;
تفریح و سرگرمیخانواده و زناشویی

7 مهمترین عامل که باعث می شود کسی عاشق تان شود!

روانشناسی عشق: عشق زیباترین اتفاقی است که برای هر کسی اتفاق می افتد. آما واقعا چرا آدم ها عاشق می شوند؟ گاندی می گفت: هرجا عشق هست زندگی هم هست. عشق احساسی است که به انسان انگیزه می دهد و انرژی او را افزایش می دهد. در روان شناسی، عشق نه تنها بر چیستی عشق، علائم آن، بلکه بر فرآیندهای عشقی بیمارگونه نیز تمرکز دارد. عشق یک احساس است، درست مانند خشم و شادی. روش های ابراز احساسات با توجه به ویژگی های فردی افراد متفاوت است.

در این مقاله از سری مقالات خانواده و زناشویی و تفریح و سرگرمی مجله خبری چشمک در چهارچوب روانشناسی عشق و عاشق شدن به عواملی که باعث می شود کسی عاشق تان شود، اشاره می شود.

شاید بپسندید: فقط کسی مثل شرلوک هلمز میتونه تو یه نگاه گارسون اصلی رو پیدا کنه!

روانشناسی عشق و عاشق شدن

عشق در روانشناسی شامل کل فرآیندهای روانشناختی می شود، از جمله اینکه فرد چگونه عشق را تجربه می کند؟ خود و مردم را چگونه می بیند؟چگونه تجربیات خود را تفسیر می کند؟ احساسات خود را چطور بیان می کند؟ به همین دلیل، افرادی که عاشق می شوند در دیدگاه، نحوه ابراز احساسات و تفاوت های رفتاری با یکدیگر تفاوت دارند. نمی توان گفت که همه افراد عاشق واکنش های یکسانی از خود نشان می دهند.

در این میان آنچه همواره ذهن مردان و زنان را درگیر می کند، این نکته است که چگونه می توان جنس مخالف را به سوی خود جذب کرد. با چه رفتارها و ویژگی هایی می توان کسی را عاشق خود کرد؟ همانطور که اشاره کردیم، تفاوت های فردی و روان شناسی در این میان نقش بسیار پررنگی دارند. اما تحقیقات روان شناختی به ما کمک می کنند تا بتوانیم به نتیجه دلخواه خود دست پیدا کنیم. براساس این پژوهش ها، عوامل مختلفی سبب عاشق فرد می شود. این عوامل عبارتند از:

روان شناسی عشق و عواملی که باعث می شود یک نفر عاشق تان شود:

شاید بپسندید: شناخت زبان بدن عشق در زنان:۱۰ مهترین علامت که نشان می دهد زنی عاشق شما شده!؟

وجود شباهت ها

شاید زیاد شنیده باشید که در گذشته می گفتند دو آدم شبیه به هم، کمتر مجذوب یکدیگر می شوند. راه عاشق شدن از طریق مخالفت ها، شکل می گیرد. اما روان شناسی عشق این مسئله را کاملا رد می کند. تحقیقات نشان می دهد که افرادی که به لحاظ اعتقادی، روجی، خانواده، نوع زندگی و … به یکدیگر شباهت دارند، بیشتر به همدیگر جذب می شوند. چرا که این افراد احساس صمیمیت بیشتر با یکدیگر احساس می کنند.

شاید بپسندید: مهارت کارآگاهی داشته باشی فرد مشکوک به قتل رو شناسایی می کنی!

روانشناسی عشق

عدم دسترسی آسان

روان شناسی عشق: از دل برود آنکه از دیده برفت. همین جمله کافی است که بفهیم که این سخن عامیانه نیز به عنوان اصل در مناسبات عاطفی در نظر گرفته می شود. اما مطالعات روان شناسی نشان می دهد که مردان به آسانی به زنانی که همیشه در دسترس هستند، پاسخ نمی دهند.

احتمالاً بپسندید: پس انداز کردن پول با ۱۰ روش ساده و خیلی موثر!

حالت چهره در روانشناسی عشق

مطالعات و پژوهش های گسترده ای در زمینه حالات چهره و نوع ویژگی های افراد انجام شده است. در مطالعه ای که در سال 2011 انجام شد و به بیش از هزار نفر عکس هایی از جنس مخالف به انان داده شده. از آنان خواسته شدند تا میزان جذابیت فرد درون عکس را نمره دهند.

نتیجه این پژوهش جالب بود. مردان به زنانی که حالت چهره شاد داشتند بیشترین امتیاز را داده بودند و زنان برعکس. زنان به مردانی که حالت مغرور داشتند، امتیاز بالاتری داده بودند.

شاید بپسندید: مهترین نشانه که فردی شما را دوست دارد، حتی اگر به زبان نیاورد!| شناخت زبان بدن عشق

عدم ارائه نظرات اصلی

برخی افراد معتقدند که برای شفافیت لازم است که از همان ابتدای آشنایی نظرات شفاف و مشخص درباره فرد مقابل ارائه داد. اما برخی از نتایج نشان می دهد که افراد در مراحل ابتدایی آشنایی نیاز نیست، نظرات بسیار روشن ارائه دهند.  زمانی که مردان و زنان نمی‌توانند راحت نظر جنس مخالفشان را درباره خود بدانند، بیشتر جذب او می‌شوند.

برای درک این موضوع در پژوهشی، به زنان عکس سه مرد را که از طریق فیس بوک با آن‌ها آشنایی داشتند، نشان دادند. سپس به زنان درباره نظر این مردان در رابطه با آن‌ها اطلاعاتی داده شد. آخر مشخص شد که زنان به مردانی که نظراتشان با ابهام بیشتر همراه بود، علاقه نشان دادند.

شاید بپسندید: عشق اشتباهی: ۹ نشانه که با فرد اشتباهی وارد رابطه عاشقانه شده ایم!

زبان بدن

زبان بدن برای جذب افراد بسیار مهم است. استفاده دقیق از دست ها، حرکت چشمان و … کمک می کند که شما بتوانید به راحتی جنس مخالف را به سوی خود جلب کنید. تحقیقات متعدد نشان داده است که مردان و زنانی که با یکدیگر قرار ملاقات می گذراند، پس از قرار اول ممکن است به راحتی ملاقات ها را قطع کنند و یا بالعکس. تحقیقات نشان داده است که استفاده از زبان بدن در قرار اول بسیار مهم است و عامل اصلی ادامه قرارهای بعدی زبان بدن است.

شاید بپسندید:یکی از این افراد بخاطر بیماری به زودی می میره، فقط باهوشا متوجه میشن!؟

هوش مهمتر از ظاهر

قطعا افراد زیبا و خوش تیپ ما را به سوی خود جذب می کنند. اما نباید این نکته را فراموش کرد که هوش مهمتر از زیبایی است. مطالعات نشان داده است که مردان برخلاف تصور رایج، بیشتر جذب زنان باهوش می شوند. مردان جذب زنانی می شوند که مستقل هستند و در کلام خود همواره عزت نفس بالا، خوش سخنی و … دارند. زنان نیز جذب مردانی می شودند که حضور اجتماعی قابل قبولی داشته و دارای کلام منطقی و هوش عاطفی بالا هستند.

احتمالاً بپسندید: ویژگی های مردان بی وفا: مردانی با این ۶ ویژگی هرگز با شما ازدواج نمی کنند!

برقراری ارتباط چشمی

تماس چشمی مکرر برقرار کنید. برقراری تماس چشمی بخش مهمی از معاشقه است و جذابیتی را که مرد شما نسبت به شما احساس می کند را افزایش می دهد. وقتی با شما صحبت می کند به چشمان او نگاه کنید و از خیره شدن به چشمان او نترسید، حتی زمانی که هیچ کدام از شما صحبت نمی کنید.

احتمالا بپسندید: مرد دوزنه و کلاهبرداری از نامزد پولدارش + جشنی که به جهنم تبدیل شد

روانشناسی عشق

شاید بپسندید: آزمون شناسایی موجود فضایی: موجود فضایی تصویر کیه!؟

اگر نگاه کردن به چشمان او باعث تنش بیش از حد شما می شود، یا اگر فکر می کنید هنوز مناسب نیست، سعی کنید یک نگاه سریع به او بیندازید تا مرتباً چشم او را جلب کنید. خیره شدن به چشمهای همدگیر می تواند در میزان جذب شدن موثر باشد. محققان دانشگاهی پژوهشی ترتیب دادند و در آن تعدادی دانشجوی دختر و پسر که قبلا همدیگر را ندیده بودند انتخاب کردند و خواستند حدود ۲ دقیقه به چشمان یکدیگر زل بزنند. این دانشجویان پس از آزمایش اعلام کردند میل و رغبت شان به یکدیگر بیشتر شده و احتمالا علاقه دارند دوباره همدیگر را ببینند.

این ها عواملی است که می تواند سبب عاشق شدن افراد شود. اما همانطور که در مقدمه هم ذکر شد، با توجه به وضعیت روان شناختی افراد ممکن است، متفاوت باشد.  گاهی هم ممکن است به آسانی این روش ها جوابگوی نیازهای شما نباشد. اما تمام موارد ذیل منطبق بر پژوهش های روان شناختی ارائه شده است و هر یک از شما می توانید با انجام این موارد فرد مقابل را عاشق خود کنید.

همواره عشق بورزید و زیبا زندگی کنید.

شاید بپسندید: عشق مردان مغرور: ۱۰ نشانه عاشق شدن مردان مغرور!

 

 

 

 

اهمیت این آزمون های تصویری برای افزایش تمرکز

تصاویری شبیه تصویر فوق می توانند قدرت تمرکز و دقت شما را افزایش دهند. شما با حل مرتب معماها و سوالات هوش و تصاویر این چنین، مغز خود را به فعالیت وادار می کنید. این مسئله به افزایش تمرکز، دقت و جزئی نگری شما خواهد افزود.برای حل سوالات هوش و تصاویر پازلی، دقت کردن حرف اول برای موفقیت است. اکنون نیز به دقت به تصویر نگاه کنید.

شاید بپسندید: اگه مثل هرکول پوآرو زرنگ باشی بابای نوزاد رو شناسایی می کنی!

دلایل عدم تمرکز چیست؟

می تواند علل روانی، محیطی و فیزیولوژیکی داشته باشد. نکته مهم این است که سعی کنیم اثرات این علل را به حداقل برسانیم. اعتیاد به فناوری نیز یکی از عواملی است که اخیراً باعث عدم تمرکز می شود.

شاید بپسندید: اگر چشات تیز مثل شاهین باشه، اشکال تصویر زوج خوش‌تیپ رو پیدا می کنی!

تمرکز و عدم تمرکز چیست؟

تمرکز، توانایی ایجاد دقت بر روی یک کار بدون تأثیر محرک های داخلی و خارجی است. به طور خلاصه، تمرکز به معنای کنترل ذهن است. تمرکز به عنوان یکی از پیش نیازهای موفقیت پذیرفته شده است. اما عدم تمرکز به معنای کنترل ذهن توسط محرک های درونی و بیرونی است. به این ترتیب عدم تمرکز و کمبود آن، امکان یادگیری و کار با کیفیت را با خلل ایجاد می کند.

شاید بپسندید: بازی فکری ریاضی: اگر 3+4=19، 5+6=41، 2+7=51، باشد 1+3=؟ چند می شود!؟

آلزایمر و فعالیت مغز و  بازی های فکری

محققان دریافته اند که بخشی از اختلالات مغزی و رشد بیماری هایی همچون فراموش و آلزایمر با کاهش فعالیت های مغزی در ارتباط است. لذا برای جلوگیری و یا احمالا رشد این بیماری ها، باید تحرک مغز را افزایش داد. سوالات ریاضی شبیه سوال هوش ریاضی جاضر می تواند سبب افزایش عملکرد مغز شود. حل صحیح این سوال، نیازمند تمرکز و دقت است. در واقع تنها راه حل پاسخ به این سوالات نیز همین نکته است. بر همین اساس سوالاتی از این دست در کنار ایجاد سرگرمی برای سلامت مغز بسیار مفید هستند.

شاید بپسندید: 3 تفاوت تصویر دخترک باغبان را پیدا کنی، دقیق و تیزی!

اهمیت سوالات هوش

این سوالات به شما کمک می کنند که عملکرد مغز شما افزایش پیدا کند. در دنیای کنونی که فعالیت بدنی و مغزی کاهش پیدا کرده است این سوالات هوش می تواند دقت، تمرکز و جزئی نگری شما را افزایش دهد. این مسئله از بیماری های مختلف مغزی نیر الزایمر و … می تواند جلوگیری کند.

شاید بپسندید:حکایت ضرب المثل تا بوق سگ کار می کنم!

احتمالاً بپسندید

3 تفاوت بین دو تصویر رو نهنگ رو تو 8 ثانیه پیدا کن!

بیشتر بخوانید: وظیفه زن نسبت به شوهر: هر زنی باید این کارها را برای شوهرش انجام دهد!

شاید بپسندید: با پیدا کردن تفاوت های تصویر دو پرنده، اثبات کن که توانائی های شناختی بالایی داری!

برایتان جالب خواهد بود: شریک زندگی تان را مقدم بر والدین و فرزندان تان بدانید + ۱۲ دلیل منطقی!

احتمالاً بپسندید: عادت های مثبت زندگی: ۹ عادت جالبی که زندگی شما را زیر و رو می کند!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده + پانزده =

دکمه بازگشت به بالا