;
خانواده و زناشوییزندگی

چه چیزی جذابیت جنسی را در زنان تعیین می کند + واقعیت هایی ساده درباره ی جاذبه های جنسی

جذابیت جنسی: جاذبه جنسی به معنای جذابیت فرد برای جذب جنس مقابل است که میتواند عامل مهمی در شروع یک رابطه و ادامه موفقیت آمیز یک رابطه عاطفی و ازدواج داشته باشد. جاذبه جنسی همیشه به معنی زیبایی ظاهری نیست و در بسیاری از موارد شامل نوع و لحن صحبت کردن و رفتارهای فردی است.

در واقع جذابیت فردی شامل ویژگی های فیزیکی، صفات فردی، زیبایی ظاهری، حرکات، صدا و نوع صبحت کردن یا رایحه ای است که استفاده می کنید. به علاوه جذابیت می تواند تحت تاثیر عوامل ژنتیکی یا روانشناختی یا فرهنگی به صورت ذاتی درون فرد باشد البته شما می توانید جذابیت فردی خود را با طرز لباس پوشیدن و استایل فردی افزایش دهید.

یکی از ابعاد مهم جذابیت فردی را جاذبه جنسی تشکیل می دهد که براساس میل جنسی یا کیفیت تحریک میل جنسی و توانایی در جذب جنسی دیگران سنجیده می شود و یکی از مهم ترین فاکتورها برای انتخاب همسر می باشد.

با وجودی که جذابیت فیزیکی مهم و غیرقابل انکار است ولی نیمی از جذابیت ها ارتباطی به ظاهر ندارند و کاملا شخصی هستندو نمیتوان به سادگی برایشان الگویی پیدا کرد. با گذشت زمان شکل ظاهری افراد ارزش کمتری پیدا می کند و به مرور شوخ طبعی و جذابیتهای اخلاقی و طرز حرف زدن و حرکات بدن است که باعث ایجاد جاذبه جنسی می شود.

بیشتر بخوانید: ۷ نشانه تستوسترون پایین در مردان + ۷ نکته برای افزایش آن

انواع جاذبه جنسی

توانایی ایجاد جاذبه جنسی در دیگران یک مهارت است. البته رسانه ها و تصویری که از زیبایی و جذابیت ارائه می دهند می تواند باعث شکل گیری ویژگیهای خاص ظاهری برای جذابیت جنسی شود و تاثیر بسیار زیادی بر سلایق فردی می گذارد.

نتایج بررسی ها نشان می دهد که ما به صورت ناخوآگاه به کسانی که به خودمان شباهت دارند جذب می شویم مثلا  احتمال این که جاذبه جنسی بیشتری نسبت به فردی که  رنگ چشم و رنگ موهایش مشابه خودمان باشد ، احساس کنیم بیشتر است.

نتیجه ای دیگر نشان میدهد که در صورتی که ارتباط خوبی با والدین خود داشته باشیم احتمال این که ناخودآگاه جذب کسی شویم که شباهت زیادی با والدین جنس مخالفمان داشته باشد ، بیشتر است.

جذابیت جنسی

رابطه جاذبه جنسی و ظاهر فیزیکی

جذابیت جنسی، همیشه در اولین برخورد با یک فرد چیزی که توجه ما را جلب می کند ظاهر اوست و برداشت اولیه ما از ظاهر طرف مقابل اهمیت بسیار زیادی دارد.

هر چقدر هم بگوییم که شخصیت فرد از ظاهر او اهمیت بیشتری دارد ولی چشمان ما در اولین دیدار ظاهر او را می بیند نه شخصیت او .

اولین برداشتی که نسبت به یک فرد داریم باعث ایجاد تمایل برای نزدیک شدن یا دور شدن به فرد مقابل می شود بنابراین اگر اولین برداشت ما خوب باشد می تواند باعث شود همه چیز خوب پیش برود در غیر اینصورت ممکن است همه چیز بد پیش برود.

مغز شما قبل از این که حتی خودتان متوجه شوید در حال پردازش ظاهر فرد مقابل است و باعث می شود در عرض 2 ثانیه طرف مقابل را قضاوت کنیم و بدون این که حرفی با هم زده باشیم از روز طرز لباس پوشیدن ف رنگ پوست ، شکل بینی و غیره تفسیرهای زیادی در ذهن ما شکل گرفته و طبقه بندی می شود.

جذابیت جنسی، ما معمولا جذب افرادی کمی شویم که از نظر موقعیت اجتماعی ، اقتصادی ، تحصیلات، هوش ، فرهنگ در سطحی مشابه یا بالاتر از ما باشند.

شاید بپسندید: دامادی که در شب عروسی اش آبروی هر چی داماده برد !!

کیفیت موها در جاذبه جنسی

مو یکی از ویژگی هایی است که به طور غیر مستقیم می تواند نشان دهنده جاذبه جنسی باشد. موها به طور مستقیم جذابیت جنسی ایجاد نمی کنند ولی می توانند نشان دهنده سلامت کلی بدن و ویژگی های مثبت جنسی باشند. براساس تحقیقات انجام شده در باره جاذبه جنسی ، موهای ضخیم و براق می توانند جذب کننده باشند.

جذابیت جنسی، از سوی دیگر طاسی برخلاف تصور عموم ، نکته ای منفی در جذبه جنسی به نظر نمی رسد.  مهم ترین هورمون ایجاد میل جنسی و جذابیت جنسی هورمون تستوسترون است .  از آن جایی که طاسی به طور مستقیم به میزان بالای تستوسترون در خون مربوط می شود بنابراین به طور غیر مستقیم نشان دهنده جذابیت جنسی فرد است.

احتمالاً بپسندید: ۱۰ گیاه شگفت انگیز که کم خونی رو درمان میکنه!

خوشبو بودن و جذابیت جنسی

رایحه ای که از شما به مشام می رسد عامل بسیار تعیین کننده ای در جذابیت شما دارد.  بوی ناخوشایند مانند طلسمی است که همه را از شما فراری می دهد بنابراین سعی کنید همیشه خوشبو و معطر باشید به خصوص مراقب بوی زیربغلتان باشید ، بسیاری از افراد بدنشان بویی ندارد ولی زیربغلشان به محض عرق کردن بوی بسیار نامطبوعی ایجاد می کند ، حتما از انواع دئودورانت برای پیشگیری از این بوی بد استفاده کنید.

از سوی دیگر خود بدن افراد رایحه ای منحصر به فرد دارد ، سیستم ایمنی بدن هر فردی موجب ایجاد بوی محصوص در آن فرد میشود ، هر چقدر بوی فرد به نظر ما خوشایند تر باشد احتمال این که از نظر بیولوژیکی با ما سازگارتر باشد بیشتر است. زوجینی که از نظر بیولوژیکی منطبق هستند علاوه بر این که به نظر یکدیگر جذابترند بلکه رابطه جنسی رضایت بخش تری را تجربه کرده و ازدواجشان پایدارتر بوده و باروری بسیار بهتری خواهند داشت.

احتمالاً بپسندید: ورزش مخصوص ژاپنی ها برای پیر نشدن و جلوگیری از میگیرن و آلزایمر!

جذابیت جنسی

گاهی زیبایی همه چیز نیست

برخی افراد هستند که در ظاهرشان زیبایی یا خوش تیپی دیده نمی شود ولی ویژگی خاصی دارند که باعث نفوذ در دیگران می شود. حتما برایتان پیش آمده که در نگاه اول از کسی خوشتان نیامده است ولی با کمی معاشرت مانند یک آهنربا شما را به سمت خودش جذب می کند ، این ویژگی ها ممکن است طرز صحبت کردن ، خندیدن ، حس شوخ طبعی ، مهربانی یا حس حمایت و همدلی ای باشد که فرد به شما منتقل می کند.

جذابیت جنسی، برخی ویژگی های شخصیتی بدون نیاز به جذابیت ظاهری باعث ایجاد جذابیت جنسی در فرد می شود که البته بعد از کمی معاشرت خودشان را نمایان می کنند.

احتمالاً بپسندید: لاغری آسان با رژیم تخم مرغ: ۳ کیلو کاهش وزن در ۳ روز

زنان برخی روزها جذاب ترند

چند روز در ماه وجود دارد که زنان از نظر ظاهری جذابیت بیشتری برای مردان پیدا میکنند. در این روزها مردان بیشتر به سمت زن جذب می شوند. بله درست است روزی که شما تخمک گذاری دارید و یکی دو روز قبل و بعد از آن که بدنتان توانایی باروری دارد نسبت به همیشه زیباتر و جذاب تر می شوید و بویی نامحسوس از بدنتان به مشام مردان می رسد که درست مثل فرمون عمل کرده و باعث می شود که ناخودآگاه حس کنند به سوی شما جذب می شوند و میزان تستوسترون خونشان در عرض چند دقیقه به بالاترین حد ممکن می رسد.

جذابیت جنسی، در واقع این سیستم طبیعی بدن شما برای بقای نسل است تا در زمانی که حداکثر احتمال باروری را دارید جذابیت جنسی بالاتری داشته باشید.

احتمالاً بپسندید: چرا زن و شوهر پس از مدتی شبیه به هم می شوند + ۶ دلیل جالب که نمی دانستید!

ویژگی های فیزیکی برای جذابیت جنسی

جاذبه جنسی برای زنان داشتن شکم تخت ، موهایی مواج و پوستی صاف است و برای مردان فک استخوانی ، قد بلند و عضلات برجسته.

زنان، مردانی با برجستگی گونه و چانه را می پسندد و مردان نیز زنانی با اندام انحنا دار را به زنان قلمی ترجیح می دهند.  به طور کلی اندام مناسب و شکم صاف مهم ترین عامل زیبایی ظاهری و جذابیت جنسی است.

برخی ویژگی های فیزیکی هستند که جاذبه جنسی را افزایش می دهند از جمله :

جذابیت جنسی

چهره متقارن:

جذابیت جنسی،  مردان و زنان به طور ناخودآگاه جذب کسی می شوند که چهره ای متقارن داشته باشد. در واقع این ویژگی بزرگ ترین شاخص زیبایی است.

چشم ها:

شاید بتوان گفت رنگ چشم عامل اصلی جذابیت جنسی نیست بلکه شدت حلقه لیمبال یا حلقه تیره دور عنبیه این ویژگی را تعیین می کند و هر چه تیره تر باشد ما چشم را جذاب تر می بینیم.

قد و عضلات:

جذابیت جنسی، قد بلند و عضلات خوش فرم باعث ایجاد جذابیت جنسی می شود. در مراحل اولیه تکامل انسان ، قدرت کلید بقای فرد و خانواده بوده است و همچنان این ویژگی برای ما جذابیت دارد. مردان بلند قدتر و توپر به زنان احساس امنیت و حفاظت بیشتری می دهند.

عرض باسن:

عرض باسن در زنان نشان دهنده باروری آن ها است و همچنان یکی از مهم ترین ویژگی ها جذابیت جنسی برای زنان محسوب می شود. درواقع این ویژگی با عرض استخوان لگن سنجیده می شود نه با برجستگی پشت باسن که امروزه با انواع پروتز برجسته می شوند. هر چه عرض استخوان لگن یک زن بیشتر باشد نشان دهنده توانایی زایمان راحت تر و توان باروری بیشتر و داشتن میل جنسی بالاتر است.

بیشتر بخوانید: درمان زودانزالی با مصرف ۷ ماده غذایی شگفت انگیز به صورت روزانه!  

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 + سه =

دکمه بازگشت به بالا