;
تفریح و سرگرمی

ریاضی ات خوبه، پس در 5 ثانیه پاسخ عبارت ریاضی را پیدا کنید | اصلا ساده نیست!

سوال ریاضی با درک اصول محاسبه: آیا می توانید عبارت ریاضی 4–2÷2+2×4=؟ را حل کنید؟ بازی های فکری پازل هایی هستند که شما را به فکر وادار می کنند و ظرفیت ذهنی شما را افزایش می دهند. اگر ذهن تیزبینی برای حل پازل دارید، این بازی فکری را امتحان کنید. همچنین می توانید در پایان پاسخ و راه حل این بازی فکری را ببینید. با مجله خبری چشمک و سوال ریاضی با درک اصول محاسبه همراه شوید.

بازی های فکری بازی هایی هستند که در آن بازیکنان سعی می کنند راه حلی برای یک مشکل بیابند. بازی های فکری همانطور که سرگرم کننده هستند، مغز شما را نیز به چالش می کشند. آنها یک راه عالی برای تقویت ظرفیت ذهنی و مهارت های تفکر جانبی، حفظ قدرت حافظه و شادی شما هستند. این تمرینات را می توان به روش های مختلفی ساختار داد. به طور کلی، آنها به شکل پازل هایی هستند که باید حل شوند. اغلب نیاز به تفکر غیر متعارف با در نظر گرفتن محدودیت های داده شده دارد. گاهی اوقات، شامل تفکر جانبی است. معماها و معماهای منطقی از انواع بازی های فکری هستند.

شاید بپسندید: با پیدا کردن پلنگ برفی تصویر اثبات کنید که چشمانی تیز مثل عقاب دارید!

سوال ریاضی با درک اصول محاسبه

همانطور که اشاره شد بازی های فکری تمرین هایی هستند که برای تحریک عملکرد شناختی طراحی شده اند و مغز را تشویق می کنند تا برای بهبود عملکرد خود کار کند. در حالی که بسیاری از مردم دوست دارند بازی های فکری را برای سرگرمی انجام دهند، این تمرینات ساده کاربردهای دیگری نیز دارند. به عنوان مثال، متخصصان مغز و اعصاب اغلب هنگام کار با بیماران برای رسیدن به تشخیص از آنها استفاده می کنند و معلمان اغلب از آنها در کلاس به عنوان ابزار آموزشی استفاده می کنند.

برخی از مطالعات همچنین نشان می دهد که انجام بازی های فکری به حفظ تناسب ذهن کمک می کند. به تصویر سوال ریاضی با درک اصول محاسبه ارسال شده در زیر نگاه کنید. شما یک معمای ریاضی پیدا خواهید کرد که فقط کسانی که ضریب هوشی بالایی دارند می توانند به آن پاسخ دهند. این پازل ریاضی را با دقت بررسی کنید. آیا آسان است؟ آیا توانستید این معمای ریاضی را حل کنید؟ اگر توانستید آن را حل کنید، بیایید آن را به یک چالش تبدیل کنیم.

تایمر را روی 10 ثانیه تنظیم کنید. ببینید با چه سرعتی می توانید این معمای ریاضی را حل کنید. اگر بتوانید این بازی فکری را در زمان کمتری حل کنید.

شاید بپسندید: حکایت جالب و شنیدنی باز فیلش یاد هندوستان کرده! 

سوال ریاضی با درک اصول محاسبه

شاید بپسندید: آزمون هوش: با دلیل بگوئید کدام خانواده وضع مالی بهتری داره!

.

.

.

.

شاید بپسندید: ماجرای مرد هیزم شکن و فرشته و جنیفرلوپز | چرا مردها مجبور به دروغ گفتن می شوند (آخر خنده)

 

.

.

شاید بپسندید: چیستان: در میان لبنیات کدام یکی، بیشترین خدمت را به مردم می کند!؟

جواب سوال ریاضی با درک اصول محاسبه

برای حل یک معمای ریاضی، پازل را مشاهده کنید و سعی کنید آن را حل کنید تا راه حل مسئله را بیابید. اگر نمی توانید راه حل را پیدا کنید، ما برای شما پاسخی داریم. اگر هنوز در تلاش برای کشف آن هستید، ما راه حل این معمای ریاضی را داریم. اما قبل از دیدن پاسخ بهتر است بیشتر دقت کنید.

شاید بپسندید: دخترک فضایی را بین آدم‌های فضایی پیدا کنید!

.

.

.

.

.

شاید بپسندید: در یک نگاه مادر نی نی کوچولو را در حمام شناسایی کنید!

پاسخ سوال ریاضی با درک اصول محاسبه: اگر همچنان به کمک نیاز دارید، تصویر زیر به شما در درک راه حل کمک می کند. از معادلات و فرمول های ریاضی برای حل پازل های ریاضی استفاده کنید. ترتیب مناسب پاسخگویی به یک سوال ریاضی را توضیح می دهد. بسیاری از معماهای مغز تا حدی به دلیل خطای شهودی انسانی پیچیده هستند.در محاسبات ریاضی طبق قانون Pemdas ابتدا پرانتز محاسبه شود، در اولویت بعدی توان و سپس ضرب و تقسیم دارای اولویت یکسانی هستند که از ضرب بعد تقسیم محاسبه می‌شوند و در اولویت آخر هم جمع اول بعد تفریق.

بنابراین می شود:

4 – 2 ÷ 2 + 2 × 4 = 4 – 1 + 8 = 11

شاید بپسندید: آزمون دقت ذهن: موجودات بیگانه را در فروشگاه پیدا کنید!

جواب سوال ریاضی با اصول محاسبه

امیدوارم از سوال ریاضی با درک اصول محاسبه استفاده کرده باشید. شما همواره می توانید سوالات، بازی های فکری، پازل ها و تست های شخصیت شناسی بیشتر را در بخش تفریح و سرگرمی چشمک مشاهده و مطالعه کنید. در صورت تمایل آنها را با دوستان خود به اشتراک بگذارید. به خصوص آنهایی که علاقمندند خود را بهتر بشناسند. ما را در شبکه های اجتماعی اینستاگرام و فیس بوک دنبال کرده و نظرات و پیشنهادات خود را مطرح کنید.

 

 

 

 

 

آلزایمر و فعالیت مغز و  بازی های فکری

محققان دریافته اند که بخشی از اختلالات مغزی و رشد بیماری هایی همچون فراموش و آلزایمر با کاهش فعالیت های مغزی در ارتباط است. لذا برای جلوگیری و یا احمالا رشد این بیماری ها، باید تحرک مغز را افزایش داد. سوالات ریاضی شبیه سوال هوش ریاضی جاضر می تواند سبب افزایش عملکرد مغز شود. حل صحیح این سوال، نیازمند تمرکز و دقت است. در واقع تنها راه حل پاسخ به این سوالات نیز همین نکته است. بر همین اساس سوالاتی از این دست در کنار ایجاد سرگرمی برای سلامت مغز بسیار مفید هستند.

شاید بپسندید:حکایت ملانصرالدین و سوزن لرزان | وقتی ملا نصرالدین نیمی از جمعیت شهر را سر کار گذاشت!

اهمیت سوالات هوش

این سوالات به شما کمک می کنند که عملکرد مغز شما افزایش پیدا کند. در دنیای کنونی که فعالیت بدنی و مغزی کاهش پیدا کرده است این سوالات هوش می تواند دقت، تمرکز و جزئی نگری شما را افزایش دهد. این مسئله از بیماری های مختلف مغزی نیر الزایمر و … می تواند جلوگیری کند.

شاید بپسندید: با دلیل بگوئید که کدامیک از افراد حاضر در مراسم، ربات است!

برایتان جالب خواهد بود

خودت و دوستات را بهتر بشناس | در نگاه اول در تصویر چه چیزی دیدی!؟

تست قدرت تمرکز: یک روح میان افراد پنهان شده است، آن را پیدا کنید!

اگه فکر می کنی باهوشی سریع بگو اشتباه تصویر دوقلوها چیه!؟

داستان جالب و شنیدنی نه کور می کند نه شفا می دهد!

نوشته های مشابه

13 دیدگاه

 1. کلا وقتی معادله مجهول داره یا باید مجهول با مساوی جدا بشه یا اگر نشود ضرب و تقسیم به ترتیب آمدنشان الویت دارد به منها و جمع مثال:
  (۱۲)=۴×….=۲+….=۲ ÷….=2_۴
  ولی دراینجا مجهول داریم:یعنی ۴ میخواد منهای چه عددی بشه وقتی اون عدد درحال تقسیم بین دو وجه:
  =(۴×۲)+(۲÷2)_۴
  به عبارتی اول دو پرانتزکه مجهوله رو حل کرده بعد معادله رو حساب میکنیم ۱۱=۸+ ۱_۴

 2. 2سه بارتکرارشده و۴دوبار)خود۲+خود۴=۶)حروف۳وحروف۲=۵)(۵+۶=۱۱)تمام…خیلی ساده گفتم اونایی که نمیفهمن زود بفهمن…

 3. دوستان اولویت اول با ضرب و تقسیم هست (هر کدام که زودتر امد) الان ما اینجا عدد ۲÷۲ را داریم خب تقسیم میکنیم میشه ۱ بعد ۲×۴ حساب میکنیم میشه ۸ حالا میگیم که ۴-۱ میشه ۳ حالا ۳+۸ هم میشه ۱۱ به همین آسانی

 4. دوستان چرا خنگ بازی در می آورید اولویت ها رعایت شده چون اول ضرب و تقسیم بعد جمع و تفریق هرکدام زودتر آمد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 + 17 =

دکمه بازگشت به بالا