;
تفریح و سرگرمی

دوست داری قدرت دیدت رو بسنجی، پس خرگوش متفاوت رو تو این تصویر پیدا کن!

آزمون قدرت دید با خرگوش متفاوت: آیا می توانید در 6 ثانیه خرگوشی که با دیگر خرگوش ها کمی متفاوت است را شناسایی کنید. اگر بتوانید این خرگوش را شناسایی کنید چشمان بسیار قوی دارید. آزمون قدرت دید با خرگوش متفاوت یک پازل سرگرم کننده و هیجان انگیز است که می توان آن را با به کار بردن دقت و تمرکز و استفاده از قدرت دید رمزگشایی و حل کرد. یافتن راه حلی برای بازی فکری اغلب مستلزم نگاه کردن به تصویر به صورت کاملا دقیق است. پرهیز از کلی نگری کلید موفقیت در این تصویر است.

متاسفانه بسیاری از ما عادت کرده ایم که به صورت کلی تصاویر را بررسی کنیم. به این ترتیب از دیدن جزئیات پرهیز می کنیم. و همین مسئله باعث می شود که مغز ما کلی نگر شود و هیچ گاه نتواند جزئیات را تشخیص دهد. اصطلاحا می توان گفت که مغز به تنبلی عادت می کند. دیدن جزئیات مستلزم دقت، تمرکز و استفاده از توان دید است و این مسئله می تواند سبب فعالیت بیشتر مغز شده و حتی سلامت آن را در سنین بالاتر تضمین کند.

شاید بپسندید: بازی فکری جالب با چوب کبریت : اگه با قرار دادن یه چوب کبریت معادله رو اصلاح کنی، نابغه ای!

آزمون قدرت دید با خرگوش متفاوت

با توجه به آنچه ذکر شد، شما می توانید با این بازی فکری خود را به چالش بکشید.بازی فکری نوعی پازل است که باید حل شود. حل بازی فکری نیاز به تفکر جانبی دارد. شما باید به یک پازل از منظرهای مختلف نگاه کنید. ارشمیدس، ریاضیدان یونانی، در تاریخ بیشتر به عنوان یک علاقه‌مند به بازی فکری شناخته می‌شد، زیرا در حل پازل‌های دشوار به راحتی مهارت زیادی داشت. صادقانه بگویم، بیشتر بازی های فکری، تست های ضریب هوشی شما هستند، که در آن باید از هوش خود در حل تست استفاده کنید.

بازی‌های فکری توانایی‌های شناختی شما را به چالش می‌کشند و شما را مجبور می‌کنند انتقادی فکر کنید، که به تیز نگه داشتن ذهن شما کمک می‌کند. همچنین حل بازی های فکری می تواند حافظه شما را بهبود بخشد، زیرا برای حل آنها باید الگوها و اطلاعات را به خاطر بسپارید. به این ترتیب با آزمون قدرت دید با خرگوش متفاوت همراه و خرگو متفاوت را در کمتر از 6 ثانیه شناسایی کنید.

شاید بپسندید: دیگران درباره‌ات چطوری فکر می کنند!؟| یه گل رو انتخاب و از نتیجه شگفت زده شو!

آزمون قدرت دید با خرگوش متفاوت

احتمالاً بپسندید: با انجام این تست شخصیت میتونی علت کارهایی که انجام میدی و دست خودت نیس را بفهمی!

.

.

.

.

احتمالاً بپسندید: یه اشتباه کوچیک تو مزرعه این دختر و پسر خوشکل هست، اون چیه!؟

.

.

.

.

شاید بپسندید: اگه باهوشی سریع بگو که آیا کودک بیمار، فرزند زن است یا اینکه زن تصویر فرزندی ندارد!؟

آزمون قدرت دید با خرگوش متفاوت

اگر در مورد حل بازی های فکری هیجان زده هستید و می خواهید حل آن را امتحان کنید، ما یکی را داریم که می توانید در تصویر زیر امتحان کنید. شما فقط چند ثانیه فرصت دارید تا این معمای تصویری بازی فکری را حل کنید. بهترین تلاش خود را بکنید و سعی کنید در عرض چند ثانیه آن را پیدا کنید. به این تصویر بالا نگاه دقیق تری بیندازید و سعی کنید به آن پاسخ دهید.

شاید بپسندید: تست شخصیت: اگر یک جعبه 10 تایی و 4 تا تخم مرغ داشته باشی، چه جوری اونا را داخل جعبه میذازی!؟

.

.

.

احتمالاً بپسندید: احساست رو چه جوری ابراز می کنی؟ | یه دسته گل را انتخاب کن تا بفهمی چه جور عاشق دل خسته ای!؟

 

 

.

شاید بپسندید: معمای آشنایی با فرد دروغگو: آیا مرد تصویر واقعا یک دیوانه زنجیری است!؟

پاسخ آزمون قدرت دید با خرگوش متفاوت: تصویر زیر راه حل این بازی فکری را خواهد داشت. قسمت هایلایت شده در این تصویر پاسخ این پازل تصویری بازی فکری است.

شاید بپسندید: چند تا تفاوت تو تصویر دخترک قارچ جمع کن هست!؟بینایی و دقت‌ات خوب باشه تو 10ثانیه حداقل5 تا پیدا میکنی!

آزمون دید با خرگوش متفاوت

احتمالاً بپسندید: کدوم ویژگی ات تو رو متفاوت کرده، اگه خبر نداری کافیه بگی تو تصویر اول چی نظرت رو جلب کرد!؟

امیدوارم از آزمون قدرت دید با خرگوش متفاوت استفاده کرده باشید. شما همواره می توانید سوالات، بازی های فکری، پازل ها و تست های شخصیت شناسی بیشتر را در بخش تفریح و سرگرمی چشمک مشاهده و مطالعه کنید. در صورت تمایل آنها را با دوستان خود به اشتراک بگذارید. به خصوص آنهایی که علاقمندند خود را بهتر بشناسند. ما را در شبکه های اجتماعی اینستاگرام و فیس بوک دنبال کرده و نظرات و پیشنهادات خود را مطرح کنید.

آزمون شناسایی نامزد مرد: نابغه ای اگر تو 3 ثانیه، نامزد مرد تصویر رو شناسایی کنی!

 

 

معماها برای مغز مفید هستند؟

به باور محققان معماها و سوالات هوش، منطق و استدلال شما را تقویت می کنند پازل ها برای تمرین مغز ساخته می شوند. جدول کلمات متقاطع، معماها، جستجوی کلمات و مسائل منطقی همگی می توانند بخش های مختلف مغز شما را فعال کنند و به شما کمک کنند تا مهارت های تفکر انتقادی و تحلیلی خود را تقویت کنید.

اجتمالاً بپسندید: صنار بده آش به همین خیال باش!

اهمیت بازی های فکری

به گفته Psychology Today، ورزش منظم مغز می تواند حافظه، تمرکز و توانایی های تفکر جانبی را بهبود بخشد. باور نکردنی است که چگونه یک سرگرمی دلپذیر مانند حل پازل یا جدول کلمات متقاطع ممکن است چنین مزایای عظیمی بر سلامت کلی شما داشته باشد.

شاید بپسندید: کدوم یکی از این خانمای خشن همسر این آقای مظلومه!؟ | فقط باهوشا متوجه میشن!

مزایای بازی فکری

تفریح و سرگرم شدن تنها یکی از فواید بازی های فکری می باشد، بازی فکری و سلامت روان رابطه ی مستقیمی باهم دارند. همچنین تاثیر بسزای بازیط فکری بر مهارت های شناختی و عملکرد ذهن را نباید از یاد برد. از جمله مزایای بازی های فکری می توان موارد زیر را نام برد.

تمرکز و عدم تمرکز چیست؟

تمرکز، توانایی ایجاد دقت بر روی یک کار بدون تأثیر محرک های داخلی و خارجی است. به طور خلاصه، تمرکز به معنای کنترل ذهن است. تمرکز به عنوان یکی از پیش نیازهای موفقیت پذیرفته شده است. اما عدم تمرکز به معنای کنترل ذهن توسط محرک های درونی و بیرونی است. به این ترتیب عدم تمرکز و کمبود آن، امکان یادگیری و کار با کیفیت را با خلل ایجاد می کند.

احتمالاً بپسندید: یه تیزبین واقعی می‌تونه تو 5 ثانیه تفاوت های دو تصویر لاک پشت را پیدا کنه!

دلایل عدم تمرکز چیست؟

می تواند علل روانی، محیطی و فیزیولوژیکی داشته باشد. نکته مهم این است که سعی کنیم اثرات این علل را به حداقل برسانیم. اعتیاد به فناوری نیز یکی از عواملی است که اخیراً باعث عدم تمرکز می شود.

شاید بپسندید: قابل توجه باهوشا: فقط یه نابغه تیزبین میتونه تو یه نگاه اشتباه تصویر آرایشگاه را پیدا کنند!؟

اهمیت این آزمون های تصویری برای افزایش تمرکز

تصاویری شبیه تصویر فوق می توانند قدرت تمرکز و دقت شما را افزایش دهند. شما با حل مرتب معماها و سوالات هوش و تصاویر این چنین، مغز خود را به فعالیت وادار می کنید. این مسئله به افزایش تمرکز، دقت و جزئی نگری شما خواهد افزود.برای حل سوالات هوش و تصاویر پازلی، دقت کردن حرف اول برای موفقیت است. اکنون نیز به دقت به تصویر نگاه کنید.

احتمالاً بپسندید: حکایت چه کشکی چه پشمی؟

آلزایمر و فعالیت مغز و  بازی های فکری

محققان دریافته اند که بخشی از اختلالات مغزی و رشد بیماری هایی همچون فراموش و آلزایمر با کاهش فعالیت های مغزی در ارتباط است. لذا برای جلوگیری و یا احمالا رشد این بیماری ها، باید تحرک مغز را افزایش داد. سوالات ریاضی شبیه سوال هوش ریاضی جاضر می تواند سبب افزایش عملکرد مغز شود. حل صحیح این سوال، نیازمند تمرکز و دقت است. در واقع تنها راه حل پاسخ به این سوالات نیز همین نکته است. بر همین اساس سوالاتی از این دست در کنار ایجاد سرگرمی برای سلامت مغز بسیار مفید هستند.

احتمالاً بپسندید: باهوشا بگن:علت مسمومیت مرد با آبمیوه و زنده ماندن زن چه بوده، در حالی که هر دو آبمیوه خوردند!؟

اهمیت سوالات هوش

این سوالات به شما کمک می کنند که عملکرد مغز شما افزایش پیدا کند. در دنیای کنونی که فعالیت بدنی و مغزی کاهش پیدا کرده است این سوالات هوش می تواند دقت، تمرکز و جزئی نگری شما را افزایش دهد. این مسئله از بیماری های مختلف مغزی نیر الزایمر و … می تواند جلوگیری کند.

شاید بپسندید: اگه 5 تا تفاوت رو تو تصویر قورباغه سبز چپ و راست پیدا کنی، آخر تیزبینایی!

شاید برایتان جالب باشد

آزمون شناسایی خون آشام فقیر: با توجه به نشانه ها بگوئید کدام خون آشام فقیرتر است؟

حکایت اگر تو کلاغی من بچه کلاغم!

اگه خیلی تیز و زرنگ باشی باید تو یه نگاه همسر این آقای خوش تیپ رو بین این سه تا زن پیدا کنی!

حکایت کشاورز فقیر و حاکم نیشابور

شاید بپسندید: با یپدا کردن اشتباهات این باغ زیبا اثبات کن که نابغه ای!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده + 20 =

دکمه بازگشت به بالا