تفریح و سرگرمی

تست شخصیت شناسی: با انتخاب یک کوه بزرگترین نقطه قوت خود را بشناسید!

شاید برای شما هم زیاد پیش آمده باشد که حرف هایی زده باشید، اما واقعا قصد انجام را نداشته اید. در این مسئله نکته مهمی نهفته است. روانشناسان معتقدند که تفکر و تصور حرف هایی که زده اید احتمالا در ضمیر ناخودآگاه شما موجود است. براساس همین موضوع است که روان شناسان تلاش می کنند افراد را براساس رفتارها و گفتارهایشان بشناسند و واقعیت اینجاست که این شناخت تا اندازه زیادی می تواند درست باشد. علاوه بر این مسئله روانشناسان از تست های شخصیت شناسی تصویری زیادی برای شناخت انسان استفاده می کنند. یکی از این تست ها، تست شخصیت شناسی تصویری تصاویر کوه است. با بخش سرگرمی چشمک همراه باشید.

تست شخصیت شناسی تصویری تصاویر کوه

تست های شخصیت شناسی تصویری، معماها، سوالات هوش و … به یکی از محبوب ترین سرگرمی های اینترنت تبدیل شده اند. این تست ها در کنار جنبه سرگرمی آن به ما کمک می‌کنند تا بیشتر درباره خودمان کشف کنیم. به همین دلیل است که ما هر روز در بخش تفریح و سرگرمی برای شما تست های شخصیتی جدید تهیه می کنیم.

انجام این تست ها نیز بسیار آسان است، فقط باید یک کوه را انتخاب کنید و بسته به پاسخ خود خواهید فهمید که ناخودآگاه شما چه چیزی را پنهان می کند و البته اینکه بزرگترین نقطه قوت شما چیست. شما با فهمیدن نقاط قوت خود خواهید توانست در زندگی بهتر عمل کنید و در همه ابعاد زندگی خود موفق تر باشید. در تست شخصیت شناسی تصویری تصاویر کوه، تصویر مورد علاقه خود را انتخاب کنید، عدد را به خاطر بسپارید. سپس به خواندن ادامه مطلب ادامه دهید تا تفسیر انتخاب خود را بفهمید.

تست شخصیت شناسی تصویری تصاویر کوه

تفاسیر تست شخصیت شناسی تصویری تصاویر کوه

انتخاب کوه شماره 1

شکی نیست که شما فردی مستقل هستید، زیرا به دنبال ایجاد مسیر شخصی خود در زندگی هستید. به لطف خوش بینی و تلاش ذاتی، خود می توانید امکانات مناسبی را برای دستیابی به هدف خود بدست آورید. داشتن فضای شخصی از چیزهایی است که بیشتر به آن اهمیت می دهید. پس طبیعی است که فردی صلح جو باشید و از از درگیری با دیگران اجتناب کنید.

انتخاب کوه شماره 1

برای تصمیم گیری های مهم، زمان لازم را صرف می کنید. به این ترتیب یکی از فضایل و نقاط قوت شما داشتن صبر است. صبر داشتن به شما آرامش درونی می دهد و شما را به دیگران نزدیک می کند.

انتخاب کوه شماره 2 در تست شخصیت شناسی تصویری تصاویر کوه

انتخاب کوه شماره 2 در تست شخصیت شناسی تصویری تصاویر کوه

شما فردی بسیار آرام هستید. ترجیح می دهید همواره زندگی توأم از آرامش و دور از تنش را انتخاب کنید. فردی عملگرا هستید و فقط از زمان لازم استفاده می کنید. شما می دانید که چگونه در شرایط دشوار یک راه ایده آل را انتخاب کنید. شما می توانید به آسانی آرامش را به زندگی منتقل کنید.

انتخاب کوه شماره 3

انتخاب کوه شماره 3

شما برون گرا هستید و به همین دلیل است که اطرافتان را افراد زیادی احاطه کرده است. حس شوخ طبعی و مهربانی شما قابل توجه است. زندگی در زمان حال ویژگی مثبت شماست و دغدغه آینده را چندان ندارید.کنجکاوی، تمایل به ادامه یادگیری و کسب تجربیات شما هیچگاه متوقف نمی شود.

انتخاب کوه شماره 4 در تست شخصیت شناسی تصویری تصاویر کوه

انتخاب کوه شماره 4 در تست شخصیت شناسی تصویری تصاویر کوه

زندگی شما پر از ماجراها و چالش ها است. زندگی شما پر از احساساتی است که به شما انرژی می دهد. شما از زندگی بهترین استفاده را می کنید و روز به روز زندگی را زندگی می کنید. شما دوست ندارید از قوانین عرفی دست و پاگیر پیروی کنید، زیرا از آزادی و همچنین خودانگیختگی خود قدردانی می کنید، بنابراین برنامه ریزی های شما طبق برنامه نیست.

انتخاب کوه شماره 5

انتخاب کوه شماره 5

شما با کمک افکار عمیق خود به آرامش دست می یابید. همین مسئله باعث شده که به بهترین شکل ممکن زندگی کنید. زندگی کردن شما سبب قدردانی شما از خودتان می شود. بنابراین از قرار گرفتن در مکان های شلوغ یا پر سر و صدا اجتناب می کنید. بنابراین تنهایی یک نکته مثبت بزرگ برای شما است، به لطف این مسئله می توانید تصمیمات خوبی در مورد آینده خود بگیرید. اگرچه از تنهایی لذت می برید، اما به عزیزان خود نیز اهمیت می دهید، زیرا آنها به شما شادی زیادی می بخشند و اولویت شما هستند.

انتخاب کوه شماره 6 در تست شخصیت شناسی تصویری تصاویر کوه

انتخاب کوه شماره 6 در تست شخصیت شناسی تصویری تصاویر کوه

ویژگی بزرگ شما شجاعت است. از انتخاب مسیرهایی که افراد کمی انتخاب کرده اند هراسی ندارید، زیرا از این طریق در زندگی خود معنا پیدا می کنید. شما ترجیح بیشتری به تنهایی دارید و زندگی را به شیوه ای غیر متعارف می بینید که در سبک زندگی شما منعکس می شود. خلاق و مبتکر هستید.

کوهها و اساطیر

با مطالعه در اساطیر ملل به شباهت‌های فراوانی میان آنها می‌توان دست یافت؛ یکی از همین شباهت‌ها در نقشی است که ادیان کهن و داستانهای اسطوره‌ای، به کوه‌ها داده‌اند. نقشی مقدس، مهم و مرکزی در باورهایشان! هر چند یکی از خصوصیات ادیان، تمایزگذاری میان مکان براساس قداست آنهاست!

البرز کوه در باورهای مردمان خراسان زمین، طورسینا در باورهای یهودی، کوه نور در باورهای اسلامی و … همه و همه شاهدی بر این مدعاست. تمایز میان مکان‌ها در باورهای مختلف، سبب گردیده تا فرد معتقد به آن باور به هنگام قرار گرفتن در مکان مقدس؛ احساس پیوند بیشتری با آفریننده خود داشته و آرامش و امنیت بیشتری را در این مکان بیابد؛

کوه در باورهای اساطیری، همواره ستون آسمان بوده است و صعود از آن به معنای صعود به اسمان و نزدیکتر شدن به خداوند بوده است. محمد آنگاه که از زمانه و مردم عرب جاهلی رنجور و خسته می‌شد به غار حرا و کوه پناه می‌برد و در نهایت اولین ایات الهی در دل کوه بر او نازل می‌شود؛ قدیمی‌ترین عبادتگاههای مسیحیت؛ بودیسم و … در دل کوهها شکل گرفتند تا انسان بتواند رابطه خود و خالق را مستحکم‌تر کند.

اگر چه در باورهای دینی، کارمایه اصلی کوه همانطور که اشاره گردید صعود به آسمان است؛ اما در کنار آن، با ايجاد احساس آرامش ذهنی در انسان به او در فاصله گرفتن از بی‌شکلی و پوچی کمک کرده و در پیوستن به جمعی که هستی را می‌سازد؛ یاری می‌رساند! جمعی که با آن انسان، احساس امنيت می‌كند؛ چرا که حضورش در این جمع با نيستی بيشترين فاصله را دارد.

در ادبیات فارسی نیز کوهها جایگاه عجیبی دارند. در سخنان مولانا، انسان اصلی ترین و محوری ترین مسئله است و آفرینش و هستی در حول محور او در گردش است. بر اساس همین باور کوه نیز به عنوان یکی از بزرگترین پدیده های این دنیا، جایگاهی مهم داشته و کوه سرشار از رمزهای کلان و حاوص تصاویر بدیع و زیباست.

چیستی تست های شخصیت شناسی و اعتبار آنها

احتمالاً هر روزه شما با چنین تست هایی روبرو می شوید. تست های تصویری که ادعا می کنند می توانند زوایای پنها شخصیتی شما را منعکس کنند. جدا از درستی یا نادرستی کامل این تست ها، به نظر می رسد که نفس وجود این تست ها می تواننند به ما کمک زیادی کنند. این تست ها امروز بیشتر جنبه تفریح و سرگرمی پیدا کرده اند و همین مسئله کافی است. دغدغه های زندگی جدید در حال فرسوده کردن ماست و بی توجهی ما هر چند اندک به آنها می تواند، خوشی را برای ما به ارمغان آورد.

البته ناگفته نماند که روانشناسان دریافته اند که آدمی ممکن است در قبال بعضی از موقعیت واکنشی متفاوت و یا مشابه از خود نشان دهد. همین مسئله سبب شکل گیری یک معیار شناختی برای آنان شده است. برخی از تصاویر شخصیت شناسی در همین جهت شکل گرفته اند و نتایج آنها تا اندازه ای قابل اتکا است.

انتخاب افراد برای پذیرفتن یک چیز، اولین تصور و دید از یک پدیده و شی، همه و همه مربوط به ضمیر ناخودآگاه انسان می باشد. ضمیر ناخودآگاه آدمی نقش جدی در رفتارها و انتخاب های آدمی دارد. براساس همین موضوع، انسان در شرایط مختلف رفتارهای خاصی از خود بروز می دهد. شاید تست های شخصیت شناسی زمینه خوبی را ایجاد کرده اند که ضمیر ناخودآگاه آدمی بیشتر شناسایی شود. تست های شخصیت شناسی تصویری براساس چنین رویکردی ایجاد شده اند و تلاش دارند ما را بیشتر با خودمان آشنا سازند.

اهمیت تست شخصیت شناسی؟

آزمون‌های شخصیتی با هدف ارزیابی ویژگی‌های شخصیتی افراد انجام می‌شوند. این تست ها اساساً به دو آزمون شخصیت تصویری و عینی تقسیم می‌شوند.آزمون‌های شخصیت عینی، آزمون‌هایی هستند که در آن مطالب ساختاریافته ارائه می‌شود و یک روش نمره‌گذاری و تفسیر استاندارد وجود دارد. در این مرحله اکثر تست های کاغذی مدادی مربوط به شخصیت در گروه تست های عینی قرار می گیرند.

از سوی دیگر، آزمون‌های تصویری، انگیزه‌های اصلی و الگوهای شخصیتی افراد را در برابر یک ماده آزمایشی بدون ساختار ارزیابی می‌کنند. تست های شخصیت شناسی تصویری که اطلاعات بسیار دقیقی در مورد پویایی های شخصی افراد ارائه می دهند، به اندازه آزمون های عینی از روش نمره گذاری و تفسیر استاندارد برخوردار نیستند، بنابراین بیشتر تحت تاثیر دانش و تجربه پزشک بالینی قرار می گیرند. تست های شخصیت علاوه بر اینکه به عنوان تست های عینی و تصویری طبقه بندی می شوند، بر اساس هدف استفاده نیز متفاوت هستند.

همکاران ما در بخش تفریح و سرگرمی چشمک، تست های متعددی را برای شما فراهم ساخته اند. شما برای اینکه بهتر از ویژگی های پنهان و آشکار خود مطلع شوید می توانید به این تست ها مراجعه کنید. لطفا این تست و آزمونها را با دوستان خود نیز به اشتراک بگذارید، احتمالا آنان نیز در کنار سرگرمی علاقمند به شناخت خود هستند. برای ارائه نظرات و پیشنهادات خود می توانید از بخش نظرات یا صفحات چشمک در شبکه های اجتماعی آن  در اینستاگرام و فیس بوک استفاده کنید.

لینک های مرتبط جالب:

تست شخصیت: با کمک این تست، ترس‌های پنهانی خود در عشق را بشناسید!

سوالات هوش: با این چند سوال هوش، مهارت های منطقی خود را تست کنید!

تست شخصیت:حیوانی انتخابی شما تاریک‌ترین جنبه شخصیت‌تان را فاش می‌کند!

 کدام درب به خوشبختی باز می‌شود: انتخاب درب،شخصیت شما را آشکار می‌کند!

تست شخصیت شناسی رمانتیک بودن: چقدر رمانتیک هستید!؟

4 بهترین تست شخصیت شناسی: با این تست ها خود را بهتر بشناسید!

تست شخصیت تصویری: چه چیزی شما را از داشتن عشق پایدار باز می دارد!؟

 تصویری که ابتدا می بینید، مهمترین ویژگی‌تان را فاش می‌کند!

 چند سگ در تصویر می بینید؟

شکل ناخن انگشت شما درباره شخصیت شما چه می‌گوید!؟

پرانه‌های در تصویر از جنبه‌های پنهان شخصیت شما می‌گویند!

 تست شخصیت: با انتخاب یک نماد،ببینید که کیهان در مورد شما چه می‌گوید!

نوشته های مشابه

14 دیدگاه

    1. تست های شخصیت شناسی تصویری مختلفی از سوی روانشناسان ارائه می شوند تا در نهایت بتوانند شخصیت فرد مورد نظر خود را شناسایی کنند. لذا شما با دیدن نتایج این تست نباید کاملا به این تست ها بی اعتماد شوید.

  1. کاملا در مورد من درست گفته بود من تست های شخصیت شناسی زیادی انجام میدم میتونم بگم که بالای ۹۰ درصد در مورد ماها صدق میکنه یا بهتر بگم که خیلی هاشون کاملا درست از آب دراومده به خصوص در مورد من

    1. خوب این تست ها طراحی می شوند و قادرند تنها بخشی از زوایای شخصیتی آدمها را درک کنند. البته برای دریافت نتیجه باید تست های متعددی انجام بشه. اما حقیقت این هست که شناخت ما آدمها خیلی سخت هست. به صورت واقعی حتما ما خودمان، خود را درست نمی شناسیم. ممنون از دقت و توجه اتا.

  2. سلام واقعا همشون درست بود ممنون من عاشق شخصیت شناسی هستم خیلی ممنون که وقت گذاشتید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

8 + یازده =

دکمه بازگشت به بالا