;
زندگیکودک و مادر

چگونه کودکم را رئیس و مدیر تربیت کنم + ۷ توصیه طلایی

تربیت کودک مستقل و رئیس: اگر روی کودکان کارکنیم می توانیم از آنها یک فرمانده بسازیم، همه ما دوست داریم کودک رئیس داشته باشیم و فرزندمان در شجاعت و زیبایی نسبت به سایر افراد بهترین باشند والدین یا افرادی که از کودکان نگه داری می کنند می توانند آنها را آموزش دهند تا در آینده و حتی دوران کودکی به قدری مستقل باشند که توانایی رهبری گروه ها را در خود ببینند. در این بخش از کودک و مادر راه و روش این مسئله را برایتان خواهیم گفت.

بیشتر بخوانید:باهوش شدن کودک: ۷ رفتار والدین باعث می شود کودک باهوش تر و خلاق تر شود!

۷ توصیه طلایی برای تربیت کودک رئیس و مستقل

۱.مدل هوش احساسی بچه باشید

هوش احساسی چیزی است که در همه ما به صورت نامرئی است و تعیین میکند که در موقعیت های مشکل چه تصمیمی بگیریم  و چگونه اخلاق را مدیریت کنیم تا نتیجه مثبتی بگیریم. بچه ها هوش احساسی را از والدینشان می آموزند چون آنها در طول روز والدین شان را می بینند و تحت تاثیر اخلاق آن هستند.

کودکان کاملا با احساسی که دارند و با اخلاقی که از خود به نمایش می گذارید و چگونگی پاسخ احساساتتان هماهنگ هستند. هوش احساسی یکی از بزرگ ترین مرحله های رسیدن به فرماندهی است بیشتر افراد کارهایی انجام میدهند تا سطح هوش احساسی خود را بالا ببرند.

احتمالاً بپسندید: فواید دراز کشیدن بر روی زمین: با خواندن این مطلب، خوابیدن روی تخت را رها می کنی!

تربیت کودک مستقل و رئیس

۲.خود را برای چیزهایی که می خواهید آزار ندهید

تربیت کودک مستقل و رئیس، والدین خود را بسیار برای چیزهایی که می خواهند آزار می دهند چون فکر می کنند برای کودکان بهتر است. تمرکز بیش از حد روی چیزهایی که می خواهید برای کودکان مشکل ساز است، حقیقت این است که وقتی میخواهید به فرماندهی برسید وقتی روی اهداف شخصی تمرکز کنید همین موجب تصمیم گیری اشتباه آنها می شود.

شاید بپسندید: آقایان مراقب باشید: خانم‌ های ایرانی از این ۷ رفتار شما متنفرند!

۳.برای تربیت کودک خیلی تعریف و تمجید نکنید

کودکان برای ساختن اعتماد به نفس نیاز به تعریف و تمجید دارند متاسفانه تعریف و تمجید زیاد باعث بالا بردن اعتماد به نفس نمی شود کودکان نیاز دارند آنها را باور کنید این باعث می شود که در آینده رهبر و فرمانده خوبی شوند همیشه به کودکان نشان دهید که چگونه در صبر و توانایی به آنها می بالید.

بیشتر بخوانید: رفتار والدین با کودک نافرمان: با کودک خودسر و نافرمان چگونه برخورد کنیم تا عادت های منفی اش را کنار بگذارد؟

۴.به آنها اجازه خطر کردن و شکست را بدهید

تربیت کودک مستقل و رئیس، موفقیت در تجارت و زندگی با خطر کردن حاصل می شود وقتی والدین نگذارند فرزندان شکست بخورند خطر کردن را یاد نمیگیرند این رهبر نمی تواند خطر کند تا زمانی که تلخی شکست را بچشد شد جاده موفقیت با شکست صاف میشود وقتی مانع شکست کودکان می شوید چگونه اعتماد به نفس آنها را بالا خواهید برد کودکان نیازمند حمایت و مراقبت بعد از شکست هستند.

۵.گفتن نه را فراموش نکنید

آزاد گذاشتن کودکان راه مطمئن برای رسیدن به توانایی رهبر بودن برای کودک است. رهبر ابتدا باید توانایی به تاخیر افتادن لذایذ و سخت کوشی را داشته باشد کودکان نیاز دارند صبر خود رو بالا ببرند و باید اهداف خود را تعیین کنند و برای رسیدن به آن تلاش کنند و نه گفتن به آنها در همان لحظه موجب ناراحتی شان می شود و بعد به آن عادت می کنند.

احتمالاً بپسندید: ورزش مخصوص ژاپنی ها برای پیر نشدن و جلوگیری از میگیرن و آلزایمر!

تربیت کودک مستقل و رئیس

۶.برای تربیت کودک اجازه دهید مشکلات شان را حل کنند

تربیت کودک مستقل و رئیس، اگر همیشه والدین مشکلاتشان را حل کنند و کثیف کاری هایشان را تمیز کنند هیچ وقت فرصتی پیدا نمی کنند که بتوانند روی پای خود بایستند کودکانی که همیشه فردی را دارند که کارهایشان را انجام دهد خودکارآمدی پایینی دارند و برای رئیس شدن مناسب نیستند.

بیشتر بخوانید: فحاشی کودکان: با فحاشی و بد زبانی کودک مان چه کنیم + ۷ راهکار موثر

۷.نشان دادن انسانیت

مهم نیست که درلحظه کودکان تان چقدر تلخ و بدگمان است شما به عنوان والدین این جا هستید که الگو آینده او باشید اشتباهات گذشته را تکرار نکنید وقتی هیچ گونه اشتباه و آسیبی را به کودکان نشان ندهید آنها فکر می کنند فقط خودشان هستند که اشتباهاتی دارند کودکان باید بدانند فرمانده و رهبران لغزش ناپذیرند.

بیشتر بخوانید: رنگ چشم نوزاد: چگونه نوزاد چشم رنگی داشته باشیم؟ + ۹ حقیقت جالب

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7 + 16 =

دکمه بازگشت به بالا