بیماری های مختلف در حوزه سلامت مربوط به همین موضوع است. به همین دلیل برخی از پزشکان معتقدند که ورزش منظم، تغذیه مناسب و همچنین انجام مرتب بازی های فکری منجر به افزایش فعالیت های مغزی می شود.

انجام فعالیت های مغزی می تواند به بهبود عملکردهای شناختی همچون جزئی نگری، دقت، توجه و حضور ذهن کمک کند. محققان معتقدند که یکی از دلایل رشد بیماری هایی همچون ضعف حافظه، آلزایمر و … می تواند کمبود فعالیت مغزی باشد. انجام این تست ها نیاز به دقت و تمرکز کردن دارد و همین مسئله مغز شما را وادار به فعالیت می کند.

شاید بپسندید: حکایت وزیر نادان دهقان دانا، مرد فقیری که راز پادشاه را فهمید!

تست قدرت دید با حیوانات استتار شده

چگونه در این پازل بصری چالش برانگیز عمل کردید؟ آیا احساس کردید که نورون های مغز شما فعال شدند؟ با این فعالیت ساده، به مقابله با کاهش طبیعی «ناهمسانگردی انتشار» کمک کرده‌اید. یعنی شما به معنای واقعی کلمه آب مغز خود را در جریان نگه داشته اید و به این ترتیب پیری، بیماری و آسیب را مهار می کند. هر چه از نظر ذهنی فعال تر باشید، آب راحت تر در بافت مغز حرکت می کند.

دکتر آرفناکیس از موسسه فناوری ایلینویز توضیح می‌دهد: «ناهمسانگردی انتشار بالاتر در بیماران مسن که فعالیت‌های شناختی مکرر دارند، نشان می‌دهد که این افراد دارای ویژگی‌های مغزی شبیه به افراد جوان‌تر هستند». بنابراین فعال نگه داشتن مغز خود با پازل هایی مانند این ممکن است به جوان نگه داشتن مغز شما بدون توجه به سن شما کمک کند.

مواقعی وجود دارد که حیوانات آنقدر در استتار ماهر هستند که تقریباً می توان گفت با چشم غیرمسلح به اسانی قابل دید نیستند. گویی برای پیدا کردن آنها به دستگاه خاصی نیاز دارید. اما این چیز برای افرادی که چشم عقابی دارند، سخت نیست. بنابراین سوال اصلی در اینجاست: آیا فکر می کنید چشم عقابی دارید؟ وب سایت چشمک باز هم با یک چالش همراه شماست.

 ما چند عکس را برای شما آماده کرده ایم که کاربران Reddit در جایی که حیوانات و اشیاء پنهان شده بودند، پست کردند. سعی کنید حیوانات موجود پنهان شده در هر عکس را در کمتر از 10 ثانیه شناسایی و پیدا کنید. این تست به شما کمک می کند که متوجه شوید تا چه اندازه چشمانی قدرتمند همچون عقاب دارید. اگر آماده هستید تصاویر را یکدیگر مرور می کنیم!

شاید بپسندید: با پیدا کردن سگ میون دسته گاوها، تمرکز خودت رو محک بزن!

.

.

.

.

.

.

شاید بپسندید: اگه زبر و زرنگی، سریع بگو کی دست همه جاسوسا رو در ناشی گری از پشت بسته!؟

تصویر اول

در یک علفزار پوشیده از برف چند پرنده در حال یافتن غذا و حشره هستند. در این تصویر 5 پرنده حضور دارند. آیا توانستید در کمتر از 10 ثانیه همه آنها را شناسایی کنید!؟

تست قدرت دید با حیوانات استتار شده

شاید بپسندید:با پیدا کردن 3 تفاوت تصویر دخترک، تیزی خودت رو اثبات کن!

.

.

.

.

.

.

 

 

بیشتر بخوانید: تو تصویر ابتدا چی دیدی تا بگم آدم جاه طلبی یا حساس و گوشه گیر!؟

تصویر دوم

پلنگ خالدار در حالی که عکاس در حال عکس گرفتن از اوست به او نگاه می کند. آیا شما توانستید این یوز پلنگ را شناسایی کنید؟

تست قدرت دید با حیوانات استتار شده

شاید بپسندید: اگه باهوشی با حرکت دادن 1 چوب کبریت معادله رو اصلاح کن!

.

.

.

.

.

.

شاید بپسندید:بینایی ات مشکلی نداشته باشه چهره دوم را در تصویر مرد راهب پیدا می کنی!

تصویر سوم

در این تصویر ، علف های سبزرنگی را مشاهده می کنید. اما عجله نکنید. در میان این علف ها، حشره ای توانسته است خود را به خوبی با آنها هماهنگ کند. آیا توانستید این حشره را بیابید.

شاید بپسندید: حکایت ضرب المثل روغن ریخته را نذر امامزاده کرده!

تصویر سوم

شاید بپسندید:فقط 1 چوب کبریت را حرکت دهید تا در هر دو طرف، مجموع اعداد یکی شود!

.

.

.

.

.

.

.

پاسخ تست قدرت دید با حیوانات استتار شده

اگر هنوز حیوانات را ندیدید، اشکالی ندارد. شما کم کم تمرین می کنید تا بتوانید توانائیهای شناختی خود را افزایش دهید. اکنون می توانید پاسخ ها را ببینید.

.

.

.

.

.

.

.

پاسخ تصویر اول تست قدرت دید با حیوانات استتار شده

پاسخ تست قدرت دید با حیوانات استتار شده

پاسخ تصویر دوم تست قدرت دید با حیوانات استتار شده

تست قدرت دید با حیوانات استتار شده

.

.

.

.

.

.

پاسخ تصویر سوم

پاسخ تصویر سوم

استتار چیست؟

استتار در لغت نامه ی دهخدا به معنای در پرده پنهان گردیدن و پوشیدگی و نهان کردن می باشد و نوعی پنهان شدن از طریق ایجاد همرنگی و هم شکلی با محیط اطراف می باشد. استتار در طبیعت به وفور توسط حیوانات دیده میشود و انسان برای دفاع از جان خود از این روش استفاده میکند تا طبیعت گردی بهتر و موفق تری را پیش رو داشته باشد.

استتار پرندگان

مزایای استتار در طبیعت

در حالت کلی می توان گفت، استتار در طبیعت در مرحله ی اول برای حفاظت از جان در برابر حیوانات و همچنین حملات نظامی صورت می گیرد. اما همیشه حفاظت از جان دلیل این کار نیست، بلکه شکار حیوانات و پرندگان و همچنین شکار سوژه های عکاسی در طبیعت نیز می توانند از جمله مزایای استتار به شمار آیند که به شدت مورد توجه قرار می گیرد.

امیدوارم از تست قدرت دید با حیوانات استتار شده استفاده کرده باشید. شما همواره می توانید سوالات، بازی های فکری، پازل ها و تست های شخصیت شناسی بیشتر را در بخش تفریح و سرگرمی چشمک مشاهده و مطالعه کنید. در صورت تمایل آنها را با دوستان خود به اشتراک بگذارید. به خصوص آنهایی که علاقمندند خود را بهتر بشناسند. ما را در شبکه های اجتماعی اینستاگرام و فیس بوک دنبال کرده و نظرات و پیشنهادات خود را مطرح کنید.

 

 

معماها برای مغز مفید هستند؟

به باور محققان معماها و سوالات هوش، منطق و استدلال شما را تقویت می کنند پازل ها برای تمرین مغز ساخته می شوند. جدول کلمات متقاطع، معماها، جستجوی کلمات و مسائل منطقی همگی می توانند بخش های مختلف مغز شما را فعال کنند و به شما کمک کنند تا مهارت های تفکر انتقادی و تحلیلی خود را تقویت کنید.

شاید بپسندید: هوش کارآگاهی‌ات رو فعال کن و بگو چه کسی در ساخت لونه سگ نقش نداشته!؟

اهمیت بازی های فکری

به گفته Psychology Today، ورزش منظم مغز می تواند حافظه، تمرکز و توانایی های تفکر جانبی را بهبود بخشد. باور نکردنی است که چگونه یک سرگرمی دلپذیر مانند حل پازل یا جدول کلمات متقاطع ممکن است چنین مزایای عظیمی بر سلامت کلی شما داشته باشد.

شاید بپسندید: کدومیکی از این خانم خوشکلا توهم زده و فکر می کنه مرد جوون خوش تیپ شوهرشه!؟

مزایای بازی فکری

تفریح و سرگرم شدن تنها یکی از فواید بازی های فکری می باشد، بازی فکری و سلامت روان رابطه ی مستقیمی باهم دارند. همچنین تاثیر بسزای بازیط فکری بر مهارت های شناختی و عملکرد ذهن را نباید از یاد برد. از جمله مزایای بازی های فکری می توان موارد زیر را نام برد.

یکی از این ماشین های ون یه تفاوت جزئی با بقیه داره که فقط افراد دقیق متوجه میشن!

اهمیت این آزمون های تصویری برای افزایش تمرکز

تصاویری شبیه تصویر فوق می توانند قدرت تمرکز و دقت شما را افزایش دهند. شما با حل مرتب معماها و سوالات هوش و تصاویر این چنین، مغز خود را به فعالیت وادار می کنید. این مسئله به افزایش تمرکز، دقت و جزئی نگری شما خواهد افزود.برای حل سوالات هوش و تصاویر پازلی، دقت کردن حرف اول برای موفقیت است. اکنون نیز به دقت به تصویر نگاه کنید.

شاید بپسندید: وقتی میگن چینی ها اعجوبه ان، الکی نیست| میخوای بدونی چرا این فیلمو ببین!

دلایل عدم تمرکز چیست؟

می تواند علل روانی، محیطی و فیزیولوژیکی داشته باشد. نکته مهم این است که سعی کنیم اثرات این علل را به حداقل برسانیم. اعتیاد به فناوری نیز یکی از عواملی است که اخیراً باعث عدم تمرکز می شود.

شاید بپسندید:داستان ضرب المثل ریگ به کفش داشتن!

تمرکز و عدم تمرکز چیست؟

تمرکز، توانایی ایجاد دقت بر روی یک کار بدون تأثیر محرک های داخلی و خارجی است. به طور خلاصه، تمرکز به معنای کنترل ذهن است. تمرکز به عنوان یکی از پیش نیازهای موفقیت پذیرفته شده است. اما عدم تمرکز به معنای کنترل ذهن توسط محرک های درونی و بیرونی است. به این ترتیب عدم تمرکز و کمبود آن، امکان یادگیری و کار با کیفیت را با خلل ایجاد می کند.

احتمالاً بپسندید: اگه تو 10 ثانیه مرغ و جوجه هایش رو پیدا کردی، مطمئن باش مثل عقاب چشات تیزه!

آلزایمر و فعالیت مغز و  بازی های فکری

محققان دریافته اند که بخشی از اختلالات مغزی و رشد بیماری هایی همچون فراموش و آلزایمر با کاهش فعالیت های مغزی در ارتباط است. لذا برای جلوگیری و یا احمالا رشد این بیماری ها، باید تحرک مغز را افزایش داد. سوالات ریاضی شبیه سوال هوش ریاضی جاضر می تواند سبب افزایش عملکرد مغز شود. حل صحیح این سوال، نیازمند تمرکز و دقت است. در واقع تنها راه حل پاسخ به این سوالات نیز همین نکته است. بر همین اساس سوالاتی از این دست در کنار ایجاد سرگرمی برای سلامت مغز بسیار مفید هستند.

شاید بپسندید: اگه باهوشی سریع بگو مجموع معادله آخر کیف و کفش و … چند می شود!؟

اهمیت سوالات هوش

این سوالات به شما کمک می کنند که عملکرد مغز شما افزایش پیدا کند. در دنیای کنونی که فعالیت بدنی و مغزی کاهش پیدا کرده است این سوالات هوش می تواند دقت، تمرکز و جزئی نگری شما را افزایش دهد. این مسئله از بیماری های مختلف مغزی نیر الزایمر و … می تواند جلوگیری کند.

شاید بپسندید:ارزیابی ضریب هوشی: تو 10 ثانیه عدد مناسب را به جای علامت های سوال قرار دهید!

 

برایتان جالب خواهد بود

معنی خط عشق کف دست شما، چه می گوید!؟ | تست شخصیت با خطوط کف دست

 اگر لاک پشت را بین دایناسورها پیدا کنی، دقت و تمرکزت بالاست!

چیستان: کدام حیوانی است که وارونه اش در حمام وجود دارد!؟

چشات مثل شاهینه، پس 3 تفاوت تصویر دو عاشق را پیدا کن!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × پنج =

دکمه بازگشت به بالا