;
تازه ها

حقایق جالب و خاندانی از زندگی پادشاه تایلند، از علاقه به زنان تا دوچرخه سواری و خلبانی!

پادشاه تایلند: اگر می‌خواهید با پادشاه تایلند و حقایقی جالب و خواندنی از این شاه دوچرخه‌سوار و عجیب‌وغریب آشنا شوید، مطالعه این مقاله از سری مطالب تازه ها مجله خبری چشمک را از دست ندهید. خانواده سلطنتی تایلند در مقایسه با سلطنتی‌های بریتانیای کبیر، بسیار رفتاری محافظه‌‌کارانه را پیشه گرفته‌اند. در کشور تایلند قوانین سفت و محکمی وجود دارد که شهروندان و خبرنگاران تایلند را از ناسزاگویی و گزارشگری درخصوص جزئیات شرم‌آور در ارتباط با خانواده سلطنتی باز می‌دارد.

شاید بپسندید: قدبلندترین زنان جهان متعلق به کدام کشورها هستند!

پادشاه تایلند

واجیرالونگکورن پادشاه تایلند تایلند، که آن را رسما به عنوان پادشاه رامای دهم می‌شناسند، در ماه می سال 2019 تاج‌گذاری کرد، حدوداً سه سال بعد از مرگ پادشاه قبلی، پدرش بومیبول آدولیادج. با محدودیت‌های موجود در خبرگزاری‌های تایلند، چیز زیادی در مورد این پادشاه مرموز منتشر نشده است. بااین‌حال، اطلاعاتی که به ما رسیده، نشان می‌دهد که این کاراکتر تایلندی در بریتانیای کبیر و استرالیا تحصیل کرده، دوچرخه‌سوار قهاری است و چهار بار ازدواج کرده و دستی بر خلبانی هم دارد. در ادامه با جزئیات بیشتری از این پادشاه مرموز و عاشق دوچرخه‌سواری تایلند آشنا خواهید شد.

احتمالاً بپسندید: جذاب ترین و زیباترین زنان جهان، اهل کدام کشورند!؟ + تصاویر

از تولد تا تاجگذاری پادشاه تایلند

پادشاه فعلی تایلند در سال 1952 به عنوان دومین فرزند و تنها پسر پادشاه قبلی، شاه بومیبول و همسرش سیریکیت، متولد شد. شاید از همان ابتدا بحث بر سر شاهزاده بودنش خیلی داغ نبود، اما انتظار می‌رفت که جایگزین پدرش باشد. تولد وی برای خانواده سلطنتی تایلند در آن زمان مایه مباهات و افتخار بود، چون مدت‌ها بود که انتظار یک فرزند پسر را می‌کشیدند.. واجیرالانگکورن در زبان تایلندی یعنی آراسته به جواهر و آذرخش.

احتمالاً بپسندید: تصاویر دیدنی از پیری ستارگان فوتبال با کمک هوش مصنوعی!

واجیرالونگکورن

سنین جوانی

وی در سن 15 سالگی و سال 1972 رسماً به عنوان شاهزاده نام‌گذاری شد و بیشتر اوقات زندگی خود را بیرون از تایلند گذراند. او در سنین 13 تا 17 سالگی به مدرسه‌ای در انگلستان رفت و سپس در سال 1976 وارد مدرسه نظامی استرالیا شد.

شاید بپسندید: تصاویری جالب و حیرت انگیز از پیکا یا خرگوش بی دم آمریکایی

علاقه به خلبانی

بعد از فارغ‌التحصیلی به ارتش تایلند پیوست و در آن به عنوان یک افسر مشغول به کار شد و بیشتر طول عمر خود را کار کرد. او یک خلبان کارکشته است و در راندن هواپیماهای نظامی و غیرنظامی تبحر دارد و در زمان پرواز بر فراز دریاها به گزارش بی‌بی‌سی بوئینگ 737 خودش را به پرواز در می‌آورد.

شاید بپسندید:واقعیت های جالب در مورد قرون وسطی که همه فیلم ها نادرست به تصویر می کشند!

واجیرالونگکورن

از تاجگذاری تا ازدواج‌های پادشاه تایلند

مراسم تاجگذاری ماها واجیرالانگکورن

بعد از مرگ پدرش شاه بومیبول در اکتبر 2016، تاج و تخت به ماها واگذار شد، به عنوان اعلیاحضرت پادشاه رامای دهم تایلند – بدین معنا که وی دهمین حاکم خاندان سلطنتی چاکری است. اما تاجگذاری ماها واجیرالانگکورن سه سال بعد انجام شد، چون دلش می‌خواست کشور به یاد پدرش عزاداری کند.

احتمالاً بپسندید: شخصیت های کارتونی دیزنی اگر جنسیت شان فرق داشت، چه شکلی بودند!+ هوش مصنوعی کار را راحت کرد!

پادشاه تایلند

ماها واجیرالانگکورن با این کار خود قصد داشت فرصتی به مردم کشورش بدهد تا بتوانند از پادشاه قبلی دل بکنند. تاج‌گذاری ماها واجیرالانگکورن در ماه می سال 2019 انجام شد و یک رویداد فوق‌العاده مهم به حساب می‌آمد. حدوداً 1300 نفر در کنار فیل‌ها در نزدیکی قصر بزرگ تایلند به مدت شش ساعت و نیم بنا بر گزارش ساوث چاینا مورنینگ پست، رژه رفتند.

هزینه این حرکت دسته‌جمعی بنا به گفته دولت تایلند، 31 میلیون دلار خرج برداشت. در آن روز ماها واجیرالانگکورن یک تاج 7.3 کیلوگرمی (16 پوندی) را با یک الماس هندی برسر گذاشت. (بنا بر گزارش ساوث چاینا مورنینگ پست)

شاید بپسندید: تصاویر شبیه سازی شده از نقاشی ها و مجسمه های قدیمی با کمک هوش مصنوعی!

ازدواج‌های مکرر پادشاه ماها

سه روز پیش از تاجگذاری، ماها بنا بر گزارش ساوث چاینا مورنینگ پست با دوست قدیمی و بادی‌گارد شخصی‌اش در یک میهمانی شگفت‌آور ازدواج کرد.  ازدواج پادشاه با سوتیدا، موقعیتش به عنوان یک ملکه را درخطر انداخت. وی در طول جشن معراج ماها به او ملحق شد.

شاید بپسندید: هوش مصنوعی چهره شاهان صفوی را ترسیم کرد!

پادشاه تایلند

در ماه جولای، پادشاه عنوان همسر اشرافی سلطنتی را به سینینات وونگواجیراپاکدی، یک پرستار سابق ارتش و یکی دیگر از دوست‌دخترهای قدیمی‌اش، اهدا کرد.

شاید بپسندید: دختر معین عروس شد اما ظاهر داماد همه رو شوکه کرد + عکس

پادشاه تایلند و همسر دومش

تصاویر این جشن، نشان می‌دهد که پادشاه در حال پاشیدن آب روی صورت وونگواجیراپاکدی در مراسم جشن است.او اولین شخصی است که به طور رسمی از سال 1921 به این طرف، چنین لقبی را دریافت کرده است.ملکه سوتیدا نیز در طول مراسم کنار شوهرش نشسته بود.در ماه آگوست، خاندان سلطنتی تایلند، چشمه‌ای از اینکه زندگی چطور می‌تواند باشد را با انتشار تصاویر نایاب از پوشش وونگواجیراپاکدی در ظاهری با لباس عجیب‌وغریب ارائه داد.

شاید بپسندید: شخصیت های دیزنی از جاسمین تا آریل در نژادی دیگر چگونه به نظر می رسند!؟

پادشاه تایلند

پادشاه ماها در زن‌دوستی شهره است و از سه زن، 7 فرزند دارد. او همچنین در گذشته طلاق‌های متعددی را تجربه کرده است.

شایعه شده است که پادشاه تایلند پیشتر در فعالیت‌های غیرقانونی دست به اقداماتی زده ولی جزئیات دقیقی از آن منتشر نشده است.ماها واجیرالانگکورن احتمالاً از شایعات تایلند در امان بوده باشد و قوانین سفت و سختی را وضع کرده که مردم را از ناسزاگویی، بی‌آبرویی یا تهدید اعضای خانواده سلطنتی منع می‌نماید.

بنا به گزارش بی‌بی‌سی و دِ سان، وی حتی والدین همسر سوم، زنی به نام سریراسمی را به علت آن قوانین به اتهام سوءاستفاده از ارتباطات‌شان با پادشاه، به زندان انداخت.

شاید بپسندید: شبیه سازی کهنسالی افراد مشهوری که در جوانی جان خود را از دست دادند!| مرلین مونرو تا بروس لی

پادشاه علی‌رغم نقش بااهمیتش در تایلند، به نظر نمی‌رسد که او زمان زیادی را در کشورش گذرانده باشد. او مکرراً بیشتر وقتش را در آلمان می‌گذراند و بنابر روزنامه بیلد، در باواریا خانه دارد. او به شدت به دوچرخه‌سواری علاقمند است و در گذشته به طور منظم به رویدادهای دوچرخه‌سواری در بانکوک می‌رفت.

همچنین این پادشاه عجیب‌وغریب، علاقه عجیبی به سگ‌ها دارد. زمانی‌که سگ خانگی‌اش، فو فو در سال 2016 ممرد، وی چهار روز برایش یک مراسم سوگواری برگزار کرد. بنا بر گزارش گاردین، او عادت داشت تا بر تن فوفو یک لباس مارشال عوایی بر تن کند و او را به رویدادهای رسمی ببرد.

احتمالاً بپسندید: آیا ژان لوئیز کالمان واقعا 122 سال عمر کرد یا اینکه دخترش پس از مرگ نقش او را بازی کرد!؟

شاید بپسندید:

تغییر چهره سلبریتی های مشهور در طول دهه ها که نشان از تغییرات زیاد است!

احتمالاً بپسندید: ۱۱ ترفند ساده برای از بین بردن حشره برنج و حبوبات!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده + 14 =

دکمه بازگشت به بالا