;
تفریح و سرگرمیحکایت

حکایت ضرب المثل بشنو و باور نکن!

حکایت ضرب المثل بشنو و باور نکن: در زمان‌هاي‌ دور، مرد خسيسي زندگي مي كرد. او تعدادي شيشه براي پنجره هاي خانه اش سفارش داده بود . شيشه بر ، شيشه ها را درون صندوقي گذاشت و به مرد گفت باربري را صداكن تا اين صندوق را به خانه ات ببرد من هم عصر براي نصب شيشه ها مي آيم.

شاید بپسندید: داستان ضرب المثل آب حیات نوشیده!

حکایت ضرب المثل بشنو و باور نکن

از آنجا كه مرد خسيس بود ، چند باربر را صدا كرد ولي سر قيمت با آنها به توافق نرسيد. چشمش به مرد جواني افتاد ، به او گفت اگر اين صندوق را برايم به خانه ببري ، سه نصيحت به تو خواهم كرد كه در زندگي بدردت خواهد خورد.

شاید بپسندید: یه آبشار رو انتخاب کن تا بفهمی موقع عصبانیت‌، چه جوری کنترلش می کنی!

حکایت ضرب المثل بشنو و باور نکن

باربر جوان كه تازه به شهر آمده بود ، سخنان مرد خسيس را قبول كرد. باربر صندوق را بر روي دوشش گذاشت و به طرف منزل مرد راه افتاد. كمي كه راه رفتند، باربر گفت : بهتر است در بين راه يكي يكي سخنانت را بگوئي.

مرد خسيس كمي فكر كرد. نزديك ظهر بود و او خيلي گرسنه بود . به باربر گفت : اول آنكه سيري بهتر از گرسنگي است و اگر كسي به تو گفت گرسنگي بهتر از سيري است ، بشنو و باور مكن. باربر از شنيدن اين سخن ناراحت شد زيرا هر بچه اي اين مطلب را مي دانست . ولي فكر كرد شايد بقيه نصيحتها بهتر از اين باشد!

شاید بپسندید: یعنی چشم شور به این میگن! بزکوهی رو ترکوند!

همينطور به راه ادامه دادند تا اينكه بيشتر از نصف راه  را سپري كردند . باربر پرسيد: خوب نصيحت دومت چه است؟ مرد كه چيزي به ذهنش نمي رسيد پيش خود فكر كرد كاش چهارپايي داشتم و بدون دردسر بارم را به منزل مي بردم . يكباره چيزي به ذهنش رسيد و گفت : بله پسرم نصيحت دوم اين  است ، اگر گفتند پياده رفتن از سواره رفتن بهتر است ، بشنو و باور مكن.

باربر خيلي ناراحت شد و فكر كرد ، نكند اين مرد مرا سر كار گذاشته ولي باز هم چيزي نگفت. ديگر نزديك منزل رسيده بودند كه باربر گفت: خوب نصيحت سومت را بگو، اميدوارم اين يكي بهتر از بقيه باشد. مرد از اينكه بارهايش را مجاني به خانه رسانده بود خوشحال بود و به مرد گفت : اگر كسي گفت باربري بهتر از تو وجود دارد ، بشنو و باور مكن.

مرد باربر خيلي عصباني شد و فكر كرد بايد اين مرد را ادب كند بنابراين هنگامي كه مي خواست صندوق را روي زمين بگذارد آنرا ول كرد و صندوق با شدت به زمين خورد ، بعد رو كرد به مرد خسيس و گفت  اگر كسي گفت كه شيشه هاي اين صندوق سالم است ، بشنو و باور مكن. از آن‌ پس، وقتي‌ كسي‌ حرف بيهوده مي زند تا ديگران را فريب دهد يا سرشان را گرم كند ، گفته‌ مي‌شود كه‌ بشنو و باور مكن.

شاید بپسندید: در تصویر دو هنرمند،یک گربه مخفی شده که فقط چشمای تیز مثل عقاب متوجه‌ش میشه!

حکایت ضرب المثل بشنو و باور نکن

(ویدیو) یک لیوان از این آبمیوه خیابانی هندی بخوری،در برابر همه میکروب ها واکسینه میشی!

بشنو و باور نکن کنایه از چیست؟

۱- یعنی کسی که حرف هایش را برای فریب دادن دیگران می زند، ظاهرا گوش کن اما هیچ اهمیتی نده.

۲- این ضرب المثل را درباره کسانی می گویند که مدام حرف های بی ربط و بی محتوا می زنند و پر از ادعا هستند.

شما می توانید داستان ها، پازل ها و تست های شخصیت شناسی بیشتر را در بخش تفریح و سرگرمی چشمک مشاهده و مطالعه کنید. در صورت تمایل آنها را با دوستان خود به اشتراک بگذارید. به خصوص آنهایی که علاقمندند خود را بهتر بشناسند. ما را در شبکه های اجتماعی اینستاگرام و فیس بوک دنبال کرده و نظرات و پیشنهادات خود را مطرح کنید.

شاید بپسندید: تست شخصیت: چه ارتباطی میان سبک مویتان و شخصیت تان وجود دارد!؟

 

 

 

تمرکز و عدم تمرکز چیست؟

تمرکز، توانایی ایجاد دقت بر روی یک کار بدون تأثیر محرک های داخلی و خارجی است. به طور خلاصه، تمرکز به معنای کنترل ذهن است. تمرکز به عنوان یکی از پیش نیازهای موفقیت پذیرفته شده است. اما عدم تمرکز به معنای کنترل ذهن توسط محرک های درونی و بیرونی است. به این ترتیب عدم تمرکز و کمبود آن، امکان یادگیری و کار با کیفیت را با خلل ایجاد می کند.

شاید بپسندید: داستان ضرب المثل اول چاه را بکن بعد مناره را بدزد!

آلزایمر و فعالیت مغز و  بازی های فکری

محققان دریافته اند که بخشی از اختلالات مغزی و رشد بیماری هایی همچون فراموش و آلزایمر با کاهش فعالیت های مغزی در ارتباط است. لذا برای جلوگیری و یا احمالا رشد این بیماری ها، باید تحرک مغز را افزایش داد. سوالات ریاضی شبیه سوال هوش ریاضی جاضر می تواند سبب افزایش عملکرد مغز شود. حل صحیح این سوال، نیازمند تمرکز و دقت است. در واقع تنها راه حل پاسخ به این سوالات نیز همین نکته است. بر همین اساس سوالاتی از این دست در کنار ایجاد سرگرمی برای سلامت مغز بسیار مفید هستند.

شاید بپسندید:با شناسایی پلنگ برفی دراین منظر کوهستانی، ثابت کن که چشات مثل عقاب تیزه!

اهمیت سوالات هوش

این سوالات به شما کمک می کنند که عملکرد مغز شما افزایش پیدا کند. در دنیای کنونی که فعالیت بدنی و مغزی کاهش پیدا کرده است این سوالات هوش می تواند دقت، تمرکز و جزئی نگری شما را افزایش دهد. این مسئله از بیماری های مختلف مغزی نیر الزایمر و … می تواند جلوگیری کند.

شاید بپسندید: اگه مثل هرکول پوآرو باهوش و دقیق باشی، قاتل را در یک نگاه پیدا می کنی!

 

 

لینک های مرتبط

داستان کوتاه و شنیدنی کلوچه های خانم!

شاید بپسندید:اگه هوش ریاضی‌ات خوب باشه، پاسخ معادله چهارم را در 9 ثانیه بدست بیار!؟

 (ویدیو)تهیه بستنی جلو چشم مشتری با میوه‌های تازه، خیلی هم بهداشتی و خوشمزه!

چند پرنده با بقیه متفاوته، اینقدر تمرکز و دقت‌ات بالا هست که پیداشون کنی!

نوشته های مشابه

3 دیدگاه

 1. خیلی جالب است اما اگر کسی تلاشی کرد و کسی سراغ او را نگرفت! یک زنگ کسی به او نزد! بهتر است حرف های مفت و مبهم بزند چون مردم به حرف های مفتو مبهم بهتر گوش میدهند و کنجکاو میشوند حالا تو بشنو و باور نکن اما زود هم قضاوت نکن چون اگر خدا بخواهد برای بنده ای کاری بکند خواهد کرد اما کدام بنده ؟ بنده ای که خدا او را کامل میشناسد بنده ای که به مردم کمک کرده اما کمک های خودش را خیلی ناچیز میداند این را بدان که خدا همان یکتا همیشگی است همان خدای موسی و عیسی و ابراهیم.این خدا می تواند کاری بکند که حرف های کسب را که شاید بی ارزش بوده با ارزش شود حرف هایی که باور پذیر از نظر شما نبوده باور پذیر برای شما شود با یک معجزه ! با یک کاری که همه حیران بمانند خدایی که با خواب قاتل را نجات داده و دوباره هم نجات داده . اگر یک بیسواد نسخه چشم بسته بنویسد باور میکنید؟ یا می گویید او ننوشته؟ دوباره بنویس ! اگر نوشت بدان که در کارهای دیگر هم خداوند به او توان داده است توان دادن به انسانها کار خداست و توان را کم کم هم میگیرد و بی توان میسازد مثل همان نوزاد روز اول .

  1. سید جان گل گفتی ولی جمله وپند مهم اخر را نگفتی
   بشنو و باور نکن!!!!!!
   خدا بنده های خوبش را زود میبرد پیش خودش
   وبنده های بد وظالم را طول عمر عنایت میفرماید
   نه اینکه عذاب بکشند
   در حقیقت ظالمین تا باشند ظلم به مظلومین میکنند
   بودنشان بخاطر عذاب کشیدن نیست برای عذاب بیشتر دادن وظلم بیشتر است(فی الواقع)

 2. اینکه خدا هرکس را بیشتر دوست دارد زود می برد پیش خودش یک حرف بیش نیست واسه ساکت کردن بقیه میگن . خدا کسی را دوست داشته باشه باید بهش سلامتی و نعمت و مال فروان بده نه اینکه سقطش کنه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده − 3 =

دکمه بازگشت به بالا