;
موفقیت

رازهای موفقیت چیست؟ | اگر جزو این سه دسته افرادید، موفقیت‌تان در زندگی حتمی است!

رازهای موفقیت: قبل از این‌که خواندن این مطلب را شروع کنید، باید با شما روراست باشم. ما در دنیایی مدرن زندگی می‌کنیم، جایی‌که افراد به دنبال موفقیت سریع هستند، می‌خواهند خوش اندام باشند، رابطه‌ بهتر و پول بیشتری داشته باشند و دنبال سه روش ساده برای به دست آوردن این‌ها هستند. در این مطلب بخش موفقیت مجله خبری چشمک شما با رازهای موفقیت آشنا خواهید شد. تا پایان مقاله با ما همراه باشید.

احتمالا بپسندید: شخصیت شما بر اساس این رفتارهای ساده قضاوت می‌شود+افرادی که مصاحبه کاری دارند، دقت کنند!

جالب خواهد بود: خصوصیات افراد سمی: اگر این نشانه ها را دارید یک فرد سمی هستید!

بیشتر بخوانید: چرا تا میام درس بخونم خوابم می گیره + بهترین راه حل

رازهای موفقیت

اگر به دنبال راه‌کارهای مزخرف و گام به گامی هستید که مثلا چطور پول بیشتری به‌دست آورید یا یک شبه ابرموفق شوید، این مقاله به درد شما نمی‌خورد. قرار نیست به شما بگویم صبح‌ها چه ساعتی باید از خواب بیدار شوید یا چه تعداد کتاب در طول هفته باید بخوانید، یا برای موفق شدن چه رفتارهایی را باید در خود پرورش دهید، خیر.

موفق شدن اصلا کار آسانی نیست، و یک شبه اتفاق نمی‌افتد.

می‌بایست آن‌را به دست آورید. باید به سختی کار کنید و عرق بریزید تا به خواسته‌هایتان در زندگی برسید. سفر زندگی خسته کننده‌ است و روزمرگی‌ها کلافه‌تان می‌کنند. اگر زندگی افراد موفق را بخوانید متوجه حرف‌های من خواهید شد. نمی‌توانید ازآن‌ همه سخت‌کوشی و تلاشی که در ایده‌ها، پروژه‌ها و استارت‌آپ‌هایشان از همان روز اول داشته‌اند چشم‌پوشی کنید. سفر آنها به سوی موفقیت حسی یک شبه نبوده است، اما بدون شک سفری تنها و خسته کننده بوده، چون مدت زیادی طول خواهد کشید تا افراد به درجه‌ای از موفقیت که واقعا خواهان آن هستند برسند.

پس اگر مشغول راه‌اندازی کسب و کارتان در بازاری نوظهور هستید، انتظار نداشته باشید که یک‌روز صبح از خواب بیدار شوید و ببینید فروشی میلیونی داشته‌اید. اگر ورزشکار هستید، انتظار نداشته باشید که بدون تمرین دادن روزانه‌ی بدنتان، سخت ورزش کردن و رژیم سالم غذایی، مدال طلا ببرید. اگر ورشکسته و ترک تحصیل کرده هستید، انتظار نداشته باشید که اولین مردی که با کت و شلوار دیدید به شما یک میلیون دلار پول قرض بدهد.

شاید بپسندید: بهتر شدن وضع مالی از راهی که خیلی ها نمی دانند!

رازهای موفقیت

مسیر واقعی به سمت موفقیت مالی، شخصی و حرفه ای، برای افرادی که از یک خاراندن ساده سر شروع می‌کنند به این صورت است: داشتن یک ایده، روی این ایده به‌طور جدی کار کردن و هرروز انتخاب‌های درست داشتن است ( یا حداقل، انتخابی که آن لحظه فکر می‌کنید درست است). کاری که انجام می‌دهید باید آن‌قدر منحصر به‌فرد باشد که هیچ کامپیوتر یا رباتی را نتوانند جایگزین شما کنند.

یادداشت‌ها و راهکارهای موفقیت کسی را با پشتکار و دقت فراوان دنبال نکنید، چون حقیقت این است که موفقیت امری شخصی‌، فردی و نسبی است. بهترین کاری که می‌توانید انجام دهید این است که یادداشت بردارید، الهام بگیرید و به نصیحت افرادی گوش دهید که قبل از شما به هدفتان رسیده‌اند. افرادی که تاکنون به موفقیت‌های بزرگی در زندگی دست یافته‌اند، با سخت‌کوشی، خلاقیت و نوآوری به این نقطه رسیده‌اند.

شما باید اطلاعات جدید را ازافراد زیر یاد بگیرید و مانند اسفنج این اطلاعات را جذب کنید. باید گفت که این سه دسته از افراد در زندگی همواره موفق خواهند بود. این افراد با رازهای موفقیت شان عبارتند از:

شاید بپسندید: مدل خواب پولدارها و موفق ترین آدمهای دنیا

احتمالا بپسندید: ویژگی های افراد زرنگ | اگر این ویژگی ها را نداری، قطعاً یک “احمق” هستی!

افراد رویاگرا

اشخاصی مثل گالیله، مایکل جکسون، جان لنون، ایلان ماسک، جف بزوس، ریچارد برنسون، اوپرا و جی.کی. رولینگ، تنها نمونه‌ی کوچکی از مردان و زنانی هستند که تعصب‌ها را به چالش کشیدند، پنجره‌هایی را رو به دنیا باز کردند که خودشان از آن اطلاعی نداشتند، علم ندیده را مطالعه کردند، غیرممکن را انجام دادند، در صنعت و رشته‌ی خود نوآوری کردند و توده‌ی جامعه را به داشتن چشم‌اندازی بزرگتر از موقعیت خود ترغیب کردند.

هدف افراد رویاگرا به دست آوردن پول بیشتر، تحت تاثیر قرار دادن جامعه، معاشرت با افراد مشهور یا قدرتمند بودن نیست. اینها می خواهند دنیا را تغییر چشم‌گیری دهند، به داد کره‌ی زمین برسند و روش زندگی ما را از طریق ایده‌ها، کالاها و رویاهای نوآورانه تغییر دهند.

افراد رویاگرا احساسات، اشتیاق و چشم‌اندازهایشان را با مردم دنیا به اشتراک می‌گذارند و اجازه می‌دهند که سایر ذهن‌های با استعداد نیز به تلاش‌های عظیم و بی‌پروای آنها بپیوندند. یک نمونه‌ی فوق‌العاده، ایلان ماسک است، مردی که نه‌تنها به فکر ساخت جامعه‌ای انسانی روی مریخ است، بلکه در تلاش است تا ایده‌ی سفری سریع‌تر و سبزتر را با ماشین‌های برقی (تسلا موتورز) عملی کند. بنابراین، یک سرمایه‌گذار رویاگرا باشید، الگوها را به چالش بکشید و زندگی‌تان را با رویاها و چشم‌اندازهای بزرگ پر کنید، چون با یک ایده، اراده و ابزار درست می‌توانید کارهای بزرگی انجام دهید.

شاید بپسندید: ۳ راه ساده برای بالا بردن حس اعتماد به نفس

احتمالا بپسندید: رفتار زنان باهوشی که اعتماد به نفس کمی دارند

نابغه‌های خلاق

خلاقیت بخشی از وجه تمایز ما انسان‌ها از یکدیگر است. افرادی که افکار و کنجکاوی‌های خلاق‌شان را دنبال می کنند، آگاهانه در تلاشند تا زندگی‌شان را تغییر دهند، و خودشان را در موقعیت‌هایی قرار می‌دهند که چیزهایی که انتظار ندارند را تجربه کنند.

افراد خلاق از مواجه شدن با تردید هراسی ندارند و چندین بار شکست می‌خورند، چون می‌دانند که همه‌ی اینها بخشی از فرایند خلاقیت است. خلاقیت نیرویی‌ست که روح انسان را به جاهای ناشناخته سوق می‌دهد و به ما اجازه می‌دهد که به روش‌هایی نو و منحصر به‌فرد تصور کنیم، خلق کننده باشیم و ارتباط برقرار کنیم.

چه بخواهید کتابی بنویسید، یا احساسات‌تان را روی بوم نقاشی بیاورید، وخانه‌‌تان و یا اپلیکیشن‌های کاربر-پسند را درآینده طراحی کنید، قطعه‌ای موزیک بسازید، یا معادله‌ی جدیدی بنویسید که وجود ابعاد متعدد را نشان دهد، می‌بایست خارج از چارچوب ذهن‌تان فکر کنید! آنهایی که این‌گونه عمل می‌کنند آینده را می‌سازند و اتفاقات خارق‌العاده را ممکن می‌سازند.

نابغه های خلاق همیشه موفق اند

یادگیرنده‌ مادام العمر

نقطه‌ اشتراک همه‌ی افراد موفق این است که هرگز دست از یادگیری برنمی‌دارند. به صورت مداوم در حال حرفه‌ای شدن در مهارت‌های جدید هستند، به‌خصوص زمانی‌که می‌خواهند تجارت‌شان را گسترده کنند، یا یک ایده، کالا، یا خدماتی را بهبود دهند.

بسیاری از موفق‌ترین افراد، آنهایی هستند که کالج را نیمه‌کاره رها کرده و خودشان به دنبال یادگیری راه‌اندازی تجارتی موفق، نوآوری صنعت‌های جدید و خلق تکنولوژی‌های دگرگون کننده بوده‌اند، بدون اینکه آموزش رسمی دیده باشند. نبوغ‌هایی مثل نیکولا تسلا، جان دی. راکفلر، ویلیام شکسپیر، توماس ادیسون، هنری فورد، استیو جابز و تعداد زیادی دیگر، مهر تاییدی بر این موضوع هستند که هر شخصی می‌تواند ایده‌‌ی ذهنی‌اش را با یادگیری موضوع‌های موردنیازش به دنیا معرفی کند.

بنابراین اگر می خواهید امروزه در بازار کار رقابت کنید و اساسا پول بیشتری کسب کنید، باید شخصی خود آموخته باشید. هرگز به این دلیل که نمی‌دانید کاری را چطور انجام دهید رویا یا ایده ای را نابود نکنید! هرگز این‌طور فکر نکنید برای یادگیری چیزی باید زیر کوله باری از قرض بروید. علم و دانش همه جا هست، خوشبختانه اینترنت برای همه در دسترس است و می‌توانید ساختن هرچیزی را ازآن یاد بگیرید.

اگر دنیا را همین گونه که هست بپذیرید، بدون هیچ تلاشی برای یادگیری چیزهای جدید و بدون کنار گذاشتن محدودیت‌هایتان، هرگز نمی‌توانید به اهداف بزرگ‌تان برسید و شخصی موفق باشید. بنابراین، ذهن‌تان را باز کنید، بیشتر بخوانید، سفر کنید، در خبرنامه‌ها عضو شوید، مستندها را تماشا کنید، سوال بپرسید و دوره‌های آنلاین را بگذرانید. کنجکاو باشید.

درست لحظه‌ای که الگوهایتان را تغییر دهید و این کیفیت‌ها را وارد زندگی روزانه‌تان کنید، می توانید به زندگی‌تان معنا و جهت دهید، یک روز از خواب بیدار می‌شوید و متوجه می‌شوید که “ایول! بالاخره جایی هستم که باید باشم!”

حالا بلند شوید، بروید و چیزی بسازید!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 + 16 =

دکمه بازگشت به بالا