;
خانواده و زناشوییزندگی

ترک همسر: ۱۲ دلیل که چرا مرد همسرش را به خاطر زن دیگر رها می کند؟

ترک همسر: وقتی مردی بخواهد همسرش را به خاطر زن دیگر ترک کند، آغاز پایان زندگی مشترک است. این بدان معناست که مرد با زن دیگری احساس صمیمیت می کند و در حال حاضر در حال برقراری ارتباط عاطفی با او است. در این مرحله، زنگ جدایی و نابودی زندگی مشترک به صدا می آید.

با این حال اگر با دلایل و عواملی که باعث می شود، مردی همسرش را ترک کند، آشنا شوید، شاید بتوانید زندگی مشترک تان را نجات دهید. از این رو در بخش خانواد و زناشویی، برخی از علائم و عوامل هشدار دهنده  مطرح شده که نشان می دهد مرد شما می خواهد شما را به خاطر یک زن دیگر ترک کند.

بیشتشر بخوانید: جلوگیری از طلاق: ۱۰ راه قطعی برای نجات زندگی مشترک از طلاق

۳ نشانه مهمی که مردی می خواهد همسرش را ترک کند

۱.فاصله عاطفی را با شما حفظ می کند

وقتی ارتباط عاطفی بین شما و شوهرتان کم می شود، مشخص است که مشکلی پیش آمده. در چنین مواقع، شوهر تلاش می کند با بهانه آوردن که مشغول است، از شما فاصله می گیرد. وقتی حرف می زنید با شما ارتباط چشمی برقرار نمی کند یا از گفتگو با شما امتناع می کند. علاوه بر این، علایق متقابلی مشترک شما از بین می رود و او دیگر مانند سابق به آن علایق مشترک اشتیاق نشان نمی دهد و شما را برای انجام آن کارها همراهی نمی کند.

۲.او با شما مانند یک هم اتاقی رفتار می کند

ترک همسر، آیا مشکوک هستید که شوهرتان زن دیگری را می بیند؟ آیا سؤالی دارید مانند، آیا او واقعا زن دیگر را دوست دارد؟ یکی از راه هایی که می توانید این موضوع را تأیید کنید، نحوه رفتار او با شما در خانه است. اگر او مدام از برقراری رابطه جنسی اجتناب می کند یا به سختی با شما رابطه جنسی برقرار می کند، مطمئن باشید که آن را از زن دیگری دریافت می کند.

۳.زمان کمتری را با شما می گذراند

ترک همسر، وقتی شوهرتان عاشق زن دیگری باشد، زمان کمتری را با شما می‌گذراند. زنان به راحتی متوجه می شوند که مردی در حال  وقت گذرانی با زن دیگری است به خصوص اگر قبلا با هم صمیمی بوده اید و حالا از او از شما فاصله گرفته است.

بیشتشر بخوانید: نشانه های زن آزارگر: ۹ نشانه زن آزارگر که باید از او دوری کنید!

۱۲ دلیل که چرا مردی همسرش را ترک می کند

۱.خیانت

یکی از دلایل رایجی که مرد همسرش را به خاطر زن دیگری رها می کند، خیانت است. مردان تحمل خیانت را ندارند و نمی توانند با خیانت همسرش کنار بیاید. از این رو اگر مردی متوجه شود که به او خیانت شده، هرگز در آن رابطه باقی نمی ماند و همسرش را برای همیشه ترک می کند.

ترک همسر

۲.از نظر جنسی سازگار نیست

ترک همسر، رابطه جنسی جنبه جدایی ناپذیر یک رابطه است و وقتی مردی همسرش را به خاطر زن دیگری ترک می کند، ممکن است به این دلیل باشد که از عشق ورزی لذت نمی برد. هنگامی که به لحاظ جنسی راضی نمی شوند، هر یک از شرکا از هم دور می شوند.

۳.عدم صمیمیت

گر می‌پرسید چرا مردها می‌روند و برمی‌گردند و دوباره می‌روند، ممکن است به دلیل عدم صمیمیت باشد. صمیمیت فیزیکی در زندگی بسیار مهم است و وقتی با رابطه جنسی خوب تکمیل شود، زندگی مشترک را حفظ می کند. وقتی مردی از نزدیکی فیزیکی با همسرش اجتناب می کند، این احتمال وجود دارد که او را ترک کند.

۴.کاهش جذابیت به همسرش

یکی از دلایلی که مردی همسرش را ترک می کند این است که دیگر جذب او نمی شود. وقتی مردی دیگر مجذوب همسرش نمی شود، زن متوجه این موضوع می شود و این یک سیگنال قوی است که او در حال دیدن زن دیگری است.

بیشتشر بخوانید: تفاوت های زن و مرد: ۷ تفاوت بزرگ بین زن و شوهر که حتما باید بدانید!

۵.کسالت

اگر بپرسید چرا مردان متاهل به زنان دیگر جذب می شوند، برخی به شما خواهند گفت که از شما خسته شده اند. هیچ یک از زوجین نباید به طور مستقل مقصر شناخته شوند. زیرا این وظیفه هر دو طرف است که برای هیجان بخشیدن به رابطه خود تلاش کنند. اگر تلاش مشترک صورت نگیرد زندگی مشترک شما خسته کننده و تکراری می شود و در نهایت ممکن است زنگ جدایی و ترک رابطه به صدا آید.

۶.عدم ثبات عاطفی

ترک همسر، داشتن ثبات عاطفی در زندگی مشترک بسیار مهم است. اگر مثل ابر بهاری باشید و گاهی بسیار هیجان زده و با محبت و گاهی مثل یک تکه یخ سرد و بی روح باشید، زندگی مشترک دوامی نمی کند. مردان گاهی به خاطر عدم ثبات عاطفی علاقه خود را به همسرش از دست می دهد و ممکن است رابطه را ترک کند.

۷.اگر سعی کند او را تغییر دهد

یکی از دلایل رایج این است که همسر بیش از حد قضاوت کننده و مطالبه گر است. از این رو، مرد به این تصور می رسد همسرش می خواهد او را تغییر دهد و او أصلا از این مساله خوشش نمی آید و تلاش می کند از این رابطه خارج شود.

۸.ناتوان از تحمل فشار عشق

یکی از دلایل ترک رابطه این است که مردان نمی توانند فشار ناشی از عشق را تحمل کنند. برخی از زنان عاشق حس وسواسی و مالکیتی دارند و به طرف مقابل فشار می آورند. اگر زن این رفتار را ادامه دهد ممکن است مرد او را ترک کند.

ترک همسر

۹.عدم احترام

اگر تعجب می کنید که چه چیزی باعث می شود یک مرد همسرش را به خاطر زن دیگری رها کند، یکی از دلایل آن عدم احترام است. زندگی مشترک بدون احترام نمی تواند در دراز مدت دوام بیاورد. هیچ مردی تحمل بی احترامی را ندارد و اگر زن همیشه رفتار نامحترمانه با همسرش داشته باشد، مرد ممکن است او را ترک کند.

بیشتشر بخوانید: عوامل طلاق: ۹ دلیل ساده که باعث جدایی و طلاق می شود

۱۰.او بیش از حد موفق است

ترک همسر، یکی از دلایل دیگر برای ترک رابطه این است که همسرش بیشتر از او موفق تر است. زمانی که مردی می بیند همسرش از او موفق تر است و او مدام شکست می خورد ممکن است که روحیه خود را از دست بدهد و از همسر خود دور شود.

۱۱.او نق می زند

ترک همسر، بسیاری از مردان از زنان آزاردهنده خوششان نمی آید. به جای گوش دادن به شکایات او، ترجیح می دهند از او فاصله بگیرند. در این روند، برخی از مردان به دنبال کسب آرامش از زنان دیگری هستند که در خارج از خانه غر نمی زنند و در نهایت آنها از همسر خود فاصله می گیرند.

۱۲.شوهرش را با مردان دیگر مقایسه می کند

یکی دیگر از عواملی که باعث فاصله مرد از همسرش می شود مقایسه کردن او با مردان دیگر است. برخی از زنان، شوهران خود را با دوستان مرد، یا مردان همسایه و … مقایسه می کنند. هیچ مردی دوست ندارد با مرد دیگری مقایسه شود و اگر همسران شان این کار را به عادت تبدیل کنند، برخی از آنها به سراغ زن دیگری می روند. زنان در این دسته باید بدانند که هر فردی منحصر به فرد است و مقایسه یعنی بی احترامی به شوهر و زندگی مشترک شان است.

بیشتر بخوانید: فرار مردان: این ۷ رفتار زنان، مردان را فراری می دهد!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده − 5 =

دکمه بازگشت به بالا