;
تفریح و سرگرمی

چیستان: آن چیست که بی صدا زنگ می زند!؟

چیستان عجیب 7: یکی از گونه‌های ادبی در ادب رسمی و فرهنگ مردم ایران چیستان است. چیستان نوعی از تفرج و تفنن ادبی است که به جز کاربرد سرگرم‌کننده، جنبه‌های آموزشی و فرهنگی دیگری نیز دارد.این نوع ادبی را می‌توان در زمره ادبیات اندرزی به‌شمار آورد.

چیستان کلمه ای مرکب از «چیست» و «آن» است که در علم بدیع در فارسی، معادل کلمه «لغز» عربیست. لغز در لغت به معنی پیچیدگی و پوشیدگی است و و در اصطلاح به معنی کلام موزونی است که نام چیزی در آن برده نشود ولی اوصاف آن طوری برشمرده شود که خواننده با خواندن آن اوصاف پی به نام آن چیز ببرد. طراح چیستان سعی می‌کند تا با بیان اجزای حسی و مادی یک پدیده و معرفی برخی از ویژگی‌های آن مخاطب را برای شناسایی آن به تلاش و تکاپوی فکری وادارد.

علت نام گذاری این صنعت به «چیستان» در فارسی، این است که جملات پرسشی معمولاً به صورت سؤال و با عبارت «چیست آن» یا «چیست» آغاز می‌شوند. در ادامه با چیستان عجیب 7 همراه باشید. شما در این چیستان عجیب 7 باید پاسخ دهید که آن چیست: آن چیست که بی صدا زنگ می زند؟

شاید بپسندید: داستان شنیدنی شاه عباس و مرد پینه دوز | به عیش و نوش برس، پولش را خدا میده!

چیستان عجیب 7

آن چیست که بی صدا زنگ می زند؟

چیستان عجیب 7

شاید بپسندید: آزمون تمرکز: به موش اولی کمک کنید تا خودش را به موش دوم برساند.

.

.

.

.

.

.

.

پاسخ چیستان عجیب 7

.

.

.

شاید بپسندید:آزمون هوش: با کمک نشانه ها در هر دست،ثروتمندترین زن را شناسایی کنید!؟

آیا توانستید بفهمید که پاسخ این چیستان عجیب چیست؟ اگر هنوز در حال فکر کردن هستید، بهتر است بیشتر تمرکز و فکر کنید. ما اطمینان داریم به پاسخ دست پیدا خواهید کرد.

.

.

.

.

پاسخ : پاسخ این چیستان “آهن” است.

چیستان عجیب 7

امیدوارم از چیستان عجیب 7 استفاده کرده باشید. شما همواره می توانید سوالات، بازی های فکری، پازل ها و تست های شخصیت شناسی بیشتر را در بخش تفریح و سرگرمی چشمک مشاهده و مطالعه کنید. در صورت تمایل آنها را با دوستان خود به اشتراک بگذارید. به خصوص آنهایی که علاقمندند خود را بهتر بشناسند. ما را در شبکه های اجتماعی اینستاگرام و فیس بوک دنبال کرده و نظرات و پیشنهادات خود را مطرح کنید.

 

برایتان جالب خواهد بود

شاید بپسندید:کدامیک از این 3 مرد شیرین عقل، همسر این خانم فیس و افاده ای است!؟

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 − شش =

دکمه بازگشت به بالا