;
تفریح و سرگرمی

متولدین کدام ماهها باهوش ترند! | متولد کدوم ماه هستی!؟

متولدین کدام ماهها باهوش ترند: باهوش ترین افراد جهان ویژگی های مشترک زیادی دارند: این افراد می توانند به راحتی ایده های خود را خلق کنند و اغلب دارای اخلاق کاری قوی هستند که آن ها را به موفقیت می رساند. این ویژگی‌ ها می‌ تواند به آن‌ ها کمک کند تا اختراعات و ابداعات جدیدی داشته باشند، شاهکارهای صوتی یا بصری خلق کنند، یا موسساتی را برای تغییر دنیا راه‌اندازی کنند.

اما آیا تا به حال به این فکر کرده اید که چرا برخی افراد از برخی دیگر باهوش تر هستند؟ طالع بینی به این پرسش پاسخ می دهد که متولدین کدام ماهها باهوش ترند!؟ اگر دوست دارید شش تا از باهوش ترین نشانه های فلکی را بشناسید، به خواندن این مطلب ادامه دهید!

6. متولدین تیر (برج سرطان)

متولدین برج سرطان، افرادی پرورش دهنده، دلسوز و مراقبت کننده بوده، و دارای درجه منحصر به فردی از هوشمندی هستند. آنا کواچ، اخترشناس روابط می گوید: «افراد متولد تیر، شهود و حساسیت عاطفی را با طبیعتی حیله گر ترکیب می کنند. این امر بیشتر به روابط شخصی آن ها کمک می کند.»

او می افزاید: «آن ها می توانند در کسب و کار موفق شوند، زیرا بلدند که چگونه پاسخی بدهند که دیگران نتوانند در برابر آن مقاومت کنند. آن ها در شناخت افراد و پاسخ دادن به احساسات دیگران عالی هستند.

از دوست تیرماهی خود انتظار داشته باشید که بدون تعلل، نیازهای عاطفی همه را با مهارت و استادی برآورده کند! این نشانه هوش هیجانی بالاست که تعداد کمی از متولدین ماه های دیگر از آن برخوردارند.

شاید بپسندید:(ویدیو) جالب تهیه شیرنی زبان در قنادی!

5. متولدین مهر (برج میزان)

دوست مهر ماهی شما به احتمال زیاد همیشه سرش در کتاب است یا در حال بازدید از موزه محلی، سینما، یا سالن کنسرت می باشد! به همین دلیل، آن ها پایگاهی از دانش و اطلاعات در مورد طیف وسیعی از موضوعات هستند.

با این حال، هوشمندی آن ها به همین جا ختم نمی شود. متولدین مهر، با هنر و موسیقی مرتبط هستند. هوش آن ها می تواند از طریق خلاقیت ظاهر شود؛ مانند درک آسان تئوری موسیقی یا هنرهای تجسمی.

ناگفته نماند، این افراد یک گفتگوگر با استعداد هستند! به این معنی که همیشه در حال گفتگو با دیگران هستند، که به نوبه خود، عقل آن ها را بسط می دهد.

شاید بپسندید: اگه اشتباه تصویر کلاس را پیدا کنی، در باهوشی دست هرکول پوآرو رو از پشت بستی!

4. متولدین آذر (برج قوس)

متولدین آذر یا برج قوس، ترجیح می دهند دانش را از طریق تجربه به دست آورند. این افراد تمایل دارند متفکرانی مستقل و آزاد باشند، اما تحقیق و عقلانیت را نیز، رد نمی‌ کنند.

در واقع، تمایل آن ها به جستجوی حقیقت، اغلب آن ها را وادار می کند تا برای آگاهی بیشتر تلاش کنند. به عنوان مثال، یک آذر ماهی که می خواهد زبان جدیدی را مطالعه کند، ممکن است به کشور دیگری سفر کند تا از مردم محلی بیاموزد.

به همین دلیل، افراد متولد برج قوس، فقط باهوش نیستند؛ اگرچه آن ها عاشق خواندن و مطالعه کردن هستند؛ اما آموخته های خود را بیشتر از طریق تجربه به دست می آورند و به گونه ای در زندگی خود پیاده می کنند که فراتر از سطح علمی است.

شاید بپسندید: با پیدا کردن مقدار عددی هر کیک، معادله آخر را حل کن!| ریاضی‌ات چقدر خوبه!

3. متولدین خرداد (برج جوزا)

متولدین خرداد، همیشه در حال جذب اطلاعات جدید هستند. چه در مورد موضوعات مورد علاقه خود، و چه در مورد شرکتی که قصد دارند برای آن درخواست شغلی ارسال کنند!

ستاره شناس لیندا بری می گوید: «این افراد حس آگاهی قوی و توانایی بالایی برای برقراری ارتباط دارند که آن ها را بسیار باهوش می کند. یک خردادی، شخصیتی بنیادین دارد که سازگار و هوشیار است، که به توانایی تجربی و کنجکاوی او برای استدلال و یادگیری کمک می کند.»

پس چرا با این وجود، در صدر لیست باهوش ترین ها نیستند؟ به گفته کواچ، افراد متولد شده در این ماه، به قدری به راحتی حواس شان پرت می شود که تمایل دارند به جای تمرکز بر توسعه تخصص خود، فقط به موضوعات مورد علاقه خود بپردازند. به عبارت دیگر، آن ها در همه چیز تخصص دارند و در هیچ چیز متخصص نیستند!

این افراد سخت کوش، قابل اعتماد و کمالگرا، تحت حاکمیت سیاره عطارد (سیاره ارتباطات و تفکر) هستند. سطح هوشی این افراد، آن ها را به مشاورانی عالی تبدیل کرده است.

احتمالاً بپسندید: اگر نکته تصویر ببر حنگلی را پیدا کنی، جزو 1 درصد تیزبین جهان هستی!

1. متولدین بهمن (برج دلو)

باهوش ترین افراد، متولدین بهمن هستند. برج فلکی این افراد توسط اورانوس، سیاره نوآوری، خلاقیت و آگاهی اداره می شود.

بنابراین، این افراد هوش و ادراکی فراتر از پردازش معمولی حقایق و واقعیات دارند. آن ها اطلاعات را به خوبی تجزیه و تحلیل و درک می کنند، و بر اساس آن عمل می کنند.

کواچ می گوید: «آن ها مبتکر، عجیب و غریب و اغلب جلوتر از زمان هستند! آن ها می دانند که روندهای فعلی، در آینده چه تغییراتی می کنند و ممکن است چشم‌ اندازی از آینده داشته باشند که دیگران نتوانند آن را درک کنند.»

انتظار نداشته باشید که این افراد بتوانند جلوی آینده نگری خود را بگیرند. آن‌ ها نه تنها در زمینه ایده‌ پردازی درخشان و نابغه هستند، بلکه به اندازه کافی جسور هستند که ریسک کنند، و خیلی زودتر از چیزی که انتظار می رود، به پیشرفت‌ های زیادی دست یابند.

متولدین بهمن همچنین دارای یک قطب نمای اخلاقی قوی هستند! و از این استعدادهای فکری برای کمک به دیگران و تغییر جامعه به سمت بهتر شدن استفاده می کنند. بنابراین، اگر دوست بهمن ماهی پیدا کردید، حتما او را برای خود نگه دارید!

احتمالاً بپسندید:فقط کسایی که حواسشون جمع هست متوجه اشتباه تصویر این ماهیگیر میشن!

 

 

 

اهمیت بازی های فکری

به گفته Psychology Today، ورزش منظم مغز می تواند حافظه، تمرکز و توانایی های تفکر جانبی را بهبود بخشد. باور نکردنی است که چگونه یک سرگرمی دلپذیر مانند حل پازل یا جدول کلمات متقاطع ممکن است چنین مزایای عظیمی بر سلامت کلی شما داشته باشد.

احتمالاً بپسندید: در کمتز از 10 ثانیه مجموع عددی میوه ها را در معادله آخر پیدا کن!

مزایای بازی فکری

تفریح و سرگرم شدن تنها یکی از فواید بازی های فکری می باشد، بازی فکری و سلامت روان رابطه ی مستقیمی باهم دارند. همچنین تاثیر بسزای بازیط فکری بر مهارت های شناختی و عملکرد ذهن را نباید از یاد برد. از جمله مزایای بازی های فکری می توان موارد زیر را نام برد.

شاید بپسندید: شرط می بندیم که نمی توانید این دنباله اعداد را در کمتر از 20 ثانیه شکست دهید!

اهمیت این آزمون های تصویری برای افزایش تمرکز

تصاویری شبیه تصویر فوق می توانند قدرت تمرکز و دقت شما را افزایش دهند. شما با حل مرتب معماها و سوالات هوش و تصاویر این چنین، مغز خود را به فعالیت وادار می کنید. این مسئله به افزایش تمرکز، دقت و جزئی نگری شما خواهد افزود.برای حل سوالات هوش و تصاویر پازلی، دقت کردن حرف اول برای موفقیت است. اکنون نیز به دقت به تصویر نگاه کنید.

شاید بپسندید: داستان ضرب المثل آخرش معلوم شد توی ظرف یارو چی بود

دلایل عدم تمرکز چیست؟

می تواند علل روانی، محیطی و فیزیولوژیکی داشته باشد. نکته مهم این است که سعی کنیم اثرات این علل را به حداقل برسانیم. اعتیاد به فناوری نیز یکی از عواملی است که اخیراً باعث عدم تمرکز می شود.

احتمالاً بپسندید: معماهایی که تاکنون بشر رمزگشایی نتوانسته است: از نسخه خطی ووینچ تا سنگ راهنما گرجستان!

تمرکز و عدم تمرکز چیست؟

تمرکز، توانایی ایجاد دقت بر روی یک کار بدون تأثیر محرک های داخلی و خارجی است. به طور خلاصه، تمرکز به معنای کنترل ذهن است. تمرکز به عنوان یکی از پیش نیازهای موفقیت پذیرفته شده است. اما عدم تمرکز به معنای کنترل ذهن توسط محرک های درونی و بیرونی است. به این ترتیب عدم تمرکز و کمبود آن، امکان یادگیری و کار با کیفیت را با خلل ایجاد می کند.

احتمالاً بپسندید: داستان ضرب المثل هنوز زرده را بالا نکشیده قدقد می کند!

آلزایمر و فعالیت مغز و  بازی های فکری

محققان دریافته اند که بخشی از اختلالات مغزی و رشد بیماری هایی همچون فراموش و آلزایمر با کاهش فعالیت های مغزی در ارتباط است. لذا برای جلوگیری و یا احمالا رشد این بیماری ها، باید تحرک مغز را افزایش داد. سوالات ریاضی شبیه سوال هوش ریاضی جاضر می تواند سبب افزایش عملکرد مغز شود. حل صحیح این سوال، نیازمند تمرکز و دقت است. در واقع تنها راه حل پاسخ به این سوالات نیز همین نکته است. بر همین اساس سوالاتی از این دست در کنار ایجاد سرگرمی برای سلامت مغز بسیار مفید هستند.

شاید بپسندید:حکایت مرد گل خوار و عطار قند فروش از داستان های پرمعنای مثنوی معنوی!

اهمیت سوالات هوش

این سوالات به شما کمک می کنند که عملکرد مغز شما افزایش پیدا کند. در دنیای کنونی که فعالیت بدنی و مغزی کاهش پیدا کرده است این سوالات هوش می تواند دقت، تمرکز و جزئی نگری شما را افزایش دهد. این مسئله از بیماری های مختلف مغزی نیر الزایمر و … می تواند جلوگیری کند.

احتمالاً بپسندید: اگه تو 10 ثانیه تفاوت های تصویر این دو کودک بازیگوش رو پیدا کنی، واقعاً نابغه ای!

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 − یک =

دکمه بازگشت به بالا