;
خانواده و زناشوییزندگی

پول گرفتن از شوهر: با این سیاست از شوهر خسیس در دوران عقد و ازدواج پول بگیرید!

پول گرفتن از شوهر بعد از عقد یا ازدواج گاهی میتواند چالش برانگیز باشد، بخصوص اگر قرار باشد از مردی خسیس پول بگیرید؛ اینجاست که سوال رایج با شوهری که پول نمیده چکار کنم برایتان پیش می آید. از بحث دعای پول گرفتن از شوهر و ترفندهای بی پایه و اساس برای پول دادن مرد خسیس به همسرش بگذریم و برسیم به راهکارهای این مطلب خانواده و زناشویی در این زمینه که روش هایی منطقی و عاقلانه برای گرفتن پول و جیبی یا خرج خانه از شوهر است.

بیشتر بخوانید: شوخی های زشت زن و شوهری: آقای شوهر دیگه این شوخی ها رو با خانمت نکن!

۱.جلوی دیگران از او پول بخواهید

به طور کلی، همیشه استثناهایی برای هر قاعده وجود دارد. اگر همسر شما واقعاً خسیس است، اما غروری دارد، ممکن است یکبار با توجه به شرایط و موقعیت مورد نیاز، در حضور دوستانش از او پول بخواهید. برخی مردان عاشق این هستند که به دنیا به خصوص خانواده و دوستانشان نشان دهند که به همسرشان اهمیت می‌دهند و از او مراقبت می‌کنند. این کار می‌تواند نشان دهنده عشق و ارتباط شما با همسرتان باشد.

بنابراین، در شرایط خاص و با دقت، اگر مناسب به نظر برسد، از همسرتان در حضور دوستانش پول بخواهید. حتی مردان خسیس نمی‌خواهند غرورشان در مقابل دوستانشان آسیب ببیند یا به عنوان مردی خسیس دیده شوند. در نهایت، این کار ممکن است باعث شود که او مجبور شود پول به شما بدهد.

بیشتر بخوانید: وظیفه زن نسبت به شوهر: هر زنی باید این کارها را برای شوهرش انجام دهد!

۲.برایش هدیه بخرید

پول گرفتن از شوهر، یکی از راه‌های کاهش خساست همسری که پول نمی‌دهد، این است که به او هدیه دهید. عشق نیاز به بخشش دارد، پس هدیه دادن نشانه علاقه به او است. حتی یک هدیه کوچک می‌تواند نشان دهنده عشق و محبت شما باشد. این کار ممکن است همسر یا نامزد شما را به این مسیر هدایت کند و او هم الگوبرداری کرده و کم‌کم از خساست دور شود.

احتمالاً بپسندید: صدا زدن همسر: شوهرت را در جمع چگونه صدا بزنید؟

۳.به همسرتان انگیزه خرج کردن بدهید

یک روش هوشمندانه برای پول گرفتن از مرد خسیس زندگی تان این است که به نحوی برایش انگیزه ایجاد کنید؛ مثلاً می‌توانید به او توضیح دهید که می‌خواهید از تخفیفات فصلی یا کوتاه مدت استفاده کنید و نیاز به مقداری پول دارید تا خریدهای مهم خانوادگی را انجام دهید. همچنین می‌توانید اشاره کنید که خودتان نیز بخشی از هزینه‌ها را پوشش داده و می‌خواهید او هم کمک کند تا مبلغ مورد نیاز را تامین کنید.

این ارائه دلایل و توضیحات به همسر، باعث می‌شود تا درک بهتری از نیازهای شما داشته باشد و احتمالاً بهتر بفهمد که چرا پول برای شما مهم است. همچنین این روش باعث می‌شود که احساس کند که مشارکتی در تامین نیازهای خانواده دارد و انگیزه بیشتری برای کمک به شما در جمع‌آوری مبلغ مورد نیاز پیدا کند.

پول گرفتن از شوهر

۴.برای خودتان اهمیت قائل شوید

باید به خودتان اهمیت دهید و از بها دادن به موضوع خسیس بودن به عنوان عادتی برای همسر خود پرهیز کنید. حتی اگر همسرتان پول ندهد یا در موقعیت مالی نامساعدی باشید، ارزش و اهمیت خودتان را نادیده نگیرید. مردی که برای همسرش خرج نمی‌کند، نادرست عمل می‌کند اما زنی که به خودش ارزش نمی‌دهد و خود را ارزشمند نمی‌شمارد، کارش از او بدتر است. اگر نیازمندی به پول از همسرتان دارید، نباید از درخواست‌ها و نیازهایتان دست بکشید.

پول گرفتن از شوهر، برخی از زنان به لباس‌ها، غذا و تفریحات خود اهمیت نمی‌دهند و این رفتار باعث می‌شود که همسرشان به عدم پرداخت هزینه‌ها عادت کند. این رفتار به بدتر شدن وضعیت منجر می‌شود و شما به عنوان همسر نباید به دلیل خسیسی همسرتان از طرح درخواست‌ها و اهمیت دادن به خودتان دست بکشید.

شاید بپسندید: عشق مردان مغرور: ۱۰ نشانه عاشق شدن مردان مغرور!

۵.همیشه و در هر موقعیتی پول نخواهید

به عنوان همسر، درخواست پول مداوم از شوهر نباید به یک عادت تبدیل شود. مردان عموماً از این خوشحال می‌شوند که نیازها و خواسته‌های همسر خود را برآورده کنند اما زیاده روی در این مسئله مطابق میل آنها نیست.

با احترام به شرایط مالی و موقعیت همسر خود، باید کمیت و کیفیت درخواست‌های خود را مدنظر قرار دهید. نباید از این مسئله سوءاستفاده کنید و او را به عنوان یک منبع مالی مداوم مورد استفاده قرار دهید. همچنین باید به موقعیت مالی همسر خود احترام بگذارید و برنامه‌ریزی مالی مشترکی را در نظر بگیرید.

احتمالاً بپسندید: عادت های مثبت زندگی: ۹ عادت جالبی که زندگی شما را زیر و رو می کند!

۶.راه پول گرفتن از شوهر را یاد بگیرید

در پاسخ به این سوال که چجوری به شوهرم بگم پول میخوام باید بدانید که شما باید یاد بگیرید که چگونه نیاز خود به پول را مطرح کرده و از شوهرتان پول بگیرید.

شاید بپسندید: قاتل خاموش زندگی مشترک: زندگی مشترک امروزی این طوری متلاشی میشه!

۷.مطرح کردن با صراحت و احترام

ارتباط با همسر باید بر اساس صراحت و احترام باشد. موقعیت و نیازهایتان را با صداقت و وضوح به همسرتان بیان کنید.

برایتان جالب خواهد بود: شریک زندگی تان را مقدم بر والدین و فرزندان تان بدانید + ۱۲ دلیل منطقی!

۸.زمان مناسب برای بحث انتخاب کنید

پول گرفتن از شوهر، زمانی که هر دو شما آرام و راحت هستید، می‌توانید در مورد نیازهای مالی خود صحبت کنید.

۹.به او توضیح دهید چرا پول نیاز دارید

موضوعات مهمی که نیاز به پول دارند را تشریح کنید، مانند هزینه‌های خانوادگی، آموزش، بهبود زندگی و غیره.

۱۰.ارائه یک برنامه برای استفاده از پول

پول گرفتن از شوهر، به همسرتان بگویید که چگونه قصد دارید از پول استفاده کنید و اطمینان دهید که این بودجه به نحو احتیاجی به‌کار گرفته خواهد شد.

پول گرفتن از شوهر

۱۱.با دقت و معقولیت درخواست کنید

اطمینان حاصل کنید که میزان درخواست پول معقول و متناسب با شرایط مالی و اقتصادی خانواده است.

۱۲.اشتراک‌گذاری هدف‌های مشترک

پول گرفتن از شوهر، به همسرتان بگویید که این درخواست برای دستیابی به هدف‌های مشترک و بهبود زندگی خانواده است.

۱۳.احترام به محدودیت‌ها و توان مالی همسرتان

اگر همسرتان ناتوان یا مشغول است و نمی‌تواند مبلغ مورد نظر را فراهم کند، به احترام به وضعیت و ظروف او ابراز تفهیم کنید.

۱۴.از مشاوره کمک بگیرید

پول گرفتن از شوهر، اگر آنچه گفته شد را انجام دادید ولی بازهم همسرتان دم به تله نداد و در پول دادن بازهم سرسختی نشان داد، به کمک یک مشاوره این مشکل را حل کنید.

بیشتر بخوانید: 7 مهمترین عامل که باعث می شود کسی عاشق تان شود!

 

برایتان جالب خواهد بود

شاید بپسندید: دلسردی همسر: این ۶ رفتار باعث دلسرد شدن و دوری همسرتان می شود!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده − 2 =

دکمه بازگشت به بالا