;
تفریح و سرگرمی

سه تا هندونه رو طوری انتخاب کن که جمع شون 30 بشه!؟

تست هوش ریاضی مقدار عددی هندوانه: امروز هم با یک معمای ریاضی خاص با شما همراه هستیم. شما باید بتوانید در کمتر از 10 ثانیه سه هندوانه جمع کنید که حاصل جمع سه هندوانه عدد 30 شود. انجام بازی تنها برای کسانی که دارای هوش بالا و تمرکز عالی هستند، می توانند در یک نگاه و زمان بسیار محدود این معما را حل کنند. بدین ترتیب یکی دیگر از آزمون های ریاضی که تنها افراد باهوش و کسانی که ریاضیات برای آنها همیشه منشا بازی و سرگرمی است را با شما همرسانی کرده ایم. با مجله خبری چشمک و  تست هوش ریاضی مقدار عددی هندوانه همراه باشید.

فکر می کنید برای پیشی گرفتن از دیگران به خصوص در انجام بازی های فکری آماده هستید؟ شما با پیدا کردن اعداد درست در این بازی فکری می توانید این منوضوع را ثابت کنید! پس ذهن و مغز خود را تمرین بدهید و میزان هوش ریاضی خود را امتحان کنید و ببینید که آیا می توانید این پازل یا  تست هوش ریاضی مقدار عددی هندوانه برای نوابغ را انجام دهید و در زمان مشخص شده این تست هوش را رمزشگایی و پاسخ را پیدا کنید.

شاید بپسندید: چیستان: آن چیست که بالا می رود ولی هرگز پایین نمی آید!؟

 تست هوش ریاضی مقدار عددی هندوانه

همانطور که در تصویر نیز مشخص شده، 8 عدد هندوانه داریم که هر کدام با یک برچسب عددی مشخص شده اند. آیا می توانید سه تا از آنها را انتخاب نمایید بطوری که مجموع این سه هندوانه برابر 30 باشد. آیا این کار ممکن است؟

شاید بپسندید: کدومیکی از افراد حاضر تو قبرستون، زنده نیست!؟ | تیزبینی و نکته سنجی خودت رو اثبات کن!

تست هوش ریاضی مقدار عددی هندوانه

شاید بپسندید: اگه با جابجایی 1 چوب کبریت بتونی معادله 8+5-6=4 رو درست کنی، یه نابغه تمام عیاری!

.

.

.

.

.

شاید بپسندید:چیستان جالب: از چوب است ولی به هیچ وجه اره نمی شود!؟

.

.

اختمالاً بپسندید: بیمار باندپیچی شده یه زنه یا یه مرد!؟ | دکتر داره راست میگه یا خانم توی اتاق!؟

پاسخ تست هوش ریاضی مقدار عددی هندوانه

حتما پیش از جواب دادن فکر کنید، جواب این سوال بسیار ساده است. برای جواب دادن به این سوال، باید زاویه دید خود را تغییر دهید. اگر لازم است زمان بیشتری را صرف کنید تا بتوانید به پاسخ دست پیدا کنید.

احتمالاً بپسندید: داستان کشاورز و خر بیچاره از سری داستان های پندآموز ادبیات فارسی!

.

.

.

.

.

یه راهنمایی میکنم و اون اینه که عدد 30 زوج هست و هیچوقت مجموع سه تا عدد فرد برابر با یه عدد زوج نمیشه!

احتمالاً بپسندید: در نگاه اول به این درخت، چی کم داره چی زیاد داره!؟| پاسخت خیلی چیزا درباره ات رو میکنه!؟

.

.

.

.

شاید بپسندید: چیستان: نام گلی است که باحذف کردن حرف اولش روی آب شناورمی شود…!؟

پاسخ  تست هوش ریاضی مقدار عددی هندوانه: مقدار عددی همه هندوانه ها، عدد فرد است و این را می دانیم که هیچ گاه مجموع سه عدد فرد معادل یک عدد زوج نمی شود (حاصل جمع سه عدد فرد همواره فرد است) اما صبر کنید این معمای تصویری سرکاری نیست! رمز معما در هندوانه ای هست که شماره 7 را نشان می دهد؛ مطابق تصویر زیر اگر هندوانه را بچرخانیم تبدیل می شود به عدد 8. حالا دیگر می توانیم به جواب برسیم. عدد 8 را با عدد 13 و عدد 9 جمع می کنیم و حاصل می شود 30.

 

شاید بپسندید:اگه فکر می کنی رو دست همه باهوشا زدی، با حرکت دادن 2 چوب کبریت 6 تا مربع درست کن!

تست ریاضی مقدار عددی هندوانه

احتمالاً بپسندید: چیستان: آن چیست که خودش آب است، دشمنش هم آب!؟

امیدوارم از تست هوش ریاضی مقدار عددی هندوانه استفاده کرده باشید. شما همواره می توانید سوالات، بازی های فکری، پازل ها و تست های شخصیت شناسی بیشتر را در بخش تفریح و سرگرمی چشمک مشاهده و مطالعه کنید. در صورت تمایل آنها را با دوستان خود به اشتراک بگذارید. به خصوص آنهایی که علاقمندند خود را بهتر بشناسند. ما را در شبکه های اجتماعی اینستاگرام و فیس بوک دنبال کرده و نظرات و پیشنهادات خود را مطرح کنید.

شاید بپسندید: کدومیکی از این خانم خوشکلا یه راز بزرگ داره یا اینکه تلاش می کنه چیزی رو قایم کنه!؟

 

 

 

 

بازی های فکری و ورزش مغز

ورزش و ورزش منظم که نقش مهمی در کنترل بیماری هایی مانند قلبی عروقی، دیابت و فشار خون دارد، تأثیرات مثبتی بر مغز نیز دارد. ورزش با افزایش ترشح هورمون اندورفین که به هورمون شادی معروف است، عملکرد سازنده تری در روابط انسانی ایجاد می کند و در عین حال زمینه را برای بالا بردن آستانه شادی فراهم می کند. ورزش منظم باید بخشی از زندگی باشد تا از بیماری های تخریب کننده عصبی مانند زوال عقل، آلزایمر و پارکینسون جلوگیری شود. نباید فراموش کرد که یک فعالیت ذهنی با مهارت کامل، اساس یک فعالیت ورزشی است که به درستی انجام شده است.

بگو دوست داری تو کدومیک از مسیرها پیاده روی کنی تا بهت بگم کلاً چه جور آدمی هستی!؟

بازی های فکری و زوال عقل

بر اساس تحقیقات، مشخص شده است که افراد مسن که به طور منظم در پازل کلمات و اعداد شرکت می کنند، مغز تیزتری دارند. هر چه بیشتر پازل بازی کنند، عملکرد مغزشان بهتر می شود. یک مطالعه نشان داد که انجام جدول کلمات متقاطع می تواند شروع زوال عقل را تا دو سال و نیم کاهش دهد.

حکایت خنده دار ملا نصرالدین و غاز یک پا!

معماها برای مغز مفید هستند؟

به باور محققان معماها و سوالات هوش، منطق و استدلال شما را تقویت می کنند پازل ها برای تمرین مغز ساخته می شوند. جدول کلمات متقاطع، معماها، جستجوی کلمات و مسائل منطقی همگی می توانند بخش های مختلف مغز شما را فعال کنند و به شما کمک کنند تا مهارت های تفکر انتقادی و تحلیلی خود را تقویت کنید.

باهوشا بگن: با بررسی تعداد و فاصله سنی هر فرزند، سن مادربزرگ را تشخیص دهید!

اهمیت بازی های فکری

به گفته Psychology Today، ورزش منظم مغز می تواند حافظه، تمرکز و توانایی های تفکر جانبی را بهبود بخشد. باور نکردنی است که چگونه یک سرگرمی دلپذیر مانند حل پازل یا جدول کلمات متقاطع ممکن است چنین مزایای عظیمی بر سلامت کلی شما داشته باشد.

چیستان: آن چیست من می روم و او می ماند!؟

مزایای بازی فکری

تفریح و سرگرم شدن تنها یکی از فواید بازی های فکری می باشد، بازی فکری و سلامت روان رابطه ی مستقیمی باهم دارند. همچنین تاثیر بسزای بازیط فکری بر مهارت های شناختی و عملکرد ذهن را نباید از یاد برد. از جمله مزایای بازی های فکری می توان موارد زیر را نام برد.

شاید بپسندید:چیستان: خواهر دایی است اما خاله نیست! او کیست؟

تمرکز و عدم تمرکز چیست؟

تمرکز، توانایی ایجاد دقت بر روی یک کار بدون تأثیر محرک های داخلی و خارجی است. به طور خلاصه، تمرکز به معنای کنترل ذهن است. تمرکز به عنوان یکی از پیش نیازهای موفقیت پذیرفته شده است. اما عدم تمرکز به معنای کنترل ذهن توسط محرک های درونی و بیرونی است. به این ترتیب عدم تمرکز و کمبود آن، امکان یادگیری و کار با کیفیت را با خلل ایجاد می کند.

احتمالاً بپسندید: چیستان: اون چه سوالیه که هیچ وقت نمی‌تونی بهش پاسخ بله بگی؟

دلایل عدم تمرکز چیست؟

می تواند علل روانی، محیطی و فیزیولوژیکی داشته باشد. نکته مهم این است که سعی کنیم اثرات این علل را به حداقل برسانیم. اعتیاد به فناوری نیز یکی از عواملی است که اخیراً باعث عدم تمرکز می شود.

برایتان جالب خواهد بود: اگه فکر می کنی خدای ریاضیاتی با جابجایی 1 چوب کبریت، یه معادله صحیح درست کن!

اهمیت این آزمون های تصویری برای افزایش تمرکز

تصاویری شبیه تصویر فوق می توانند قدرت تمرکز و دقت شما را افزایش دهند. شما با حل مرتب معماها و سوالات هوش و تصاویر این چنین، مغز خود را به فعالیت وادار می کنید. این مسئله به افزایش تمرکز، دقت و جزئی نگری شما خواهد افزود.برای حل سوالات هوش و تصاویر پازلی، دقت کردن حرف اول برای موفقیت است. اکنون نیز به دقت به تصویر نگاه کنید.

جالب خواهد بود: کدوم کلاه با بقیه متفاوته!؟ | اگه پیداش کنی آخر تیزبینا هستی!

آلزایمر و فعالیت مغز و  بازی های فکری

محققان دریافته اند که بخشی از اختلالات مغزی و رشد بیماری هایی همچون فراموش و آلزایمر با کاهش فعالیت های مغزی در ارتباط است. لذا برای جلوگیری و یا احمالا رشد این بیماری ها، باید تحرک مغز را افزایش داد. سوالات ریاضی شبیه سوال هوش ریاضی جاضر می تواند سبب افزایش عملکرد مغز شود. حل صحیح این سوال، نیازمند تمرکز و دقت است. در واقع تنها راه حل پاسخ به این سوالات نیز همین نکته است. بر همین اساس سوالاتی از این دست در کنار ایجاد سرگرمی برای سلامت مغز بسیار مفید هستند.

احتمالاً بپسندید: یه پر را انتخاب کن تا مهارت های اجتماعی ات رو کشف کنی و قدرت تعامل خودت را بشناسی!

اهمیت سوالات هوش

این سوالات به شما کمک می کنند که عملکرد مغز شما افزایش پیدا کند. در دنیای کنونی که فعالیت بدنی و مغزی کاهش پیدا کرده است این سوالات هوش می تواند دقت، تمرکز و جزئی نگری شما را افزایش دهد. این مسئله از بیماری های مختلف مغزی نیر الزایمر و … می تواند جلوگیری کند.

شاید بپسندید: داستان ضرب المثل کلاه سر کسی گذاشتن!

شاید برایتان جالب باشد

قابل توجه نکته سنجا: تو این کلاس درس چه نکته عجیبی می بینید!؟

چیستان: بدون شک، پاییز با آن به اتمام می رسد و زمستان با آن آغاز می شود! اون چیه!؟

چه جور آدمی هستی، معتقد، احساساتی و یا ….!؟ یکی از مجسمه ها را انتخاب تا متوجه بشی!

قدرت تحلیل و سطح هوشت را با شناسایی متهم به کودک ربایی اثبات کنید!

شاید بپسندید: شوهر این خانم پرمدعا، کدومیکی از این 3 آقای شیرین عقل هست!؟

نوشته های مشابه

36 دیدگاه

   1. طرح این سوال مسخره است و طراح آن مسخره تر است،وقتی وزن هندوانه ۷ کیلو بوده چطور میشه یهو ۸ کیلو بشه

  1. اعتماد بنفس زیاد اگه یک شخص بود و اسمشم باهوش بود:🗿

   اون برای زمانیه که تعداد اعدادی ک میخوای جمع کنی زوج باشه و همه اعداد فرد باشن…
   اما ۳ فرده
   پس ۳ تا عدد با هم جمع میشه و تعداد اعدادی که دارن با هم جمع میشن فرده و همشون هم فرد هستن و این دیگه اینجا به کار نمیره آقای باهوش…

 1. سلام قرار نیست به زودی به جواب برسید ،شما باید زیاد فکر کنید شاید دو روز شاید ۵ روز ،خواندن ریاضی هم همین طوره،نه اینکه نا امید بشید ،برید جواب رو نگاه کنید

 2. جوابش میشه هندوانه هایی که روشون نوشته شده یک، هفت و سیزده. چون پشت این هندوانه ها نوشته شده ده.‌ با این حال چون برای این که زیرا اما البته صرفا برای اینکه باید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × پنج =

دکمه بازگشت به بالا