;
فرهنگ و هنر

بازیگر نقش کودکی آخناتون سریال یوسف پیامبر در 32 سالگی چه شکلی شده+عکس و بیوگرافی

یونس غزالی: بازپخش سریال یوسف پیامبر و دوباره دیده شدن برخی نقش ها که آن زمان هم برای مخاطب جذابیت داشت، دلیلی شده تا مشتاق به دیدن چهره بازیگرانی شویم که در این فیلم نقش کودک را برعهده داشتند و حالا جزو بازیگران جوان هستند؛ مثل بازیگر نقش نقش کودکی آخناتون که چهره فعلی این بازیگر را در بخش فرهنگ و هنر در بخش فیلم و سریال مجله خبری چشمک مشاهده می کنید.

شاید بپسندید: همسر و فرزندان واقعی بازیگر نقش ممیسابو در سریال یوسف پیامبر+عکس و بیوگرافی

آخناتون

آخناتون (‎/ˌækəˈnɑːtən/‎) (به‌معنای کسی که برای آتون سودمند است) که ابتدا با نام امن‌هوتپ چهارم (به‌معنای آمون خرسند است) بر تخت نشست، از فرعون‌های دودمان هجدهم مصر باستان بود که به مدت ۱۳ سال بر این سرزمین حکومت کرد. دوران اخناتون با اصلاحات دینی وی به یادآورده می‌شود؛ او دین و رسم نیاکان خود در چندخدایی را رها کرد و به پرستش دین جدیدی به مرکزیت خدای خورشید، آتون، روی آورد. آتون‌گرایی با اصطلاحاتی نظیر تک‌پرستی، یک‌ازچندپرستی و یکتاپرستی توصیف شده‌است.

اخناتون تلاش کرد تا دین جدیدی که متمرکز بر پرستش آتون، ایزد خورشید بود، را در مصر رواج دهد اما به موفقیت چندانی دست پیدا نکرد و مورد پذیرش عمومی قرار نگرفت. پس از مرگش، یادبودها و تندیس‌های او را نابود و نامش را از فهرست فراعنه پاک کردند. دین پیشین جایگاه خود را مجدداً به دست آورد و فرعون‌هایی که با فاصله چند سال از مرگ اخناتون به قدرت رسیدند و رابطه خونی مشخصی با سلسله هجدهم نداشتند، از اخناتون در نوشته‌هایشان با نام دشمن و آن مجرم یاد می‌کردند.

شاید بپسندید: بازیگر نقش کودکی حضرت یوسف الان چه شکلی شده و چیکار می کنه+ عکس و بیوگرافی

یونس غزالی بازیگر نقش کودکی آخناتون

شاید بپسندید: سحر جعفری‌ جوزانی در کنار پدرش با تغییر عجیب چهره در آستانه 45 سالگی+بیوگرافی و عکس

با نابودی میراث اخناتون، این فرعون به فراموشی سپرده شد؛ تا اینکه در قرن نوزدهم، پایگاه باستان‌شناسی اخناتون در شهر عمارنه کشف شد. یک مومیایی نیز در گور موسوم به KV55 پیدا شد که به نظر می‌رسد متعلق به او باشد؛ در واقع آزمایش دی‌ان‌ای تأیید می‌کند که مومیایی متعلق به پدر توت‌عنخ‌آمون است،اما برخی وجود رابطه پدر و پسری بین اخناتون و توت‌عنخ‌آمون را زیر سؤال برده‌اند.

آخناتون و همسرش نفرتیتی از جمله مصریان باستانی‌ای هستند که مورد توجه باستان‌شناسان و تاریخ‌نگاران معاصر قرار دارند؛ این علاقه از سه مسئله سرچشمه می‌گیرد: نخست رابطه آن‌ها با توت‌عنخ‌آمون (گرچه نفرتیتی مادر توت‌عنخ‌آمون نبود)، دوم آثار هنری به با کیفیتی که از دوران اخناتون پیدا شده‌اند و سوم دینی که توسط او ایجاد شد.

بیشتر بخوانید: استایل متفاوت بازیگر نقش شیرین در سریال نون خ + عکس و بیوگرافی

بیوگرافی یونس غزالی

بازیگر نقش کودکی آخناتون، یونس غزالی برادر عباس غزالی بود که بیشتر او را با بازی در سریال وضعیت سفید می شناسند و شاید کمتر کسی بداند، بازیگری که کاراکتر مثبت دوران کودکی پادشاه یوسف پیامبر را برعهده داشت، یونس غزالی بوده.

یونس غزالی بازیگر، در تاریخ 26 شهریور سال 1370 در تهران متولد شد. یونس غزالی برادر عباس غزالی بازیگر، از همان دوران کودکی علاقه خود به هنر بازیگری‌ را در کنار خانواده و همراه برادر بزرگ‌ترش عباس، آغاز کرد و در چند تله‌فیلم به نقش آفرینی پرداخت.

شاید بپسندید: فهیمه معمولی به همراه همسر واقعی اش بیرون سریال پایتخت +عکس و بیوگرافی

یونس غزالی

به عنوان نقطه شروع شهرت، یونس غزالی در سال 1386 و با بازی در فیلم در میان ابرها و حضور در کنار الناز شاکردوست، استعدادش را نشان داد و بعدتر به عنوان بازیگر نقش امیرمحمد در وضعیت سفید خوش درخشید و معروف شد که در این سریال هم با برادرش عباس همراه بود.

شاید بپسندید: عکس های جدید بازیگر نقش یانگوم در سن 52 سالگی | تغییر نکرده که هیچ، جوانتر و زیباتر شده!

سریال یوسف پیامبر

یوسف پیامبر مجموعهٔ تلویزیونی ایرانی بر پایهٔ داستان زندگی یوسف مطابق با روایت قرآن و منابع اسلامی، به نویسندگی و کارگردانی فرج‌الله سلحشور است که در ۴۵ قسمت از ۷ تیر ۱۳۸۷ تا ۱۱ اردیبهشت ۱۳۸۸ از شبکه یک سیما پخش شد. این مجموعه در سال‌های بعد نیز بارها از شبکه آی فیلم بازپخش شده است. از جمله بازیگران این مجموعه، مصطفی زمانی، کتایون ریاحی، محمود پاک‌نیت و جعفر دهقان هستند.

داستان این سریال از این قرار است که زمانی که یعقوب، مردمان بنی‌اسرائیل را به یکتاپرستی خوانده و از پرستش خدایان مختلف انذار می‌دهد؛ خدا، پیامبر بعدی را در نسل او قرار داده و یوسف را به وی عطا می‌کند که چهره‌ زیبایی دارد. یوسف در کودکی رؤیایی می‌بیند که در آن خورشید، ماه و ۱۱ ستاره برای او به سجده می‌افتند. یعقوب که این رؤیا را می‌شنود به او توصیه می‌کند تا آن را از برادران خود پنهان کند.

پس از چندی، برادران یوسف که به علاقهٔ پدرشان نسبت به یوسف حسودی می‌کردند، او را به چاه می‌اندازند و در حضور یعقوب مدعی می‌شوند که یوسف را گرگ خورده است و پیراهن خونی جعلی را به یعقوب نشان می‌دهند. پس از مدتی کاروانی او را از چاه درآورده و به عزیز مصر، پوتیفار، می‌فروشند و پوتیفار او را به عنوان غلام به همسرش زلیخا هدیه می‌دهد.

شاید بپسندید: عکس هایی عجیب از زنده یاد خسرو شکیبایی+عکس و بیوگرافی

زلیخا شیفته یوسف می‌شود و زمانیکه زلیخا از او خواست با او وارد بستر شود یوسف فرار کرد. پوتیفار فرا می‌رسد و تمام تقصیرات گردن یوسف می‌افتد و یوسف به زندان می‌رود و هشت سال آنجا می‌ماند؛ اما به واسطهٔ یکی از دوستان خود در زندان که مدت‌ها پیش آزاد شده و به پادشاه مصر آمنهوتب خدمت می‌کند به کمک علم تعبیر خواب، خوابِ فرمانروا را تعبیر کرده و با خِرَد خود به یکی از نزدیکان به فرمانروا تبدیل شده و پس از مرگ پوتیفار عزیز مصر می‌شود.

سرانجام پس از سال‌ها دوری، یوسف طی یک معجزه زلیخای پیر را به زلیخای جوان و زیبا تبدیل و با او ازدواج می‌کند؛ و بالاخره پس از سی و چند سال دوری، پدرش را پیدا کرده و او را با خود به مصر می‌برد.

بیشتر بخوانید: بازیگر نقش کودکی دونگی در آستانه 25 سالگی اش بازیگر معروفی شده+عکس و بیوگرافی

تصاویر یونس غزالی

 

احتمالا بپسندید: بابا پنجعلی سریال پایتخت به همراه دختر و همسر جوانش+عکس و بیوگرافی

شاید بپسندید: سرنوشت بازیگران سریال اوشین بعد از 40 سال+عکس

احتمالا بپسندید: نوزاد بازیگر سریال دردسرهای عظیم چه خانم خوشکلی شده +عکس و بیوگرافی

بیشتر بخوانید: خلاصه داستان و عکس های بازیگران اصلی سریال جومونگ 3+عکس

احتمالا بپسندید: بیوگرافی ایرینا شایک مدل معروف روسی و همسر سابق کریستیانو رونالدو+عکس و بیوگرافی

یونس غزالی

شاید بپسندید: سریال شوگان Shōgun | مینی سریالی که شما را مبهوت زیبایی خود خواهد کرد!

بیشتر بخوانید: برادر هوتن شکیبا در سریال لیسانسیه ها برا خودش مردی شده و میخاد ویلا بخره+عکس و بیوگرافی

 

 

 

 

برایتان جالب خواهد بود

احتمالا بپسندید: طراحی شخصیت انیمه ای هر کشور با توجه به خصوصیات آن کشورها+ عکس های بخش اول

بیشتر بخوانید: مجید سریال دنیای شیرین دریا در 33 سالگی اش+ عکس های جدید

احتمالا بپسندید: همسر و فرزند واقعی ارسطو عاملِ سریال پایتخت+عکس و بیوگرافی

شاید بپسندید: بازیگر دکتر جکول شب های برره به همراه خانواده اش+به اصغر حیدری نمی خورد همچین پسر و دختری داشته باشه!

شاید بپسندید: دختر کوچولوی تبلیغ داروگر بعد ۳۰ سال+عکس

بیشتر بخوانید: بازیگران فوت شده سریال پدرسالار + عکس و بیوگرافی

نوشته های مشابه

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 − 7 =

دکمه بازگشت به بالا