;
تفریح و سرگرمی

تست بینایی:فقط کسانی که چشمان عقاب دارند، می‌توانند پلنگ را پیدا کنند!

آزمون قدرت دید با پلنگ استتار شده: در مطلب امروز تصاویر زیبایی از استتار حیوانات را برای شما به اشتراک گذاشته ایم. در این تصویر شما شاهد حضور پلنگ برفی کوهستان هستید. این عکس‌ باورنکردنی در کوه‌های شمال هند گرفته شده است. شما در این عکس ها متوجه توانایی عجیب پلنگ برفی در استتار می شوید. این که چگونه به آسانی در زیستگاه طبیعی خود با محیط اطرافش خود را ترکیب می کند.

همین مسئله سبب شده تا برخی افراد از این تصاویر در کنار زیبایی های طبیعی آن برای تفریح و سرگرمی نیز استفاده کنند. عکاس این تصویر از دوستان خود خواست تا پلنگ برفی را در تصویر شناسایی کنند. در آزمون قدرت دید با پلنگ استتار شده شما باید بتوانید در عرض 15 ثانیه پلنگ را شناسایی کنید. با مجله خبری چشمک و آزمون قدرت دید با پلنگ استتار شده همراه شوید.

پلنگ برفی (نام علمی: Panthera uncia) یک گونه از گربه‌های بزرگ است که در کوه‌های مرتفع آسیای مرکزی و جنوب آسیا زندگی می‌کند. بر اساس فهرست سرخ گونه‌های در معرض خطر، این جانور، یک گونه آسیب‌پذیر است. تخمین زده می‌شود که کمتر از ۱۰/۰۰۰ پلنگ برفی بالغ در دنیا باقی مانده‌است و تعداد آن‌ها به‌دلایلی از جمله شکار و نابودی زیستگاه، رو به کاهش است.

شاید بپسندید: حکایت طنز کار از محکم کاری عیب نمی کند | داستان مردی که پاهای همسرش را می بست تا بیرون نرود!

آزمون قدرت دید با پلنگ استتار شده

به گزارش دیلی میل، عکاس استرالیایی، بابی جو ویال، سه روز یک پلنگ برفی نر پیر را در پارک ملی کوهستانی کیبر در هند ردیابی کرد. پلنگ به دلیل توانایی ظاهراً فوق طبیعی خود در ناپدید شدن در محیط اطراف، نام مستعار “گربه روح” را به خود اختصاص داده است. ویال، 37 ساله، یکی از کارگردانان دوما سافاریس، چندین بار در طول سفر، شناسایی گربه را از دست داد.

اما در نهایت تصاویر بسیار خوبی از پلنگ برفی را ثبت کرد. در این تصاویر پلنگ های برفی به خوبی قابل شناسایی نیستند و تنها یک چشم تیزبین می تواند در زمان بسیار کم آنها را در تصویر شناسایی کند. ویال این عکس را فیس بوک منتشر کرد و از دوستان خود خواست پلنگ برفی را شناسایی کنند. او برای سخت آزمون قدرت دید با پلنگ استتار شدهتر شدن کار، زمان 10 ثانیه را برای حل این معمای تصویری تعیین کرد. اگر آماده هستید، شما نیز تصویر را ببینید.  امیدوارم خیلی زود پلنگ برفی را در آزمون بینایی پلنگ استتار شده شناسایی کنید.

شاید بپسندید:مردی که تلاش می کنه خودش رو یه زن جا بزنه رو شناسایی کن!

آزمون قدرت دید با پلنگ استتار شده

شاید بپسندید:تست روان شناسی: یکی از حیوانات را انتخاب کن تا بهتر با نگرانی هایت آشنا بشی!

.

.

.

 

احتمالا بپسندید: تست هوش: کدومیکی از این دو نفر برای مرخصی یه روزه از زندان بیرون اومده!

 

.

.

.

شاید بپسندید: اگر ببر مخفی را در تصویر تشخیص دهید، جزو 1 درصد تیزبین جهان اید!

پاسخ آزمون قدرت دید با پلنگ استتار شده

پلنگ برفی با تنها حدود 4000 تا 6500 نمونه در حیات وحش، نمونه یک حیوان بسیار نادر در نظر گرفته می شود. دیدن یک پلنگ در منطقه کیبر هند حتی نادرتر است، زیرا تنها 30 پلنگ از این دست در منطقه وجود دارند. در عکس‌های ویال، پلنگ برفی در برابر پس‌زمینه‌ای خالدار از صخره‌های سنگی، برس دلچسب و برف تقریباً نامرئی است. منظره بدون حیوان به نظر می رسد. اما اگر خوب نگاه کنید، پلنگ برفی را در تصویر آزمون قدرت دید با پلنگ استتار شده می بینید.

احتمالا بپسندید: تست قدرت دید: تفاوت های دو تصویر برکه زیبا را پیدا کن!

.

.

.

.

.

.

بیشتر بخوانید: با دلیل بگو که کدام زندانی تصمیم دارد از زندان فرار کند!؟

پاسخ آزمون قدرت دید با پلنگ استتار شده: اگر توانسته باشید که پلنگ برفی را در آزمون قدرت دید با پلنگ استتار شده شناسایی کنید شما یک فرد تیزبین هستید.

شاید بپسندید: اگه اشکال تصویر کشاورز را در یک نگاه تشخیص بدی نابغه ای!

آزمون قدرت دید با پلنگ استتار شده

و این هم تصویر بزرگنمای شده آزمون قدرت دید با پلنگ استتار شده:

تصویر بزرگ شده و این هم تصویر بزرگنمای شده آزمون قدرت دید با پلنگ استتار شده

شاید بپسندید: اگر چشمات مثل عقاب باشه در 10 ثانیه حلزون، قورباغه و موش را بین گربه ها پیدا می کنی!؟

شما می توانید سوال شناسایی مرد متظاهر را به عنوان یک هدیه به دوستان خود نیز ارائه دهید. به این ترتیب لحظاتی آنان را شاد و سرگرم نمائید. شما همواره می توانید پازل ها و تست های شخصیت شناسی بیشتر را در بخش تفریح و سرگرمی چشمک مشاهده و مطالعه کنید. در صورت تمایل آنها را با دوستان خود به اشتراک بگذارید. به خصوص آنهایی که علاقمندند خود را بهتر بشناسند. ما را در شبکه های اجتماعی اینستاگرام و فیس بوک دنبال کرده و نظرات و پیشنهادات خود را مطرح کنید.

 

شاید بپسندید: اگه مار را در تصویر پیدا کنی چشمات مثل شاهین تیزه!

 

 

 

 

دلایل عدم تمرکز چیست؟

می تواند علل روانی، محیطی و فیزیولوژیکی داشته باشد. نکته مهم این است که سعی کنیم اثرات این علل را به حداقل برسانیم. اعتیاد به فناوری نیز یکی از عواملی است که اخیراً باعث عدم تمرکز می شود.

شاید بپسندید:با پیدا کردن اردک و جوجه هایش ثابت کن که چشمات مثل شاهین تیزه!

تمرکز و عدم تمرکز چیست؟

تمرکز، توانایی ایجاد دقت بر روی یک کار بدون تأثیر محرک های داخلی و خارجی است. به طور خلاصه، تمرکز به معنای کنترل ذهن است. تمرکز به عنوان یکی از پیش نیازهای موفقیت پذیرفته شده است. اما عدم تمرکز به معنای کنترل ذهن توسط محرک های درونی و بیرونی است. به این ترتیب عدم تمرکز و کمبود آن، امکان یادگیری و کار با کیفیت را با خلل ایجاد می کند.

شاید بپسندید: تست شخصیت: یکی از گل ها را انتخاب کن تا بهت بگم چقدر عاشق پیشه ای!؟

آلزایمر و فعالیت مغز و  بازی های فکری

محققان دریافته اند که بخشی از اختلالات مغزی و رشد بیماری هایی همچون فراموش و آلزایمر با کاهش فعالیت های مغزی در ارتباط است. لذا برای جلوگیری و یا احمالا رشد این بیماری ها، باید تحرک مغز را افزایش داد. سوالات ریاضی شبیه سوال هوش ریاضی جاضر می تواند سبب افزایش عملکرد مغز شود. حل صحیح این سوال، نیازمند تمرکز و دقت است. در واقع تنها راه حل پاسخ به این سوالات نیز همین نکته است. بر همین اساس سوالاتی از این دست در کنار ایجاد سرگرمی برای سلامت مغز بسیار مفید هستند.

بیشتر بخوانید: اگر پنگوئن بازیگوش رو بین پانداها پیدا کنی چشمای تیز مثل شاهین داری!

اهمیت سوالات هوش

این سوالات به شما کمک می کنند که عملکرد مغز شما افزایش پیدا کند. در دنیای کنونی که فعالیت بدنی و مغزی کاهش پیدا کرده است این سوالات هوش می تواند دقت، تمرکز و جزئی نگری شما را افزایش دهد. این مسئله از بیماری های مختلف مغزی نیر الزایمر و … می تواند جلوگیری کند.

شاید بپسندید: سوال هوش ریاضی: عبارت آخر چند می شود!؟

 

 

 

برایتان جالب خواهد بود

حکایت کودک حلوا فروش | داستان کودکی که گریه اش مشکل گشا شد!

قفل باز را در میان قفل های بسته پیدا کنید!

حکایت شنیدنی خیاط دزد | داستان خیاطی که شیک و ماهرانه از پارچه‌هاي مردم مي‌دزدید!

تست هوش: با دلیل بگو که کدوم خانواده ثروتمندتره!؟

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده − 1 =

دکمه بازگشت به بالا