;
فرهنگ و هنر

10 قوی ترین پرنسس های دیزنی به ترتیب چه کسانی هستند !؟ + تصاویر

قوی ترین پرنسس های دیزنی: شاید هر کدام از ما در دوران کودکی با دیدن فیلم های مختلف و ضعفی که ممکن است در شخصیت های کارتونی دیده می شد، ناراحت و عصبانی می شدیم. مجمموعه کارتون های دیزنی از جمله کارتون هایی ایت که همگی با آن آشنا هستیم. اما ممکن است گاهی با دیدن اعمال و رفتارهای قهرمانان فیلم کمی تا مقداری عصبانی شدیم. در این مطلب از سری مطالب فرهنگ و هنر مجله خبری چشمک شما می توانید قوی ترین پرنسس های دیزنی را از نگاه مختلف بشناسید. با ما همراه باشید.

احتمالاً بپسندید:طراحی شخصیت های کارتونی به صورت انسان + تصاویر

قوی ترین پرنسس های دیزنی

اولین انیمیشن دیزنی که اولین پرنسس را تقدیم مخاطبان کرد، دختری کم‌رو و باوقار به نام سفیدبرفی بود که ترجیح می‌داد وسط جنگل زندگی کند تا با نامادری خبیثش. کم پیش می‌آید پرنسس‌های دیزنی دوشیزه‌های درمانده باشند، حتی در قصه‌هایی که پرنسس‌ها قدرت چندان قابل توجهی ندارند. اما واقعیت این است که در روایات دیزنی بسیاری از پرنسس‌ها مجبور شده‌اند پتانسیل واقعی خود را سرکوب کنند تا شاهزاده‌هایشان بدرخشند. به همین خاطر پرنسس قدرتمند دیزنی پدیده‌ای مدرن‌تر است.

بیشتر بخوانید: طراحی پرنسس های دیزنی با چهره هنرمندان مشهور + تصاویر

قوی ترین پرنسس های دیزنی

بنابراین این نگاه باستانی که زن لزوماً نباید قدرتمند باشد، دیگر در چند دهه‌ اخیر تا حد زیادی تغییر کرده و تقریباً از بین رفته است. شاید باید از جنبش‌های مدافع حقوق زنان از این بابت تشکر کرد. حالا دیگر بیشتر با پرنسس‌های مستقلی طرفیم که قهرمان شجاع و قوی قصه هستند. قدرت ذاتی که در پرنسس‌های دیزنی وجود دارد مخاطبان زیادی را از نسل‌های گوناگون تحت تأثیر قرار داده است ولی بعضی از آنها از سایرین قوی‌ترند.

احتمالاً بپسندید: رسوم عجیب خواستگاری: آداب خواستگاری در کشورهای مختلف چگونه است!؟

زیبای خفته در برابر طلسم جادوگر شرور

آورورا پرنسس «زیبای خفته» وقتی پری‌ها مسئولیت مراقبت از او را برعهده می‌گیرند تا او را از طلسم جادوگر شرور در امان نگه دارند، تبدیل به بریار رز می‌شود. او نسبتاً کمرو به نظر می‌آید اما ساکت بودنش را نباید به حساب ضعفش گذاشت.

برایتان جالب خواهد بود: داستان غمناک ملک زاده خانم همسر امیرکبیر+ پس از امیر کبیر چه بر سر او آوردند!

زیبای خفته در برابر طلسم جادوگر شرور 

آورورا با شوریدن در برابر «خاله‌هایش» و مجبور کردن آنها به افشای هویت سلطنتی او قدرتش را به رخ می‌کشد. آورورا برای مدت کوتاهی پیش از لمس کردن دوک نخ‌ریسی و رفتن به خوابی بی‌رؤیا وجهه‌ای از عمق عاملیت و قدرت خود را نشان می‌دهد. البته پیش از آنکه طلسم شیطانی از او قدرتمندتر عمل کند.

شاید بپسندید: عجایب جالب تایلند: چیزهای عجیب و تا حدی شگفت‌انگیز که فقط در تایلند وجود دارد!

سیندرلا جلوتر از زمانه‌ خود

سیندرلا در خانه‌ی پدری‌‌اش از سوی نامادری خبیث و دختران خبیث‌ترش دائم مورد شدیدترین ظلم‌ها واقع می‌شود. اما او اجازه نمی‌دهد این ظلم او را از پای درآورد و به ورطه‌ی نومیدی و بدبختی بکشاند. بلکه برعکس سیندرلا با هر روز زندگی مثل شروعی دوباره برخورد می‌کند، بارقه‌ای از امید که او را در آن شرایط تاریک و غم‌انگیز که از کنترلش خارج است، گرم و زنده نگه دارد.

شاید بپسندید: طراحی پرنسس های دیزنی با چهره هنرمندان معروف + تصاویر

سیندرلا جلوتر از زمانه‌ خود

بیشتر بخوانید: ساعت ۳ هزار یورویی خانم بازیگر + عکس

یکی از ویژگی‌های شاخص سیندرلا استقلال اوست. با تمام شرایط پیچیده و مقررات سفت و سختی که برایش وجود دارد موفق می‌شود از چشمان همیشه مزاحم نامادری فرار کند و به کمک فرشته‌ی مهربان و موش‌های باوفا به مهمانی پسر حاکم برود، و آنجا با پسر حاکم این شاهزاده‌ی جذاب قصه‌ها ملاقات کند و بعد هم بی سر و صدا به خانه برگردد، بی آنکه آب از آب تکان بخورد و کسی بویی ببرد. این ویژگی واقعاً قابل ستایش است.

احتمالاً بپسندید: طراحی آرایش و لباس عروس در کشورهای مختلف با کمک هوش مصنوعی+ بخش سوم

شجاعت بل، دیو را تغییر می دهد

بل «دیو و دلبر» یکی از اولین پرنسس‌های دیزنی است که اهل کتاب و مطالعه است و این ویژگی را آشکارا داد می‌زند. او بی‌اندازه باهوش است و کتاب زیاد خوانده است، احتمالاً بیشتر از بخش اعظم روستایی که در آن زندگی می‌کند. در واقع این مترقی بودن بل با ماهیت محافظه‌کار روستا و ساکنانش در تضاد است.

بیشتر بخوانید: تبدیل شخصیت های کارتونی به انسان + تصاویر بخش اول

شجاعت بل، دیو را تغییر می دهد

او در خانواده‌ی سلطنتی به دنیا نیامده و هیچ علاقه‌ای هم به کسب ثروت و عناوین و القاب بی‌معنی بادآورده ندارد. شجاعت بل به اندازه‌ای دور از انتظار است که دیو را عمیقاً تحت تأثیر قرار می‌دهد و دگرگون می‌کند. اولش از منش نافرمانبر بل خوش‌اش نمی‌آید اما به مرور شیفته‌ی ثبات و صبر سرکش او می‌شود.

برایتان جالب خواهد بود: عکس واقعی امیر کبیر این تصویر است + تصویر واقعی امیر کبیر

آریل مانند پدرش قوی و شجاع است

آریل بیشتر از آستانه‌ تحمل پدرش ماجراجو است. پادشاه تریتون از دخترانش انتظار دادرد در اندازه‌ی شأن و جایگاه خود رفتار کنند و نروند در آب‌ها پی ولگردی و خوشگذرانی. اما آریل دقیقاً همین کار را می‌کند و پدر و دختر هیچ متوجه نیستند که هر دو عین هم‌اند، تا پایان فیلم.

شاید بپسندید: بازیگر نقش بهمن در سرزمین مادری بزرگ شده چقدر تغییر کرده + بیوگرافی

قوی ترین پرنسس های دیزنی

آریل شجاعانه به لانه‌ی ارسلا می‌رود و از او می‌خواهد برای بودن با عشقش که دوپایی روی زمین است، شاهزاده اریک، به او پا بدهد. البته که صدایش را در ازای دو پا می‌دهد و این لزوماً بهترین تصمیمی نیست که برای رسیدن به محبوب می‌توان گرفت اما اگر فرض را بر این بگذاریم که عشق او بسیار بزرگ و فداکارانه است شاید در دنیای کارتون بشود از این کارش گذشت. به هر روی، با اینکه آریل گاهی می‌تواند خل‌وضع و یاغی باشد اما بدون شک جسور و شجاع است.

تیانا در تبدیل کردن رؤیاهایش به واقعیت تواناست

در «پرنسس و قورباغه» تیانا از آن دسته افرادی است که برای سنجیدن عمق رودخانه هر دو پایش را در آب فرو می‌کند. به چه معنا؟ یعنی هر آنچه را دارد در یک کار به مخاطره می‌اندازد. دوست دارد خودش برای خودش کسی باشد، نمی‌خواهد آنچه از پیش تقدیمش شده جلو رؤیابافی او را بگیرد.

قوی ترین پرنسس های دیزنی

بنابراین با اینکه در واقعیت همه چیز دارد اما دست از رؤیای رستوران داشتن برای خودش برنمی‌دارد. او اصرار دارد که خودش با زور بازوی خودش پول در آورد نه اینکه از پدرش بگیرد. تیانا به قدری قوی است که می‌تواند خودش رؤیایش را از هیچ بسازد.

احتمالاً بپسندید: تصاویر زیبا از طراحی چهره زیباترین زنان تاریخ با کمک هوش مصنوعی + بخش سوم

پوکوهانتس از حق تمام موجودات دفاع می‌کند

پوکوهانتس به جان اسمیت یکی از درس‌های پایه‌ای بوم‌شناسی را یاد داد؛ که «در هر تخته‌سنگ و درخت و هر موجودی زندگی جریان دارد، روحی هست و نامی.»

احتمالاً بپسندید: بیوگرافی افرا ساراچ اوغلو بازیگر سریال چشم چران عمارت + تصاویر جذاب

قوی ترین پرنسس های دیزنی

او چون با طبیعت زندگی کرده است می‌تواند زبان طبیعت را ترجمه کند. پوکوهانتس چراغ روشن قدرت و عدالت است و همیشه از حق آنها که زبانی برای سخن ندارند دفاع می‌کند، چه حیوانات باشند، چه گیاهان چه انسان‌های استعمارگری که به سرزمین او آمده‌اند.

موآنا جهان بهتری را در سر می‌پروراند

موآنا از بچگی آدم مستقلی بوده و البته مایه‌ی سرافکندگی پدر. موآنا با اینکه گاهی به خودش شک می‌کند اما به خاطر نگاه بازی که به زندگی و جهانی بهتر، جهانی که باید داشته باشیم نه آنچه به ما داده شده، دارد تافته‌ی جدابافته است و با دیگران فرق دارد.

قوی ترین پرنسس های دیزنی

او به سرعت مأموریتی را که از سوی اقیانوس به‌اش متحول شده می‌پذیرد و با رفتن به دنبال قلب گمشده‌ی تفیتی بالادستی‌هایش را دست می‌اندازد. اگرچه شجاعت موآنا ذاتی است اما در رابطه‌ی نزدیکش با اقیانوس است که تبدیل به شخصیتی قوی و باابهت می‌شود.

یاسمین برای ابراز توانایی‌هایش نیاز به چراغ جادو ندارد

جزمین قراردادهای دست و پاگیر جامعه را به زیبایی به چالش می‌کشد. او نمی‌پذیرد که پرنسس مطیع و سربه‌زیر مورد پسند خانواده و جامعه باشد و از قصر فرار می‌کند تا با مردم عادی نشست و برخاست کند. او با همین کار در یک روز چیزهایی را درباره‌ی مردم یاد می‌گیرد که پدرش در کل سلطنتش دانسته است.

شاید بپسندید: میترا حجار با نقش سوسن در سرزمین مادری خیلی خوب حس تنفر و ترحم را در مخاطب ایجاد کرد !

قوی ترین پرنسس های دیزنی

در نهایت جزمین آزادی‌اش را با قبول مسئولیت همه چیز و گرفتن اوضاع در دستان خودش به دست می‌آورد. او با خوش‌فکری و جسارت حق واقعی‌اش به تاج و تخت عقربا را به دست می‌آورد. علاء‌الدین برای دسترسی به توانایی‌هاش به غول چراغ جادو نیاز دارد اما جزمین بدون هیچ کمکی از چراغ جادو یا هر کس و چیز دیگر پتانسیل‌ها و توانایی‌های خودش را کشف و شکوفا می‌کند.

قدرت السا، عشق‌اش به آناست

جادوی یخی السا بدون شک یکی از قدرتمندترین توانایی‌هایی است که پرنسس‌های دارای قدرت دیزنی تا به حال داشته‌اند. توانایی‌های بی‌شمار او از به وجود آوردن معماری زیبا در قلعه‌ی یخی تا تغییر دادن وضعیت آب و هوا حقیقتاً بی‌مثال است.

قوی ترین پرنسس های دیزنی

همین‌طور توانایی او در ویرانی هم بی‌انتهاست، به همین خاطر است که سعی می‌کند موهبتش را پنهان کند. با اینکه توانایی‌های جادویی او شگفت‌انگیز و منحصربه‌فرد است اما می‌توان گفت این عشق او به خواهرش آناست که قدرت درونی او را شکوفا می‌کند.

احتمالاً بپسندید: طراحی هوش مصنوعی از بتمن با ملیت های مختلف + تصاویر بخش سوم

مولان اثبات می کند که زنان از پس هر کاری برمی‌آیند

مولان قوانین جامعه را برهم می‌ریزد. او به جای آنکه زندگی بر طبق عرف زن بودن را انتخاب کند، خودش را به شکل یک مرد جا می‌زند و تصمیم می‌گیرد به جای پدرش به خدمت اجباری برود. شجاعت مولان بعد از این تصمیم به سرعت به محک گذاشته می‌شود اما او موفق می‌شود دشمنانش را فقط و فقط با شجاعت و بی‌پروایی شکست بدهد. او به هر قالبی دربیاید تجسم قدرت است.

قوی ترین پرنسس های دیزنی

او به این نگاه که زن‌ها را ضعیف‌تر از مردان می‌داند، دهن‌کجی و ثابت می‌کند که زن‌ها این توانایی را دارند که از پس هر کاری که مردان می‌کنند، برآیند.

شرکت والت دیزنی

شرکت والت دیزنی (به انگلیسی: The Walt Disney Company) که عموماً تحت نام دیزنی (disney) شناخته می‌شود، یک شرکت و رسانه‌ای گروهی آمریکایی چندملیتی است، که به عنوان یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های رسانه‌ای و سرگرمی جهان شناخته می‌شود. دفتر مرکزی شرکت والت دیزنی و استودیوی اصلی آن در شهر بربنک، کالیفرنیا قرار دارد.

این شرکت در ۱۶ اکتبر ۱۹۲۳ توسط والت دیزنی و با مشارکت برادرش روی اولیور دیزنی، در قالب یک استودیو کوچک برای ساخت پویانمایی تحت نام «شرکت انیمیشن برادران دیزنی» تأسیس شد.شرکت والت دیزنی به سرعت توسعه پیدا کرد و به یکی از بزرگ‌ترین استودیوهای هالیوود تبدیل شد.

این شرکت امروزه مالک ۱۴ شهربازی، صاحب ۷۳ درصد سهام نشنال جئوگرافیک، شمار بسیاری شبکه تلویزیونی از جمله ای‌بی‌سی، شبکه دیزنی، ای‌اس‌پی‌ان و شبکه رسانه‌ای فاکس است. همچنین شرکت‌ها و استودیوهای تابعه و زیرمجموعه این شرکت، والت دیزنی پیکچرز، استودیو انیمیشن والت دیزنی، پیکسار، مارول اینترتینمنت، مارول استودیوز، لوکاس فیلم، هولو، میرامکس، فاکس قرن بیستم، فاکس ۲۰۰۰ پیکچرز، فاکس سرچلایت پیکچرز و بلو اسکای استودیوز می‌باشد.

بیشتر بخوانید: عکس های دیدنی شهرزاد کمال زاده بازیگر سریال گاندو + بیوگرافی

قوی ترین پرنسس های دیزنی

این شرکت یکی از اعضای میانگین صنعتی داو جونز است. در ۱۴ دسامبر ۲۰۱۷ شرکت والت دیزنی بخش عمده‌ای از فاکس قرن ۲۱ را به ارزش ۵۲٫۴ میلیارد دلار خریداری کرد. دیزنی به عنوان یکی از پر درآمدترین شرکت‌های جهان شناخته شده و از نظر درآمد، رتبه ۵۳ را در لیست پر درآمدترین شرکت‌های ایالات متحده در فرچون ۵۰۰ به‌دست آورده‌است. از زمان تأسیس، این شرکت برنده ۱۳۵ جایزه اسکار شده که ۲۶ مورد از آن‌ها به والت تعلق گرفته‌است.

نوشته های مشابه

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 5 =

دکمه بازگشت به بالا