;
تازه ها

۱۰ حقیقت عجیب درباره جهان که با دانستن آن ها وحشت زده می شوید!

حقایق عجیب درباره جهان: حقایق بی پایانی درباره ی دنیای ما وجود دارد که هر قدر هم درباره ی آن ها مطالعه کنیم کافی نیست و همیشه چیزی برای غافلگیر کردن ما وجود خواهد داشت.

بیشتر بخوانید: اگر پرنسس های دیزنی با ابزارهای گرافیکی امروزی طراحی می شدند+ تصاویر

۱.پول

پول واقعاً از کاغذ درست نمی شود. اغلب اسکناس ها ۲۵ درصد لینن و ۷۵ درصد کتان هستند و به همین دلیل است که ظاهر و جنس متفاوتی دارد. در قر نوزدهم اسکناس ها از کاغذ پوستی درست می شدند. به همین دلیل برخلاف حالا به راحتی قابل جعل بودند.

احتمالاً بپسندید: آزمون شناسایی سطح اطلاعات عمومی: تصاویر روی اسکناس های مختلف دلار چه کسانی هستند!

۲.برج ایفل

حقایق عجیب درباره جهان، برج ایفل در تابستان نزدیک به ۱۵ سانتیمتر بلندتر است. بعضی مواد زمانی که حرارت می بینند، جنبش ذرات آن ها بیشتر می شود و حجم بیشتری را اشغال می کنند. به این امر انبساط حرارتی گفته می شود. با کاهش دما، ماده دوباره جمع می شود.

شاید بپسندید: اگه دقت ات خوب باشه میتونی همه پرندگان را در تصویر شناسایی کنی!

حقایق عجیب درباره جهان

۳.عسل

عسل می تواند هزاران سال بدون فاسد شدن بماند. زنبورها برای جمع آوری شهد گل ها روی آن ها می نشینند. سپس شهد را کندو منتقل می کنند و به دست زنبورهای کارگر می سپارند. این زنبورها با نوشیدن و بالا آوردن مکرر شهد، آب آن را می گیرند. آنزیم های به خصوصی درون معده ی آن ها وجود دارد که گلوکز شهد را تجزیه و شهد را اسیدی تر می کند. زنبورها این شهد را در کندو ذخیره می کنند و با بال های خود آن را باد می زنند تا آب آن سریع تر خشک شود. عسل حالا بسیار اسیدی است و آب کمی دارد، امری که جلوی فاسد شدن آن را می گیرد. باکتری هایی که باقی مواد غذایی را فاسد می کنند، توان دوام آوردن در این شرایط را ندارند.

شاید بپسندید: بازسازی چهره واقعی شخصیت های دیزنی بر اساس هوش مصنوعی!

۴.بستر خواب در گذشته های دور

در گذشته های دور، مردم بستر خود را بالاتر از سطح زمین نمی بردند. این امر از مصر باستان آغاز شد و به فرهنگ های دیگر نیز راه یافت. مردم متوجه شدند زمین سرد است و اگر بستر خود را بالاتر از زمین قرار دهند، راحت تر می توانند آن را گرم کنند. آن زمان خانه ها کیفیت حالا را نداشتند و هوای سرد راحت تر به درون آن ها نفوذ می کرد. به علاوه، هوای گرم سبک تر از هوای سرد است و بنابراین اگر در ارتفاع بالاتر به اندازه ی روی زمین احساس سرما نمی کنید. کف خانه ها هم آن زمان کثیف تر بود و آن کثیفی درون بستر منتقل می شد.

شاید بپسندید: چگونه به ابراز علاقه کسی که دوست مان دارد جواب بدیم + دو قانون طلایی

۵. استفاده از مستراح عمومی

حقایق عجیب درباره جهان، اجداد ما که هزاران سال پیش می زیستند از مستراح عمومی استفاده و موهای خود را با شانه مرتب می کردند. آن ها خانه هایشان و خود را تمیز نگه می داشتند. نیاز طبیعی ما به بهداشت و تمیزی از حس اشمئزازمان نشأت می گیرد. همین مکانیزم است که به بدن ما کمک می کند خود را از عفونت های مختلف حفظ کند. به همین دلیل است که به بعضی بوها و چیزها حساس تر هستیم.

احتمالاً بپسندید: هوش مصنوعی کودکی شخصیت‌های مورد علاقه ما در فیلم‌ها را به این صورت به تصویر کشید!

۶.حیواناتی که از انسان ها تمیزترند

اما حیواناتی هم وجود دارند که از ما انسان ها تمیزترند. مثلاً مارهای زنگی دوست دارند محیط اطراف خود را تمیز نگه دارند. حتی بعضی از آن ها هنگام شکار با استفاده از گردن عضلانی و سر سه گوش خود علف های کثیف را جارو می زنند.

بسیاری از حیوانات دوست دارند هنگامی که به دنبال غذای خود می روند، مسیر حرکت خود را تمیز کنند. خزندگان هم این کار را انجام می دهند. هر چه مسیر حرکت تمیزتر باشد، شانس شکار بیشتر می شود. پرنده ها ترجیح می دهند لانه ی خود را از غذاهای خورده نشده، پوست تخم و دیگر زباله ها پاکسازی کنند.

احتمالاً بپسندید: پرنسس های دیزنی مورد علاقه شما اگر انیمه بودند چه شکلی می شدند!؟

حقایق عجیب درباره جهان

احتمالاً بپسندید: شخصیت های مجموعه “شرک” اگر انسان بودند چه شکلی بودند!

۷.کره ماه

حقایق عجیب درباره جهان، در کره ماه، سایه ها تاریک تر از کره زمین هستند. چون جو زمین نور خورشید را بیشتر پخش می کند. اما اگر به ماه بروید، در آنجا می بینید که سایه ها به قدری تاریک اند که نمی توانید چیزی ببینید.

شاید بپسندید: 10 جالب ترین حقیقت درباره موجودی که همیشه می خندد!

۸.طلا در زمین

در هسته ی کره زمین به قدری طلا وجود دارد که با آن می توان تمام سطح زمین را پوشاند. و اگر تصمیم به این کار بگیرید تا زانو در طلا فرو خواهید رفت. هزاران سال است که مردم از زیر سطح کره طلا و دیگر فلزات گرانبها استخراج می کنند. به همین دلیل ممکن است برخی نقاط دنیا را از مواد معدنی خالی کرده باشیم. با این حال هنوز مقادیر زیادی از این ذخایر وجود دارد، به خصوص اگر به هسته کره زمین نزدیک تر شوید.

احتمالاً بپسندید: تشخیص آیفون اصل و فیک + ۱۲ شگرد ساده برای تشخیص آیفون اصل از تقلبی!

۹.لباس فضانوردی

اگر قرار باشد یک روز به فضا بروید، حتماً اولین چیزی که به آن فکر می کنید لباس فضانوردی تان است. اما آیا می دانستید که بدون پوشیدن هیچ محافظی هم می توانید در فضا دوام آورید؟ البته انتظارتان را خیلی بالا نبرید چون بیشتر از ۱۵ ثانیه طول نخواهد کشید. در حقیقت این میزان طول می کشد تا هوشیاری خود را از دست دهید چون اکسیژن دیگر به مغزتان نمی رسد.

احتمالاً بپسندید: ایلان ماسک دوباره در صدر فهرست «پولدارترین های جهان» قرار گرفت!

۱۰.اقیانوس ها

حقایق عجیب درباره جهان، اقیانوس ها آن رنگ آبی ویژه ی خود را به لطف نور خورشید دارند. وقتی نور خورشید می تابد، آب طول موج های بلندتر نارنجی و قرمز نو را جذب می کند و طول موج های کوتاه آبی را انعکاس می دهد. این امر تنها زمانی ممکن است که حجم زیادی از آب وجود داشته باشد. بنابراین هر چه آب بیشتری در یک نقظه باشد، رنگ آن آبی تر می شود. به همین دلیل است که رنگ آب درون لیوان هیچ شباهتی به آن آبی اقیانوسی زیبا ندارد.

شاید بپسندید: نحوه کاشت گیاه مارچوبه در گلدان (از طریق بذر و گیاه)

بیشتر بخوانید

احتمالاً بپسندید: چرا تصویرمان در عکس و آینه با هم تفاوت دارد!؟

شاید بپسندید: فیلم سر کار گذاشتن ببر توسط میمون (خیلی باحاله)

احتمالاً بپسندید: حقایق جالب درباره خون و گروه های خونی!

شگفت انگیزترین حقایق در مورد بدن زنان که افراد بسیار کمی در مورد آن می دانند!

شاید بپسندید: افراد دارای این ویژگی ها هرگز نباید با هم ازدواج کنند!

احتمالاً بپسندید: تقلب درسی خفن در دانشگاهی در اسپانیا: عکسهایی جالب از خودکارهایی که برای تقلب استفاده می شد!

کودکان چشم رنگی جذاب که چشمانشان همچون جواهر می‌درخشد!

شاید بپسندید: اگه زانو درد میشی، احتمالا این ویتامین رو کم داری!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × چهار =

دکمه بازگشت به بالا