;
تفریح و سرگرمی

آیا می دانستید که نوع دست دادن افراد، شخصیت آنها را رو می کند!

تست شخصیت براساس دست دادن: امروزه، زیان بدن برای شناسایی آدمها، جایگاه ویژه ای پیدا کرده است. در مصاحبه های شغلی و تحصیلی به این موضوع اهمیت فراوانی می دهند. زبان بدن به مجموعه رفتارهای غیرکلامی و فیزیکی اطلاق می شود که در آن فرد، بدون صحبت کردن قادر به انتقال پیام و برقراری ارتباط با دیگران است.

نوع نشستن، راه رفتن، دست دادن و … همه می تواند بخشی از زوایای شخصیتی شما را روشن کند. در این مطلب محمد شایسته به بررسی رابطه نوع دست دادن و شخصیت آدمها پرداخته است. با تست شخصیت براساس دست دادن با مجله خبری چشمک همراه باشید.

بیشتر بخوانید: 2 تفاوت تصویر پرنسس های دیزنی رو پیدا کنی، آخر تیزبینایی!

تست شخصیت براساس دست دادن

این عبارت را شنیده اند که “یک تصویر 1000 کلمه را بیان می کند.” با این حال، چیزی که ممکن است مردم از آن غافل باشند، این است که نوع دست دادن نیز می تواند همین کار را انجام دهد. دست دادن کلمه ناگفته ای است که تقریباً در هر گردهمایی اجتماعی یا حرفه ای شروع کننده مکالمه است. این شکل از معرفی می تواند لحن محیط شما را بسازد یا از بین ببرد. بر اساس مطالعه ای که در مجله شخصیت و روانشناسی اجتماعی منتشر شده است، هر فردی باید به شدت به دست دادن خود توجه کند. مردم قضاوت می کنند و نظرات اولیه خود را در مورد شما بر اساس این ژست کوچک اما مهیب استوار می کنند.

هدف در اینجا این است که این حرکت سریع و آسان را به بهترین دوست و سلاح مخفی خود تبدیل کنید. با این حال، ابتدا باید کشف کنید که دست دادنی که در حال حاضر دارید، چه چیزی را در مورد شما، شخصیت شما و اولین برداشتی که دیگران از شما می کنند، بیان می کند.

شاید بپسندید:فقط افرادی که دقت شون بالاست، 10 تفاوت تصویر مادر و فرزند را پیدا می کنند!

تست شخصیت براساس دست دادن

شاید بپسندید: داستان شنیدنی شیر مغرور و موش!

.

.

.

.

.

.

.

.

.

شاید بپسندید:ریاضی ات خوب باشه در کمتر از 20 ثانیه، مجموع عددی اشیا را پیدا خواهی کرد!

تست تست شخصیت براساس دست دادن

یادگیری تکنیک‌های زبان بدن باعث می شود که ما در ارتباطات غیر کلامی خود که بخش عمده‌ای از ارتباطات ما را تشکیل می‌دهند توانمندتر شویم و با استفاده بهینه از این تکنیک های زبان بدن می توانیم در ارتباطات و مذاکرات خود بهتر بدرخشیم. دست دادن قطعا چیزی فراتر از گرفتن و فشردن دست یکدیگر است. این می تواند در مورد اعتماد به نفس، قصد، کنترل، ترس، ارعاب و حتی عدم احترام فرد صحبت کند. شما فقط باید بدانید که چگونه این علامت ساده اما بسیار آموزنده زبان بدن را بخوانیم.

به هر صورت باید پذیرفت که وضع عاطفی ما از طریق زبان بدن منعکس می شود. اما زبان بدن پیچیده تر از این است که با دانستن چند نکته بتوان رفتار طرف مقابل را بررسی کرد. برای پی بردن به زبان بدن معمولاً باید چند حرکت و رفتار را همزمان با هم بررسی نمود تا به درستی بتوان زبان بدن را تشخیص داد. خواندن علائم خاموش مانند این بسیار جالب و کاملا مفید است. امروز علائمی شخصیتی که در نوع دست دادن افراد موجود است را مورد بررسی قرار می دهیم. کافی است تصاویر را ببینید. آن را به خاطر بسپارید. ببینید خودتان چگونه با دیگران موقع روبرو شدن دست می دهید و اینکه دیگران با شما چگونه برخورد می کنند. شما می توانید به این ترتیب هم خود و هم دیگران را بهتر بشناسید.

دست دادن شاید یکی از قدیمی ترین شکل های ارتباطی باشد که قدمت آن به هزاران سال پیش می رسد. اگرچه منشأ آن مبهم است، یک نظریه رایج این است که به عنوان راهی برای انتقال نیات صلح آمیز آغاز شد. شخصی دست راست خالی خود را دراز می کرد تا به غریبه ای نشان دهد که اسلحه در دست ندارد و نسبت به او بدخواهی نمی کند.

امروزه، دست دادن به عنوان یک مقدمه برای شروع مکالمه، چه در یک محیط اجتماعی و چه در محیط کاری، عمل می کند. اما وزن معنای آن بسیار بیشتر از این است که فقط به عنوان یک سلام باشد. دست دادن چیزهای زیادی را در مورد نوع فردی که هستید و احساس شما در موقعیتی که در آن قرار دارید نشان می دهد. دریابید که آیا دست دادن شما به نفع شما است یا علیه شما، و چگونه می توانید اطمینان حاصل کنید که هر بار آن را به درستی انجام می دهید.

شاید بپسندید: آزمون ریاضی خفن: با حرکت دادن 2 چوب کبریت، بین دو معادله تعادل ایجاد کن!

.

.

.

.

.

.

شاید بپسندید: حکایت شنیدنی ضرب المثل شریک دزد و رفیق قافله!

تست شخصیت براساس دست دادن

دو دستی سلام دادن

اگر شخص برای سلام دادن از دست دوم نیز استفاده کرده و آن را در پشت دست طرف مقابل خود قرار داهد، نشانه آن است که این فرد کاملا مجذوب طرف مقابل خود شده است. می خواهد سلطه او را  بپذیرد، اما در عین حال می خواهد با هم بحث کنند. در واقع برخی این مسئله را به تواضع تعبیر می کنند. اما باید بدانید که تواضع بیش از اندازه هم، گاهی معنای شکست و ضعف در مقابل دیگری است. تواضع در همه جا و همه مکان ها درست نیست. در مقابل افراد مستکبر و زورگو هیچگاه نباید تواضع داشت.

در عین حال این فرد با چنین کاری می گوبد: “بیایید در مورد آن صحبت کنیم” و نشان می دهد که شخص صادق است و برای برقراری ارتباط باز است. با این حال، اگر دست دوم طرف مقابل هم بالای دست حریف قرار گیرد، می تواند به معنای عدم اعتماد به فرد بوده و به نوعی دفاع شخصی تلقی شود.

البته هنگامی که آغازگر سلام، هر دو دست خود را روی دست دیگری می گذارد، این نشانه صداقت و اعتماد نیز می باشد. البته باید ادامه دست دادن را هم دید. دکتر گلس می گوید: «این یک سفر قدرت نیست، یک سفر دوست داشتنی است. “و هنگامی که آغازگر از دست آزاد خود برای گرفتن آرنج گیرنده استفاده می کند، می گوید: “من واقعاً شما را دوست دارم.”

شاید بپسندید: داستان شتر را خواستند نعل کنند قورباغه هم پايش را بلند کرد!

دست دادن غالب

این شخص مانند یک کشتی گیر دست را فشرده و دست خود را روی دست شما می چرخاند. کف دست رو به پایین نشان دهنده تسلط است و حتی ممکن است تهاجمی در نظر گرفته شود. آن شخص اساساً می گوید: “من رئیس هستم، برایم مهم نیست که شما چه فکر می کنید، و من حرف آخر را خواهم زد.” چرخاندن دست کمی به سمت پایین بسیار کنترل کننده است و نشانه کنترل فرد بر دیگری است. برخی فکر می‌کنند که دست دادن غالب خیلی سخت است. شما هرگز نمی خواهید طرف مقابل احساس کند که می خواهید با فشار دادن کف دست او دست بالا را بگیرید.

شاید بپسندید: یکی از پروانه ها را انتخاب کن تا بهت بگم بهترین ویژگی ات چیه!؟

دست دادن مطیعانه

کف دست رو به بالا، یک دست دادن مطیعانه است. این نوع دست دادن توسط افراد ترسو صورت می گیرد. افرادی که  به راحتی مرعوب می شوند و به این معنی است که فرد اعتماد به نفس ندارد و به راحتی می توان بر او مسلط شد. اگر متوجه شدید که ناخودآگاه اجازه می‌دهید انگشت شست شخص دیگری در بالا باشد، ممکن است ایده خوبی باشد که روی این کار کار کنید، زیرا شما اجازه می دهید شخص دیگری کنترل شما را در دست بگیرد.

دکتر گلس می‌گوید: «یک دست دادن خوب مستلزم این است که کف دست آغاز‌کننده، کف دست گیرنده را لمس کند، در حالی که انگشت شست او دور شست طرف مقابل پیچیده است.» همیشه تماس چشمی خود را حفظ کنید، اما مطمئن شوید که نگاهی نرم و گرم دارید.

دست دادن مانند ماهی مرده

اگر دست دادن شما و دیگری مانند ماهی مرده سست و شلخته باشد، عدم تعهد، بی تفاوتی و حتی ضعف را نشان می دهد. این پیام را می دهد که فرد به راحتی می تواند مطیع شود. با این حال، به خاطر داشته باشید که در برخی از فرهنگ‌ها مانند کشورهای آفریقایی، دست دادن نرم روشی مودبانه برای احوالپرسی با افراد است، در حالی که محکم می‌تواند توهین‌آمیز تلقی شود.

به هر صورت، وقتی برای دست دادن با کسی می روید و احساس می کنید که دست او وجود ندارد، چه حسی به شما دست می دهد؟ به گفته دکتر گلس، دست دادن ضعیف نمونه ای از عدم علاقه است. «اگر دست دادن شما استحکام ندارد، به طرف مقابل می‌گوئید که شما مهم نیستید، به او علاقه ندارید.” چه یک غریبه باشد یا یک همکار، مردم نسبت به حرکات شما حساس هستند و احتمالاً قضاوت فوری، سبب از دست دادن موقعیت و شخصیت شما می شود.

دست دادن مثل یک دسته هویج

وقتی این شخص با شما دست می دهد، دست شما را بین انگشتانش می فشارد که نشان دهنده انفعال است. شخص عملاً می‌گوید: «نمی‌توانستم اهمیتی بدهم» و حتی به خود زحمت نشان دادن نیات و شخصیت خود را نمی‌دهد. به گفته دکتر گلس، عجله برای دست دادن به همان سرعتی که بیرون می آیید، عصبی بودن را نشان می دهد. افرادی که نمی توانند لحظه ای برای ایجاد مقدمه صبر کنند، ناراحتی نشان می دهند. این همچنین نشان می‌دهد که آنها واقعاً اصلاً برای قرار گرفتن در این موقعیت اهمیتی نمی دهند. این مسئله طرف مقابل و گیرنده را آزار می‌دهد.» عجله کردن در هر کاری معمولاً هیچ گاه نتیجه مثبتی به همراه ندارد، بنابراین آن را کاهش دهید تا آرامش ایجاد شود. در این نوع دست دادن فقدان تماس چشمی نیز امری رایج است. این نوع دست دادن بیش از اینکه ناخوشایند باشد، بی‌ادبی است.

امیدوارم از تست شخصیت براساس دست دادن استفاده کرده باشید. شما همواره می توانید سوالات، بازی های فکری، پازل ها و تست های شخصیت شناسی بیشتر را در بخش تفریح و سرگرمی چشمک مشاهده و مطالعه کنید. در صورت تمایل آنها را با دوستان خود به اشتراک بگذارید. به خصوص آنهایی که علاقمندند خود را بهتر بشناسند. ما را در شبکه های اجتماعی اینستاگرام و فیس بوک دنبال کرده و نظرات و پیشنهادات خود را مطرح کنید.

 

 

 

 

 

دلایل عدم تمرکز چیست؟

می تواند علل روانی، محیطی و فیزیولوژیکی داشته باشد. نکته مهم این است که سعی کنیم اثرات این علل را به حداقل برسانیم. اعتیاد به فناوری نیز یکی از عواملی است که اخیراً باعث عدم تمرکز می شود.

احتمالاً بپسندید: اگه چشات مثل عقاب تیز باشه، تو یه نگاه گربه دختر گردشگر رو پیدا می کنی!

تمرکز و عدم تمرکز چیست؟

تمرکز، توانایی ایجاد دقت بر روی یک کار بدون تأثیر محرک های داخلی و خارجی است. به طور خلاصه، تمرکز به معنای کنترل ذهن است. تمرکز به عنوان یکی از پیش نیازهای موفقیت پذیرفته شده است. اما عدم تمرکز به معنای کنترل ذهن توسط محرک های درونی و بیرونی است. به این ترتیب عدم تمرکز و کمبود آن، امکان یادگیری و کار با کیفیت را با خلل ایجاد می کند.

احتمالاً بپسندید: اگه چشات تیز مثل عقابه، پلنگ استتار شده را تو 3 ثانیه پیدا کن!

آلزایمر و فعالیت مغز و  بازی های فکری

محققان دریافته اند که بخشی از اختلالات مغزی و رشد بیماری هایی همچون فراموش و آلزایمر با کاهش فعالیت های مغزی در ارتباط است. لذا برای جلوگیری و یا احمالا رشد این بیماری ها، باید تحرک مغز را افزایش داد. سوالات ریاضی شبیه سوال هوش ریاضی جاضر می تواند سبب افزایش عملکرد مغز شود. حل صحیح این سوال، نیازمند تمرکز و دقت است. در واقع تنها راه حل پاسخ به این سوالات نیز همین نکته است. بر همین اساس سوالاتی از این دست در کنار ایجاد سرگرمی برای سلامت مغز بسیار مفید هستند.

شاید بپسندید:تست شخصیت : منظره پاییزی مورد علاقه‌ات کدومه!؟

اهمیت سوالات هوش

این سوالات به شما کمک می کنند که عملکرد مغز شما افزایش پیدا کند. در دنیای کنونی که فعالیت بدنی و مغزی کاهش پیدا کرده است این سوالات هوش می تواند دقت، تمرکز و جزئی نگری شما را افزایش دهد. این مسئله از بیماری های مختلف مغزی نیر الزایمر و … می تواند جلوگیری کند.

شاید بپسندید: اشتباه تصویر دو بچه بازیگوش چیست!؟ | فقط یک نابغه متوجه می شود!

 

 

لینک های مرتبط

یکی از ساعت ها را انتخاب کن: نکات جالبی را درباره شخصیت و نگاهت به زندگی خواهی فهمید!

اگه تو یه نگاه گربه داخل کوچه رو پیدا کنی، چشات مثل شاهینه!

اگه چشات مثل عقاب تیز باشه، شمع روشن پارک را پیدا می کنی!

با انتخاب یک ماهی می توانید زوایای شخصیتی خود را بهتر بشناسید!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × چهار =

دکمه بازگشت به بالا