;
دنیای مدگوناگون

پوشیدن کفش پاشنه بلند خوبه یا بد + ۶ نکته جالبی که نمی دانستید!

پوشیدن کفش پاشنه بلند خوبه یا بد: همان طور که اکثر زنان در طول تاریخ فهمیده اند، مد های دوست داشتنی اغلب کمی راحتی را از ما می گیرد. از لباس ها و گن های بسیار تنگ و چسبان گرفته، تا کفش های پاشنه بلند. زیبا به نظر آمدن، گاهی به قیمت بسیار سنگینی برایمان تمام می شود. کفش های پاشنه بلند انگشتان پا را بهم می چسباند و به سمت پایین می کشاند و گاهی موجب فرو رفتن ناخن در پا می شود. در هر حال لزومی ندارد که کفش های دوست داشتنی پاشنه بلندتان را دور بیاندازید، و (خوشبختانه) راهکارهای زیر تا حدودی مشکل تان را حل خواهد کرد.

احتمالاً بپسندید: پیر و سن بالا: ۱۲ اشتباه در استایل شما که پیر و سن بالا نشان تان می دهد!!

خانم هایی که کفش پاشنه بلند می پوشند در حقیقت تنها زمانی دچار مشکل خواهند شد که تصمیم به پوشیدن کفش تخت بگیرند. تاندون آشیل آن ها هنگام راه رفتن با کفش تخت به شدت کشیده می شود و احساس ناخوشایندی را در پا ایجاد می کند.

پژوهشگران پوشیدن کفش پاشنه بلند را آن قدر مضر نمی دانند، اما توصیه می کنند که دوستداران این مدل کفش برای پیشگیری از پا درد به تمرین های کششی بپردازند. با بخش دنیای مد چشمک همراه باشید.

بیشتر بخوانید: قشنگ ترین مدل های کفش مجلسی گل گلی زنانه!

پوشیدن کفش پاشنه بلند خوبه یا بد

احتمالاً بپسندید: واسه جوون موندن پوست صورتت این نسخه طلایی رو امتحان کن!

۱.نگذارید پاهای تان پینه ببندد

تحقیقات جدید نشان می دهد که 80% خانم ها مشکلاتی در ناحیه پا دارند که 15% شان مربوط به پینه بستن است. تغییر شکل (دردناک) مفاصل در ناحیه انگشت شست پا اکثر اوقات ژنتیکی است اما می تواند با پوشیدن کفش های پاشنه بلند بسیار تنگ بدتر شود؛ زیرا به اطراف انگشت فشار زیادی وارد می کند. بنابراین سعی کنید که کفش هایی متناسب با اندازه پاهایتان بپوشید.

پوشیدن کفش پاشنه بلند خوبه یا بد، حتی اگر کفش، عامل اصلی پینه بستن نباشد، تا حد قابل توجهی می تواند مشکل را وخیم تر کند. پس اگر متوجه شدید کفشتان انگشت ها را بهم می فشارد از پوشیدن آن خودداری کرده و کفش هایی انتخاب کنید که انگشتان پا براحتی در آن جابه جا شود. بهترین ارتفاع پاشنه برای حفظ راحتی، حدود 4 سانتی متر است.

شاید بپسندید: انتخاب کفش عروس: ۱۲ نکته مهم درباره انتخاب کفش عروس که کسی به شما نمی گوید!

پوشیدن کفش پاشنه بلند خوبه یا بد

۲.استفاده از پاشنه بلندهای «پشت باز» را محدودتر کنید

برای ما خانم ها به تجربه ثابت شده است که انواع کفش های پاشنه بلند، تاثیرات و عوارض یکسانی ندارند. پاشنه بلند های «پشت باز»، و یا آن هایی که در ناحیه قوزک پا «بنددار» هستند، آسیب بیشتری به پا می رسانند و دلیل آن ایجاد فشار بیشتر به پنجه پا در حین حرکت است. بنابراین به شما توصیه می کنیم از اینگونه کفش ها کمتر استفاده کنید.

احتمالاً بپسندید: دستور تهیه ماسک های طبیعی + اسرار زیبایی زنان کشورهای مختلف

۳.در خرید کفش، حضور شخص الزامی است

پوشیدن کفش پاشنه بلند خوبه یا بد، هرگز کفش و بخصوص کفش های پاشنه بلند را بصورت آنلاین یا بدون امتحان کردن آن در فروشگاه خریداری نکنید.

احتمالا بپسندید: عوارض دکلره کردن مو: ۶ عارضه دکلره کردن مو که جدی تر از تصور شماست!

۴.از پاشنه دار هایی با ارتفاع مختلف استفاده کنید

سعی کنید کفش پاشنه بلندتان را تمام طول روز، و هر روز نپوشید. آن را مرتبا تغییر دهید. مثلا یک روز کفش پاشنه بلند بپوشید، فردایش پاشنه تخت بپوشید و روز بعدی کفشی با پاشنه متوسط بپوشید. در این صورت علاوه بر اینکه عوارض کفش و درد پا را کم می کنید، می توانید همگام با مد پیش رفته و به ظاهر خود، تنوع بدهید.

بیشتر بخوانید: یک ماه قبل از عروسیت، حتما این کارها رو انجام بده!

۵.حرکات کششی در ناحیه ساق پا انجام دهید

پوشیدن کفش پاشنه بلند خوبه یا بد، این تمرین می تواند عوارض کفش پاشنه بلند (که موجب کوتاه شدن ماهیچه و ایجاد درد می شود) را تا حدودی کم کند:

رو به دیوار بایستید و پاهایتان را به اندازه عرض شانه باز کنید. زانوها را کمی خم کنید، یک پایتان را به اندازه یک قدم جلوتر بگذارید و دستان را به دیوار تکیه دهید. پای جلو را خم کرده و پای عقبی را صاف نگه دارید. کف هر دو پایتان باید روی زمین باشد. به سمت دیوار خم شوید، بطوریکه در ماهیچه های ساق و پاشنه پا کشیدگی را احساس کنید. اندکی حالت خود را حفظ کرده و سپس به حالت نخست باز گردید. سعی کنید این تمرین را هر روز انجام دهید، بخصوص بعد از روزی که پاشنه بلند می پوشید.

بیشتر بخوانید: 20 مهمترین کاربرد وازلین برای زیبایی و سلامت که احتمالاً از آن بی خبرید!

پوشیدن کفش پاشنه بلند خوبه یا بد

احتمالاً بپسندید: راز زیبایی زنان کشورهای مختلف از روسیه تا چین+ دستور العمل تهیه ماسک های زیبایی

۶.یک جفت کفش پاشنه تخت به همراه خود داشته باشید

پوشیدن کفش پاشنه بلند خوبه یا بد، همه ما این شرایط را تجربه کرده ایم که با کفش مورد علاقه مان از خانه خارج شویم و بعد از ساعاتی درد را احساس کنیم. بنابراین به همراه داشتن کفش تخت (بخصوص اگر به جشن عروسی می روید)، به شما این امکان را می دهد که در طول زمان پذیرایی و شام بتوانید کمی به پاهایتان استراحت دهید. و به همین ترتیب، وقتی با دوستانتان به گردش می روید به همراه داشتن کفش تخت، به شما این امکان را می دهد که در طول زمان رفتن و برگشتن کمی از فشار کفش پاشنه بلند را کاهش دهید.

شاید بپسندید: جذاب ترین و زیباترین زنان جهان، اهل کدام کشورند!؟ + تصاویر

 

 

 

برایتان جالب خواهد بود

بیشتر بخوانید: بهترین رنگ برای آشپزخانه از منظر روانشناسی چیست +تصاویر

احتمالاًبپسندید: اگه با موی خیس می خوابی منتظر این ۹ اتفاق وحشتناک باش!

بیشتر بخوانید: شیک ترین مدل های پرده صورتی زیبا و جذاب!

چگونه یک داماد جذاب و باکلاس باشم + ۱۶ نکته خواندنی!

شاید بپسندید: معجزه ای به نام روغن کرچک برای پوست و زیبایی!

بیشتر بخوانید: آرایش شاین: ۸ مرحله برای انجام آرایش شاین حرفه ای!

احتمالاً بپسندید: طراحی چهره زیباترین ورزشکاران زن با کمک هوش مصنوعی + تصاویر

 بخوانید: رفع تیرگی زیر چشم ها با ۶ تکنیک آرایشی

بیشتر بخوانید: محبوب ترین و جذاب ترین رژ لب کم رنگ !

احتمالاً بپسندید: جوانسازی پوست دست با ۸ روش خانگی شگفت انگیز! 

نوشته های مشابه

3 دیدگاه

  1. ممنون نکته آخر که گفته شده کفش پاشنه تخت هم همراه داشته باشیم جالب بود👌
    مثل خود من که غالبا عادت به پوشیدن کفش پاشنه بلند دارم ولی موقع رانندگی ام کفش پاشنه تخت ام رو میپوشم که کار کردن با پدال های ماشینم برام راحت تر باشه

  2. دقیقا 👌
    مثل من که غالبا عادت به پوشیدن کفش پاشنه بلند دارم ولی موقع رانندگی ام کفش پاشنه تخت ام رو میپوشم که کار کردن با پدال های ماشینم برام راحت تر باشه احساس میکنم اینطوری مسلط تر میشم 😊😊😊

  3. سلام من شماروخیلی جاهادیدم نرگس خانم ماشاالاهمه جا هستین!!منظورم تومجازی هست😁

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 3 =

دکمه بازگشت به بالا