;
تفریح و سرگرمی

معمای ریاضی با چوب کبریت: ریاضی ات خوبه، پس معادله را با جابه جایی یک چوب کبریت درست کنید!

معمای ریاضی با چوب کبریت: تلاش کنید تا میزان ضریب هوشی و توانایی خودتان را در حل معادلات ریاضی را با معمای ریاضی با چوب کبریت امتحان کنید. فقط معادله را درست کنید. باید این چالش را در کمتر از 10 ثانیه و تنها با یک حرکت حل کنید. تست‌ها و پازل‌های آی‌کیو در طول سال‌ها به طور فزاینده‌ای محبوب شده‌اند و جای تعجب نیست که این فعالیت‌ها به شبکه‌های اجتماعی راه پیدا کرده‌اند. امروزه به نظر می رسد که همه مشتاق اند مهارت های حل مسئله خود را با طیف وسیعی از چالش ها آزمایش کنند.

امروز شما را به چالش می‌کشیم تا یک معادله عجیب و غریب را حل کنید: 6+4=4. آیا می توانید بفهمید که خطا کجاست و این معما را در کمتر از 10 ثانیه حل کنید؟ از طریق بخش نظرات به ما اطلاع دهید که چقدر خوب عمل کردید! پس معادله یا معمای ریاضی با چوب کبریت را حل کنید. با بخش سرگرمی مجله خبری چشمک و اهل فان و معمای ریاضی با چوب کبریت همراه شوید.

شاید بپسندید: اگه میخای بدونی نقطه ضعف ات چیه کافیه بگی که کدوم یکی از این سه تا جوون به سن قانونی نرسیدن!

معمای ریاضی با چوب کبریت

آیا آماده اید تا قدرت ریاضیات و توانایی ذهنی خود را آزمایش کنید؟ سپس به این بازی فکری نگاه کنید. برای تکمیل موفقیت آمیز پازل، باید عمیقاً کاوش کنید و از تمرکز خود استفاده کنید. وقت آن است که خارج از چارچوب فکر کنید و سعی کنید معادله روز را حل کنید. ما شما را تشویق می کنیم که فقط یک چوب کبریت را جابجا کنید تا همه معادلات درست شوند. آیا برای چالش آماده اید؟

تکمیل یک پازل به چیزی بیش از جستجوی تکه هایی نیاز دارد که با هم هماهنگ شوند. ما باید از ذهن و خلاقیت خود برای تعیین بهترین راه برای مونتاژ قطعات استفاده کنیم. برای اینکه ما موفق شویم، باید با دقت نگاه کنیم و روی چالشی که در دست داریم تمرکز کنیم. کنار هم قرار دادن عناصر مختلف و اطمینان از تناسب صحیح آنها به زمان و تلاش نیاز دارد. اگر تمرکز خود را حفظ کنیم و از مهارت های فکری و خلاقیت خود استفاده کنیم، می توانیم پازل را کامل کنیم و به موفقیت برسیم.

شاید بپسندید: معمای شناسایی دزد الماس گالری: اگه تیزی، بگو الماس رو کی دزدیده!؟

معمای ریاضی با چوب کبریت

شاید بپسندید: چه قدر منعطف و صبور هستی!؟یکی از منظره های غروب را انتخاب تا متوجه شوید!

.

.

.

.

.

احتمالاً بپسندید: با هوشا و زرنگا رمزگشایی کنند: به جای علامت سوال، چه حرفی باید باشه!؟

.

.

.

.

.

 برایتان جالب خواهد بود: باهوشا جواب بدن: کدومیکی از این دو تا زن ثروتمندتره!؟

پاسخ معمای ریاضی با چوب کبریت

آیا پاسخ معمای ریاضی با چوب کبریت را پیدا کرده اید؟ اگر هنوز پاسخ را به دست نیاوردید، اشکال ندارد. می تواند بیشتر فکر کنید تا پاسخ را پیدا کنید. شما در هر صورت پیروز معمای ریاضی با چوب کبریت هستید. می توانید از شانس دوم خود استفاده کنید.

احتمالاً بپسندید: کدوم ماسک ونیزی را می پسندی!؟ | یکی را انتخاب کن تا بگم چه چیزی سبب پیشرفت‌ات میشه!؟

 

 

 

 

خیلی تیزی، پس سریع بگو کدوم طاووس با دوتای دیگه فرق داره!

.

.

.

.

احتمالاً بپسندید: چه قدر منعطف و صبور هستی!؟یکی از منظره های غروب را انتخاب تا متوجه شوید!

پاسخ معمای ریاضی با چوب کبریت: انجام این چالش بسیار هیجان انگیز است، اما حل آن نیز می تواند بسیار دشوار باشد. ما به کسانی که در کمتر از 10 ثانیه پاسخ را پیدا می کنند تبریک می گوییم! پاسخ این چالش 0+4=4 است. امیدواریم از حل چالش لذت برده باشید!

شاید بپسندید: حکایت کشک چی؟ پشم چی؟

پاسخ معمای ریاضی با چوب کبریت

احتمالاً بپسندید: تست هوش ریاضی چالشی: با حرکت دادن یک چوب کبریت، معادله را تصحیح و مغز خود را ورزش دهید!

امیدوارم از پاسخ معمای ریاضی با چوب کبریت استفاده کرده باشید. شما همواره می توانید سوالات، بازی های فکری، پازل ها و تست های شخصیت شناسی بیشتر را در بخش تفریح و سرگرمی چشمک مشاهده و مطالعه کنید. در صورت تمایل آنها را با دوستان خود به اشتراک بگذارید. به خصوص آنهایی که علاقمندند خود را بهتر بشناسند. ما را در شبکه های اجتماعی اینستاگرام و فیس بوک دنبال کرده و نظرات و پیشنهادات خود را مطرح کنید.

احتمالاً بپسندید: میدونستی که علاقه به یه حیوون برمی‌گرده به نوع نگاه و شخصیت ات!| باور نداری تو این تست شرکت کن!

 

 

 

بازی های فکری و زوال عقل

بر اساس تحقیقات، مشخص شده است که افراد مسن که به طور منظم در پازل کلمات و اعداد شرکت می کنند، مغز تیزتری دارند. هر چه بیشتر پازل بازی کنند، عملکرد مغزشان بهتر می شود. یک مطالعه نشان داد که انجام جدول کلمات متقاطع می تواند شروع زوال عقل را تا دو سال و نیم کاهش دهد.

بیشتر بخوانید:دو تا عدد 5 میان 3 ها گم شده، اگه چشات قوی باشه تو 5 ثانیه پیداشون می کنی!

اهمیت بازی های فکری

به گفته Psychology Today، ورزش منظم مغز می تواند حافظه، تمرکز و توانایی های تفکر جانبی را بهبود بخشد. باور نکردنی است که چگونه یک سرگرمی دلپذیر مانند حل پازل یا جدول کلمات متقاطع ممکن است چنین مزایای عظیمی بر سلامت کلی شما داشته باشد.

معماها برای مغز مفید هستند؟

به باور محققان معماها و سوالات هوش، منطق و استدلال شما را تقویت می کنند پازل ها برای تمرین مغز ساخته می شوند. جدول کلمات متقاطع، معماها، جستجوی کلمات و مسائل منطقی همگی می توانند بخش های مختلف مغز شما را فعال کنند و به شما کمک کنند تا مهارت های تفکر انتقادی و تحلیلی خود را تقویت کنید.

احتمالاً بپسندید:بین تصویر بز بامزه چپ و راست 8 تا تفاوت هست، آیا میتونی پیداشون بکنی!

مزایای بازی فکری

تفریح و سرگرم شدن تنها یکی از فواید بازی های فکری می باشد، بازی فکری و سلامت روان رابطه ی مستقیمی باهم دارند. همچنین تاثیر بسزای بازیط فکری بر مهارت های شناختی و عملکرد ذهن را نباید از یاد برد. از جمله مزایای بازی های فکری می توان موارد زیر را نام برد.

احتمالاً بپسندید:همین که تصویر رو دیدی چی نظرت رو جلب کرد تا بگم که آدم رک گو هستی یا خجالتی!؟

تمرکز و عدم تمرکز چیست؟

تمرکز، توانایی ایجاد دقت بر روی یک کار بدون تأثیر محرک های داخلی و خارجی است. به طور خلاصه، تمرکز به معنای کنترل ذهن است. تمرکز به عنوان یکی از پیش نیازهای موفقیت پذیرفته شده است. اما عدم تمرکز به معنای کنترل ذهن توسط محرک های درونی و بیرونی است. به این ترتیب عدم تمرکز و کمبود آن، امکان یادگیری و کار با کیفیت را با خلل ایجاد می کند.

احتمالاً بپسندید: با یافتن پاسخ این معمای ریاضی در 10 ثانیه ثابت کنید که نابغه هستید!

دلایل عدم تمرکز چیست؟

می تواند علل روانی، محیطی و فیزیولوژیکی داشته باشد. نکته مهم این است که سعی کنیم اثرات این علل را به حداقل برسانیم. اعتیاد به فناوری نیز یکی از عواملی است که اخیراً باعث عدم تمرکز می شود.

برایتان جالب خواهد بود: تو دوستی چه جور هستی!؟ | کافیه بگی اول تو تصویر چی دیدی تا نتیجه شگفت زده ات کنه!

اهمیت این آزمون های تصویری برای افزایش تمرکز

تصاویری شبیه تصویر فوق می توانند قدرت تمرکز و دقت شما را افزایش دهند. شما با حل مرتب معماها و سوالات هوش و تصاویر این چنین، مغز خود را به فعالیت وادار می کنید. این مسئله به افزایش تمرکز، دقت و جزئی نگری شما خواهد افزود.برای حل سوالات هوش و تصاویر پازلی، دقت کردن حرف اول برای موفقیت است. اکنون نیز به دقت به تصویر نگاه کنید.

احتمالاً بپسندید: تست هوش ریاضی با چوب کبریت: اگه ریاضی‌ات خوبه با حرکت دادن 2 چوب کبریت معادله صحیح درست کن!

آلزایمر و فعالیت مغز و  بازی های فکری

محققان دریافته اند که بخشی از اختلالات مغزی و رشد بیماری هایی همچون فراموش و آلزایمر با کاهش فعالیت های مغزی در ارتباط است. لذا برای جلوگیری و یا احمالا رشد این بیماری ها، باید تحرک مغز را افزایش داد. سوالات ریاضی شبیه سوال هوش ریاضی جاضر می تواند سبب افزایش عملکرد مغز شود. حل صحیح این سوال، نیازمند تمرکز و دقت است. در واقع تنها راه حل پاسخ به این سوالات نیز همین نکته است. بر همین اساس سوالاتی از این دست در کنار ایجاد سرگرمی برای سلامت مغز بسیار مفید هستند.

شاید بپسندید: ضریب هوشی خود را تست کنید و بگوئید به لحاظ منطقی کدام مخزن آب در 45 ثانیه اول پر می شود!؟

اهمیت سوالات هوش

این سوالات به شما کمک می کنند که عملکرد مغز شما افزایش پیدا کند. در دنیای کنونی که فعالیت بدنی و مغزی کاهش پیدا کرده است این سوالات هوش می تواند دقت، تمرکز و جزئی نگری شما را افزایش دهد. این مسئله از بیماری های مختلف مغزی نیر الزایمر و … می تواند جلوگیری کند.

احتمالاً بپسندید: تیزبین و دقیقی، پس باید بتونی 3 تفاوت مرغ بامزه سمت چپ و راست رو پیدا کن!

شاید برایتان جالب باشد

مادر نوزاد کدومیکی از این دو تا زن هست!؟ اگه بتونی تو 5 ثانیه جواب رو پیدا کنی آخر نابغه هایی!

درباره خودت چی فکر می کنی،تحلیل گری یا خلاق!؟| این تستو از دست نده و بگو تو عکس چی دیدی!؟

تست هوش ریاضی با چوب کبریت: اگه ریاضی‌ات خوبه با حرکت دادن 2 چوب کبریت معادله صحیح درست کن!

دو مسافر متروی تهران چرا معروف شده اند؟

اگه هوش کارآگاهی بالا داشته باشی در یک نگاه می تونی دزد را شناسایی کنی!؟

اگر نابغه ریاضی هستی با حرکت دادن یه چوب کبریت یه معادله صحیح ریاضی بدست بیار!

 فقط نوابغ تیزبین، 3 تفاوت تصویر گاو بامزه رو تو 8 ثانیه پیدا می کنند!

نوشته های مشابه

12 دیدگاه

 1. اگه اون به اضافه رو خط عمودی رو برداریم بزاریم کنار روی اون قسمت خالی شش عددمون هشت میشه و ۸-۴= 4

 2. ببخشید یک سوال داشتم ما میتونیم از + خط صافش رو برداریم و بالای 6 بذاریم که بشه 8-4=4؟ فکر کنم این روش هم درست باشه.

 3. یک چیز دیگه هم میشد می تونست + خط بالایی به علاوه رو برداریم میشد تفریق بعد چوب کبریت رو بگذاریم همان جایی که خودش گذاشته میشد 4_8 بعد درست میشد

 4. سلام
  یک چوب از عدد شش برمی داریم؛ تا عدد پنج ایجاد شود، بعد آن چوب کبریت را بالای عدد چهار قرار می دهیم؛ عدد تقریبا نُه است.

  عدد نُه =🌹🌷🌻🌸+🌹🌷🌸🌻🌺

  و دو روش حل دیگر که
  ۰+۴=۴
  ۸-۴= ۴

 5. یه روش دیگه هم هست ،ما میتونیم یکی از چوب کبریت های + رو برداریم و بزاریمش در اون جایی که در عدد اولی خالیه ، جواب میشه ( ۸_ ۴ = ۴ ) اینم درسته .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 + بیست =

دکمه بازگشت به بالا