;
تناسب اندام و تغذیهزندگی

لاغر نشدن: به این ۶ دلیل وزن کم نمی کنید و لاغر نمی شوید!

لاغر نشدن: خیلی وقت‌ها پیش می‌آید که می‌خواهید وزن کم کنید، اما بدن تان با این کار مقابله می‌کند. ممکن است در ابتدا بتوانید مقدار زیادی وزن کم کنید، اما پس از آن هرچه تلاش می کنید، کاهش وزن تان ممکن است کاهش یابد یا پس از مدتی به طور کلی متوقف شود.

چرا این اتفاق می افتد؟ دکتر آشو، متخصص تغذیه توضیح می دهد که چگونه کاهش وزن می تواند به یک روند آهسته تبدیل شود و همچنین برنامه های غذایی را برای افرادی که می خواهند وزن کم کنند، ارائه می دهد.

بیشتر بخوانید: کاهش وزن با رژیم گیاهی: با رعایت این ۱۰ نکته همیشه لاغر و خوش فرم بمانید!

۶ دلیل اصلی که چرا روند کاهش وزن متوقف می شود

۱.شاید در حال کاهش وزن هستید اما متوجه آن نیستید

لاغر نشدن، بسیار واضح است که مقیاس ۲ در چند روز تکان نخورد، اما این بدان معنا نیست که شما چربی از دست نمی دهید. وزن بدن شما ممکن است در چند کیلوگرم نوسان داشته باشد، اما همه چیز به غذایی که می خورید بستگی دارد.

اگر اخیرا شروع به ورزش کرده اید، ممکن است همزمان با از دست دادن چربی و به دست آوردن عضلات نیز دست به کار شوید. به همین دلیل است که نمی توانید کاهش وزن خود را تشخیص دهید.

لاغر نشدن

۲.شما چیزی که می خورید را کنترل نمی کنید

لاغر نشدن، هنگام تلاش برای کاهش وزن، ممکن است به آنچه می خورید کنترل و آگاهی ندارید. بسیاری از مردم هیچ اطلاعاتی در مورد میزان غذا خوردن خود ندارند، در حالی که می خواهند وزن کم کنند. افرادی که با آگاهی غذا می خورند نسبت به بقیه بیشتر وزن کم می کنند.

۳.احتمالا پروتئین کافی نمی خورید

لاغر نشدن، پروتئین تنها مهم ترین ماده مغذی برای کاهش وزن است. اگر صبحانه می خورید مطمئن شوید که صبحانه شما پروتئین زیادی دارد. مطالعات نشان داده است افرادی که صبحانه با پروتئین بسیار بالا می خورند در طول روز کمتر گرسنه هستند و هوس غذای کمتری در روز دارند که به کاهش وزن منجر می شود.

لاغر نشدن

۴.ممکن است کالری زیادی مصرف کنید

لاغر نشدن، خوردن کالری بیش از حد می تواند وزن زیادی را افزایش دهد. بسیاری از افرادی که در کاهش وزن مشکل دارند معمولا کالری زیادی در رژیم غذایی خود مصرف می کنند که مانع از کاهش وزن آنها می شود.

۵.ممکن است به خودتان زمان کافی نداده باشید

لاغر نشدن، شما باید کمی به خود فرصت دهید تا نتایج را ببینید، زیرا شاید این تازه شروع کار باشد و بدن شما برای مدتی وزن کم کند.

لاغر نشدن

۶.ممکن است بیش از حد استرس داشته باشید

لاغر نشدن، استرس و افزایش وزن یا عدم کاهش وزن دست به دست هم می دهند، زیرا ممکن است از آن آگاه نباشید. اما استرس مداوم مانند کمبود خواب است که باعث تولید بیش از حد کورتیزول می شود که منجر به افزایش اشتها و همچنین ذخیره چربی اضافی می شود. در ناحیه شکم IT همچنین باعث می شود که هوس خوردن غذاهایی با قند و چربی بالا داشته باشید، باعث می شود از تمرین خود صرف نظر کنید و در کاهش وزن مشکل ایجاد کنید.

بیشتر بخوانید: کاهش وزن با رژیم انار-سرکه: طرز تهیه نوشیدنی کره ای انار که راز لاغری کره ای ها است!

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 + 9 =

دکمه بازگشت به بالا