;
خانواده و زناشوییزندگی

تحقیر کردن همسر: خبر نداری اما با این رفتارت همسرت تحقیر میشه!

تحقیر کردن همسر: زندگی زناشویی بر اساس اعتماد و احترام متقابل رشد می کند. اگر یکی از زوجین حس کند که با احساسات او با احترام برخورد نمی شود، در نهایت این رابطه خراب خواهد شد. این که بفهمید چه زمانی عواطف طرف مقابل تان را نادیده گرفته اید، به این راحتی ها قابل تشخیص نیست؛ اما چند نکته که در این مطلب از بخش خانواده و زناشویی آمده که اگر به آن ها دقت نکنید؛ بدون اینکه بدانید شریک زندگی تان را آزرده خاطر خواهید کرد، پس بیایید ببینیم این نکات چه چیزهایی هستند.

بیشتر بخوانید: دعوا با همسر: وقتی با همسرت دعوا می کنی، این چیزها رو جدی نگیر!

۱.او را مسخره می کنید

نظر دادن بیش از حد در مورد وزن همسرتان یا اظهارات تمسخر آمیز در مورد کار او کم‌کم به یک رفتار توهین آمیز تبدیل می شود. اظهار نظر های جزئی، حتی به شوخی می تواند رابطه تان را خراب کند. این کار نه تنها جوی منفی در زندگی مشترک شما حاکم می کند، بلکه می تواند به اعتماد بین تان هم آسیب بزند و شما را از هم دور کند.

احتمالاً بپسندید: پس انداز کردن پول با ۱۰ روش ساده و خیلی موثر!

۲.شما وظایف همسرتان را انجام می دهید

در یک رابطه سالم، زوج ‌ها کار را تقسیم می ‌کنند و هر دو طرف مسئولیت‌های شان را بر عهده می ‌گیرند. وقتی به هر دلیلی تصمیم می ‌گیرید که چون همسرتان نمی ‌تواند از عهده برخی مسئولیت‌ ها بر بیاید خودتان آن‌ ها را انجام بدهید، یکدیگر را بد عادت خواهید کرد. این کار می‌ تواند نشان‌ دهنده نداشتن اعتماد به توانایی‌ های طرف مقابل باشد و همین هم اختلاف ایجاد خواهد کرد.

احتمالاً بپسندید: چرا همه از من بدشون میاد + ۱۶ دلیل جالب که نمی دانستی!

تحقیر کردن همسر

۳.بین صحبت های او می پرید

تحقیر کردن همسر، ممکن است؛ حس کنید که لازمِ هر وقت چیزی به ذهن تان رسید؛ آن را به زبان بیاورید. اما وقتی همسرتان در حال صحبت کردن است، اگر شما وسط حرفش بپرید، این حس به وجود می آید که واقعا به حرف های او گوش نمی‌ دهید و چیزی که او با شما در میان می گذارد؛ برای تان اهمیتی ندارد و همین هم به مرور؛ باعث ایجاد بی میلی برای صحبت با شما خواهد شد.

۴.مشکل او را حل می کنید

وقتی همسرتان با مشکلی به سراغتان می آید، شاید فقط می خواهد با شما درد دل کند. اما اگر شروع به ارائه راه حل و پیشنهاد کنید، نشان می دهد که به احساساتِ او توجهی ندارید و توانایی هایش برای حل مشکل را دست کم گرفته اید. در عوض، بعد از این که همسرتان مشکلی را با شما در میان گذاشت، از او بپرسید که چه خواسته ای دارد و همان کار را برایش انجام بدهید.

برایتان جالب خواهد بود: شریک زندگی تان را مقدم بر والدین و فرزندان تان بدانید + ۱۲ دلیل منطقی!

تحقیر کردن همسر

۵.شما جایگاه پدری یا مادری اش را زیر سؤال می برید

تحقیر کردن همسر، تحقیر همسرتان در جایگاه والدین، باعث می شود تا او احساس کند که شما دو نفر در مورد پرورش فرزندتان همسو و هم نظر نیستید و فرزندان تان هم سر درگم می شوند؛ مثلا اگر سر مسئله زمان خواب کودک روی حرف همسرتان حرف بزنید و او را جلوی بچه ها کوچک کنید، باعث می شود که آن ها هم از او حساب نبرند. بهتر است در مورد انتظارات و قوانین خانه با هم به توافق برسید.

احتمالا بپسندید: مرد دوزنه و کلاهبرداری از نامزد پولدارش + جشنی که به جهنم تبدیل شد

۶.شما علایق خود را در اولویت قرار می دهید

تحقیر کردن همسر، اگر شما و همسرتان علایق متفاوتی دارید؛ اما همیشه هر کاری که خودتان دوست دارید را انجام می دهید، نشان دهنده توجه نکردن به احساسات او است. نه تنها به همسر خود نشان بدهید که علایقِ او مهم هستند، بلکه به این فکر کنید که چه طور فرصتی به وجود بیاورید تا او هم کارهایی که دوست دارد را انجام بدهد.

احتمالاً بپسندید: عادت های مثبت زندگی: ۹ عادت جالبی که زندگی شما را زیر و رو می کند!

 

 

 

 

 

بیشتر بخوانید

شاید بپسندید: عشق مردان مغرور: ۱۰ نشانه عاشق شدن مردان مغرور!

ماه تولد همسر: ماه تولد همسرت رو بگو تا بگم عاشق چه غذاییه!

بیشتر بخوانید: وظیفه زن نسبت به شوهر: هر زنی باید این کارها را برای شوهرش انجام دهد!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نه + 17 =

دکمه بازگشت به بالا