;
تفریح و سرگرمی

چشات تیز و عقابی باشه تو یه نگاه همه بزهای کوهی تصویر رو شناسایی می کنی!

آزمون قدرت دید با بزهای کوهی: رشته کوههای هیمالیا یکی از مکان هایی که دارای تنوع گیاهی و جانوری بسیار خاص است. در این میان پلنگ برفی و همچنین بزگوهی از جمله حیواناتی است که همواره مورد توجه عکاسان و زیست شناسان قرار می گیرند. به باور بسیاری شکوه و عظمت کوه هیمالیا با بزهای کوهی اش و همچنین شکارچیان قهاری همچون پلنگ های برفی دو چندان شده است. هر دو حیوان می توانند شش برابر طول بدن خود پریده و به آسانی از شیب های تند و مناظر ناهموار عبور کند. بز کوهی و پلنگ برفی برای شکار از دو ابزار استتار و سرعت به نحو احسن استفاده می کند. پلنگ برفی هنگام شکار طعمه، کاملاً خود را استتار کند.

این بار شما در آزمون قدرت دید با بزهای کوهی با تعداد بز کوهی روبرو خواهید شد که بدلیل نوع رنگ پوست توانسته اند خود را در میان سنگلاخ ، سنگریزه ها و صخره ها استتار کنند. ایا می توانید آن را پیدا کنید؟ چگونه در این پازل بصری چالش برانگیز عمل کردید؟ آیا احساس کردید که نورون های مغز شما فعال شدند؟ با این فعالیت ساده، به مقابله با کاهش طبیعی «ناهمسانگردی انتشار» کمک کرده‌اید. یعنی شما به معنای واقعی کلمه آب مغز خود را در جریان نگه داشته اید و به این ترتیب پیری، بیماری و آسیب را مهار می کند. هر چه از نظر ذهنی فعال تر باشید، آب راحت تر در بافت مغز حرکت می کند.

دکتر آرفناکیس از موسسه فناوری ایلینویز توضیح می‌دهد: «ناهمسانگردی انتشار بالاتر در بیماران مسن که فعالیت‌های شناختی مکرر دارند، نشان می‌دهد که این افراد دارای ویژگی‌های مغزی شبیه به افراد جوان‌تر هستند». بنابراین فعال نگه داشتن مغز خود با پازل هایی مانند این ممکن است به جوان نگه داشتن مغز شما بدون توجه به سن شما کمک کند. با مجله خبری چشمک و آزمون قدرت دید با بزهای کوهی باشید.

شاید بپسندید: تنها افراد با ضریب هوشی بالا، مربع های تصویر را شناسایی می کنند!

آزمون قدرت دید با بزهای کوهی

تصویر بالا مجله خبری چشمک مربوط به چند بز کوهی  است. این عکس در پناهگاه حیات وحش کیبر در اسپیتی، هیماچال پرادش است. پناهگاه حیات وحش سرد بیابانی که در کرانه‌های رودخانه اسپیتی قرار دارد. منطقه کوهستانی پناهگاه و جمعیت حیواناتی همچون بز کوهی و گوسفندهای آبی هیمالیا است. بهترین زمان برای بازدید بزها و گوسفندهای آبی بین ماه های می و جولای است، زمانی که هوا سرد اما مطبوع، بدون بارش برف سنگین و مسدود شدن جاده ها است.

آیا شما می توانید بزهای کوهی تصویر را در کمتر از  10 ثانیه مشاهده کنید. مسئولان حیات وحش این پناهگاه، معتقدند که شناسایی این بز ها در زمانی که در حال استتارند بسیار سخت است. تنها یک چشم تیزبین می تواند آنها را شناسایی کند. شما نیز به این عکس نگاه کنید. آیا توانستید در کمتر از ده ثانیه بزهای کوهی را در تصویر شناسایی کنید. اگر توانستید این حیوان را پیدا کنید، قطعا از قدرت دید، دقت و تمرکز بسیار خوبی برخوردار هستید! با هم عکس آزمون قدرت دید با بزهای کوهی را مرور می کنیم.

شاید بپسندید: آدم عملگرا هستی یا محافظه کار و متفکر | این تست را انجام دهید تا متوجه شوید!

آزمون قدرت دید با بزهای کوهی

شاید بپسندید: فقط کسی مثل شرلوک هلمز میتونه تو یه نگاه گارسون اصلی رو پیدا کنه!

.

.

.

.

شاید بپسندید: با پیدا کردن تفاوت های تصویر دو پرنده، اثبات کن که توانائی های شناختی بالایی داری!

 

 

.

.

شاید بپسندید: سرعت پردازش ذهنت را با ارائه پاسخ معادله 180÷3×2-6=؟ در 5 ثانیه امتحان کن!

جواب آزمون قدرت دید با بزهای کوهی

احتمالا شما توانسته باشید که بزهای کوهی را در تصویر پیدا کنید. اگر هنوز نتوانستید این بزها را پیدا کنید اشکالی ندارد. می توانید به تصویر پایین مراجعه کنید.

شاید بپسندید:یکی از این افراد بخاطر بیماری به زودی می میره، فقط باهوشا متوجه میشن!؟

 

.

.

.

.

احتمالاً بپسندید: فقط باهوشا نامزد این خانم خوشکله رو بین این 3 نفر تشخیص میدن!

بز کوهی و دو بچه اش در این تصویر مشخص شده است. آیا شما آنها را به راحتی شناسایی کردید!؟

شاید بپسندید: قصه عامیانه ارمنی: داستان بازرگان طماع و هیزم شکن فقیر!

پاسخ آزمون قدرت دید با بزهای کوهی

شاید بپسندید: یکی از دوربین های دوچشمی را انتخاب کنید تا بهت بگم دقیقا چه جور شخصیتی داری؟

استتار چیست؟

استتار در لغت نامه ی دهخدا به معنای در پرده پنهان گردیدن و پوشیدگی و نهان کردن می باشد و نوعی پنهان شدن از طریق ایجاد همرنگی و هم شکلی با محیط اطراف می باشد. استتار در طبیعت به وفور توسط حیوانات دیده میشود و انسان برای دفاع از جان خود از این روش استفاده میکند تا طبیعت گردی بهتر و موفق تری را پیش رو داشته باشد.

مزایای استتار در طبیعت

مزایای استتار در طبیعت

در حالت کلی می توان گفت، استتار در طبیعت در مرحله ی اول برای حفاظت از جان در برابر حیوانات و همچنین حملات نظامی صورت می گیرد. اما همیشه حفاظت از جان دلیل این کار نیست، بلکه شکار حیوانات و پرندگان و همچنین شکار سوژه های عکاسی در طبیعت نیز می توانند از جمله مزایای استتار به شمار آیند که به شدت مورد توجه قرار می گیرد.

 

امیدوارم از آزمون قدرت دید با بزهای کوهی استفاده کرده باشید. شما همواره می توانید سوالات، بازی های فکری، پازل ها و تست های شخصیت شناسی بیشتر را در بخش تفریح و سرگرمی چشمک مشاهده و مطالعه کنید. در صورت تمایل آنها را با دوستان خود به اشتراک بگذارید. به خصوص آنهایی که علاقمندند خود را بهتر بشناسند. ما را در شبکه های اجتماعی اینستاگرام و فیس بوک دنبال کرده و نظرات و پیشنهادات خود را مطرح کنید.

 

 

 

 

 

مزایای بازی فکری

تفریح و سرگرم شدن تنها یکی از فواید بازی های فکری می باشد، بازی فکری و سلامت روان رابطه ی مستقیمی باهم دارند. همچنین تاثیر بسزای بازیط فکری بر مهارت های شناختی و عملکرد ذهن را نباید از یاد برد. از جمله مزایای بازی های فکری می توان موارد زیر را نام برد.

احتمالا بپسندید: تست قدرت بینایی: گوجه فرنگی را در مزرعه پیدا کن!

اهمیت این آزمون های تصویری برای افزایش تمرکز

تصاویری شبیه تصویر فوق می توانند قدرت تمرکز و دقت شما را افزایش دهند. شما با حل مرتب معماها و سوالات هوش و تصاویر این چنین، مغز خود را به فعالیت وادار می کنید. این مسئله به افزایش تمرکز، دقت و جزئی نگری شما خواهد افزود.برای حل سوالات هوش و تصاویر پازلی، دقت کردن حرف اول برای موفقیت است. اکنون نیز به دقت به تصویر نگاه کنید.

شاید بپسندید: اگه مثل هرکول پوآرو زرنگ باشی بابای نوزاد رو شناسایی می کنی!

دلایل عدم تمرکز چیست؟

می تواند علل روانی، محیطی و فیزیولوژیکی داشته باشد. نکته مهم این است که سعی کنیم اثرات این علل را به حداقل برسانیم. اعتیاد به فناوری نیز یکی از عواملی است که اخیراً باعث عدم تمرکز می شود.

شاید بپسندید: اگر چشات تیز مثل شاهین باشه، اشکال تصویر زوج خوش‌تیپ رو پیدا می کنی!

تمرکز و عدم تمرکز چیست؟

تمرکز، توانایی ایجاد دقت بر روی یک کار بدون تأثیر محرک های داخلی و خارجی است. به طور خلاصه، تمرکز به معنای کنترل ذهن است. تمرکز به عنوان یکی از پیش نیازهای موفقیت پذیرفته شده است. اما عدم تمرکز به معنای کنترل ذهن توسط محرک های درونی و بیرونی است. به این ترتیب عدم تمرکز و کمبود آن، امکان یادگیری و کار با کیفیت را با خلل ایجاد می کند.

شاید بپسندید: شرلوک هولمز باشی در یک نگاه مادر کودک را شناسایی می کنی!

آلزایمر و فعالیت مغز و  بازی های فکری

محققان دریافته اند که بخشی از اختلالات مغزی و رشد بیماری هایی همچون فراموش و آلزایمر با کاهش فعالیت های مغزی در ارتباط است. لذا برای جلوگیری و یا احمالا رشد این بیماری ها، باید تحرک مغز را افزایش داد. سوالات ریاضی شبیه سوال هوش ریاضی جاضر می تواند سبب افزایش عملکرد مغز شود. حل صحیح این سوال، نیازمند تمرکز و دقت است. در واقع تنها راه حل پاسخ به این سوالات نیز همین نکته است. بر همین اساس سوالاتی از این دست در کنار ایجاد سرگرمی برای سلامت مغز بسیار مفید هستند.

شاید بپسندید: 3 تفاوت تصویر دخترک باغبان را پیدا کنی، دقیق و تیزی!

اهمیت سوالات هوش

این سوالات به شما کمک می کنند که عملکرد مغز شما افزایش پیدا کند. در دنیای کنونی که فعالیت بدنی و مغزی کاهش پیدا کرده است این سوالات هوش می تواند دقت، تمرکز و جزئی نگری شما را افزایش دهد. این مسئله از بیماری های مختلف مغزی نیر الزایمر و … می تواند جلوگیری کند.

شاید بپسندید:حکایت ضرب المثل تا بوق سگ کار می کنم!

شاید برایتان جالب باشد

معمای ریاضی چالشی که بیش از ۵۰ میلیون بار منتشر و ذهن هزاران نفر را درگیر کرد (+عکس)

کدومیکی از این خانم خوشکلای شبیه هم، همسر واقعی مرد تصویره!؟

اگه تو 10 ثانیه تفاوت های دو کدوی هالووین را پیدا کنی، دقت ات عالیه!

قدرت دید و تمرکزت قوی باشه در 10 ثانیه همه خرس ها را شناسایی می کنی!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک + 18 =

دکمه بازگشت به بالا