;
خانواده و زناشوییزندگی

خواسته های مردان در رابطه عاشقانه: در یک رابطه عاطفی مرد از شما ۶ خواسته دارد!

خواسته های مردان در رابطه عاشقانه: آدم‌های بسیاری به‌دنبال برقراری رابطه عاطفی و زندگی مشترک هستند. در این مسیر باید بدانیم که با آشنایی و ایجاد رابطه، کار تمام نمی‌شود. برای پایداری رابطه عاطفی هر دو طرف باید به خواسته‌های یکدیگر توجه کنند. در مطلب امروز بخش خانواده و زناشویی به انتظارات و خواسته هایی که مردها از رابطهٔ عاطفی دارند، می‌پردازیم.

بیشتر بخوانید: مهم ترین سوالات قبل از ازدواج: شریک زندگی خود را بهتر بشناسید

۶ خواسته مردان در یک رابطه عاشقانه

۱.رابطهٔ جنسی

ارتباط نزدیک سالم و رابطهٔ جنسی خوب برای رابطه موفق حیاتی‌اند. زن‌ و مرد هردو برای شکوفایی رابطه‌شان نیاز به رابطهٔ جنسی دارند، اما این نیاز در مردها بیشتر است. این مسئله به‌معنای این نیست که تنها چیز مهم برای مردها رابطهٔ جنسی است.

خواسته های مردان در رابطه عاشقانه، به عبارت ساده‌تر، مردها به رابطهٔ جنسی نیاز دارند تا مطمئن شوند برای زن‌ها جذابیت دارند! آن را می‌توانید نوعی ضمانت بینگارید. همیشه لازم نیست آمیزشی پرحرارت و آن‌چنانی داشته باشید. گاهی بوسه‌ای به‌تنهایی، نوازشی ساده یا نجوایی فریبنده پیش از خداحافظی صبحگاهی کافی است.

احتمالاً بپسندید: انتظارات نابجای شوهر از زن: به این ۸ خواسته شوهر تان نه بگویید!

خواسته های مردان در رابطه عاشقانه

۲.احترام

مردها در رابطه عاطفی انتظار احترام طرف مقابل را دارند. مردها برای جلب احترامی که فکر می‌کنند لایقش هستند، بسیار تلاش می‌کنند. جلب احترام آدم‌هایی که برای آنها مهم‌اند، ازجمله شریک زندگی و دیگر عزیزان‌شان، برای مردها اهمیت ویژه‌ای دارد.

خواسته های مردان در رابطه عاشقانه، مردها دوست دارند از سوی شریک‌شان، به‌خاطر کارهایی که می‌کنند و تصمیماتی که می‌گیرند، مورد احترام قرار بگیرند. اگر به آنها احترام نگذارید، حس ناامنی به‌تدریج در وجودشان ریشه می‌گیرد.

احتمالاً بپسندید: علت بی حوصله شدن زنان: آقای شوهر زنان به این ۱۲ علت بی حوصله و عصبی می شوند!

۳.امنیت

امنیت در رابطه، برای مردان عنصر مهمی است. زن‌ها اغلب از این می‌نالند که مردها میلی به پذیرش تعهد و زندگی مشترک ندارند. اما باید بدانید مردها وقتی تعهد را بپذیرند، مدت‌های طولانی به آن پایبند خواهند بود!

خواسته های مردان در رابطه عاشقانه، امنیت برای مرد فقط به‌معنای اطمینان از این نیست که زن او را ترک نخواهد کرد، بلکه یعنی امکان تقسیم امید و آرزوهایش را با او دارد. امنیت برای مرد یعنی این که بتواند با فرد مورد نظر، آینده‌ای مشترک خلق کند.

ازدواج موفق: ۱۰  قانون طلايي ازدواج موفق که از آن بی خبرید!

خواسته های مردان در رابطه عاشقانه

۴.فاصله

شاید زن‌ها بیشتر دوست داشته باشند که هر لحظه‌ را با مرد زندگی‌شان بگذرانند، اما مردها دوست دارند گاهی فاصله بگیرند. آنها گاهی به تنها بودن نیاز دارند. خیلی از مردها در خانه، مکانی را به مطالعه، تعمیر ابزار یا ورزش کردن اختصاص می‌دهند و اوقات‌شان را به‌تنهایی در آنجا سپری می‌کنند.

خواسته های مردان در رابطه عاشقانه، این به ‌معنای این نیست که علاقه‌ای به شریک‌شان ندارند، بلکه حقیقت این است که آنها به این تنهایی نیاز دارند. اجازه بدهید او آزاد باشد، با دوستانش بدون شما وقت بگذراند و به‌تنهایی فوتبال تماشا کند. این کار رابطه‌تان را محکم‌تر می‌کند. درعین‌حال وقتی جای خالی‌تان را احساس کند، خودش سراغ‌تان را می‌گیرد.

بیشتر بخوانید: جلوگیری از دعوا در زندگی زناشویی: ۹ راز مهم صلح دایمی میان زن و شوهر!

۵. نزدیکی عاطفی

خواسته های مردان در رابطه عاشقانه، مردها در رابطه عاطفی انتظار نزدیکی عاطفی را دارند. باور رایج این است که مرد جنس قوی است! اوست که از دیگری محافظت می‌کند و تکیه‌گاه زن است، پس نباید از خود ضعف نشان دهد. بروز احساسات یکی از این ضعف‌ها است.

بنابراین مرد همیشه در تنگنایی است که مانع می‌شود احساساتش را آشکارا نمایان کند. اما باید بدانید همان‌طور که زن‌ها به زمان نیاز دارند تا در رابطهٔ جنسی احساس راحتی کنند، مردها هم برای ابراز احساسات خود نیاز به زمان دارند. اگر بتوانید کاری کنید که مرد احساسش را برای‌تان آشکار کند، یعنی عاشق شریک‌تان هستید. وقتی مردِ زندگی‌تان نیاز دارد که در کنارش باشید، او را تشویق کنید از احساسش بگوید و به او گوش بسپارید. این کار دشوار نیست.

شاید بپسندید: عشق اشتباهی: ۹ نشانه که با فرد اشتباهی وارد رابطه عاشقانه شده ایم!

خواسته های مردان در رابطه عاشقانه

۶.پذیرش و قدردانی

این که مردان مغرورتر از زن‌ها هستند، حقیقتی انکارناپذیر است. هرچند زن‌ها نیاز دارند پیوسته تأیید شوند و از آنها قدردانی شود، مردها هم نیاز دارند هرازگاهی مورد ستایش و تقدیر قرار بگیرند. آنها نیاز دارند که بدانند شریک‌شان شغل، آمال و آرزو‌ها و تقریبا هر چیز دیگری را که به آنها مربوط می‌شود، تأیید می‌کند.

خواسته های مردان در رابطه عاشقانه، پس، خانم‌ها، اگر برخی ویژگی‌‌های شریک‌تان را می‌پسندید، کاری کنید او این موضوع را بداند، نگران نباشید. او مغرورتر نمی‌شود، بلکه احساس خوبی پیدا می‌کند و با شما بهتر برخورد می‌کند.

بیشتر بخوانید: ازدواج پایدار: ۹ نکته مهم که هر کسی باید قبل از ازدواج بداند!

سخن آخر

خواسته های مردان در رابطه عاشقانه، کیفیت رابطهٔ عاطفی و زندگی زناشویی شما چطور است؟ آیا به انتظارات و خواسته‌های طرف مقابل اهمیت می‌دهید؟ چطور آنها را برآورده می‌کنید؟ به‌نظر شما چه موارد دیگری را می‌توان به این فهرست اضافه کرد؟ نظرتان دربارهٔ خواسته‌های خانم‌ها از رابطهٔ عاطفی چیست؟

بیشتر بخوانید: زن مورد علاقه مردان: ۲۰ ویژگی یک همسر خوب و ایده آل

زن جذاب از نظر مردان: ۱۷ چیزی که مردان در زنان بسیار جذاب و دوست داشتنی می دانند!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 − 2 =

دکمه بازگشت به بالا