;
تفریح و سرگرمیحکایت

داستان ضرب المثل این شتری است که در خانه هر کس می خوابه!

این شتری است که در خانه هر کس می خوابه: در ایام قدیم، برخی ها رسم داشتند که سه روز قبل عید قربان، شتری را تزیین کنند و در شهر بگردانند….

شاید بپسندید: داستان ضرب المثل بند را آب دادن!

 

داستان ضرب المثل این شتری است که در خانه هر کس می خوابه

تمام این سه روز عوام مردم دور شتر جمع می شدند و به نیت تبرک و برآورده شدن حاجات (!) پشم یا پارچه ای از شتر بر می داشتند.

همچنین گردانندگان شتر، شتر را جلوی در خانه اشراف و بزرگان می خواباندند تا هدیه ای ارزشمند از صاحب خانه بگیرند و در عوض برایش دعا کنند و طلب حاجت نمایند. بعد از سه روز نیز شتر را می کشتند.

شاید بپسندید: با انتخاب یک ماهی می توانید زوایای شخصیتی خود را بهتر بشناسید!

این شتری است که در خانه هر کس می خوابه

این قضیه حالا به صورت ضرب المثل درآمده است. درواقع شتری که به بهترین نحو تزیین شده بود، بالاخره طعم مرگ را می چشد. دنیا و آدم ها نیز همین طور؛ هرکس در هر پست و مقام و منصبی که باشد، در دنیا خوش گذرانده باشد یا نه، پولدار باشد یا فقیر، دیندار باشد یا بی دین، در نهایت مرگ درِ خانه او می نشیند و از او چیزی جز نام و خاطره باقی نمی ماند. (البته آن هم موقتی!)

اختمالاً بپسندید: داستان ضرب المثل خوشی زیر دلش زده!

معنی ضرب المثل این شتری است که در خانه هر کس می خوابه

این ضرب المثل کنایه از اموری است که برای همه اتفاق می افتد؛ مانند مرگ، ازدواج و … . برای مثال: وقتی کسی از دنیا می رود، بازماندگان این ضرب المثل را به کار می برند تا بگویند مرگ فقط برای او نبود؛ بلکه یک روزی این شتر (کنایه از مرگ) درِ خانه ما می نشیند و ما را نیز با خود می برد.

همچنین گاهی برای شوخی به دختری که خواستگار برایش آمده و استرس گرفته است، به کار می برند تا بگویند تو اولین دختری نیستی که برایش خواستگار آمده است! پس انقدر دلهره نداشته باش و خوب فکر کن.

شاید بپسندید: با انتخاب یک ماهی می توانید زوایای شخصیتی خود را بهتر بشناسید!

این شتری است که در خانه هر کس می خوابه

شما می توانید داستان ها، پازل ها و تست های شخصیت شناسی بیشتر را در بخش تفریح و سرگرمی چشمک مشاهده و مطالعه کنید. در صورت تمایل آنها را با دوستان خود به اشتراک بگذارید. به خصوص آنهایی که علاقمندند خود را بهتر بشناسند. ما را در شبکه های اجتماعی اینستاگرام و فیس بوک دنبال کرده و نظرات و پیشنهادات خود را مطرح کنید.

شاید بپسندید: داستان شتر را خواستند نعل کنند قورباغه هم پايش را بلند کرد!

 

 

 

 

دلایل عدم تمرکز چیست؟

می تواند علل روانی، محیطی و فیزیولوژیکی داشته باشد. نکته مهم این است که سعی کنیم اثرات این علل را به حداقل برسانیم. اعتیاد به فناوری نیز یکی از عواملی است که اخیراً باعث عدم تمرکز می شود.

احتمالاً بپسندید: اگه چشات مثل عقاب تیز باشه، تو یه نگاه گربه دختر گردشگر رو پیدا می کنی!

تمرکز و عدم تمرکز چیست؟

تمرکز، توانایی ایجاد دقت بر روی یک کار بدون تأثیر محرک های داخلی و خارجی است. به طور خلاصه، تمرکز به معنای کنترل ذهن است. تمرکز به عنوان یکی از پیش نیازهای موفقیت پذیرفته شده است. اما عدم تمرکز به معنای کنترل ذهن توسط محرک های درونی و بیرونی است. به این ترتیب عدم تمرکز و کمبود آن، امکان یادگیری و کار با کیفیت را با خلل ایجاد می کند.

احتمالاً بپسندید: اگه بتونی تو 10 ثانیه این معادله را حل کنی، نابغه ریاضی هستی!

آلزایمر و فعالیت مغز و  بازی های فکری

محققان دریافته اند که بخشی از اختلالات مغزی و رشد بیماری هایی همچون فراموش و آلزایمر با کاهش فعالیت های مغزی در ارتباط است. لذا برای جلوگیری و یا احمالا رشد این بیماری ها، باید تحرک مغز را افزایش داد. سوالات ریاضی شبیه سوال هوش ریاضی جاضر می تواند سبب افزایش عملکرد مغز شود. حل صحیح این سوال، نیازمند تمرکز و دقت است. در واقع تنها راه حل پاسخ به این سوالات نیز همین نکته است. بر همین اساس سوالاتی از این دست در کنار ایجاد سرگرمی برای سلامت مغز بسیار مفید هستند.

بیشتر بخوانید: حکایت ضرب المثل زیر آب زدن!

اهمیت سوالات هوش

این سوالات به شما کمک می کنند که عملکرد مغز شما افزایش پیدا کند. در دنیای کنونی که فعالیت بدنی و مغزی کاهش پیدا کرده است این سوالات هوش می تواند دقت، تمرکز و جزئی نگری شما را افزایش دهد. این مسئله از بیماری های مختلف مغزی نیر الزایمر و … می تواند جلوگیری کند.

شاید بپسندید: چیستان: کدام حیوان است که دو حرف اولش تکراری است!؟

 

 

 

دیگر داستانها

شاید بپسندید: 3 تفاوت تصویر سگ جهانگرد را در 10 ثانیه پیدا کنی، چشای تیز مثل عقاب داری!

داستان ضرب المثل از آب گل آلود ماهی گرفتن!

شاید بپسندید:اگه تو 6 ثانیه 3 تفاوت تصویر دو گربه را پیدا کردی برا خودت اسپند دود کن!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × پنج =

دکمه بازگشت به بالا