;
خانواده و زناشوییزندگی

کمک گرفتن از شوهر در کارهای خانه با ۹ ترفند جالب!

کمک گرفتن از شوهر در کارهای خانه: انجام کارهای خانه یکی از فعالیت‌های خسته‌کننده‌ست که معمولاً بار آن کاملاً بر دوش مادر خانواده است. اما در مواقعی که نیاز به ترتیب و اجرای وظایف سنگین خانه پیش می‌آید، باید به تقسیم کارها فکر کرده و از همسر و سایر اعضای خانواده درخواست کمک کنیم. البته، این درخواست باید بر اساس اصول مشخصی صورت گیرد؛ اصولی که زنان با سیاست آنها را میدانند و بخوبی استفاده می کنند تا راحت تر در کارهای خانه بخصوص خانه تکانی عید نوروز از همسرشان کمک بگیرید و ما در این بخش از تازه ها به همین اصول اشاره کرده ایم.

بیشتر بخوانید: خصوصیات همسر خوب: ۱۰ نشانه که همسر خوبی انتخاب کردی

۱.گوشه کنایه زدن را کنار بگذارید

خانم‌ها اغلب تمایل دارند همسرشان در انجام کارهای خانه به آنها کمک کند، اما نحوه ابراز این تمایل بسیار مهم است. بهتر است که این درخواست به شیوه‌ای محترمانه و بدون کنایه انجام شود. استفاده از جملات که ممکن است مطمئناً به شکل کنایه آمیز تلقی شوند، ممکن است موجب عدم همکاری مردان شود.

بیشتر بخوانید: ۵ ویژگی مهم زوج های خوشبخت

کمک گرفتن از شوهر در کارهای خانه، به عنوان جایگزین، می‌توانید با همسر خود درباره نیازها و تقسیم کارهای خانه به صورت صریح و با احترام صحبت کنید. به او بگویید که به کمک او در انجام کارهای خانه نیاز دارید و می‌خواهید این مسئله را با هم انجام دهید.

بیشتر بخوانید: وظیفه زن نسبت به شوهر: هر زنی باید این کارها را برای شوهرش انجام دهد!

۲.با برنامه ریزی های همسرتان هماهنگ باشید

همسرتان برای خود وظایفی دارد و قطعا نمیتواند طبق خواسته و برنامه شما همیشه در اختیارتان باشد پس قبل از خانه تکانی از او درباره روزهای خلوت کاری اش سوال کنید و از او بخواهید در اوقاتی که فرصت دارد برای کمک به شما حاضر باشد و برنامه های غیرضروری اش را سر فرصت دیگری اجرا کند.

احتمالاً بپسندید: صدا زدن همسر: شوهرت را در جمع چگونه صدا بزنید؟

۳.لقمه را دور سرتان نچرخانید

حرفتان را واضح و شفاف بزنید و به طور کامل درخواست کمک خود را بیان کرده و به همسرتان بگویید که در چه شرایط و به چه شکلی به کمکش نیاز دارید. بارها گفته ایم که مردها دوست دارند حرف را شفاف از همسرشان بشنوند نه غیر مستقیم.

شاید بپسندید: عشق مردان مغرور: ۱۰ نشانه عاشق شدن مردان مغرور!

۴.مسئله را سخت نکنید

کمک گرفتن از شوهر در کارهای خانه، درک اینکه توانایی مردان در انجام کارهای خانه با شما متفاوت است، عاملی است برای بهتر شدن وضعیت همکاری در تمیزکاری خانه. خانه تکانی، به شرطی که از نکاتی که گفته شده پیروی شود، کاری دشوار نیست. بیش از حد از شوهرتان انتظار نداشته باشید و با احترام و محبت از او کمک بگیرید که قطعا این روش کارسازتر خواهد بود.

شاید بپسندید: قاتل خاموش زندگی مشترک: زندگی مشترک امروزی این طوری متلاشی میشه!

کمک گرفتن از شوهر در کارهای خانه

بیشتر بخوانید: اگه با موی خیس می خوابی منتظر این ۹ اتفاق وحشتناک باش!

۵.غرغر کردن ممنوع

از غرغر کردن یا تذکرات بیجا به همسرتان بپرهیزید. غرغر کردن ممکن است همسرتان را ناراحت کند و نه تنها به حل مشکل کمک نمی‌کند بلکه ممکن است منجر به ناراحتی و جا زدن او شود.

شاید بپسندید: جهاز داماد: داماد جهیزیه چی باید بیاره؟

۶.تعادل را فراموش نکنید

حتماً در برنامه خانه تکانی خود، روز و زمان انجام کارها را به دقت مشخص کنید. اجتناب کنید تمام وظایف سخت و خسته‌کننده را در یک روز برای خودتان جلو بیاندازید. بهتر است به صورت تدریجی و توزیع شده اقدام به انجام کارها کنید. اگر تمام کارها را در یک روز به همسرتان واگذار کنید، احتمالاً او خسته شده و دلزده از انجام کارهای خانه خواهد شد و این ممکن است منجر به عدم تمایل او برای کمک در روزهای آینده شود. بنابراین، به تعادل توجه کنید و کارها را به صورت یکنواخت در طول هفته تقسیم کنید.

برایتان جالب خواهد بود: شریک زندگی تان را مقدم بر والدین و فرزندان تان بدانید + ۱۲ دلیل منطقی!

۷.همسرتان را فدای فرزندسالاری نکنید

کمک گرفتن از شوهر در کارهای خانه، در برنامه خانه تکانی و حتی تمیزکاری های ماهانه خانه، سعی کنید مشارکت همه‌ی اعضای خانواده را در نظر بگیرید، نه فقط از همسرتان. از فرزندانتان هم کمک بخواهید، اما با توجه به توان و سن آن‌ها. این به شما کمک می‌کند تا مشارکت و تقسیم وظایف را به فرزندانتان یاد بدهید و همچنین بار کارها را از روی دوش خود و همسرتان کم کنید.

بیشتر بخوانید: چراغ سبز خانم ها: نشانه هایی که نشان می دهد یک زن به شما علاقه دارد!

۸.تقسیم کار بهترین راه است

وقتی لیست کارهای خانه خود را تهیه کردید، شروع به تقسیم کارها کنید. کارهای سنگین و خسته‌کننده را به مرد خانه و کارهای سبک‌تر را به فرزندان سپرده کنید.

احتمالاً بپسندید: عادت های مثبت زندگی: ۹ عادت جالبی که زندگی شما را زیر و رو می کند!

۹.از همسرتان قدردانی کنید

کمک گرفتن از شوهر در کارهای خانه، هرگز فراموش نکنید که از کمک آنها قدردانی کنید. اگر همسرتان یا فرزندانتان کاری را انجام دادند، از آنها تشکر کنید و قدردانی از همکاری و مشارکت آنها را به وضوح نشان دهید.

بیشتر بخوانید: زن مورد علاقه مردان: ۲۰ ویژگی یک همسر خوب و ایده آل

 

 

برایتان جالب خواهد بود

شاید بپسندید: دلسردی همسر: این ۶ رفتار باعث دلسرد شدن و دوری همسرتان می شود!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده + 3 =

دکمه بازگشت به بالا